Oktober 2007 mama's

Discussion in 'Bevallingslijst forum' started by sofieke, Jan 24, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Doris

    Doris Fanatiek lid

    Oct 26, 2006
    1,197
    0
    0
    @ Wendell: das wel een stuk heftiger.
    Bij mij is gelukkig na ruim een jaar medicatie mijn schildklier zn werk weer zelf gaan doen. Daarna het advies gekregen onze kinderwens nog een half jaar uit te stellen zodat het zeker stabiel zou zijn.
    In november mochten we er uiteindelijk voor gaan, en zoals je ziet hoefden wij ook niet lang te wachten!

    Hoop dat je ogen na de volgende operatie weer zijn zoals je graag zou willen!
    En natuurlijk dat je tijdens je zwangerschap heerlijk kan genieten!

    Groetjes Doris
     
  2. lvdwerf

    lvdwerf Bekend lid

    Jan 16, 2007
    744
    0
    0
    Office manager
    Hoenderloo
    Hoi meiden,

    Ik ben erg benieuwd wat die ziekte is, ik ben er namelijk helemaal niet mee bekend en ik heb er ook nog nooit van gehoord. Ik krijg de indruk dat het met de schildklier te maken heeft en dus waarschijnlijk ook met hormonen. Wil iemand mij dit uitleggen?

    Wel geweldig dat jullie dan ondanks dat zo snel zwanger zijn geworden.

    Liefs Laura
     
  3. mariekebalm

    mariekebalm Fanatiek lid

    Oct 31, 2006
    1,882
    0
    0
    Argeliers, Frankrijk
    Hai even snel een hallootje tussendoor, vervang dit weekend in het restaurant waar ik vorig jaar achter de afwas heb gewerkt de afwasster en werk praktisch zonder pauze (ff snel eten van 11:45-12:00) van 10:30-17:00 en van 19:45-01:00...Druk, zwaar, maar zo gezellie! En ik mag morgen het nieuwe toetje proeven (vers fruit gegratineerd met een soort creme, lijkt me heerlijk!)ik ga er weer vandoor! Schrijf jullie maandagavond denk ik uitgebreid, na echo...

    Kusjes aan iedereen en nog een fijn weekend!
     
  4. Wendell

    Wendell Lid

    Feb 10, 2007
    43
    0
    0
    Emmen
    Hallo

    Het is een schildklier ziekte(stofwisseling ziekte).
    En het kan 2 kanten op.Je hebt hypertheroide(graves) of hypotheroide.
    De namen zeggen het al een beetje........hyper ben je over hyper en hart kloppingen,angst aanvallen,gewicht afname....en alle andere bijverschijnselen en hypo dan ben je erg moe,en gewichts toename en meerdere problemen zoals slecht zwanger kunnen raken.
    Bij hyper heb je een teveel aan schildklier hormoon en bij hypo te weinig.
    Bij het eerste kun je een ziekte erbij krijgen de oogziekte van graves.Helaas kreeg ik die erbij.Dan heb je uitpuilende ogen tot aan wallen onder de ogen.Ik had de uitpuilende ogen,dit proberen ze eerst door onstekings remmende middelen tegen te gaan( bv prednidsolon).En lukt dit niet gaan ze de schildklkier afremmen met medicatie en kun je kiezen voor een R.A slok(radio actief) om de schildklier een stukje lam te leggen.Helaas werkt dit ook wel eens averechts.Je kunt ook kiezen voor een operatie.Dan halen ze bv de schotjes achter de oogbol weg waar het oog op rust zodat de oog kas meer ruimte heeft voor je ogen.
    En dan mocht het nodig zijn dan gaan ze je oogleden door teveel aan huid inkorten.
    Daarna kun je nog een paar operaties nodig zijn om de oogleden gelijk te krijgen.Zodat niet het witte van de oogbol nog te duidelijk in zicht is.
    Of een luie blik.

    Lang verhaal ingekort ...........hoop ik hahahaha


    Liefs Wendell
     
  5. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Hallo dame's!

    Maartje ik heb je gister gezien op tv! :D Maartje met 't paardje :)
    Erg leuk zeg, en wat een goed idee van die meiden. Ben zelf ook echt gek met beesten.

    Hier gaat het goed, lekker weertje weer! hebben de hele dag buiten gezeten met onze buren, gezellig hoor. Moet zeggen dat ik dan wel een wijntje mis :(
    Was gister avond weer even misselijk en was bang dat het weer van voor af aan zou beginnen, maar dat viel gelukkig mee.

    En had vanacht een droom over de baby :D Ik zag 'm, hij had hele mooie blauwe ogen en donkere haartjes *smelt*
    Tot nu toe was ik er van overtuigd dat we een meid zouden krijgen, maar nu heb ik toch een beetje het idee dat het weleens een kereltje kan zijn.
    Ik ben benieuwd...

    Gaat iemand vanavond nog wat doen? Wij hier helemaal niets, lekker samen vroeg op bed misschien want mn zin komt weer een beetje op gang :) (halleluja)

    Oja nog iets, heb vandaag een zwangerschaps BH gekocht, 75C :confused: Wat een jetsers joh, ze zijn nu al gegroeit, gaat dat de rest van de zwangerschap door?

    Zo nu ben ik uitge :c: wat een verhaal zeg :oops:
     
  6. Choco

    Choco Fanatiek lid

    Oct 30, 2006
    1,186
    0
    0
    Friesland
    Pffff...wat heb ik een beroerde dag achter de rug. Ik was zo verschrikkelijk duizelig dat ik telkens dacht dat ik van m'n stokje zou gaan. Gelukkig is dat niet gebeurd. We zouden dit weekend naar m'n schoonouders maar we zijn thuisgebleven omdat ik het niet vertrouwde. Jeetje wat voelde ik me slecht en nu ben ik kapot. Ik hoop dat dit niet elke dag gebeurd.
     
  7. Misoh

    Misoh Bekend lid

    Ziekte van Graves is zoals Wendell al zegt een schildklierziekte. Vaak alleen in de schildklier en soms zoals bij Wendell ook in grote mate in de ogen. Omdat de ziekte van Graves een auto-immuun ziekte is, betekent dit dat je anti-lichamen tegen de schildklier in je bloed hebt zitten. Je eigen lichaam valt dus als het ware je schildklier aan. Resulteert vaak in een te hard werkende schildklier die weer uitzichzelf of door medicatie weer op normaal niveau kan gaan werken. Lastige is dat op latere leeftijd de schildklier vaak te langzaam gaat werken. Zelfs al heb je jarenlang geen medicijnen nodig gehad. Naar alle waarschijnlijkheid is de ziekte erfelijk. Het is nog niet bekend op welk gen het zit. De ziekte komt verder het meest voor bij vrouwen.

    Omdat de anti-lichamen tegen de schildklier door de placenta kunnen, komen ze ook terecht in de bloedbaan van de baby. Als je veel van de anti-lichamen in je bloed hebt, kan het zijn dat je kindje geboren wordt met een te snel werkende en/of vergrootte schildklier. Dit is de reden dat er extra bloed geprikt moet worden. Vaak in het eerste trimester en dan weer rond de zeven maaanden.

    Om bovenstaande reden moet ik onder controle van een internist staan tijdens mijn zwangerschap. Daarnaast bij de gyn i.p.v. de verloskundige. Ik ben in mijn schildklierhormoon behoefte nagenoeg volledig afhankelijk van medicijnen. (Heb twee keer een radio-actieve slok gehad, toen ik 15 en 16 was). Hierdoor moet ik elke 4 weken bloed prikken en als het nodig is de medicatie aanpassen. Omdat het kindje ook last kan hebben van de anti-lichamen in mijn bloed zijn er extra controles van het bloed van m'n kindje na de geboorte, en ook een eerste controle door een kinderarts. Daarnaast wordt tijdens de zwangerschap de hartslag van de baby m.n. in het derde trimester goed in de gaten gehouden.

    Vind het apart dat wendell en Doris bij de vk onder controle mogen. Bij mijn weten is er nu nog een onderzoek gaande in het Erasmus waarbij wordt gekeken of het risico op problemen bij de baby daadwerkelijk laag is bij moeders die tijdens de zwangerschap weinig anti-lichamen in hun bloed hebben. Doe n.l. zelf mee aan deze studie. Het is vooralsnog wel de aanname dat bij een lage waarde in het bloed het risico voor de baby nihil is. Dit is alleen nog niet wetenschappelijk bewezen. Volgens mijn internist heeft hij in de 10 jaar praktijk slechts 1 geval gezien waarbij de baby problemen had na de geboorte. Denk dus niet dat jullie je zorgen hoeven te maken. Vind het alleen apart.
     
  8. lvdwerf

    lvdwerf Bekend lid

    Jan 16, 2007
    744
    0
    0
    Office manager
    Hoenderloo
    Thx voor de info! Ik was er wel benieuwd naar nu er zo veel over wordt gesproken. Blijkbaar had ik er al wel vaak van gehoord, alleen nooit met deze naam. Lijkt me wel lastig, maar wel fijn dat het waarschijnlijk niet bij je kindje terecht komt.

    Ik las net dat er iemand steeds duizelig was, ik heb dat ook af en toe, betekent voor mij vooral dat ik moet zorgen dat ik mijn maag weer ff vulling geef. Ik hoop voor je dat je er niet te veel last van blijft houden.

    Liefs Laura
     
  9. Choco

    Choco Fanatiek lid

    Oct 30, 2006
    1,186
    0
    0
    Friesland
    Goedenmorgen

    @lvdwerf...duizeligheid..dat was ik.Zelfs als m'n maag vol zit ben ik wat duizelig. Denk dat het eerder door m'n bloeddruk komt, maar ik weet niet of die nou te hoog of te laag is. Ik vind het wel erg vervelend en ik durf ook niks zouts te eten. We zien wel wat deze dag brengt.
     
  10. Jotim30

    Jotim30 Fanatiek lid

    Goedemorgen allemaal,

    Zo ik heb het even rustig aan gedaan het weekend. Vrijdag natuurlijk even gekeken naar maartje! Topplan, hoop dat jullie zorgboederij vlug komt. Ook vond ik het helemaal geweldig voor die jongen draaien als dj op innercity. WOW gaaf hoor.
    Gisteren met mijn mannetje op stap geweest. Anders zien we elkaar helemaal weinig. Terug gekomen van de wedstrijden was ik nog te moe om iets te doen. heb alleen maar op de bank gelegen.
    Vandaag, het weer is mooi dadelijk even na het strand denk ik.
     
  11. Nynke

    Nynke VIP lid

    Sep 30, 2006
    8,087
    0
    0
    Frankrijk
    Goedemorgen Allemaal,

    hier even snel een berichtje illegaal vanaf mijn werk. Hier gaat alles redelijk. Ben erg moe nog steeds en dat gaat me opbreken lijkt het wel. Ben snel geiriteerd en dat is voor de kids en manlief ook niet leuk. Maar verder geen klagen.

    Hoe is het met alle misselijke en zieke meiden? Knappen jullie al wat op?

    Meiden geniet van het mooie weer vandaag en tot later.
     
  12. Doris

    Doris Fanatiek lid

    Oct 26, 2006
    1,197
    0
    0
    Duidelijke uitleg wendell en misoh!
    De ziekte is nu bij mij "weg" , maar de internist zei ook dat de ziekte soms na nog wel 5 jaar de kop weer kan opsteken. Ik moet dan ook zodra ik de symtomen weer krijg meteen weer bloed laten prikken.
    Ben erg benieuwd wat de uitkomsten zijn van dat onderzoek zullen zijn. Kan je dat ergens lezen ofzo misoh?

    Hier verder alles goed, heerlijk weer, daar gaan we vandaag maar is van genieten!

    Oja, en natuurlijk heb ik ook even Maartje gekeken! Super project!


    Groetjes Doris
     
  13. Maartje06

    Maartje06 Fanatiek lid

    Dec 5, 2006
    2,143
    0
    0
    MW-er
    Noord Holland
    Goedemorgen allemaal (mag nog net :oops: ),

    Bedankt voor alle complimenten! We zijn ook echt heel erg enthousiast over onze plannen en het wordt overal heel goed ontvangen. Vooral de steun van de Bart Foundation doet vele deuren open gaan. Wij komen er dus wel, het duurt alleen iets langer door de zwangerschappen.

    @Choco; ik ben ook zo duizelig af en toe en bij mijn weten kan dat een teken zijn van te lage bloeddruk en niet te hoge. Ik moet morgen naar de VK, dus dan zal ik het ff navragen.

    @Astrid; het kan altijd erger, ik zit al op 75G :confused: ;)

    Hier is de misselijkheid helaas nog steeds niet verdwenen (het wordt een eentonig verhaal). Gisteren zat ik even gezellig bij de buren, maar ben te lang blijven zitten. Vervolgens de hele avond vreselijk beroerd geweest en met knallende hoofdpijn gaan slapen. Nu dus pas net uit mijn bedje. Ik hoop dat vandaag een betere dag gaat worden!
     
  14. martine

    martine Bekend lid

    Nov 23, 2006
    673
    0
    0
    Hoi allemaal

    Heb toch lekker geshopt gister :D gezellie met mn schoonmoeder is echt een schatje, kan erg met haar lachen.
    Heb hele berg kleertjes etc van haar gehad, en de kinderwagen krijgen we van haar en mn vriend zijn vader!

    Was van de week met mn vriend wezen kijken naar babykamertjes, we hadden een hele leuke betaalbare gezien, maar vond het nog wat vroeg, maar gister liep ik er weer lang en dacht, ach waarom wachten eiegnlijk"dus heb hem gewoon gekocht, is echt super mooi, metniet zon grote kast want dat past nooit in ons kleine kamertje..
    het is dus toch een bedje geworden.

    Ik ben helaas vergeten om te kijken vrijdag naar het programma,echt leuk zon zorgboederij zeg! Als er nog eens vacatures komen...who knows...

    Fijne dag allemaal
     
  15. Maartje06

    Maartje06 Fanatiek lid

    Dec 5, 2006
    2,143
    0
    0
    MW-er
    Noord Holland
    Ohja, is er eigenlijk al iemand in de maling genomen vandaag?!?!
     
  16. Misoh

    Misoh Bekend lid

    Goeiemorgen allemaal

    Hier niet zo'n lekkere start van de dag. De hele nacht er al uit gemoeten omdat m'n darmen dwarslagen en richting de ochtend ging m'n maag vervelen. Voor de tweede dag op rij boven de pot gehangen. Heb niet eens iets gegeten dus komt eigenlijk ook nix uit. Heel erg irritant. Na nog een paar uur extra slapen na het opstaan gaat het nu weer enigsinds. Pff hoop dat het morgen over is. Misselijk zijn kon ik redelijk goed tegen zolang ik maar nix deed (hoefde toen ook niet te braken), nu wordt ik wakker met een maag die rondjes draait.

    @ Doris, Jammergenoeg gaat de ziekte nooit helemaal weg. Je blijft er toch alert op voor de toekomst. Gelukkig gaat het nu bij jou goed. Scheelt in ieder geval een hele hoop gedoe met medicijnen en goed instellen enzo. Wanneer de studie is afgerond weet ik niet. Doen ook niet zo heel veel zwangeren aan mee. Ik wist er bij toeval van omdat ik in het ziekenhuis werk en op ons eigen intranet zag staan dat die studie liep. De gyneacoloog heeft het me niet aangeboden ofzo, moest er zelf om vragen.

    Ik weet zelf niet beter dan dat ik het heb. Zit bij ons van m'n moeders kant in de familie. Mijn moeder was ook 12/13 toen ze het kreeg net als ik. Er zijn nog 5 ooms en tantes waarvan 4 het ook hebben. Mijn moeder heeft gewoon 2 gezonde kinderen op de wereld gezet en ik maak me ook absoluut niet druk over onze kleine. Bij ons in de familie is het een fact of life zeg maar.

    Iedereen nog een hele fijne dag gewenst. Geniet lekker van het zonnetje.
     
  17. Jotim30

    Jotim30 Fanatiek lid

    @ martine heerlijk he zo'n schoonmoeder heb ik ook. Vind het geweldig. Denk zelf dat ze bij de bevaling is.

    @ maartje hier nog niet maar de dag duurt nog lang.
     
  18. Smeetje

    Smeetje Bekend lid

    May 28, 2006
    605
    0
    0
    Twente

    Ik had het ook en ben op advies floradix gaan gebruiken. Dat helpt mij goed, 2x daags een half dopje door de sinaasappelsap... Is een middeltje tegen ijzertekort en altijd goed voor als je zwanger bent. Vraag er maar eens naar bij de drogist!

    Zie net dat mijn banner op 10 weken staat, dat klinkt al veel verder dan 9! Heerlijk zeg! A.s. woensdag om 15.30 hebben we de 1e echo. Was er zo zenuwachtig voor, bang dat er weer niets zou zitten, Ik heb vanmorgen nog een test gedaan, na 3 seconden stond er al een dikke tweede streep, dus daar hoef ik me geen zorgen over te maken! Ben echt een stress-kip wat dat betreft... Heb zw. klachten zat dus zit wel goed!
     
  19. lvdwerf

    lvdwerf Bekend lid

    Jan 16, 2007
    744
    0
    0
    Office manager
    Hoenderloo
    @ Choco en Maartje; Als duizelig bent komt dat volgens mij meestal door te lage bloeddruk en/of ijzer tekort. Een lage bloeddruk kan ik meestal wel aardig verhelpen door veel dingen met zout te nemen. Ik heb daar dan ook echt behoefte aan. Ik heb een week gehad waarin ik heel patat en gebakken aardappelen met veel zout heb gegeten en meer van dat soorrt dingen. Als ik dat at voelde ik me een stuk beter. Ik heb het soms ook als mijn maag vol is, dus dan eet ik meestal maar ff weer wat zouts en dat werkt wel. Drop werkt ook goed. Je hoeft dan niet eens per sé zoute drop te nemen, aangezien de stof in drop je al helpt.

    Ik ben vandaag weer druk geweest in ons nieuwe huis en ik ben bekaf.

    Liefs Laura
     
  20. missyess

    missyess Bekend lid

    @Wendell:
    Nog even over het miskraamrisico: De kans op een miskraam is bij een vlokkentest tussen de 1-2%. De kans op een miskraam bij een vruchtwaterpunctie is 0,5%. Het nadeel van een vw punctie is dat die pas met ongeveer 17 weken plaatsvindt. Het voordeel van een vlokkentest is dat het dus vroeg in de zwangerschap wordt uitgevoerd maar wel met een dus wat hoger risico. (Bron: obstetrie en gynaecologie, van heineman)

    @Maartje: Ik heb wel een stuk van het programma gezien maar jou net gemist! Ik heb wel je vriendinnen gezien en de oproep voor een locatie.

    Hier gaat alles goed. Zit alweer in de 12e week! Nog een paar daagjes tot de 12 weken en daarna mag iedereen weten dat ik zwanger ben. Inmiddels weten al best veel mensen het hoor.
     

Share This Page