Sorry als ik een hele domme vraag stel, maar ik snap er momenteel even niets meer van. Doordat mijn cyclussen vrij lang waren en ik daar echt soms kwaaltjes bij had, wilde mijn dokter een bloekonderzoek en inwendige echo laten doen. Mijn ziekenhuis bezoek heb ik nu een rekening van gekregen, het eigen risico bedrag moet ik betalen. (klopt dit? ik ben anderzorg basis verzekerd) Nu ben ik inmiddels sinds kort zwanger en mag ik naar de verloskundige enzo. Intake heb ik al gehad met 7,5 week, daar kreeg ik ook al een echo bij, heel leuk om dat te zien. Wegens een "mankementje", heeft de verloskundige een afspraak gemaakt voor ons bij de gyn in het ziekenhuis om te praten over wat het mankementje is enzo en eventuele onderzoeken. De verloskundige wilde ons voor deze afspraak zelf nog even zien voor een extra echootje. Nu willen wij het gesprek bij de gyn niet door laten gaan en dus alleen aan de normale dingen mee doen (dus gewoon bezoeken bij verloskundige, nekplooi, 20 weken etc, niks extra's) De verloskundige laat de extra echo wel staan, dan kunnen we alsnog beslissen de gyn af te zeggen etc. Mijn vraag is, welke dingen moeten we nu zelf betalen en welke niet. Welke afspraken bij de verloskundigen moeten we zelf betalen? De extra echo's? En de afspraak met de gyn? Elke afspraak? Ik ben het even kwijt, misschien dat iemand me hierbij kan helpen?
Het aller makkelijkste is om even te bellen met je zorgverzekeraar... zij kunnen jou daar het beste antwoord opgeven, het is namelijk zo dat het bij de een wel verzekerd is (aanvullend) en bij de ander (basis verzekering) niet. Dus om misverstande te verkomen zou ik even in de telefoon klimmen en de klantenservice bellen, die hebben de polisvoorwaarden en die kunnen je precies vertellen hoe of wat Succes met jullie zwangerschap! Liefs!
Ik heb wel een overzicht van wat standaard in het basispaket zit: Zorgverzekering 2010: Wijziging basispakket en basisverzekering 2010
Ik heb basis van unive. Ik moet tot nu toe alleen het bloedonderzoek betalen. Ik heb ook 2 echo's bij de vk gehad en deze werden ook vergoed
Als je de basisverzekering hebt maakt het verder niet uit bij welke verzekeraar je zit, dit is wettelijk vastgelegd. Het eigen risico moet je inderdaad zelf betalen, dat is eens per kalenderjaar. Alle onderzoeken/echo's die de verloskundige of gyn nodig vind worden vergoed. Nekplooimeting/combinatietest wordt alleen vergoed boven de 36 jaar of in bepaalde gevallen (weet de exacte indicatie niet maar kan je makkelijk online opzoeken) In het kort: Alles wat standaard nodig is, en wat er in jullie speciefieke geval word aangeraden door vlos/gyn.
als je goed bent verzekerd hoef je niets zelf te betalen (zelf een nekplooimeting onder de 36 niet) nog nooit een rekening gehad, maar geld zou nooit in mijn afweging wegen om een afspraak af te zeggen ofzo, als je iets nodig heb dan heb je het nodig en geld is dan niet belangrijk vind ik..
ik heb nooit iets zelf heoevn te betalen omdat ik Agis Comfortpluspolis heb. Hoe alles zit kan je het beste checken bij je Verzekeraar.
Oh nee hoor Isademi, er wordt ook zeker niets af gezegt omdat het geld kost. Het gesprek wordt afgezegt omdat wij door gesprekken met familie vinden dat het niet nodig is. Ik stelde deze vraag omdat ik een rekening kreeg van de inwendige echo (voordat ik zwanger was, om te kijken of het allemaal goed werkte) en mezelf af vroeg of ik nog meer rekeningen kon verwachten. Dan had ik daar alvast rekening mee kunnen houden.
Ik heb alleen de nekplooimeting zelf moeten betalen omdat we niet boven de 36 waren, niet de echo die we tussendoor nog hebben gehad met 15weken omdat die medische redenen had en aangevraagd was door de VK. Bij ons wordt de termijnecho, 20weken echo en de onderzoeken die de VK nodig vindt vergoed.
Ik heb helemaal niks zelf hoeven te betalen en heb inmiddels al meer dan 20 echo's gehad en een stuk of 10 keer bloedonderzoek. Als de verloskundige of gynaecoloog het nodig vindt, wordt het gewoon vergoed op basis van medische indicatie (uitgezonderd je jaarlijks eigen risico). Hetzelfde geldt voor alle medische echo's en onderzoeken voor het zwanger worden. Alles wat je extra wilt zoals pretecho's en een nekplooimeting als je onder de 36 bent en geen aanvullende verzekering en/of medicatie indicatie hebt moet jezelf betalen.
Is het niet zo dat je die rekening eerst zelf moet betalen, en daarna op moet sturen naar je zorgverzekeraar? Dan kijken zij of je het (gedeeltelijk) vergoed krijgt en als dit zo is, wordt het naar jouw eigen rekening overgemaakt. (Ziekenhuizen of tandartsen of welke instanties dan ook, werken vaak samen met de 'groten' als CZ of Achmea, en declareren het direct bij de zorgverzekeraar. Heb je een andere dan moet je het vaak zelf regelen) Ik zou het altijd opsturen: Niet geschoten is sowieso mis. Wel ff kopietje maken voor je eigen administratie.
Ik heb me daarom vorig jaar bewust laten bijverzekeren omdat we graag zwanger wilde worden. En bij mij wordt alles vergoed mits het op medische indicatie is en dat regelt de verloskundige
wel hebben wij een rekening na gehad.. die zou niet in de basis verzekering vallen.. maar die wederom opgestuurd want die wordt wel vergoed in t aanvullende pakket! pas hier dus mee op. want soms krijg je een rekening van het zh. die wel vergoedt wordt in je aanvullend pakket.. voor de zekerheid die rekening die je hebt gehad van het zh gewoon insturen. het is overigens wel normaal dat je je eigen risico moet betalen die halen ze er vanaf de rest is het dan dus klaar en wordt dat dus vergoed. dan moet de afspraak met de gyn ook vergoed worden.
Nee voor de inwendige echo moet ik van het totaal bedrag mijn deel eigen risico betalen. Wij willen wellicht wel een nekplooimeting. We zijn niet bang voor down, maar er is wel een afwijking in een ander chromosoom nummertje. Trees weet jij hoe dit dan zit? Valt dit dan onder medisch en wordt er daardoor weer het een en ander extra vergoed ofzo?
mijn mannetje heeft een kleine chromosoomafwijking en wij hebben (via het ziekenhuis) een medische indicatie gekregen voor de vruchtwaterpunctie en is dus voor ons gratis, maar daar zien we vanaf en doen nu gewoon de nekplooimeting(combinatietest) maar die moeten we wel zelf betalen (+- 130 euro)
Je kunt je eventueel alsnog bijverzekeren maar de aanvullende verzekeringen van Anderzorg zijn niet erg goed wat betreft zwangerschap, bevallen, kraamzorg enz. Mede om die reden ben ik ook van zorgverzekeraar veranderd eind vorig jaar (ivm onze kinderwens).