Lengte van je baby: 41 centimeter
Gewicht van je baby: 2000 gram
Werk je? Dan ga je binnenkort lekker met zwangerschapsverlof. Een heerlijk vooruitzicht. Maar goed, vaak brengt het wel met zich mee dat je op je werk nog allerlei laatste klusjes moet verrichten. Probeer wel op jezelf te blijven letten. Hoe hard er ook aan je getrokken wordt. Als je eerlijk zegt dat je bepaalde dingen niet meer aan kunt, voel je je wellicht een stuk minder schuldig ten opzichte van je collega’s. Stress is immers nooit goed. Niet voor jezelf, maar zeker ook niet voor je kindje.
Ontspanning tijdens de zwangerschap is erg belangrijk voor jou en je baby. Door de enorme verandering in je lichaam kun je last krijgen van allerlei klachten (rug, nek, schouders, benen en voeten) en kun je je soms moe en futloos voelen. Een heerlijke massage kan een oplossing zijn. Tijdens een zwangerschapsmassage kun je totaal tot rust komen waardoor klachten afnemen en je weer nieuwe energie krijgt. Vaak hoor je dat vrouwen na een zwangerschapsmassage beter kunnen slapen, minder last hebben van vocht en meer kunnen ontspannen. Speciaal voor zwangere vrouwen zijn de zogenaamde hydro massages. Je ligt dan op je rug op een warm water kussen terwijl je heerlijk gemasseerd wordt. Zelfs je rug en schouders worden op deze manier gemasseerd. Ook wanneer je al langer zwanger bent is dit een goede methode om lekker te kunnen relaxen. Naast de hydro massages kun je ook heerlijk zittend of liggend op je zij gemasseerd worden. Gebruik de website van de telefoongids om een massagepraktijk bij jou in de buurt op te zoeken. Er zijn ook massagepraktijken die instructie kunnen geven aan je partner over hoe hij/zij je het beste kan masseren wanneer de weeën beginnen bijvoorbeeld. De moeite waard om dat even na te vragen want dat is altijd handig natuurlijk.
De donshaartjes die eerst de huid van je kindje bedekten, beginnen nu langzaamaan te verdwijnen. Deze haartjes worden opgenomen in het vruchtwater dat je kindje opdrinkt. In dat vruchtwater zitten niet alleen de donshaartjes, maar ook huidcelletjes en stukjes huidsmeer. Doordat je kindje het vruchtwater drinkt, ontwikkelt je kindje hiermee de maag en darmen.
Waarschijnlijk ligt je kindje nu al in de houding waarin hij of zij geboren gaat worden. Draaien wordt nu steeds moeilijker. De meeste kindjes zullen nu in de zogenaamde achterhoofdsligging liggen. Deze houding is het meest gunstig omdat het hoofdje zich in deze houding ook kan aanpassen aan de vorm van het bekken. Een stuitligging komt ook wel eens voor. Je hebt een volkomen stuitligging, waarbij de voetjes naar beneden liggen, maar je hebt ook een onvolkomen stuitligging. In dat laatste geval komen de billetjes als eerste. Naast al deze mogelijkheden is het helaas ook nog mogelijk dat je kindje in een dwarsligging ligt. Een keizersnee is dan helaas niet te voorkomen.






