Dit is echt HEEL genant, maar ik ga het echt niet in mijn huisomgeving overleggen dus dan maar hier. Ik ben stront verkouden, niesen, hoesten, tot en met kokhalzen aan toe, erg pijnlijk rond de buik....maar nog pijnlijker is dat ik nu dus met maandverbanden moet lopen, zitten, liggen, slapen. Ik heb er gewoon helemaal geen controle over, nou ja minimale controle dan, ik ga extra naar de wc zodat ik leeg ben zeg maar, maar moet natuurlijk wel lekker door blijven drinken en zelfs als ik leeg voel blijk ik dat tijdens een flinke hoestbui niet te zijn. Ik voel me echt een vies mens, en dan uitleggen aan je vriend waarom je maandverband gebruikt, dat er echt niets mis is pfff....als ik vrijdag nog zo hoest ga ik echt niet uit de kleren bij mijn fysio hoor!
Helemaal herkenbaar. Het enige wat je kunt doen, is je bekkenbodem trainen. Die training helpt niet zozeer tijdens je zwangerschap maar wel daarna (want die genante gedoe heb je dus ook na je bevalling!!)
ja ik heb zelfs extra oefeningen gehad in verband met mijn losse bekken, en kan het normaal heel makkelijk ophouden, ook met een giga lachbui of als ik een verkoudheid heb. heb dit nog nooit mee gemaakt en voel me er helemaal niet bij op mijn gemak, straks loop ik ergens en dan DAT. Moet er echt niet aan denken. Cygnet ja inderdaad, daar was ik van op de hoogte en daarom ben ik ook erg trouw in mijn oefeningen. Was het misschien meer te verwachten omdat ik al bij de fysio loop vanwege mijn losse bekken? Gaat dit straks ook gebeuren zonder hoestbuien?
yep heel fijn hè. Na de bevalling van de 1ste dacht ik er na een paar maanden vanaf te zijn. Hahah dus niet ik ren even achter een bal aan en t komt er zo uit,,,,,,,,,,,,heel genant als je nog naar huis moet!
ja ik weet van mijn bijrijdster dat het kan gebeuren tijdens het paardrijden, als je geconcentreert bezig bent, dat er dan wat uit kan lopen, dus die waarschuwde me al haha. Maar ik ben nog niet eens bevallen, straks heb ik sex en loopt het er opeens zo uit.
Ik weet, helaas, uit eigen ervaring dat het vervelend is. Ik heb wel een tip voor je: gebruik ipv maandverband eens Tena, dit vind ik veel prettiger en ik heb het idee dat het 'droger' blijft!
oei wat vervelend..heb er gelukkig geen last van..maar zou je er zeker niet voor schamen!! Hoop dat je door het doen van oefeningen je bekkenspieren iets steviger kan maken zodat je ze kunt aanspannen als je hoest/niest etc en zo geen urine verliest. Suc6!
Je vroeg of het te maken heeft met je losse bekken, dat hoeft niet zo te zijn. Ik heb BI en om het wat beter uit te houden heb ik eigenlijk altijd de spieren rondom mijn bekken gespannen (wat achteraf ook niet goed is omdat je dan meer pijn krijgt maar dat is wat anders). Omdat ik dus ook 'losse bekken' heb heb ik er juist geen last van...
Voor het hoesten mag je van VSM hoestsiroop gebruiken. Ik heb erge last gehad van verkoudheden en hoesten. Wellicht is dat een kleine optie voor je.
Ja kan. Ik heb dat ook. Als ik nies dan gaat het niet goed, Ik heb dan gewoon een maandverbandje in. Vervelend is het wel.
Hier ook een lid van de tenalady-fanclub . Niezen, overgeven etc. betekent een natte broek. Ik deed thuis oefeningen om mijn bekkenspieren te trainen en dat bleek juist funest te zijn. Ik ben uiteindelijk naar een bekkenfysio geweest en moest meteen stoppen met de oefeningen. Het gevolg was dat ik constant mijn spieren gespannen hield en er geen drukverschillen tussen blaas en bekken optraden op de momenten dat het juist nodig was. Gevolg urineverlies. Ook kreeg ik hierdoor meer bekkenklachten. Ik zou dus zeker niet zo maar je bekkenspieren gaan trainen, want je kan het probleem erger maken!! Drie keer bekkenfysio was hier voldoende.
Tja ook dit hoort er ook bij. Had er tijdens mijn zwangerschap maar ook nu na de bevalling soms last van. Probeer mijn blaas goed te legen en doen af en toe bekkenbodemoefeningen.
@trees, yep, bij overgeven ook. dat vind ik meestal het vervelendste eraan hier ook af en toe. ook als ik niet zwanger ben en moet niezen had het vorige week op mijn werk ook. moest naar de wc, was al op pad en onderweg moest ik ineens niezen. te laat gelukkig viel het erg mee, maar had wel een broek aan (met een rokje is het makkelijker) was blij dat het daarna koffiepauze was, even zitten, kon mijn broek gelijk drogen sterkte.
vervelend he! Ik heb de tena hier ook verstopt hoor, mijn man hoeft niet alles te weten... Ik heb er af en toe wat meer last van, gelukkig lang niet alle dagen. Goed uitplassen is ook belangrijk, iets langer blijven zitten dan normaal dus!
Vreselijk als het aan alle kanten eruit komt . Eén van mijn meest genante ervaringen tijdens deze zwangerschap was toch wel dat ik op tweede kerstdag in de tuin van mijn schoonouders stond te kotsen, terwijl ik mijn glamorous kerstoutfit onder pieste. Was een kerst om nooit meer te vergeten
@trees, hihi, sorry. zie het helemaal voor me dat vind ik het ergste eraan. had ik de eerste keer al toen ik zwanger was. en nu wist ik het al heel goed. had ik mijn kleren al aan en moest ik overgeven (meestal was het onder de douche, das makkelijk) dan pakte ik nog vlug wcpapier of een washand, anders kan je je weer verkleden
Dan zal ik mijn genante verhaal ook maar delen Ik heb 1 keer gehad dat ik 's nachts moest overgeven. Vreselijk erg en het was heel smerig. Niet alleen omdat het ontzettend zuur was en er hele stukken in mijn keel bleef hangen, maar ook omdat ik tegelijkertijd al mijn urine liet gaan. Ik had er geen controle over. Kon ik daarna dat dus ook nog eens opruimen. Wat voelde ik me toen ellendig zeg Maar gelukkig heb ik het daarna nooit meer gehad en ik heb het met niezen ook niet.