hi allemaal! Ik ben bijna klaar met mijn opleiding tot verzorgende IG en mijn laatste periode gaat over kraam! Heel erg leuk natuurlijk Nu moet ik alleen een werkstuk maken over alles en nog wat bij een keizersnede. Daarbij moet ik ook een paar interviews doen.. Ik zal hieronder de vragen zetten, en hopelijk wil iemand die invullen? Bij voorbaat ben ik je al heel erg dankbaar 1.Waarom is besloten een keizersnede uit te voeren? 2.Hoe is dit verlopen? Heb je er goede of nare ervaringen aan? 3.Hebben ze je achteraf gezien goed voorgeligt? 4.Zo nee, wat heb je gemist? 5.Hoelang heb je in het ziekenhuis gelegen? 6.Toen je thuis kwam, kreeg je toen kraamzorg? 7.Hoe is dit bevallen? 8.Hebben er nog bijzondere situaties gespeeld tijdens de kraamzorg? (afwijkingen, dingen die niet goed gingen) 9.Heb je nog op en aanmerkingen over de kraamzorg? 10.Wat voor extra controles/handelingen worden uitgevoerd bij een keizersnede door de kraamverzorgende? 11.Hoe lang duurde het voordat je was hersteld van de keizersnede? 12.Heb je er nog iets aan over gehouden? 13.Als je mocht kiezen een volgende keer word het dan natuurlijk of via een keizersnede? Ik hoop dat ik dit bericht in de goede rubriek heb geplaatst..
1.Waarom is besloten een keizersnede uit te voeren? Robyn wilde er niet uit en ik kon niet meer. Ik had er al 27uur (buik, been en rug) weeen opzitten toen ik eindelijk mocht persen. Ik was helemaal gebroken, ik heb een uur geperst (en ondertussen gesmeekt of ze haar niet op een andere manier konden halen) toen de gyn zei, nog 3 keer heel hard persen dan gaan we het nog met de vacuumpomp proberen en anders gaan we over op een keizersnede. Nou ja die 3x persen heeft ook niks geholpen dus werd het een keizersneden. Achteraf bleek ook dat Robyn niet helemaal lekker lag waardoor ze niet goed door het geboortekanaal kon komen 2.Hoe is dit verlopen? Heb je er goede of nare ervaringen aan? Na zoveel pijn en moeheid heb ik er alleen maar goede ervaringen aan over gehouden. Eindelijk geen pijn meer (dankzij de ruggeprik) en eindelijk mijn kindje zien. 3.Hebben ze je achteraf gezien goed voorgeligt? Ja 4.Zo nee, wat heb je gemist? Niks 5.Hoelang heb je in het ziekenhuis gelegen? Ik ben op zaterdag bevallen en op woensdag mocht ik naar huis dus 5 dagen 6.Toen je thuis kwam, kreeg je toen kraamzorg? Ja wij hadden nog recht op 2 dagen kraamzorg, we konden wel langer krijgen vanwege de KS maar dat wilden we allebei niet, de kraamverzorgster was eigenlijk wel een beetje overbodig omdat we in het ziekenhuis al vanalles hebben geleerd, Robyn het super deed en mijn vriend gewoon thuis was. 7.Hoe is dit bevallen? Het was vooral gezellig. En heel fijn dat ze veel in het huishouden deed, maar eigenlijk was ze wel een beetje overbodig. 8.Hebben er nog bijzondere situaties gespeeld tijdens de kraamzorg? (afwijkingen, dingen die niet goed gingen) Nee 9.Heb je nog op en aanmerkingen over de kraamzorg? Bee 10.Wat voor extra controles/handelingen worden uitgevoerd bij een keizersnede door de kraamverzorgende? Het litteken werd gecontoleerd. 11.Hoe lang duurde het voordat je was hersteld van de keizersnede? Na 3 weken ben ik al naar een feest van mijn werk geweest, ik kon ook wel vrij snel weer een hoop maar heb wel rustig aan gedaan. Na 6 weken was ik wel weer als vanouds. 12.Heb je er nog iets aan over gehouden? Behalve een litteken helemaal niks. 13.Als je mocht kiezen een volgende keer word het dan natuurlijk of via een keizersnede? Ik denk niet dat er een volgende keer komt, maar zeg nooit nooit, dus als ik dan mag kiezen wil ik wel weer een keizersnede.
Hi Marijke! Ook bedankt voor de snelle invulling van het interview! Hier kan ik zeker wat mee Bedankt!
1.Waarom is besloten een keizersnede uit te voeren? 23 uur weeen en maar 1 vingertop ontsluiting en omdat de baby het moeilijk had in mijn buik, en ik meconiumhoudend vruchtwater had. 2.Hoe is dit verlopen? Heb je er goede of nare ervaringen aan? Het ging heel er snel, en heb alles een beetje in een roes beleefd. Ik vond het best akelig. 3.Hebben ze je achteraf gezien goed voorgeligt? Daar was geen tijd voor want het was spoedkeizersnede 4.Zo nee, wat heb je gemist? 5.Hoelang heb je in het ziekenhuis gelegen? 5 dagen 6.Toen je thuis kwam, kreeg je toen kraamzorg? ja nog 3 dagen 7.Hoe is dit bevallen? Goed, maar het was eigenlijk niet meer nodig 8.Hebben er nog bijzondere situaties gespeeld tijdens de kraamzorg? (afwijkingen, dingen die niet goed gingen) Nee. 9.Heb je nog op en aanmerkingen over de kraamzorg? Nee. 10.Wat voor extra controles/handelingen worden uitgevoerd bij een keizersnede door de kraamverzorgende? Temperaturen, baarmoeder voelen , hechtingen controleren. 11.Hoe lang duurde het voordat je was hersteld van de keizersnede? Ik ben nog herstellende 12.Heb je er nog iets aan over gehouden? Nog niet 13.Als je mocht kiezen een volgende keer word het dan natuurlijk of via een keizersnede? Als de ontsluiting weer niet vordert, dan maar een geplande keizersnede.
1.Waarom is besloten een keizersnede uit te voeren? De bevalling was al 10 uur bezig, de ontsluiting vorderde niet en ondanks weeënremmers bleef ik hevige persdrang houden (had ik vanaf zo'n 3 cm ontsluiting). Kyra's conditie ging snel achteruit dus werd het een spoedkeizersnede. 2.Hoe is dit verlopen? Heb je er goede of nare ervaringen aan? Het is prima verlopen. Er werd rekening gehouden met een litteken van een eerdere operatie en die werd dus gebruikt voor de keizersnede. De keizersnede zelf was eventjes een vervelend gevoel, maar niets vergeleken met de weeën die ik eerder had. En het belangrijkste was dat Kyra er zo snel mogelijk uit moest. 3.Hebben ze je achteraf gezien goed voorgelicht? Er was niet zo veel tijd voor coorlichting, noch had dat veel zin want ik was nogal van de wereld. 4.Zo nee, wat heb je gemist? Ik vond het allemaal wel best dus ik miste niets. 5.Hoelang heb je in het ziekenhuis gelegen? Keizersnede was op 11/09 om 15.00 en ik mocht zaterdagochtend naar huis. Dat had van mij wel eerder gemogen. 6.Toen je thuis kwam, kreeg je toen kraamzorg? ja ik had 49 uur minus de ziekenhuisopname. 7.Hoe is dit bevallen? Prima, ze heeft de onderstening gegeven met de borstvoeding die ik heel erg hard nodig had en in het ziekenhuis niet kreeg. En ze deed de normale kraamverzorgende dingen. 8.Hebben er nog bijzondere situaties gespeeld tijdens de kraamzorg? (afwijkingen, dingen die niet goed gingen) De kraamverzorgster durfde de stand van mijn baarmoeder niet te controleren omdat ik een vertikale wond had (van bikinilijn tot paar cm onder navel). dat vond ik geen probleem. 9.Heb je nog op en aanmerkingen over de kraamzorg? Het was voornamelijk gezellig en leerzaam. Echt lichamelijk had ik de zorg niet echt nodig, maar het was wel fijn. 10.Wat voor extra controles/handelingen worden uitgevoerd bij een keizersnede door de kraamverzorgende? Bij mij niets, de verloskundige kwam kijken en verder gaf ik wel door dat het met de wond wel goed zat. 11.Hoe lang duurde het voordat je was hersteld van de keizersnede? Dat is moeilijk te zeggen. Lichamelijk kon ik al heel snel dingen en ik heb de kraamtijd ook beneden op de bank doorgebracht ipv in bed, maar ik was wel lang vermoeid. 12.Heb je er nog iets aan over gehouden? Een prachtige dochter. 13.Als je mocht kiezen een volgende keer word het dan natuurlijk of via een keizersnede? Een keizersnede denk ik.
Heel erg bedankt voor de reacties dames! Hier heb ik meer dan genoeg aan Fijn dat jullie allemaal zo snel reageerden! Deze kan op slot
1.Waarom is besloten een keizersnede uit te voeren? Ik had al 24 uur heftige weeen, lag ook al een uur of 12 aan de wee opwekkers. In die 24 uur maar 4 cm ontsluiting. Mijn dochter paste er waarschijnlijk niet door. 2.Hoe is dit verlopen? Heb je er goede of nare ervaringen aan? De keizersnede zelf liep goed. 3.Hebben ze je achteraf gezien goed voorgeligt? Nee, ik werd zo naar de OK gereden. Toevallig had ik s'ochtends toen ik wachtte op een verloskamer een folder over een keizersnede mee gegrist. Geen idee waarom, meer onder het mom van: dan heb ik wat te lezen tussen de weeen door. 4.Zo nee, wat heb je gemist? Nee. 5.Hoelang heb je in het ziekenhuis gelegen? In de nacht van woensdag op donderdag bevallen en zondag ochtend naar huis. Dus 3 dagen. 6.Toen je thuis kwam, kreeg je toen kraamzorg? Ja. Ik mocht evt. nog 2 dagen extra. 7.Hoe is dit bevallen? Prima. 8.Hebben er nog bijzondere situaties gespeeld tijdens de kraamzorg? (afwijkingen, dingen die niet goed gingen) Amper 48 uur thuis moest ik weer terug naar het ziekenhuis ivm een bloeddruk van 200/115. De kraamzorg heeft mij toen gebracht en is gebleven totdat duidelijk was of ik moest blijven of weg mocht. Ik moest uiteindelijk nog 2 dagen blijven, maar na die 2 dagen kwam de kraamzorg weer, ware het niet dat haar moeder die ochtend dat ze onderweg was naar mijn huis was overleden. Dus ze maakte uiteraard rechtsomkeer naar huis. Ik mocht toen een andere kraamhulp, ondertussen was ik een week terug bevallen en vond ik het prima zo. 9.Heb je nog op en aanmerkingen over de kraamzorg? Nee 10.Wat voor extra controles/handelingen worden uitgevoerd bij een keizersnede door de kraamverzorgende? Geen 11.Hoe lang duurde het voordat je was hersteld van de keizersnede? Een week of 2. Ik was snel weer goed ter been en deed alweer alles met 2 weken. Incl. een middag shoppen a 5 uur (met de nodige stops) 12.Heb je er nog iets aan over gehouden? Behalve het litteken niets. 13.Als je mocht kiezen een volgende keer word het dan natuurlijk of via een keizersnede? Ik zou het best een keer op de natuurlijke weg willen proberen, maar de keizersnede viel mij al met al mee. (Al was het de eerste dagen behoorlijk afzien en hoor ik zulke goede verhalen over hoe snel je ter been kan zijn na een natuurlijke bevalling, maar dat hoeft ook niet zo te zijn als je van voor naar achter uitscheurt..) Succes!