Hallo allemaal. Misschien een tip voor wanneer je kleintje is geboren. Je kan eens bij je gemeente inlichtingen vragen naar een luier verzamel punt. En anders bij het consultatie bureau. Hier in ons kleine dorpje doen ze het zelfs! Je kan dan rolletjes vuilniszakken halen bij bijvoorbeeld de peuterspeelzaal of op het consultatie bureau. En wanneer je een volle luierzak hebt kan je hem grats naar het verzamelpunt brengen. Dit scheeld echt heel veel ruimte in je container!! Vooral wanneer je nog in de baby tijd zit, acht luiers per dag zit je zowiezo wel op en waarschijnlijk meer! En vooral wanneer je in een plaats woont waar je per kilo of per leeging moet betalen, dan spaar je ook nog geld uit. Altijd het proberen waard denk ik Hopelijk hebben julie er wat aan!!
hihi graag gedaan hopelijk hebben jullie er allemaal wat aan. Naar mijn weten zijn er echt veel gemeenten die er aan mee werken, de luiers worden dan gerecycled. Het is echt heel handig vind ik!
zoiets gebeurde idd ook op mijn werk alle incontinentiematerialen moesten we in speciale zakken doen die werden ook opgehaald voor recycling. goed initiatief en vooral als je maar beperkt ruimte in je gft containair hebt.
okee komt ie heb mijn papiertje er even bijgepakt: Wist u dat een kind, voor het zindelijk is, zo'n 5000 luiers gebruikt? Jaarlijks worden duizenden baby luiers gebruikt en in de grijze container gegooid. Na inzameling wordt dit afval verbrand waardoor kostbare grondstoffen zoals papier en plastic verloren gaan en dat is zonde, daarom gaan we luiers recycelen. techniek staat voor niets In arnhem( ik zal geen namen noemen) heeft een bedrijf een fabriek gebouwd die in staat is om incontinentiemateriaal en baby luiers te recycelen. Uit de gebruikte materialen worden de grondstoffen papier en kunststof teruggewonnen en vervolgens hergebruikt in hoogwaardige toepassingen ( onder andere schrijfpapier en tuinmeubelen). Uit het overgebleven slibafval word eerst groene energie gewonnen en vervolgens word het verwerkt tot compost. Tenslotte word het afvalwater biologisch afgebroken. Op deze manier blijft er dus niets over, alles word hergebruikt. das wel handig eigenlijk op die manier toch!!!
Bedankt voor de tip Jolanda!! Wij vroegen ons al af waar we straks al die luiers moeten laten met toch al weinig containerruimte. Ik ga hier ook eens informeren.
Jolanda: Bedankt voor de tip. Ik ga het maandag gelijk navragen bij de gemeente. Je weet maar nooit. Toppie Liefs Sal
Bij ons in het dorp staan ook luiercontainers. Het is zelfs zo dat ze bij mijn werkplek staan, en dat wij op het werk een tijdje zorg gedragen hebben voor de 'opening' van de containers (er zat een slot op, maar sinds dat kwijt is gemaakt door de vuilnismannen is de container 7 dagen per week 24 uur per dag open). De zakken die je ervoor moet gebruiken moet je hier kopen en die kosten wel een euro per rol! OP mijn werk (Kinderdagverblijf) heben wij toen gevragd of wij in ruil voor het zorgdragen van het slot van de container dan niet gratis zakkan konden krijgen, maar dat kon niet. Sindsdien gooiden wij de luiers er gewoon met de zakken van de luieremmer in, en dat doe ik met mijn eigen luiers nu ook. Als ik veel moet betalen voor een rol luierzakken, kan ik ze net zo goed nog in mijn eigen kliko gooien...
wij doen ook incontinentiematriaal hergebruiken op het werk daar gaan ze in een speciale container maar gewoon in een andere kleur vuilniszak. maar dat is meer voor ons dat wij weten in welke zak ze moeten
Betalen voor de zakken? Bij ons kun je zoveel rollen pakken als je wil en ze zijn nog gratis ook. Kwebbel
bij ons wordt ene nieuwe albert-hein gebouwd en die gaat dat ook doen. Lijkt me heerlijk. wij moeten verplicht blauwe vuilniszakken van de gemeente kopen die 2 euro per stuk kosten. Dus die vuilniszak zit zo vol! GFT/puin en papier kunnen we gratis aan straat zetten of wegbrengen dus het is wel gecompenseerd. Maar goed die ophaalpunten klinken mij ideaal in de oren!
Bij ons in Deurne brabant hebben we ook deze luier inzamelpunten. de zakken kun je gratis afhalen bij de gemeente en er staan verschillende containers in de omgeving. Vind het een perfect systeem want het scheelt ons weer ruimte in de kliko. groetjes karina