Opnieuw met IUI beginnen..

Discussion in 'MMM clubs' started by DNJ, Nov 23, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. pepe

    pepe Fanatiek lid

    Oct 29, 2012
    1,021
    0
    36
    Hoi Sterre,

    Welkom en spannend dat je met IUI gaat beginnen. WIj hebben 4 nov. onze eerste IUI gehad. Die is helaas niet gelukt, was zelf een vmk geworden. Wij moeten nu 1 cyclus afwachten en volgens mij zit oud en nieuw er ook tussen maar ons ziekenhuis ( VU) werkt 365 dagen per jaar, maar wij zijn zelf op vakantie en als mijn cyclus deze maand wel normaal is dan is mijn ei denk ik denk na de vakantie en de echo's kunnen ze dan niet doen. Dus dat is wel balen maarja op zich moet het bij ons op de natuurlijk manier ook lukken dus het is niet zo dat er totaal geen kans is. Maaer na 2 jaar proberen ga ik hier niet van uit. Er is toch iets waardoor het niet wil lukken...:(

    Inderdaad de wonderen zijn de wereld nog niet uit.
     
  2. nana33

    nana33 VIP lid

    Nov 17, 2008
    5,536
    3
    0
    Hoi meiden,
    Ik ben net terug uit het ZH en kreeg te horen dat we maandag de iui krijgen - dus ik heb toch goed gespoten :). Wat ik wel een beetje zorgelijk vind is dat mn eitje nu al 18 mm is en in ons oude ZH dat zou beteken dat ik de iui zondag al zou krijgen. Nu mag ik echter pas morgen de pregnyl zetten, omdat dit ZH geen iuis op zondag doet. Heel vervelend. Ik zit nu echt te twijfelen of ik na deze ronde misschien wel niet gewoon terug moet naar mn oude ZH, Maar dat is zo ver weg en dan moet ik mn dochter steeds helemaal met het OV daar naartoe slepen icl. meerdere keren overstappen :(. Ik vind het alleen zo jammer als deze iui zou mislukken alleen maar omdat dit ZH geen iuis op zondag doet. Sorry voor mn ego verhaaltje, maar ik baal een beetje.

    Pepe, ik zie dat wij in dezelfde stad lopen. Hoe bevalt het VU? Ik loop nu dus in dat katholieke ZH net ten oosten van het centrum- dan weet je vast wel welk ZH ik bedoel ;).

    @DNJ: wanneer krijg jij je echo? of mag je de spuit zonder echo zetten?

    @Sterre: wat vervelend dat jouw ZH ook op sommige dagen niet behandelt! Wel heel fijn dat jullie al zo snel geholpen kunnen worden. Als jullie enige probleem het zaad van je man is, maken jullie vast een goede kans!
     
  3. DNJ

    DNJ Actief lid

    Oct 21, 2012
    336
    0
    0
    NULL
    NULL
    Oh wat klote zeg! Wij hebben dat ook een keer gehad, maar toen kon het toch nog nét op zaterdag. Anders hadden we ook moeten wachten tot maandag en voor mijn gevoel was dat ook te laat geweest.. Kon het morgen niet? Ik zou liever iets te vroeg gaan dan iets te laat..

    Mijn echo staat op de 8e gepland maar ik geloof nooit dat ik dat red. Ik zit ook, net als jij, ontzettend te twijfelen over de medicatie. Ik heb nu natuurlijk 5 Clomid tabletten meegekregen, heb er nu 3 ingenomen en moet vanmiddag de 4e innemen. Maar zal ik dat wel doen? Zal ik niet gewoon nu stoppen met Clomid zodat ik het risico niet loop dat het te snel gaat? In principe zou het natuurlijk simpel op te lossen zijn met een extra echo, maar wij zitten aan het begin van de week in Duitsland.. We vertrekken zondag en zijn dinsdag pas laat terug. Dus ja, dan zou je woensdag een echo kunnen plannen, maar is dat niet al te laat? Ik vind het echt lastig..
     
  4. nana33

    nana33 VIP lid

    Nov 17, 2008
    5,536
    3
    0
    Moeilijk he die timingsissues. Zaterdag is bij ons wel echt te vroeg, omdat ik ook nog de pregnyl moet zetten. Bij mij duurt het meestal meer dan 40 uur voordat eitjes springen met pregnyl. Zondagochtend zou echt ideaal zijn, maar ja... Als ik geweten had dat dit ZH op zondag niet insemineert was ik denk ik toch naar ons oude ZH gegaan ;). Beetje dom van mezelf eigenlijk, want het is algemeen bekend dat het een katholiek ziekenhuis is...

    Hmmm, ik moet zeggen dat ik niet zo bekend ben met Clomid. De pil helemaal overslaan zou ik misschien niet durven. Bij puregon is het zo dat als je niet spuit de eitjes weer een beetje in kunnen krimpen zeg maar en dat is niet zo goed voor de kwaliteit. Maar Clomid werkt natuurlijk anders, omdat het oestrogeen tegenhoudt en daardoor indirect FSH stimuleert. Moeilijk. Kun je geen halve pil nemen ipv een hele? Of is het misschien mogelijk om op eigen kosten nog en echo in DSL te krijgen. Maar dat is misschien wel een heel gedoe.
     
  5. pepe

    pepe Fanatiek lid

    Oct 29, 2012
    1,021
    0
    36
    HI Ladies,

    Nana, ik denk dat ik wel weet elke ziekenhuis je bedoelt :). Wat balen dan he dat ze het niet op zondag doen. Ik snap je onrust wel, ik zou dat ook hebben. Maar ze zullen heus wel weten wat ze doen toch? Wanneer springt een eitje normaal? Met hoeveel mm?
    Ik ben heel tevreden met het VU. Ze zijn duidelijk en winden er geen doekjes om en ze zijn dus altijd open.
    Het is inderdaad een gedoe als je helemaal met je dochter heen en weer moet. Zijn er wat dat betreft geen andere oplossingen? Zou je met de auto kunnen? Maar aan de andere kant het hoeft niet perse elke maand zo te zijn dat het op een zondag uitkomt?

    DNJ, ik zou denk ik niet zomaar stoppen met die pillen, kan je niet met het ziekenhuis overleggen wat te doen?
     
  6. DNJ

    DNJ Actief lid

    Oct 21, 2012
    336
    0
    0
    NULL
    NULL
    #46 DNJ, Nov 30, 2012
    Last edited: Nov 30, 2012
    Hmja, een halve pil.. Misschien zit die 50mg precies wel in de helft die ik neem, dat weet je niet natuurlijk. Krimpen zullen de eitjes niet doen, want er zijn natuurlijk veel meer vrouwen die een lagere dosering krijgen. Daarnaast groeien ze ook nog gewoon door als je na 5 dagen stopt, dus waarom niet na 3 dagen? Toch voelt het niet fijn om er zomaar mee te stoppen, je wilt het ook niet verkloten natuurlijk.. Ik ga maar even een mailtje sturen naar de kliniek!

    Oh en Nana, zou je voor de volgende keer niet uit kunnen rekenen op welke dag je IUI precies plaats moet vinden? Of is daar bij jullie geen pijl op te trekken? Het is natuurlijk een voordeel als een ziekenhuis ook op zondag werkt, maar dat reizen.. Pff! Lastig!
     
  7. Spannend1

    Spannend1 Nieuw lid

    Nov 30, 2012
    2
    0
    0
    NULL
    NULL
    Wij krijgen morgen onze eerste iui behandeling!! Ik vind het allemaal zo spannend!! Ti's allemaal zo nieuw voor ons!
     
  8. liefkleintje

    liefkleintje VIP lid

    Jun 16, 2011
    5,783
    1,133
    113
    Female
    Hey meiden,

    Mag ik me bij jullie aansluiten?
    Wij starten ook met IUI!

    Afgelopen woensdag begonnen met Menopur spuiten! En op 5 dec de eerste FM! Spannend hoor!!

    Hoe staan jullie er nu allemaal voor? Binnenkort allemaal IUI zie ik? Spannend!!
     
  9. Sterre1977

    Sterre1977 Niet meer actief

    DNJ, wat vervelend dat ze in NL zo'n leeftijdgrens hanteren, maar begrijp dat via internet nou niet echt een goed gevoel geeft...
    Wat betreft je Clomid, lastig, altijd lastig met weekenden dat ziekenhuis niet werkt, zelf weekendjes weg etc. Maar ik zal inderdaad gewoon even met ziekenhuis overleggen.
     
  10. Sterre1977

    Sterre1977 Niet meer actief

    Pepe, mijn mans broer en zijn vriendin hebben ook bij de Vu gelopen. Broer van mijn man had ook slecht zaad, maar zij moesten meteen aan de ICSI. Gelukkig is de eerste poging bij hun geslaagd. Zij waren ook heel tevreden over de VU. Achteraf gezien hadden mijn man en ik eigenlijk ook liever daar heen gegaan. Maar dokter heeft ons naar het ziekenhuis hier toen voor de zaadtest gestuurd en daar zijn we eigenlijk blijven hangen.
     
  11. Sterre1977

    Sterre1977 Niet meer actief

    weten jullie dat trouwens? ik had maandag echo, grootste eiblaasje was 10 mm. Gisteren had ik weer een echo, was hij 13.3 mm. (CD14) verder zaten er nog 3 eiblaasjes van rond de 10mm. Maar die van 13.3 was de dominante zij ze. Is 4 eiblaasjes normaal? (ik gebruik geen hormonen). Mijn eisprong is meestal op dag 18 of 19. Vind wel dat mijn eiblaasjes langzaam groeien, maar goed, dat hoeft denk ik niet uit te maken?
     
  12. nana33

    nana33 VIP lid

    Nov 17, 2008
    5,536
    3
    0
    Volgens mij is dat wel redelijk normaal. Op CD 14 13 mm, betekent ongeveer 21 mm op CD 18. Dus dat klopt wel een beetje met een eisprong rond die tijd. Eén dominant eiblaasje zonder medicijnen is ook normaal. Het gebeurt niet zo vaak dat je er spontaan twee hebt (gelukkig maar, want anders zou de wereld vol tweelingen zitten).

    @liefkleintje: Welkom en veel succes! Hopelijk zien ze 5 dec al veel (maar niet te natuurlijk..) goeie eitjes en mag je snel op voor de iui. Wat zit er trouwens veel tijd tussen de eerste spuit en je erste echo. is dat altijd in jullie ZH of is dit omdat je een relatief lange cyclus hebt?

    @Spannend: Oeeh spannend, haha. Hopelijk gaat het allemaal goed. Ik krijg maandag de eerste iui- als mn eitje het zo lang volhoud tenminste (althans 1e voor het tweede kindje dan).

    @DNJ: Mn cyclus is wel redelijk voorspelbaar. Zeker met die spuiten scheelt het nooit meer dan een dag of 2, maar op de een of andere manier is mn eisprong heel vaak rond het weekend ;). Als ik het me goed herinner heb ik nog nooit een inseminatie midden in de week gehad. Maar omdat ik straks toch ook tot mei moet wachten op de volgende iui zit ik sowieso te twijfelen of ik niet beter kan overstappen naar mn oude ZH. Daar schijnt de wachtlijst nu wat korter te zijn. Misschien bel ik binnenkort wel even om het ees te vragen.

    Ik weet zo snel even niet meer wie het vroeg, maar helaas hebben we maar één auto en gebruikt mn man die meestal om naar zn werk te gaan. Dus met de auto is meestal niet echt een optie voor me.
     
  13. liefkleintje

    liefkleintje VIP lid

    Jun 16, 2011
    5,783
    1,133
    113
    Female
    @Nana, wat spannend....bijna de IUI! Duimen dat dit gelijk raak is en jullie niet die maanden moeten wachten om weer verder te gaan!!

    Volgens mij is dat in ons ZKH normaal, de eerste echo op dag 10?! Ik ben op dag 3 begonnen met spuiten.
    Ik hoop ook maar dat ik niet teveel eitjes heb ;)

    Dat spuiten vind ik lastig zeg! Pfff! Elke keer nog luchtbelletjes die ik er amper uit krijg! Grr!

    @Sterre, een eitje groeit ongeveer 2mm per dag volgens mij! Dus dan gaat het prima toch! :D
     
  14. pepe

    pepe Fanatiek lid

    Oct 29, 2012
    1,021
    0
    36
    Spannend en liefkleintje, welkom en beide succes!! Ik vind het jammer dat ik nu niet kan meepraten over eisprongen en Iui etc. Ik moet het doen met een beetje gissen deze maand. Met mijn nog even overlegt en we gaan deze maand gewoon wat ovulatie testen ertegen aan gooien... Dan weten we zeker dat de cyclus weer op gang is gekomen. Ik hoop maar dat het ei zich redelijk op een normale tijd aanmeldt en dus de cyclus weer normaal is.

    @dnj had je nog gemaild naar de kliniek over de chlomid tabletten?

    @ sterre, welk ziekenhuis lopen jullie nu? Ik ben eigenlijk bij het Vu beland omdat mijn zus daar ook had gelopen en waar ik vandaan kom doen ze geen behandelingen dus had ik toch daarvoor naar het Vu gemoeten, dus ik dacht dan maar direct naar het Vu. Allerlei onderzoeken had ik al in andere ziekenhuizen gehad dus ze hoefden alleen maar de gegevens op te vragen. Verder alleen bloed moeten prikken en echo's en zaad onderzoek maar dat was allemaal goed. Ben wel blij dat ze gelijk iui voor stelden en niet zeiden probeer het eerst nog maar een 1 jaar ofzo, maar omdat we al 2 jaar weer bezig waren en ook denk ik onze leeftijd ( ik ben 35) stelden ze Iui voor. 3 x in de spontane cyclus, daarna kijkoperatie en daarna 3 x met hormonen.
    Ik had bij de vorige FM 2 eiblaasjes waarvan er 1 dominant was.
     
  15. DNJ

    DNJ Actief lid

    Oct 21, 2012
    336
    0
    0
    NULL
    NULL
    @Sterre; Via internet was opzich niet verkeerd hoor, ik vond het juist wel fijn dat ik helemaal zelf kon kiezen in plaats van dat je een paar uiterlijke kenmerken doorgeeft en dat een bank dan voor je bepaald welke donor je krijgt.. Alleen de reacties van de medewerker van de Deense bank waren niet leuk ;)

    Volgens mij is dat met die eitjes helemaal in orde hoor!

    @Nana; Haha, leuk, zo'n eigenwijze eisprong! Hmm misschien dan toch inderdaad het oude ziekenhuis overwegen..

    @Pepe; Ja had nog gemaild. Had binnen een half uurtje een antwoord van een verpleegkundige (best fijn hoor, zo'n kliniek, in een ziekenhuis zou zoiets niet kunnen) en zij zou het voorleggen aan een arts. Kreeg ik een tijdje later een mailtje terug waarin stond dat ze het had overlegd met een arts, precies degene aan wie wij een hekel hebben. Dat is de man die tegen me zei dat ik maar een paracetamolletje moest nemen terwijl ik met een flinke infectie liep na een punctie. Ik kan dus niet echt vertrouwen hebben in zijn oordeel. Hij vond dat ik de kuur gewoon af moest maken en dat de echo niet eerder gepland hoefde te worden. Dat ik de kuur af moet maken kan ik nog wel begrijpen, maar de echo niet eerder? Als ik weet dat de bus om kwart over 10 vertrekt, en ik dat precíés red als ik om 10 uur van huis vertrek, bedenk ik toch ook niet dat het de volgende keer wel handig is om om 5 over 10 te vertrekken? Dan zou ik 'm namelijk MISSEN! ;) In dit geval precies hetzelfde, alleen gaat het dan om een héle belangrijke eisprong.. Maar goed, ik had gistermiddag tabletje 4 moeten slikken, dat heb ik nu gisteravond gedaan. Vandaag had ik tablet 5 moeten slikken, maar die neem ik niet. Ik had die kuur best af willen maken zoals het hoort hoor, maar als zij weigeren die echo eerder te doen, terwijl ze mijn geschiedenis kennen, moet ik maar een beetje eigenwijs doen en m'n gevoel volgen..

    Mijn borsten staan inmiddels op klappen, en dat heb ik altijd als m'n eisprong eraan komt.. Ik geloof nog steeds niet dat ik 8 december ga halen ;) Frustrerend is dat hoor, zo'n gevoel hebben en er constant om stressen, terwijl het zo simpel nagekeken zou kunnen worden.. Maarja. Zal straks eens een ovutest doen, kijken of die al donkerder begint te worden.. Ik heb het geluk dat mijn ovutesten langzaam donkerder worden, en dat ik niet steeds een lichte heb en dan ineens een knaller. Dan kan ik het een beetje aan zien komen zeg maar..

    Gaan jullie nog Sinterklaas vieren meiden? Wij vieren het vanmiddag. Heb er wel zin in, even een beetje afleiding! :)

    Oh en, @Liefkleintje en @Spannend; Welkom natuurlijk! :D
     
  16. Sterre1977

    Sterre1977 Niet meer actief

    pepe, wij lopen in het flevo. Inderdaad 3x in een gewone cyclus en daarna krijgen wij HSG. Hoop eerlijk gezegd dat het daarvoor wel raak is, zie een beetje op tegen die HSG.

    Ik ben trouwens ook 35. Wellicht dat we daarom niet eerst zelf hoefden te proberen..
     
  17. nana33

    nana33 VIP lid

    Nov 17, 2008
    5,536
    3
    0
    @Sterre: je hoeft je niet zo druk te maken om belletjes hoor. Belletjes in je aderen kunnen gevaarlijk zijn, maar bij subcutane injecties maakt het niet zoveel uit. Ik zat ook altijd met die belletjes te morrelen tot een verpleegkundige me dit vertelde. Nu spuit ik altijd maar gewoon en laat ik die belletjes lekker voor wat ze zijn.

    @DNJ: Oe vreselijk irritant zo'n arts! Hij heeft waarschijnlijk gewoon geen zin om echt over jouw specifieke situatie na te denken en zegt gewoon wat binnen het protocol past. Grrrr, dat heb ik ook zo vaak gehad. Ik vertrouw daarom ook nog steeds het meest op mn eigen verstand in deze hele mmm.

    Ik ben er ook absoluut niet van overtuigd dat mn eitje(s?) het gaan redden tot maandag. Ik voelde ze vanochtend zo heftig en heb nu heel veel vruchtbaar slijm. Ik vrees dat ze de pregnylspuit niet eens redden laat staan de iui. Ik eet en drink me nu helemaal suf aan antioxidanten, omdat dat wellicht een op hande zijnde eisprong iets kan afremmen (was een onderzoek over een paar jaar geleden), maar ik vrees dat dit niet genoeg gaat zijn. Bah, controlfreak die ik ben vind ik het heel vervelend dat ik hier vrijwel niets aan kan doen. En dan te bedenken dat als ik iui gewoon morgen was en gister de pregnyl had mogen zetten, alles wsl goed was gegaan ;).
     
  18. pepe

    pepe Fanatiek lid

    Oct 29, 2012
    1,021
    0
    36
    @sterre, een HSG vond ik wel meevallen qua pijn. Ik heb ook een hysteroscopie gehad en die vond ik veel pijnlijker, maar dit is ook voor iedereen anders.

    @DNJ soms moet je ook gewoon op je eigen gevoel en lichaam vertrouwen, jij kent je lichaam het beste ten slotte.

    @nana, ik begrijp je helemaal, ik ben ook een controlfreak haha. De eerste keer dat ik de Iui kreeg had ik op donderdag al van dat vruchtbare slijm, dus ik dacht hoe kan dat nou, maar vrijdag had ik een echo en was het eiblaasjes 17 mm en dus zondag had ik de inseminatie. Ik herkende altijd dat hele dikke ei wit achtige slijm als een naderende eisprong, maar daar zitten blijkbaar nog een aantal dagen tussen..... Ingewikkeld allemaal hè. Gelukkig mag je vanavond pregnyl spuiten toch? En die zorgt ervoor dat de eisprong dan over 36-42 uur springt toch?
     
  19. nana33

    nana33 VIP lid

    Nov 17, 2008
    5,536
    3
    0
    @Pepe: haha, jij bent dus ook zo'n controlfreak :). Lastig he in de mmm, waar je de controle constant uit handen moet geven. Ik weet dat het slijm niet alles zegt, maar ik voelde mn eiblaasjes ook zo sterk vanochtend dat ik echt dacht: die gaat springen. Normaal als ik het zo voel springt hij ook meestal binnen een paar uur. Maar goed met hormonen is alles anders natuurlijk.

    De pregnyl zit er iig inmiddels in. Het was nog een hele klus, want terwijl ik bezig was kwam ik erachter dat ik eigenlijk niet meer precies wist hoe het ook alweer moest. Zo was ik vergeten dat je eigenlijk twee naalden moest gebruiken en snapte ik al niet hoe dat kleine korte naaldje bij de bodem van het potje moest komen :(. Ik moest het potje dus helemaal schuin houden om alles op te kunnen zuigen, waardoor er een plonsje uitliep :(. Pas later realiseerde ik me dat je daar altijd een grote naald voor gebruikte. Lekker handig, not!

    Het enige dat me niet echt zint is dat ik echt enorme scherpe hoofdpijn heb van de pregnyl (van die kater hoofdpijn...) en dat de enige andere keer dat ik dat had mn eitje al 24u na de spuit sprong, omdat de sprong kennelijk al onderweg was. Ik ben nu bang dat deze hofdpijn een teken is dat de sprong ook al onderweg was. Alle andere 6 keer dat ik de pregnyl heb gezet heb ik er geen greintje pijn van gehad. Nou ja, nu is er helaas helemaal niets meer aan te doen. Ik zet mn verstand maar op nul (voor zover dat gaat ;)) en hoop er maar weer het beste van.
     
  20. DNJ

    DNJ Actief lid

    Oct 21, 2012
    336
    0
    0
    NULL
    NULL
    Nana, zou je morgen niet kunnen vragen of ze een echo willen maken voor de IUI? Dan heb je tenminste duidelijkheid over of dat eitje er nog zit of niet.. Je kunt er niet zoveel meer mee op dat moment, maar misschien geeft het jezelf in ieder geval wat rust.. Anders loop je constant te denken aan 'of dat ei nu wel of nog niet gesprongen was'.

    Ik heb tóch maar m'n 5e tablet ingenomen. Ovutest was gisteren witter dan eerder deze week ;) Vind het zo frustrerend dat je niet op je eigen lichaam kunt vertrouwen. Maar goed, we gaan straks lekker naar Duitsland, even alles vergeten! :D Zin in!
     

Share This Page