Hoi, ik krijg morgen een HSG onderzoek en ze hadden me 1000mg azitromycine (antibioticum) meegegeven. Nou ben ik daar nogal gevoelig voor en de lijst met bijwerkingen is niet mis. Ik heb al eens een currettage en waterecho gehad en toen ook geen AB gekregen?!. Zou dit echt nodig zijn, en hoor dat sommige zknhuizen het überhaupt niet eens voorschrijven bij hsg. Ho e was dat bij jullie?
Is inderdaad per ziekenhuis verschillend. Ik heb geen antibiotica gekregen. Anders contact met ze opnemen dat je het liever niet inneemt?
Ik heb het wel vaker gelezen en ligt aan het ziekenhuis. Mijn ziekenhuis wilde het niet geven van te voren. Kleine bacterie is achteraf goed te behandelen maar als je van te voren ab neemt is het lastiger een grotere bacterie achteraf te bestrijden was hun redenatie.
Oké dat is ook nog een gedachtengang. Ik heb net ook gelezen dat je het ook nog kunt nemen als ze iets afwijkends zien dus denk dat ik het toch maar niet doe. Bel ze in de ochtend wel even om te checken. Dank jullie i.i.g.
Ik heb het wel gehad. Maar ook omdat ik ooit chlamydia heb gehad. Ze doen dit om te voorkomen dat eventuele bacteriën je buikholte ingespoten worden. Beter infectie voorkomen dan genezen. Ik zou het zeker innemen. Het kan echt geen kwaad anders schrijven ze het niet voor.
Heb je de hsg inmiddels al gehad? Ik heb geen ab hoeven slikken voorafgaand aan de hsg en er geen infectie aan over gehouden. Het scheelt dus erg per ziekenhuis. Persoonlijk vond ik het zonder ab wel prettig, omdat ze dan blijkbaar schoon genoeg werken en niet veel infecties zien (anders zouden ze het preventief wel geven denk ik) en je dus niet onnodig nog extra medicatie krijgt.
Als je het zo stelt dan heb ik de angst dat ze in mijn zknhs niet zo nauwkeurig werken en dus maar uit voorzorg ab geven ik bespreek het straks nog even met de arts, las dat je ook gewoon nog naderhand kunt nemen.
Klopt. Het kan ook erna. Het is overigens maar 1 tablet die ik in moest nemen... geen kuur of iets dergelijks. In ieder geval veel succes met de hsg. Het valt mee. Hopelijk heb je straks duidelijkheid en een goede uitslag. X
Nou het viel mee hoor en de AB is hier dus een geldkwestie. Het is goedkoper om iedereen AB te geven dan een chlamydia bloedtest te laten doen . Ik ben op mijn strepen blijven staan want daarvoor ga ik die rotzooi niet innemen. Ben daar ook al op getest voor zwangerschappen.
Heel goed. Als je er al ooit voor getest bent en was negatief dan is het niet nodig. Bij mij was het jaren geleden helaas wel ooit positief en vandaar de voorzorgsmaatregel bij de hsg. Maar hoe was het? Eileiders open?
Oh dat is niet fijn dan nee. Ze zei dat je het nooit 100% zeker weet (in geval je partner vreemdgaat doelde ze op denk ik..) dus heeft ze nog wel uitstrijkje genomen..nou ja als ze dat wil. Maar alles goed hoor, wel verwacht omdat ik meerdere keren zwanger ben geweest maar goed het hoort er toch bij (Omdat het nu wat langer duurt). Ik vind het zo gek om te beseffen dat als ze daar iets inspuiten het dan via je eileiders in je buikholte terecht komt! Maar jij hebt een bbz gehad dus je wist dat al. Op de plaatjes ziet het er altijd als een gesloten systeem uit (Zou ook handiger zijn geweest).
Ik vond het ook een gek idee. Maar heb achteraf 0 last gehad van de hsg. En het leidingwerk is nu eens goed doorgespoten. Ondanks de bbz waren bij mij de 2 eileiders doorgankelijk. Dus ik had toen dikke pech. Hopelijk een volgende zwangerschap wel een plakbeeb in de bm. Weet je al wat de vervolgstappen zullen zijn?
Hoop het ook heel erg voor je! Helaas is je temp nu gekelderd . Heb jr veel pijn gehad van de bbz? Vervolgstap bij ons is ivf, we willen het nu nog wel zelf proberen (hopen dat HSG kans verhoogd maar waarschijnlijk niet omdat het probleem aan mijn leeftijd ligt Dan zijn de eitjes gewoon niet zo goed meer)
Ik heb geen pijn gehad van de bbz. Mijn lichaam heeft het ook zelf opgeruimd. Is heb dus nog 2 goede eileiders volgens de hsg. Ik zie dat je vorig jaar een dochter hebt gekregen. Ook via ivf of zonder hulp? Tussen vorig jaar en dit jaar zit maar ee jaar. Hopelijk zit er toch nof ergens een goed eitje tussen. Ik zal voor je duimen.
Oh wat fijn zeg, ik lees hier zoveel dat vrouwen door bbz een eileier kwijt zijn. Nou hopelijk blijft er snel ook 1 plakken bij jullie. Nou inmiddels alweer 2,5 jaar geleden dat ik van mijn dochter zwanger werd (toen nog net 36) en het schijnt vanaf 38 echt keihard naar beneden te kelderen je vruchtbaarheid zeggen de gynaecologen ook. Maar je kunt ook nog gewoon geluk hebben natuurlijk. Daar hopen we de komende maanden nog op..