hoi maartje,
voor zover wij hebben gehoord tijdens de VIA voorlichting en de specialneed voorlichting van de SAV (stichting adoptie voorzieningen) is het de 1e intentie dat kinderen die geadopteerd worden later een "zelfstandig" leven moeten kunnen leiden. dat is natuurlijk voor veel interpretaties vatbaar.
er zijn kindjes met down geadopteerd in nederland maar die zijn op 1 hand te tellen en ze zijn inderdaad geadopteerd door ouders die er specifiek om hadden gevraagd vanwege kennis van down (eigen kind, medisch onderlegd e.d.)
wellicht zou je eens kunnen informeren bij de stichting
www.adoptie.nl sowieso zal het dan uitgebreid aan bod komen tijdens je gesprekken met de raad van kinderbescherming en de vergunninghouder (ook bij hun zou je eens kunnen informeren of ze er ervaring mee hebben)
veel succes!!