Kunnen jullie mij ook ff helpen??

Discussie in 'Zwangerschap en werk' gestart door Sila24, 29 dec 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Sila24

    Sila24 Niet meer actief

    Ik ben zoals vele weten al dagen lang misselijk moe en duizelig,
    ik doe niks meer thuis ik ben blij als ik mezelf kan omkleden.
    En door de misselijkheid kan ik haast niks meer eten. Mijn man en mijn moeder doet alle huishouden gelukkig.

    Maar ik had me maandag ziekgemeld en wordt nu bijna dagelijks gebeld of ik weer beter ben .:(:( Ik had maandag al aangegeven graag te worden gezien door de arbo arts. Maar daar hebben ze het ook niet meer over gehad. Wat moet ik hiermee?? Ik denk niet dat ik zo snel weer ben opgeknapt want ik voel me echt doodop.
     
  2. Violetriot

    Violetriot Fanatiek lid

    25 apr 2010
    2.998
    0
    0
    woonbegeleider
    Gelderland
    zolang jij geen afspraken hebt gemaakt met de arbo arts zullen ze toch blijven bellen lijkt mij.
    Kan je zelf niet gaan bellen met de arbo? Of naar het werk bellen voor zijn/haar nummer?
    Je moet een werkadvies hebben van de arbo arts, als die zegt dat je niet kan werken dan hebben ze zich daar aan te houden op de werkvloer.
     
  3. Sila24

    Sila24 Niet meer actief

    violet : ik zou vandaag weer vragen naar de arbo arts maar ik deed het niet. Omdat ik dacht dat ze er vanzelf wel mee zou komen maar niet dus. En nu moeten we vrijdag weer bellen over volgende week. Zal ik dan wachten tot vrijdag en dan vragen naar de arbo? of zal ik morgen bellen naar personeelszaken dat ik graag een afspraak wil met de arbo??? ppff wat is dit moeilijk zeg
     
  4. Caithlin79

    Caithlin79 VIP lid

    21 mei 2006
    6.208
    3
    38
    Ik zou nu zelf even weer bellen en vragen naar het nummer van de Arbo arts.
    Als je zelf initiatief neemt kunnen ze je achteraf niet kwalijk nemen dat je er niet alles aan hebt gedaan. Wanneer je eenmaal een gesprek hebt gehad met de Arbo arts heeft de werkgever zich te houden aan de afspraken die jij samen met de arts maakt.
    Dan heb je ook wat meer rust (zowel lichamelijk als geestelijk, omdat je dan niet meer hoeft te stressen over die dagelijkse telefoontjes)
     
  5. Sila24

    Sila24 Niet meer actief

    ja precies, ik zit nu al te stressen over vrijdag , want nu klonk ze nog wel aardig maar , als ik weer zeg dat ik niet kan dat ze boos gaat reageren ofzo. Pffffff maar ik ga sowieso morgen eerst naar de huisarts en daarna ga ik bellen dat ik naar de huisarts ben geweest en dat ik moet rusten. Ik denk dat hij dat weer gaat zeggen dat zei hij vorige week ook. Ik ga sowieso ook bloed laten prikken. Maar daarna ga ik wel bellen met personeelszaken. Maar we hadden nu afgesproken dat ik vrijdag zou bellen, het is een klein bedrijf dus strax krijg ik me chef weer aan de lijn :( en ik wil haar niet steeds te spreken krijgen.
     
  6. Sila24

    Sila24 Niet meer actief

    Ik ben dus vandaag naar de dokter geweest en die was er erg duidelijk over. Ik moet gewoon thuis blijven rusten van hem , als ik zo ga werken heb ik strax het risico om in het ziekenhuis te belanden. Maar hoe moet ik dit nou zeggen morgen???? aan de telefoon jeetje zit ik nou hierover te stressen.
     
  7. Sila24

    Sila24 Niet meer actief

    ppff niemanddddddddd ik word echt gek niemand kan me helpen
     
  8. Sila24

    Sila24 Niet meer actief

    agnes zat te lezen nou is ze ook weg . simsalabim zeg jij maar wat
     
  9. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    10 jul 2008
    13.550
    526
    113
    Vrouw
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Gewoon tegen je chef vertellen wat je arts je heeft verteld. Ook je chef/werkgever heeft er uiteraard niets aan dat jij je over de kop en het ziekenhuis in werkt.
    Bel morgen met PZ, geef aan dat je in ieder geval volgende week sowieso nog ziek bent en dat je een verwijzing wilt naar de Arbo, cq dat je zelf ook wel met ze wil gaan bellen.
    Ik zou ook op mn strepen staan richting wg... dat ze niet iedere dag moeten bellen (oftewel zeuren) hoe het met je gaat en wanneer je kunt komen werken. Geef aan dat jij zelf wel aangeeft wanneer je je goed genoeg voelt om te gaan werken.

    Beterschap meid!
     
  10. Sila24

    Sila24 Niet meer actief

    Nou mijn cheffin belde zonet weer,

    ze vroeg hoe het ging: ik heb het heel duidelijk uitgelegd.Over dat ik HG heb enzo. En dat ik een aantal weken niet mocht werken van de ddokter.En ze leefde heel erg mee leek het wel. Ze zei wel opletten dat je niet uitdroogt. En ze wordt zelf ook geopeerd volgende week. En daarom ging ze vandaag bellen om de planningen te maken. Ze zei veel sterkte .

    En nu wat gebeurt er nu? krijg ik geen arbo arts ofzo??
     
  11. Sila24

    Sila24 Niet meer actief

    En owja ik was vergeten het erbij te zetten. Mijn contract loopt binnenkort af. Zouden ze daarom misschien de moeite niet doen om de arbo te sturen??
     
  12. Kweenie

    Kweenie Fanatiek lid

    12 aug 2006
    3.199
    1
    38
    Meis, meis, maak je nou niet zo druk!
    Dan kun je straks helemaal niet meer aan het werk.
    Rust nou gewoon even goed uit voor 1 of misschien 2 weken en kijk daarna weer verder. Als het lukt wil je toch graag weer aan het werk? Laat jezelf dan ook even toe om rustig aan te doen. Want dat doe je nu dus nog niet!

    Groetjes, Kweenie
     
  13. Sila24

    Sila24 Niet meer actief

    dankje kweenie!! maar ik snap het al die arbo arts kost ook handenvol geld en dat willen ze niet kwijt omdat ze mij toch eruit gooien.
     
  14. Kweenie

    Kweenie Fanatiek lid

    12 aug 2006
    3.199
    1
    38
    Hoop het niet Harmis maar weet je, het komt allemaal wel goed!
    Is het niet tijdens je zwangerschap dan er na wel weer.
    Echt hoor, gewoon doen wat je kunt doen en verder genieten van je zwangerschap. Werken moet je toch tot je 67ste (niet dat je daarom nu niet je best moet doen maar je snapt me denk ik wel...)
    x Kweenie
     
  15. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    10 jul 2008
    13.550
    526
    113
    Vrouw
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Ik weet niet hoelang je contract nog loopt, maar ook wanneer ze je eruit gooien, moeten ze zich een goed werkgever tonen en je helpen met reïntegratie. Het bedrijf moet zelfs bewijzen leveren dat ze hun best hebben gedaan (jij ook trouwens) om te voorkomen dat je ziek uit dienst ging. Heeft te maken met de wet Poortwachter.
    Officieel hoeven ze je pas met 4 weken ziekte over te dragen aan de Arbodienst ivm reïntegratie.
     
  16. Omelet

    Omelet VIP lid

    14 nov 2008
    14.874
    2
    0
    Doe eens rustig :(

    Het is totaal afhankelijk van het contract wat jouw organisatie heeft met de bedrijfsarts (BA) of arbodienst over wat een normale gang van zaken is. Het is echt niet zo dat er standaard bij iedere ziekmelding een BA bij je op de drempel staat hoor.
    Vaak staat er in het contract dat er na een aantal weken (iig 4) contact is tussen de zieke en de BA. Tot die tijd is er alleen contact met de leidinggevende. Soms is het ook zo dat bijvoorbeeld na de 3e ziekmelding in 12 maanden wel eerder contact wordt opgenomen. Maar goed, zoals ik al zei dat verschilt per contract.

    Feit is dat je leidinggevende theoretisch gezien niets hoeft te doen met de informatie van jouw huisarts. Als ze dus twijfelt aan jouw informatie of een 2nd opinion wil of meer informatie over de gevolgen voor jouw werkzaamheden (waar een BA van op de hoogte is, itt een huisarts) dan kan ze inderdaad aangeven dat ze graag wil dat je met de BA gaat praten. Je kunt ook altijd zelf contact zoeken met de BA en daar langs gaan (weet niet of jullie een spreekuur hebben?).
    Uiteindelijk bepaald een BA niet wat je wel of niet kan doen in je werk. Hij geeft jouw beperkingen (al moeten ze tegenwoordig juist aangeven wat je wél kan geloof ik) door aan je leidinggevenden en samen met haar maak je afspraken over hoe je dat vertaald in je werkzaamheden.

    Ik zou zeggen wat minder drama en zelf bedenken waar je je prettig bij voelt: BA (en dan zelf contact zoeken of via PZ) of afwachten en kijken hoe je je over een paar weken voelt. Als een malle in de stress schieten en dramatische conclusies trekken lijkt me in ieder geval niet goed voor jou of je baby.
     
  17. Omelet

    Omelet VIP lid

    14 nov 2008
    14.874
    2
    0
    Dit is alleen met ontslag, als een tijdelijk contract afloopt mogen ze gewoon kiezen het niet te verlengen zonder opgave van reden (dat is geen ontslag). Ongeacht ziekte, begeleiding bij reintegratie is dan dus niet nodig.
     

Deel Deze Pagina