Ga terug   Zwangerschapspagina > Zwanger zijn > De bevalling

De bevalling Vragen, tips en ervaringen over de bevalling plaats je hier.

Onderwerp gesloten
 
Onderwerp tools
  #1  
Oud 7 juli 2010, 08:01
mama van Marit's avatar
Vip Member
 
Geregistreerd: 27 december 2009
Woonplaats: Noorden van het land
Berichten: 1.912
Standaard Bevallen na keizersnede

Van mijn dochter ben ik met behulp van een keizersnede bevallen. Na 4 dagen rugweeën en een vk die niet geloofde dat ik weeën had bleek bij het breken van de vliezen dat mijn meisje in het water had gepoept. Ook bleek in het ziekenhuis dat ze verkeerd lag. Met het gezicht naar mijn been, toen er na 2 uren 10cm niets gebeurde is het dus een keizersnede geworden.

Nu ben ik zwanger van de 2e en weet voor mijn gevoel niet waar ik aan toe ben. Wat mogen ze nu wel bij de (vagina) bevalling straks doen en wat niet? Wat voor risico's zijn er nu aan verbonden.
Het is de bedoeling dat ik het vaginaal ga proberen, mits het volgens het boekje gaat. Maar jah wat is volgens het boekje?
Mogen ze bijvoorbeeld inleiden?
De bevalling straks is dus voor mij één groot vraagteken en ik weet helemaal niet waar ik aan toe ben straks.
__________________

En Marit 16/12/2007
  #2  
Oud 7 juli 2010, 08:22
Manuela79's avatar
Expert member
 
Geregistreerd: 7 augustus 2006
Woonplaats: Hilversum
Berichten: 9.726
Standaard Re: Bevallen na keizersnede

Ik zit in dezelfde situatie als jij. Louise is ook met een ks gehaald (omdat ze dwars lag) en nu ga ik het vaginaal proberen. Maar hoezo weet je niet waar je aantoe bent? Heb je geen gesprek hierover gehad met vk of gyn? Risico's zijn er altijd maar een ks is weer een grote buikoperatie die ze natuurlijk liever vermijden. Bij mij is het zo dat ze wel een balloncatheter mogen gebruiken maar geen gel om de bmm te verstrijken. Ook mogen ze gewoon een infuus met weeenopwekkers gebruiken. Maar ik heb wel eens begrepen dat er bij verschillende ziekenhuizen ook verschillende 'handelswijzen' op na worden geleefd. Ik zou dus zeker even al je vragen op papier zetten en deze met je vk/gyn bespreken want het is niet goed dat jij niet weet waar je aan toe bent!

Veel succes!
__________________
Mama van Louise (18 juni 2007) en Tygo (26 juli 2010)

Tygo heeft 8,5 maand bv gehad en dat na een borstverkleining!
Afgevallen: 12 kilo!!
VERLOOFD!! Wij trouwen op 1 september 2012
  #3  
Oud 7 juli 2010, 09:11
Zijvandehoek's avatar
Expert member
 
Geregistreerd: 8 juni 2009
Berichten: 6.893
Standaard Re: Bevallen na keizersnede

Ik heb begrepen, dat er niet ingeleid mag worden, omdat de weeën dat weer te groot worden en het littekenweefsel moet dat wel aan kunnen.

Zelf ben ik ook heel benieuwd, wat en hoe het gaat gebeuren.
Ik ook liever vaginaal, omdat de ks erg tegen is gevallen qua pijn.
__________________
Mees: 5-12-2008
Sil: 17-9-2010

11-5 start de boerderie en 12-5 zien we Maranka famaly weer


  #4  
Oud 7 juli 2010, 09:44
Caruli's avatar
Expert member
 
Geregistreerd: 15 november 2007
Woonplaats: Noord - Brabant
Berichten: 27.335
Weblog berichten: 6
Standaard Re: Bevallen na keizersnede

de meningen over inleiden zijn verschillend
maar onze gyn zei ook dat je na een ks niet ingeleid mag worden of weeën stimulators mag krijgen.
maar je mag wel natuurlijk bevallen als alles gewoon goed gaat.

ik heb er zelf nu 2 gehad
1e kind: ks
2e kind: natuurlijk bevallen
3e kind: ks
helaas mag ik nu niet meer natuurlijk bevallen en word het altijd een ks.

veel succes meiden
__________________


Casey 09-01-2003
*Tygo James† 05-08-2007
Mitchell 07-12-2009
Ziva 06-01-2012
  #5  
Oud 7 juli 2010, 21:06
nanny's avatar
Vip Member
 
Geregistreerd: 24 juli 2006
Berichten: 1.384
Standaard Re: Bevallen na keizersnede

ik ben bij mijn tweede gewoon ingeleid, Maar omdat ik meer pijn had buiten de weeen om werd het een ks omdat ze dan geen pijnstilling kunnen geven ivm eerdere litteken. Maar als je vragen heb gewoon even navragen hoor!.
__________________


Trotse mama van 3 mooie meiden.
  #6  
Oud 7 juli 2010, 21:15
Manuela79's avatar
Expert member
 
Geregistreerd: 7 augustus 2006
Woonplaats: Hilversum
Berichten: 9.726
Standaard Re: Bevallen na keizersnede

Zo zie je maar dat het heel verschillend is per gyn/ziekenhuis want ik mag wel gewoon pijnstilling hebben als het nodig is.

Mama van Marit, ik zou dus even goed overleggen en een uitgebreid gesprek aangaan wat jouw opties/mogelijkheden ed zijn!
__________________
Mama van Louise (18 juni 2007) en Tygo (26 juli 2010)

Tygo heeft 8,5 maand bv gehad en dat na een borstverkleining!
Afgevallen: 12 kilo!!
VERLOOFD!! Wij trouwen op 1 september 2012
  #7  
Oud 7 juli 2010, 21:50
mama van Marit's avatar
Vip Member
 
Geregistreerd: 27 december 2009
Woonplaats: Noorden van het land
Berichten: 1.912
Standaard Re: Bevallen na keizersnede

Dat zal ik idd ook doen. Ik lees hier iets over het niet mogen krijgen van pijnstilling, dat zou ik dus wel belachelijk vinden. Ze hebben mij verteld dat je na een keizersnede 75 procent kans hebt om alsnog gewoon (vaginaal)te bevallen. Als ik de verhalen hier lees lijken die cijfers helemaal niet te kloppen.
__________________

En Marit 16/12/2007
  #8  
Oud 8 juli 2010, 23:03
pixiehollow's avatar
Member
 
Geregistreerd: 12 juni 2009
Woonplaats: Lummen/Belgie
Berichten: 438
Standaard Re: Bevallen na keizersnede

Ik zou ook duidelijkheid vragen aan je gynaecoloog. Je moet toch weten waar je aan toe bent, zodat je jezelf toch ook wat kunt voorbereiden.
__________________


7/01: Beginnen met afvallen
4/03: 15 kg afgevallen
Nog 8 kg te gaan.
  #9  
Oud 9 juli 2010, 08:37
Expert member
 
Geregistreerd: 26 juni 2008
Woonplaats: in het zuiden des lands
Berichten: 6.425
Standaard Re: Bevallen na keizersnede

Ik zou wel ingeleid mogen worden maar door wat er gebeurt is bij de bevalling van dochter doen ze het niet nog een keer en wordt het een ks in dat geval ook als het weer blijft hangen op een aantal cm`s.

Hoezo mag er geen pijnstilling? Je kan toch wel een ruggenprik krijgen?
__________________


Trotse mama van een Dochter (12-2007) en een Zoon (8-2010).
  #10  
Oud 9 juli 2010, 18:37
Minyaweth's avatar
Expert member
 
Geregistreerd: 20 augustus 2006
Woonplaats: Overijssel
Berichten: 10.174
Standaard Re: Bevallen na keizersnede

Ik heb na mijn eerste bevalling (KS) wel weeënopwekkers gehad. Bij weeënopwekkers en/of inleiden, is het hier in het ziekenhuis zo, dat ze een draadje op de baarmoeder 'plakken' om de druk van de baarmoeder tijdens de weeën in de gaten te houden.

Ik heb ook gewoon pijnstilling gekregen hoor bij mijn tweede bevalling (die helaas weer op een KS is uitgedraaid)

Ik zou nog even alle vragen die je hebt op papier zetten en een gesprekje aangaan met de GYN
__________________
Vigo 24-04-2007
Milan 12-06-2010
~~Ik ben op zoek naar kleren voor mijn mannen! Wie helpt? Dit is mijn topic~~ http://www.zwangerschapspagina.nl/ko...l#post12680640
Onderwerp gesloten


Onderwerp tools

Regels voor berichten
Je mag geen nieuw onderwerp starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag je berichten niet bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Uit
HTML-code is Uit
Trackbacks staan Uit
Pingbacks staan Uit
Refbacks staan Uit


© 2005 - 2012 Zwangerschapspagina.nl