Tot mijn grote verbazing staat salami op de verboden lijst bij het voedingscentrum. Bij mijn weten stond dat er twee jaar geleden nog niet op en op elke willekeurige site die ik verder raadpleeg zou het wel gewoon gegeten mogen worden. Ik ben nu eigen wel benieuwd hoe het zit. Wie weet dat?
Dit was mij ook al opgevallen en ik heb vervolgens gemaild met het voedingscentrum. Na twee weken kreeg ik antwoord maar dat antwoord heb ik 5 x gelezen maar er staat niets in. Er staat alleen dat salami een droge worst is en daarom afgeraden wordt. Raar, de kans op bacterien in een droge worst (salami is tegenwoordig zelden rauw meer) is nihiel. Grote onzin dus... Kijk wel uit met verse salami in Italie of Spanje e.d. Daar is de worst zelden of nooit gekookt geweest.
raar zeg, is weer nieuw! Hoorde van mijn schoonzusje ook dat allerlei vis nu ook wordt afgeraden, terwijl toen ik zwanger was (11 maanden geleden) werd juist nog aangeraden 2 keer per week vis te eten.....?!?!?!
Dat salami niet zou mogen heb ik ook nog nooit van gehoord....Maar ik eet het toch niet, dat scheelt Van vis weet ik alleen dat voorverpakte gerookte vis niet verstandig is en verse tonijn ivm kwik....andere soorten vis zijn juist gezond
Heb vorige week een pakje salami met augurken op ja ik weet het, klinkt goor, maar is zoooo lekker Tegenwoordig 'mag' er wel heel veel niet meer hoor... Ik eet ook altijd nog gerookte zalm, niet iedere dag maar zo af en toe eens, de kans dat je 'besmette' vis eet is kleiner dan dat ik op de stoep word aangereden... Liefs Elea
Ik eet ook nog gewoon salami, alleen op de pizza dan Ik heb het toen ook opgezocht en werd er ook niet wijzer van of het nou wel of niet mag. Maar verhit kan het volgens mij geen kwaad. Dus ik eet nog lekker mij pizza salami op
Verhit maakt in ieder geval helemaal niet uit, maar geldt voor veel verboden voedingswaren. Normaal hou ik wel altijd de lijst van het voedingscentrum aan, maar vond dit wel een beetje vaag. Niemand weet dus waarom dit plotseling op de verboden lijst staat? Voor de zekerheid eet ik het maar even niet en vraag het deze week even aan de gynaecoloog. Persoonlijk zou ik het kleine risico nooit nemen door iets te eten wat afgeraden wordt. Daarvoor hebben we te hard voor deze zwangerschap moeten knokken. Dit is waarschijnlijk onze enige kans op een kindje en dat is ons veels te kostbaar!
Hi Trees, Daar kan ik me van alles bij voorstellen! Ik merk dat ook het voedingcentrum niet altijd precies weet hoe het zit. Bespreek het inderdaad met je gyn. Goeie kans dat hij / zij je heel raar gaat zitten aankijken Nog even over vis: - aangeraden wordt (nog steeds) om twee keer per week vette vis te eten (bijvoorbeeld haring) - het regelmatig eten van roofvissen zoals tonijn en makreel wordt afgeraden door de relatief hoge dosis zware metalen zoals kwik - het eten van vacuümverpakte vis wordt ontraden. Voorverpakt is dus helemaal niet erg maar dan moet er nog wel lucht in de verpakking zitten.
Grote kans dat hij me zelfs heel hard uitlacht . Dan ben ik in ieder geval weer gerustgesteld (momenteel de hoofdtaak van onze gyn )
Hallo dames!! Salami is volkomen veilig en kan met een gerust hart gegeten worden. Dit staat op een verloskundigensite: De onderstaande rauwe vleeswaren mag je eten, omdat ze een speciale behandeling hebben ondergaan: Rauwe ham Bacon Salami Rookvlees Dus...geen zorgen en gewoon lekker eten!!
Mijn schoonzus woont in Italië en is zwanger van de 2e. Daar wordt het eten van salami afgeraden, dus wellicht wel oppassen met echte Italiaanse salami.
Ik had het ook al gezien, maar op de site van het voedingscentrum wordt het weer afgeraden. Dat is nu juist het 'probleem'. Wie moet je nu geloven? Inderdaad misschien het ligt verschil wel bij de echte Salami en de nepperd. Ik vraag me alleen af hoe je dat verschil herkent? Iemand?
Volgens mij is dit hetzelfde als met brie. Je mag die gewone (in de supermarkt) gewoon hebben. Waarschijnlijk de salami in de supermarkt ook. Maar als je bijv. echte 'verse' (weet niet hoe ik dit het beste omschrijf, hopelijk snappen jullie mij) neemt mag die niet. Die gewone welke in de supermarktschappen ligt bij het beleg durf ik wel te nemen.
Hallo dames! Dat klopt, in Italie wordt het afgeraden, waarschijnlijk omdat het daar 'vers' of 'onbewerkt' wordt aangeboden. Daarvoor wordt je ook gewaarschuwd als je zwanger naar Italie op vakantie gaat. Maar wees gerust, de salami in de supermarkt in Nederland mag je echt gewoon eten, geen zorgen! Deze worst is, net als rookvlees, bewerkt en dus niet meer schadelijk. En als je toch nog twijfelt, gewoon even je gyneacoloog of verloskundige bellen, die zal je ook gerust kunnen stellen. Ps. Ik vind het echt geweldig Trees dat je zwangerschap nu goed gaat!!!
Bedankt voor jullie reacties. Hartstikke helder! Ps Laris dank je wel. Ik vind het zelf ook zo wonder! Edit: ik heb het vanochtend ook aan de gynaecoloog gevraagd en deze gaf aan dat bewerkte salami geen probleem is.
Ik heb ook gelezen dat salami wordt afgeraden. Heb het daarom ook niet meer gegeten sinds ik zwanger ben. Ik mis het wel. Maar doe er alles aan om te zorgen dat ik een gezond kindje krijg.
Ik heb best veel salami gegeten tijdens mn zwangerschap, vooral die lekkere dunne kalkoensalami van de lidl, jammiee!
Anderen mensen die zwanger zijn en de salami eten die je wél mag hebben doen er ook alles aan om te zorgen dat ze een gezond kindje krijgen hoor.. Als je die salami gewoon mag kun je die toch gewoon eten of zie ik dat verkeerd??