Ga terug   Zwangerschapspagina > Weblogs > Dibbes1

Geef je mening!

Hoe om te gaan met schoonmoeder die opdringerig, bepalend enz is help

Geplaatst 21 februari 2012 om 13:26 door Dibbes1

Wij zijn nu 15 weken zwanger, vanaf dag 1 dat wij hebben verteld dat we zwanger zijn is mijn schoonmoeder erg opdringerig. Zo begon dit met welke gordijnen er in de kamer moeten hangen en welke niet, dat mevrouw als het kind er is het wel even komt omhalen en dan meeneemt naar Limburg (daar wonen mijn schoonouders wij in Noord Holland). Wat wel en niet moeten doen, ik liet mijn hond bv bij mijn ouders en broertje die is nu nog als enige thuis en is gek op de hond en vroeg aan mij of de hond een nachtje bij hem mocht logeren. Dit mocht van mij en dan krijg ik naar mijn hoofd geslingerd dat mijn schoonmoeder hoopt niet zo met met het kind om te gaan.

Nu hebben mijn vriend en ik het er over gehad wie er bij de bevalling zal zijn. Mijn vriend geeft aan dat het hem niets uit maakt maar dat het belangrijk is dat ik mij op mijn gemak voel. Ik wist wel al direct dat ik het fijn zou vinden als mijn eigen moeder bij de bevalling zou zijn, maar mijn schoon moeder hoefde vanaf het begin al niet dus daar heb ik een tijd over getwijfeld tot dat ik te horen kreeg dat ze op de datum dat ik ben uitgerekend op vakantie gaan. Wat mijn vriend niet leuk vind natuurlijk omdat hij dit moment ook graag met zijn ouders wil delen. Hierdoor was de keus voor mij snel gemaakt dat ik mijn schoonmoeder dus niet bij de bevalling wil hebben. Toen ik haar dat vertelde dat ik het niet wil omdat ik me daarbij niet op mijn gemak voel vond ze dit belachelijk want zij komt ook uit een DOOS. ALs of het daar om gaat! Vervolgens hebben mijn vriend en ik geregeld dat mijn schoonouders na de geboorte ergens anders logeren en overdag op kraamvisite kunnen komen maar niet hier kunnen logeren, omdat wij dit graag als gezin willen doormaken en samen willen genieten van ons pasgeboren kindje. Dit hebben wij ook aan mijn eigen ouders verteld dat wij niet van smorgens vroeg tot savonds laat visite willen hebben.

Mijn schoonmoeder is het hier allemaal niet mee eens en vind dit belachelijk. Dit gaat zo ver dat ze dit aan de hele familie heeft verteld en mijn vriend midden op een verjaardag dit heeft verteld waardoor hij dus met zijn mond vol tanden stond. Ik heb mijn schoonmoeder toen opgebeld en gezegd dat wij begrijpen dat het misschien een telleurstelling is dat het niet zo gaat zoals zij wil maar dat ze dit zal moeten respecteren. En wij willen dat iedereen gelijk wordt behandeld, niet de een meer als de ander. Met iedereen wordt wat gekocht, met de een de box de ander de kamer enz. maar het is nooit genoeg voor mijn schoonmoeder. Het liefst wil ze de hele kamerinrichten naar haar smaak, bij de bavalling zijn, de kraamverzorger spelen noem maar op. Ik heb haar dus verteld dat wij dat allemaal niet willen, mijn vriend heeft het haar 3x verteld. Waarop ze gister zo uit haar plaat is gegaan dat ze heeft gezegd dat wij dat maar uit elkaar moeten gaan en dr zoon weer lekker bij haar moet gaan wonen.

Het mooie van het hele verhaal is dat er bij haar eigen bevalling geen schoonmoeder was geen eigen moeder was. Haar eigen ouders op vakantie waren wat ze zo erg vond. (wat ze zelf eerst ook zouden gaan)...... Er niemand bij haar in huis was met de kraam tijd... Maar dit alles wil ze wel bij ons.

Ik weet niet meer wat ik hier mee aan moet....... ik heb nu tegen haar gezegd dat ze mij voorlopig niet hoeft te bellen omdat ik hier al 3 dagen van wakker lig geen hap door mn strot krijg en ik niet die stress alleen maar omdat dingen niet zo gaan zoals mevrouw het wil. maar wat wij willen als ouders telt voor haar niet.

WIe o wie heeft er een tip of advies....
Geplaatst inStandaard
Bekeken 136 Reacties 3

« Vorige     Index     Volgende »
Totaal reacties 3

Reacties

  1. Old Comment
    sweetchocolate's avatar
    Geen tips maar herkenning. Mijn schoonouders bepalen namelijk wat onze zoon draagt. Elke week komen ze met een gruwelijk lelijk t-shirt aan zetten. Ik hou niet van die lelijke basismeuk uit de opruiming met gruwelijl lelijke kleren (legergroen met oranje streepjes) of een mega druk overhemd wat hem nog geen eens leuk staat. Als ze weg zijn verdwijnd er dus regelmatig wat in de vuilnisbak nadat het 1 keer bij hun is aangedaan.

    En meis, je kan het 100 keer aangeven. Luisterrn doen ze niet
    Geplaatst 21 februari 2012 om 16:47 door sweetchocolate sweetchocolate is offline
  2. Old Comment
    Hoi Dibbes1,
    Hier ook heel veel herkenning...Mijn dochtertje is nu al 2,5 jaar oud, maar ze verbleef tot haar 2e levensjaar 2 dagen per week bij mijn schoonmoeder zodat ik kon werken. De verzorging ging prima, alleen over het opvoeden denken we heel anders. Zij doet het op haar manier, hoe zij het ook bij haar eigen 2 kinderen deed, maar niet hoe wij het graag willen. Ik heb al verschillende keren met haar in de clinch gelegen. Voor mijn man heb ik het uitgepraat, maar van mij hoeft het niet zo nodig. Ben erg blij dat mijn dochtertje nu die dagen naar het kdv gaat, want ook bij ons leverde het erg veel spanningen op. Ik denk dat je er goed aan doet als je je grenzen blijft aangeven! Het is JULLIE kindje, jullie gezin, en jullie leven. Waak ervoor dat anderen dat niet gaan beïnvloeden, want zou zonde zijn. Je moet nu juist genieten van deze bijzondere tijd...En als ze gepikeerd is, dan is dat haar probleem hoor! Probeer het van je af te zetten!
    Groetjes, 2nd time Mommy
    (34 weken zwanger van ons 2 wondertje)
    Geplaatst 21 februari 2012 om 19:01 door
  3. Old Comment
    Ow ja...
    Vanavond komt er een leuke film om 20.30 uur: Monster-in-law op NET 5. Is echt de moeite waard om te kijken..Verzet de gedachten ook weer even. Als ik zo'n 'AAGGRRR-schoonouders moment' heb, dan bekijk ik de film en voel me dan een stuk beter! Groetjessss
    Geplaatst 23 februari 2012 om 18:27 door
 

© 2005 - 2012 Zwangerschapspagina.nl