Leven met een budget (en meer sparen)

Discussie in 'De lounge' gestart door Huismuisie, 19 aug 2019.

  1. Huismuisie

    Huismuisie Fanatiek lid

    10 aug 2016
    2.524
    2.068
    113
    Vrouw
    ZZP’er
    Noord Brabant
    Ik heb per maand ongeveer 500 euro on vrij te besteden en eten van te kopen voor 1 volwassene en een kind. Niet mega veel ook niet heel erg karig.
    Maar we gaan binnenkort verhuizen en zou toch graag die spaarrekening eens een beetje spekken.

    Eigenlijk zouden wij prima van 50/60 euro per week moeten kunnen leven als ik de topics hier soms voorbij zie komen van anderen.
    Maar hoe dan?
     
  2. Beausecret

    Beausecret Actief lid

    26 apr 2016
    446
    346
    63
    Vrouw
    Ik denk dat het vooral goed plannen is, veel tijd stoppen in het bedenken wat je gaat eten per week en waar je dat gaat kopen (met kortingen etc en verschillende supermarkten). Dus het kan wel, maar er gaat ook veel tijd in zitten, veel vooruitdenken en plannen!
     
    Chillin vindt dit leuk.
  3. Manolito

    Manolito Bekend lid

    12 sep 2016
    666
    312
    63
    Maak een weekmenu en doe 1x per week boodschappen.
    Dan kom je minder in de verleiding.
    Sommige gerechten kan je prima 2x van eten.
    Nasi, macaroni oid
    Scheelt ook weer.
     
    bosi333 en Zulema vinden dit leuk.
  4. Athina

    Athina VIP lid

    31 okt 2007
    20.347
    638
    113
    zwemjuf
    zuid-holland
    Eerst in kaart brengen wat je nu besteed, waaraan geef je het uit? Wordt het allemaal opgegeten?
    Verder: Kijk en vergelijk prijzen! Begin met de dingen die je vaak koopt, brood, vla, groenten, fruit, vlees? Gebruik je merk producten of het budget product/eigen merk?
     
    DQueen vindt dit leuk.
  5. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    9 feb 2013
    8.195
    1.399
    113
    Vrouw
    Doe een rondje AH en check de producten met een 35% sticker. Ik koop vaak een paar pakken afgeprijsd vlees en gooi die in de vriezer.
     
  6. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    29.752
    7.569
    113
    Zal wel aan mij liggen, maar 50/60 lijkt mij tamelijk onhoudbaar. Vind 500 al aardig krap. Zou dan proberen te streven naar 75/80 euro. Succes
     
    DQueen vindt dit leuk.
  7. Kramertje

    Kramertje Bekend lid

    4 apr 2019
    838
    444
    63
    Vrouw
    Wij zijn met 2 volwassene en wij zijn puur alleen aan boodschappen zo'n € 70,- per week kwijt. Doe boodschappen bij de AH. Maak vooraf voor de hele week een lijstje met wat we gaan eten en de boodschappen. Doe ook maar 1x per week boodschappen, daar kan je al best een hoop geld mee besparen. Wat ook al eerder gezegd werd, neem ook eens de 35% stickers mee, ik gooi als dit vlees oid is gewoon de vriezer in.
     
  8. Huismuisie

    Huismuisie Fanatiek lid

    10 aug 2016
    2.524
    2.068
    113
    Vrouw
    ZZP’er
    Noord Brabant
    Ja dat doe ik nu ook wel met kaas en melk. Koffie koop ik altijd in de sale maar heb wel relatief dure koffie omdat mijn apparaat van de ese serving pads heeft. 18 koppen is 5 euro van een submerk en 7,99 van illy (nu wel in de sale zag ik.)

    Probeer nu ook vaker diepvriesgroente te pakken dat blijf langer goed. Maar is niet met alles lekker.

    Ja er gaat hier helaas toch best vaak wat de container in dus dat is zonde :(

    Brood koop ik bij de bakker of gewoon de AH en gooi ik in de vriezer.

    We eten geen vlees.

    Denk dat het ‘verspillen van geld’ hier vooral zit in even een drankje buiten de deur... enz.. terwijl dit met een kind van 4,5 natuurlijk helemaal niet nodig is. We kunnen ook zelf koekjes bakken.

    Ik irriteer me er vooral aan dat ik het idee heb dat geld veel sneller opgaat dan nodig. En dan hoor ik vriendinnen die voor een heel gezin maar 70 euro per week uitgeven. En dan denk ik echt hoe dan?
     
    LolaBloem vindt dit leuk.
  9. Meiske2015

    Meiske2015 VIP lid

    4 sep 2016
    6.931
    2.884
    113
    50-60 euro per week is makkelijk haalbaar met 1 volwassene en 1 kind.
    Wij zitten rond de 70 euro per week met 2 volwassenen en 2 kinderen.

    Ik maak een weekmenu en bestel 1 keer per week boodschappen bij de jumbo voor ongeveer 40-50 euro.
    En dan haal ik tussendoor nog een keer vers brood en fruit.
     
    KakieLakie, NiVa0230 en Zulema vinden dit leuk.
  10. Lief of Stoer

    Lief of Stoer Fanatiek lid

    25 apr 2011
    4.001
    775
    113
    't Gezellige Brabant
    Misschien is de app van Too good to go ook iets voor je (hier is een apart topic van). Ik haal bv voor 5 euro prachtige bakkersboxen waar vaak veel in zit. Soms ook wat lekkers. Als je maar saampjes bent, kun je best lang doen met 1 box (afhankelijk natuurlijk van wat ze er in stoppen). En verder als je bij AH shopt, zak wat vaker door de knieën, de voordeligere optie's liggen niet op ooghoogte. Bewaar kliekjes en houd 1x per week kliekjesdag. En kook eens iets meer (macaroni, nasi e.d.). Vries je de helft in voor een andere keer. Van goede aanbiedingen wat meer kopen (als je budget dat toelaat natuurlijk).
     
    LolaBloem en Huismuisie vinden dit leuk.
  11. Raggy81

    Raggy81 Fanatiek lid

    26 mrt 2017
    1.281
    711
    113
    Vrouw
    Alleen met 1 kind lukte het voor 55 euro in de week.
    Met zn 4ren lukt het tussen de 60 en 70 euro.
    1x per week boodschappen. Ik koop niets wat niet nodig is en hou me strikt aan de lijst.
    Geen luxe merken, alles huismerk.
    Brood bij de supermarkt. En vries met regelmaat in wat over blijft.

    Drankjes buiten de deur zelden. Nu met de vakantie wel en dan zie je dat dat dure weken zijn.
    Wel moet ik zeggen dat ik er beter in ben qua budget dan mn vriend. Die koopt snel lekkers voor de gezelligheid maar dan schiet het vaak zo met 10 euro per week omhoog.
     
  12. Panter

    Panter VIP lid

    14 mrt 2011
    12.135
    2.944
    113
    Ik maak vaak eten waar we 2x van kunnen eten. Bijv gister spaghett, vandaag hutspot. Dan eten we morgen weer spaghetti en overmorgen weer hutspot. Scheelt aardig.

    Idd huis merken, bonus en bij de appie hebben ze Bijv buitenbeentjes groente en fruit. Dat scheelt ook enorm.

    Ook 1x per week grote boodschappen en tussendoor nog 1x groente halen.
     
  13. Huismuisie

    Huismuisie Fanatiek lid

    10 aug 2016
    2.524
    2.068
    113
    Vrouw
    ZZP’er
    Noord Brabant
    Moet misschien eens meer een sport maken van die dingen. Geeft me altijd wel een goed gevoel om een hele kar vol te krijgen voor maar 30 euro :)
     
    DQueen vindt dit leuk.
  14. Lotion

    Lotion VIP lid

    7 jan 2017
    5.165
    5.136
    113
    Voor 1volw en 1 kind?
    Ik doe boodschappen voor max 80 euro per week voor 2 volw en 2 kinderen + een hond.
    60 euro moet dus makkelijk te doen zijn.
     
    Lexie74, bloemetje1, Marleen31 en 2 anderen vinden dit leuk.
  15. Chillin

    Chillin VIP lid

    22 mrt 2007
    52.228
    212
    63
    Vrouw
    Defensie.
    Groene Hart.
    Ik maak elke maand een begroting. Alles plannen is hier het sleutelwoord.
    Weekmenu's maak ik ook en ik hou me aan een dagbudget waardoor sparen prima gaat.
    Vooral deze blog heeft me enorm geholpen: www.porterenee.nl
     
    Mammie87 en Huismuisie vinden dit leuk.
  16. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    29.752
    7.569
    113
    Ik had idd verkeerd gelezen, dacht 2 volwassenen, maar dan nog vind ik het knap. Ik heb geprobeerd onder de 120 per week voor 2 volwassenen en 3 kinderen te blijven, maar lukt me niet.
    Heb het idee dat je dan ook echt moet interen op vers fruit etc.
     
    DQueen vindt dit leuk.
  17. Huismuisie

    Huismuisie Fanatiek lid

    10 aug 2016
    2.524
    2.068
    113
    Vrouw
    ZZP’er
    Noord Brabant
    Ja ik ben dus ook jaloers op de mensen die het lukt. In fruit en groente zitten de kosten echt niet voor ons.

    Je hebt echt wel veel voor weinig geld.
     
    suus1983 vindt dit leuk.
  18. Lief of Stoer

    Lief of Stoer Fanatiek lid

    25 apr 2011
    4.001
    775
    113
    't Gezellige Brabant
    Juist het fruit is zo verschrikkelijk duur. Ik ben altijd blij als schoonmoeder langskomt. Die neemt vaak groenten en fruit voor ons mee van de boer. Onbegrijpelijk eigenlijk dat een zak snoep goedkoper is als een bak aardbeien of emmertje blauwe bessen?! Ik probeer het met 90 euro voor 2 volwassenen en 2 kinderen, maar ga er ook dikwijls overheen hoor. En echt niet dat dan de kasten vol liggen met snoep, koek en chips e.d.
     
    LolaBloem en DQueen vinden dit leuk.
  19. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    29.752
    7.569
    113
    Nou dat dus inderdaad. Hier gaat zeker 40 euro per week op alleen aan fruit denk ik, dus ik snap echt niet hoe dat dan lukt. Mijn man eet elke dag blauwe bessen. Dat tikt aan.
     
    DQueen vindt dit leuk.
  20. Lotion

    Lotion VIP lid

    7 jan 2017
    5.165
    5.136
    113
    Valt mee hoor.
    Er word hier heel veel fruit gegeten maar ik kijk wel waar ik het haal.
    1.5 kg appels, 3 trossen bananen, 500gr druiven en 500 gr aardbeien gaan er zo doorheen.
    Ik let altijd goed op aanbiedingen en weet van veel dingen bij welke winkels het het goedkoopste is.
    Hier zitten de plus en lidl naast elkaar en doe bij beide boodschappen.
    Ben incl luiers echt hooguit 80 euro kwijt.
    Maar hoor vaker dat mensen het lastig vinden.
    Ik ben niet anders gewend.
     

Deel Deze Pagina