wat zijn jullie ervaringen met een loopstoeltje? lijkt me ideaal voor mijn actieve mannetje dat niets liever wil dan zitten en staan. maar ik begreep dat er een hoop verschillende verhalen over rond gaan.. en wanneer mag een kindje er eigenlijk in?
mijn idee erover, absoluut niet doen. Ook niet voor een kwartiertje per dag, het is en blijft heel slecht. Als hij graag wil staan (weet niet hoe oud hij is) dan moet hij oefenen tot hij het zelf kan. Overstimuleren is echt niet goed. Op latere leeftijd blijkt de schade aan heupen e.d. pas.
van mij hoeft ie niet sneller te kunnen staan ik denk alleen dat ie het geweldig zal vinden. geeft hem bewegingsvrijheid. zo'n stoeltje ondersteund toch, dus ze staan toch niet echt helemaal..
We hebben zo'n loopstoeltje aangeschaft toen Beau ongeveer 6 maand was, hij wilde toen al niks anders dan staan en springen. Nu het stoeltje er is kan hij zich lekker uitleven, je kan het stoeltje stellen naar juiste hoogte.....afhankelijk van grootte en lengte van je kindje. Doen waar je je zelf goed bij voelt....
nee nee, dat snap ik, maar ze staan natuurlijk niet zelf, ze worden zoals je zegt ondersteund door het stoeltje. Dat ondersteunen is dus niet goed. Het moet echt vanzelf gaan. Als hij de kracht had om zelf te staan dan zou hij dat ook wel doen denk. Door die ondersteuning doen kindjes dus iets wat ze eigenlijk nog niet kunnen en dan komt er te veel belasting op het ruggetje. Ik weet wel zeker dat hij het leuk zal vinden, maar dan maar iets minder leuk, zijn ruggetje is ook heel belangrijk.
ik hoor ook altijd van iedereen dat zo'n stoeltje heel slecht is voor de rug en bekken van een kindje maar idd je moet doen waar je je zelf goed bij voelt alleen het is dus niet goed voor het kindje en dat is waar het om draait denk ik
Bij ons was het een groot succes! Vanaf 8 maanden zat ze er regelmatig in (ze kon toen wel al aan 2 handen meelopen), en was ideaal voor haar. Lekker door het huis scheuren: wat een lol! En boos als ze eruit moest, haha. Anderhalve maand later liep ze, dus toen kon ie naar zolder Je moet natuurlijk doen waar je je goed bij voelt.. Tegenwoordig 'is' zoveel slechts, of niet het meest goede. Tja.. Ik ben van mening dat iedereen daar zijn eigen oordeel over moet en mag vellen. Ik ben zelf van mening dat ze meer dan genoeg ondersteuning krijgen vanuit het zitje en ze staan minimaal op hun beentjes. Ik heb zoiets van 'of ze nou in de box staan te staan met hun handjes aan de spijlen, aan mijn 2 handen de halve dag door het huis banjeren, of dan een aantal keer per dag in zo'n ding? Wat is dan slechter/beter..? In alledrie de gevallen belasten ze hun benen, heupen en rug. Maargoed, dat is mijn persoonlijke mening. Zullen vast genoeg dames zijn die het daar niet mee eens zijn, maar dat staat een ieder vrij.
Is een loopstoel ook zo slecht als je kind al langs de tafel kan lopen? Die van mij kan dat dus wel (en ook aan twee handen), maar nog niet los.
Mijn dochter gebruikt hem heel veel. En het is een geweldig ding! Ze steunt haast niet in het zitje. Ook niet als ze loopt. Ze loopt gewoon zelf met haar beentjes en af en toe als ze iets wil pakken of ff looppauze heeft leunt ze pas in dat ding. En dan nog niet de hele tijd. Echt een super ding! Groetjes
Ohja een kind steeds zittend laten spelen is ook slecht.... Bij kinderen die kunnen zitten maar nog niet vanuit die houding een andere positie kunnen aannemen. Groetjes
Ik ben het er idd niet mee eens, Het verschil met aan de spijlen staan is dat je kindje dat zelf doet, hij/zij staat zelf op aan de spijlen, het rugje doet dus wat het aankan. In zo'n loopstoel, ook al is het volgens jou minimaal dan staan ze in een onnatuurlijke houding. Ze doen iets wat ze dus niet kunnen en dan ontstaat de druk. Hetzelfde geldt voor kinderen die niet zelf kunnen optrekken en aan de handen door de kamer lopen. Of baby's van een aantal maanden die steeds op schoot op hun beentjes worden gezet, want hij wil zo graag staan. Echt dom is dat. En als je al weet dat het geadviseerd wordt als slecht dan vraag ik mij af waarom je het dan toch doet. Het gaat wel om de rug van je kindje hoor, voor mij heel belangrijk. Dat is idd waar, heb je groot gelijk in.
Wij hadden er ook 1 en vond het heel handig, vooral als ze wel al los kunnen lopen (jongste met 10 maanden) was het handig als je even je handen vrij wilt (vaatwasser doen oid) zodat ze toch kunnen lopen, maar niet overal heen en aan kunnen zitten
Ik wil expres geen loopstoel, precies om de redenen die tulip noemt. Ik vind dat mijn zoon dingen pas moet doen wanneer hij het kan. Als hij zichzelf overeind kan trekken aan de tafel (wat hij kan) dan mag hij van mij zolang hij het volhoudt aan de tafel blijven staan. Stappen gaan we op dezelfde manier bekijken: als hij zelf langs de tafel gaat stappen, dan vind ik dat geweldig! Maar zolang hij het niet doet, ga ik hem ook niet extra "stimuleren". Het komt vanzelf wel, net als alles tot nu toe Dit soort dingen blijven lastige keuzes, want die kleintjes vinden alles wat ze nog niet goed zelf kunnen reuze interessant! Mijn zoon wil ook altijd veel meer dan hij kan, maar hij weet inmiddels dat hij dan gewoon veel moet oefenen. Hij denkt soms dat hij al los kan staan, maar belandt steevast op zijn billen Vindt 'ie niet leuk, maar binnenkort komt vast ineens de dag dat het hem wel lukt. Verheug me er nu al op!!