Wanneer van 3 naar 2 flessen?

Discussie in 'Voeding' gestart door piemie, 24 jun 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. piemie

    piemie Fanatiek lid

    28 mrt 2009
    1.769
    0
    0
    kapster
    het Gooi
    Daar ben ik weer met een voeding vraagje!!
    Goed, Tygo is dus net met brood gestart en dankzij een aantal tips van dit forum gaat het heel goed. Hij eet nu zo'n 3/4 broodje. Hij kreeg daar bij een fles van 180/6.
    Nu merk ik dat hij bij de fles na het brood en de laatste van 19.00 vaak gewoon vol zit.
    Gister avond bij de fles van 19.00 uur heeft hij zelfs overgegeven omdat hij te vol zit. Lastig is dat hij het niet aangeeft en gewoon door blijft drinken.
    Vanmiddag na zijn broodje het zelfde verhaal, alles eruit gegooid. Ik heb niet het idee dat hij ziek is.

    Mijn vraag is dus is het verstandig om naar 2 flessen over te gaan of kan ik beter de flessen kleiner maken??
    En hoe zit het dan met het minimaal aantal cc opvolgmelk dat je kleintje moet binnen krijgen???
     
  2. Marieken

    Marieken Fanatiek lid

    11 jan 2009
    3.278
    0
    0
    Kinderopvang en dierengeneeskunde
    arnhem
    ik zou zeker geen brood en fles direct na elkaar geven. kun je daar niet 2 uurtjes tussen laten?

    12 uur brood
    14 uur melk fles
    17 uur avond eten
    19.30 uur avond fles

    zo doen wij het, en gaat heel goed. en hij eet maar 1 boterham en wat limonade bij de lunch.
     
  3. piemie

    piemie Fanatiek lid

    28 mrt 2009
    1.769
    0
    0
    kapster
    het Gooi
    Ok hij krijgt die fles erna omdat we pas net met brood zijn gestart en er eerst niet zoveel van at.
    Maar ´s avonds zit hij dus ook vol met de fles van 19.00 en zijn groente krijgt hij 17.00 dus daar zit wel 2 uur tussen.
     
  4. Gentle

    Gentle VIP lid

    10 okt 2007
    6.979
    1
    36
    Overijssel
    Ik zou ze kleiner maken. Julia drinkt nu 's ochtends 120 cc bij haar boterham, tussen de middag 120 cc bij de boterham en 's avonds voor het slapen 150 cc. Ze krijgt dus bij de maaltijd een flesje/tuitbeker met melk, en mijn regel was altijd: 3 keer wat laten staan = fles kleiner maken. Zo zijn wij van 3 keer 210 langzamerhand steeds verder terug gegaan tot wat het nu is. Dus ik zou ze zeker lekker kleiner maken, en kijken of hij 's avonds niet zo vol is. Iets drinken voor het slapen is nog wel lekker namelijk!
     
  5. Boefjesmamma

    Boefjesmamma Fanatiek lid

    23 jan 2010
    2.378
    1
    0
    Afgestudeerd en werk zoekende.
    Gouda
    Ik zou ze inderdaad kleiner maken.
    Aaron eet ook 3/4 boterham en drinkt daarna nog 120cc ongeveer. Avondeten is om 16.30/16.45 en om 18.30 drinkt hij nog 150cc.
    's Ochtends krijgt hij nog 200cc pap al wordt dit ook minder.

    Volgens het voedingsschema wat ik van het CB heb is 400 a 500cc opvolgmelk per dag voldoende trouwens.
     
  6. Zoon

    Zoon Actief lid

    14 jan 2010
    241
    0
    0
    @ home
    Heyhey,

    Als je schema er verder mooi uitziet zou ik er niet te veel aan veranderen en al zeker niet de fles opeens 2 uur gaan opschuiven zoals Marieken oppert. Ik zou de eetmomenten qau tijden zo aanhouden als ze zijn en dan inderdaad zoals de anderen al opperden de fles bij de boterham in iedergeval minderen (als voorbeeld: mijn mannetje kreeg nog maar een flesje van 120/4 bij een hele boterham en een flesje van 90/3 bij anderhalve boterham) en eventueel kan je de fles in de avond ook nog minderen.
    Om met 8 maanden al over te gaan naar 2 flessen vind ik erg vroeg. Persoonlijk zou ik jou het advies geven dat nog even te rekken. Maak het flesje eerst eens kleiner en kijk even aan hoe dat gaat. Als je kindje op den duur weer aan gaat geven dat hij genoeg/teveel binen krijgt op een dag kun je de fles altijd nog laten vervallen.

    Succes
     
  7. piemie

    piemie Fanatiek lid

    28 mrt 2009
    1.769
    0
    0
    kapster
    het Gooi
    Ok dan ga ik de flessen kleiner maken. Ik geef hem 's morgens een grote fles en 's middags en 's avonds een van 150/5. Zijn schema wordt dus:
    8.00 fles 180/6
    10.00 fruit
    13.00 broodje + fles 150/5
    15.00 liga + sap
    17.00 groente + toetje
    19.00 fles 150/5

    Is dit een goed shema vinden jullie??
     
  8. Boefjesmamma

    Boefjesmamma Fanatiek lid

    23 jan 2010
    2.378
    1
    0
    Afgestudeerd en werk zoekende.
    Gouda
    Ja hoor! Wij hebben ongeveer dezelfde. Alleen de tijden variëren iets.
     
  9. Gentle

    Gentle VIP lid

    10 okt 2007
    6.979
    1
    36
    Overijssel
    Ja super toch!! En dan zou de volgende stap zijn om 's ochtends een brood/pap ontbijtje te maken, en daarna een (kleiner) flesje te geven. Wij hebben precies dit schema qua tijden.
     
  10. piemie

    piemie Fanatiek lid

    28 mrt 2009
    1.769
    0
    0
    kapster
    het Gooi
    Nou super bedank weer!! Maar eens ff kijken hoe dit gaat en dan idd aan de pap/brood 's morgens..
     

Deel Deze Pagina