Ga terug   Zwangerschapspagina > Kinderwens > Adoptie

Adoptie Met welke reden je ook denkt aan adoptie… je zult zeker vragen of tips hebben. Plaats ze hier.

Onderwerp gesloten
 
Onderwerp tools
  #1  
Oud 4 oktober 2006, 08:59
Junior Member
 
Geregistreerd: 4 oktober 2006
Woonplaats: Berg a/d Maas
Berichten: 30
Standaard Ervaren adoptie mama

We hebben sinds 4 augustus 2 adoptie kinderen
Yun Bei (3-8-2001) bij ons sinds 15 augustus 2002
en Yan Yi (23-7-2004) bij ons sinds 4 augustus 2005

We hebben ons in mei 1999 aan gemeld voor de VIA curcus.
Mochten er vragen zijn laat maar horen
Zodra ik tijd heb zal ik ze beantwoorden

Groetjes Adoptie mama
  #2  
Oud 4 oktober 2006, 17:28
Vip Member
 
Geregistreerd: 16 augustus 2006
Woonplaats: Noord-Brabant
Berichten: 2.331
Standaard

Heey adoptiemama wat lief dat je hier komt kijken en evt. vragen wilt beantwoorden...ik heb er dus al 1 en dat is; kom je uit Nederland of Belgie. Want ben er achter gekomen dat in Belgie de adoptieprocedure veel sneller verloopt dan hier in Nederland. Ik weet ook niet of er verder nog verschillen zijn (in soort cursus bv. maar dat zal wel meevallen denk ik). Wij zijn ons net wat meer aan het orienteren op het adoptieproces en hebben vorige week de aanvraag alvast de deur uitgedaan. We zijn er ook nog niet 100% zeker van of adoptie iets voor ons is...vandaar. Als er binnenkort nog meerdere vragen zijn dan hoor je het vanzelf.
  #3  
Oud 5 oktober 2006, 14:00
ninaVI's avatar
Vip Member
 
Geregistreerd: 6 juni 2006
Woonplaats: rotterdam
Berichten: 1.288
Standaard

lieve adoptie mama,

Ik ben erg benieuwd naar je ervaringen!
Is de opneming na terugkomst makkelijk verlopen voor beide kindertjes?

Ik zie dat je de naam niet hebt gewijzigd daar hoor je ook verschillende adviezen over! Ik kan trouwens niet opmaken of het jongetjes of meisjes zijn...

Wij staan nu aantal maanden op de wachtlijst voor de cursus en daarna natuurlijk de lange wachttijd tot voorstel! Maar ja proces loopt!

Had jij nog bepaalde wensen mbt leeftijd van je kindjes? Ik wil het liefst zo klein mogelijk!

Je ziet veel vragen ben erg benieuwd onwijs leuk dat je hier komt schrijven!

Liefs nina
__________________

SENNA EN NOAH worden grote broers van klein meisje!
  #4  
Oud 5 oktober 2006, 19:49
Junior Member
 
Geregistreerd: 4 oktober 2006
Woonplaats: Berg a/d Maas
Berichten: 30
Standaard hallo

Ervaring, we hebben een eigen website die ik probeer nu zo veel mogelijk bij te houden, mis het een en ander nog in waarom we met adoptie gestart zijn. Het heeft er in staan maar de computer heeft gecracht en alles weg.

we komen uit Nederland ...... Limburg

Wij hebben 2 meisjes. we hebben hun eigen naam behouden omdat we het hele mooie namen vonden die echt bij hun past. Ook hebben ze van ons een andere naam er bij gekregen die als ze later willen die ook mogen gebruiken. Als ze willen.

Wachttijd is jammer genoeg aan het stijgen, dan bedoel ik van Documenten in China tot Voorstel is nu 14 a 15 maanden en ze verwachten dat het nog langer gaat duren 18 maanden tot 24 maanden, ik weet dan zakt je moed in je schoenen. We hebben bij onze 1e dochter 14 maanden gewacht en bij onze 2e dochter 7 maanden, dus het is te hopen dat de wachtijden korter worden maar nu helaas nog niet.
Maar ik moet zeggen het wachten word beloond.

De opneming van beide meiden is heel prima gegaan, bij onze 1e dochter was ik echt een moeder aap en liet me dan ook niet los, naar papa toe wilde ze niet en huilde dan ook iedere keer als ik eventjes weg moest, papa kreeg haar niet stil. mama wel. Onze 2e dochter accepteerde ook papa wat hij heel fijn vond mama soms ook, we waren al gewaarschuwd dat het kind 1 van de ouders niet accepteerde maar dat hoef niet, maar als je eenmaal thuis bent en de rust keer weder gaat alles prima. Met onze meiden nu gaat het heel goed, ze accepteren ons als papa en mama, de oudste is sinds aug 2006 4 jaar bij ons en onze 1e dochter sinds aug 2005 1 jaar bij ons. Het zijn heerlijke meiden en daar genieten we enorm van. Dan vergeet je ook de 9 jaar kinderloosheid, en de lange wachtijd voor je het kindje krijgt.

We waren bij de 1e dochter nog lekker Jong en hadden de leeftijd gekozen tussen de 0-12 maanden, met groot geluk is je kindje 7 a 8 maanden, onze 1e was precies op die dag van HET telefoontje 11 maanden oud. Dat was al voor ons jong terwijl we verwacht hadden dat ze net 1 jaar zou zijn als we HET teleoontje kregen. Ze was toen we haar kregen 1 jaar en 12 dagen oud. Maar ze was net een baby die nog alles moest leren.

Na onze 1 e dochter wilde we er mee stoppen, we waren al koning te rijk met deze dame, maar in ons hart was er nog plaats voor 1 kindje, en hebben alles weer opgestart.
We waren nu al een beetje ouder en hadden de leeftijd van 0- 18 maanden aangegeven, bij ons intake gesprek vroegen ze ons waarom niet jonge, tja kan dat dan ja hoor julie zitten nog net in de leeftijd van 0-12 maanden............. ja doen.

Onze 2e dochter was bij HET telefoontje 10 maanden 2 weken en 1 dag oud. We dachten ach een kleinje wat we helemaal niet verwacht hadden.
Toen we haar voor altijd in onze armen sloten was ze ook precies 1 jaar en 12 dagen.

Je mag je voor keur voor jongen / meisje zelf maken en ook de leeftijd zo jong mogelijk je meot niet verwachten dat je een baby van 3 maanden krijgt. Eerder meer een kindje vanaf 7 maanden, en het ligt ook aan je leeftijd op dat moment en waar het kindje uit China vandaan komt ...... China is erg groot, maar wel prachtig.

Op onze site staan de reisverslagen van onze meisjes, en foto's maar ik weet niet of ik het site adres hier mag doorgeven.
en ik hoop hie mee wat vragen beantwoord te hebben. overdag lukt het me niet om te schrijven .......2 kindjes en dan blijft soms de avond uren over.

heel veel groetjes van Adoptie mama
PS sorry voor type fouten wil te snel zijn
  #5  
Oud 5 oktober 2006, 20:05
Sientje's avatar
Elite member
 
Geregistreerd: 4 mei 2005
Berichten: 3.117
Standaard

Hai Adoptiemama,
Ik wil als moderator toch even aangeven dat ik t geweldig vindt dat je de aanstaande mama's van ervaringen voorziet! een geweldige aanvulling wat mij betreft =D>

ps als je Lotte en Jan (de beheerders) even je site doormailt kunnen zij je zeker vertellen of t een probleem is als je een link plaats!
__________________
bestaan wonderen nog?
  #6  
Oud 5 oktober 2006, 20:11
moes's avatar
Vip Member
 
Geregistreerd: 20 juli 2006
Berichten: 2.387
Standaard

hoi adoptie mama

even een heel ander vraagje,
heb je toevallig met je verhaal in een blad gestaan?
de namen van je kindjes komen me erg bekend voor!
wij hebben een hele oude leesmap,
dus is wel van een paar maandjes geleden!
(volgens mij was het mijn geheim, kan dat?)
__________________

de mooiste baan is een achtbaan!
  #7  
Oud 5 oktober 2006, 20:20
Junior Member
 
Geregistreerd: 4 oktober 2006
Woonplaats: Berg a/d Maas
Berichten: 30
Standaard site adres

Dank je wel Moes

Ik heb net ontdenkt dat ik mij site adres kon door geven op mijn profiel
dus hij staat er bij

en Moes het klopt inderdaad we hebben met ons verhaal in Mijn Geheim gestaan. Inderdaad een paar maanden geleden

Groetjes Adoptie mama
  #8  
Oud 6 oktober 2006, 08:00
Vip Member
 
Geregistreerd: 24 mei 2006
Woonplaats: Ergens in Drenthe..
Berichten: 1.290
Standaard

Hoi adoptie-mama,

Bedankt voor je heldere verhaal! Wij hebben vorige maand een BKR nummer aangevraagd. We zijn nog volop in behandeling maar willen niet wachten totdat we de stempel ' uitbehandeld' krijgen en dan nog een adoptie-procedure starten.
Wisten jullie gelijk dat jullie vanuit China wilden adopteren? Hoe zijn de VIA-cursussen jullie je vergaan en de huisbezoeken en dergelijke?
En weet je hoe dat zit met de leeftijdsgrens in China? Wij dachten dat de oudste aanvrager minimaal 30 jaar moet zijn, maar is dat de leeftijd voor de beginseltoestemming of vanaf het moment dat je start?
Ben ook erg benieuwd naar je website! Veel geluk met jullie 2 meiden!

Groetjes
Marjo
  #9  
Oud 6 oktober 2006, 18:23
Vip Member
 
Geregistreerd: 16 augustus 2006
Woonplaats: Noord-Brabant
Berichten: 2.331
Standaard

Adoptie mama begrijpelijk dat je niet zoveel tijd hebt...maar lief dat je de tijd toch wilt nemen. Heb je site vast opgeslagen bij favorieten, ga er later kijken ....
  #10  
Oud 6 oktober 2006, 19:05
Junior Member
 
Geregistreerd: 4 oktober 2006
Woonplaats: Berg a/d Maas
Berichten: 30
Standaard Ik heb heel even

de meisjes liggen lekker al in bed.
En dadelijk even tv kijken.

Even een paar vragen tegelijkertijd beantwoorden

Toen wij besloten om voor adoptie te gaan had ik net 1 maand van te voren te horen gekregen dat ik geen bio eigen kinderen kon krijgen. Ze vroegen ons wel of we geen 2e IVF wilde doen voor onzekere, mijn man was er direct op tegen, en wilde niet dat ik weer door een niet leuk periode door moest maken, Bij mij was het heel erg tegen gevallen.

Nee, we wisten niet gelijk of we voor China gingen, we hadden eigenlijk al in onze VIA curcus gezegt dat we voor wilde Taiwan gaan.
Waarom Taiwan deze kindjes kwamen met excort naar Nederland en ik was als de dood bang voor vliegen en ik wilde mijn beestjes niet alleen laten , en ik zag er enorm tegen op.

De Gesprekken met de Raad van Kinderbescherming stelt NIKS voor, want ook ik had de plintjes schoongemaakt, en alle stopKontacten. Maar het viel reuze mee we hadden een leuke vrouwelijke van de RVK. En de gespreken verliepen prima. We hebben haar 3 x in ons huis gehad, ligt er wel aan welke provincie je woont er zijn ook provincies waar je maar 1 of 2 gespreken krijgt. Deze regio toevallig 3 en de 4e op hun kantoor om het gezins rapport door te lezen. Binnen een korte tijd lag onze Beginseltoestemming in huis, onze papieren werden eerst door gestuurt naar Stichting Meiling, we zijn toen via een Rode draadje er achter gekomen dat we toen nog lang moesten wachten en hebben de dag daarna ons gezinsrapport door laten sturen naar KIND EN TOEKOMST, die ook bij beide meisjes hebben bemiddeld. En konden ook op een zeer snel termijn al bellen voor een afspraak voor ons intake gesprek.
Even terug te komen op het gekozen land Taiwan, ja de raad van Kinder bescherming vroeg aan ons waarom niet China, tja de beestjes en vlieg angst, ze vroeg aan mij om even goed na te denken wat ik wilde want zo kon je 2 weken van het land genieten waar je kindje vandaan kwam.
2 weken daarna toen ze weer kwam hebben we besloten om voor China te gaan. eigenlijk ook uit nieuwgierigheid van hoe het daar in China is.
En ook om de provincie te zien waar je kindje vandaan komt dat heb je bij Taiwan niet. En de vliegangt te over winnen.
Nu hebben we HEIMWEE naar China en willen over een jaartje of 10 als het gaat een rootsreis maken.

Alle twee de ouders moeten de leeftijd van 30 jaar bereikt hebben, is er net 1 van de ouders nog geen 30 maar wel alle Documenten klaar liggen voor opgestuurt te worden voor China doet de stichting 1 a 2 weken voor je 30 word. ( het is ook niet zeg maar 1 jaar van te voren de documenten klaar liggen een maandje of 3 meen ik voor de laatste 30 word.)
Wij hadden al de leeftijd van ik 33 jaar en man 36 jaar in 2001 toen onze documenten naar china zijn verstuurt.

Ik hoop weer een paar vraagjes beantwoord te hebben.

Groetjes en een fijn weekend van Adoptie mama
Onderwerp gesloten


Onderwerp tools

Regels voor berichten
Je mag geen nieuw onderwerp starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag je berichten niet bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Uit
HTML-code is Uit
Trackbacks staan Uit
Pingbacks staan Uit
Refbacks staan Uit


© 2005 - 2012 Zwangerschapspagina.nl