hoi meiden, me schoonmoeder heeft afgelopen donderdag met der vieze vingers aan der koortslip gezeten en daarna aan me dochter. me dochter is pas 5 maanden en heeft nu een rood plekje op der lip. ik heb geleik de dokter gebeld maar die zegt dat een kind eerst de waterpokken moet krijgen voordat het herpes kan krijgen? is dat zo? ik lees hele andere dingen. groetjes melanie
Nou voor zover ik weet is dat echt onzin wat je ha je verteld. Als ze echt nog heel klein zijn (lees: net geboren) is het zelfs gevaarlijk voor ze. Maar ik weet niet tot welke leeftijd dat is. EDIT: Ik heb net deze link bekeken http://www.apotheek.nl/Medische_informatie/Klachten___ziektes/Aandoeningen/Koortslip.aspx?mId=10701&rId=67 van een Apotheker, dus lijkt me goed betrouwbaar. Er wordt nergens gesproken over waterpokken (ik zie het verband ook niet, is een heel ander virus) en er wordt gezegd dat je met kinderen onder de 6 met (het vermoeden van) een koortslip naar de ha moet gaan. Ik zou toch nog maar even bellen als ik jou was.
Ik heb het even voor je opgezocht en snap goed dat je bezorgd ben maar het grootste risico is tussen de 4 en 8 weken! Maar ik zou ze goed in de gaten houden zodra ze koorts krijg gelijk naar de dokter! Een koortslip kan levensbedreigend zijn voor je baby. Hoe ga je met je kind om als jij of iemand anders een koortslip heeft? - Babyopkomst.nl Ps vind het alleen een beetje raar staan dat je met haar vieze vingers schrijft, maar op een forum kan het altijd verkeerd overkomen.
ja de assistente vertelde dit ik vind dit zo raar. ik maak me echt zorgen om me dochter ze heeft geen koorts en eet goed maar ze slaapt wel veel meer. groetjes melanie
Tjeetje wat voor huisarts heb jij zeg? Zou nog eens bellen en vragen waar hij/zij een opleiding heeft gevolgd.... Maar nee dat is niet waar. Je hebt kans dat je kindje dit inderdaad krijgt, maar heeft je schoonmoeder aan het mondje van je kindje gezeten dan? Zou nog even bellen want het kan gevaarlijk zijn voor kleine kindjes maar ik weet niet tot hoeveel maanden dat is, in ieder geval wel voor pasgeboren kindjes.
ja klopt ik schrijf het zo omdat ik zo boos ben dat ze zoiets doet ik ben er echt zo boos om. ik kan ook echt niet aardig tegen der doen. groetjes melanie
Als je je zorgen maakt ga dan gewoon langs de ha, al is het alleen maar om gerustgesteld te worden. Beter een keer te veel dan een keer te weinig. En die assistente kletst volgens mij gewoon uit haar nek .
mermaid@ ik kwam er toevallig van het weekend achter dat wel degelijk de waterpokken verband houdt met het herpes virus. ik wist dat ook niet en was stomverbaasd.alleen kan ik me ook niet voorstellen dat je eerst de waterpokken gehad moet hebben voordat je een koortslip kunt krijgen. dan zou ik nog eerder zeggen andersom. onze jongste is ziek en we waren aan het zoeken wat voor uitslag hij had en zodoende stuitte we op deze info.waterpokken wordt veroorzaakt door het herpes simplix virus.(ofzoiets) de vijfde ziekte die mijn zoon heeft door parvo (nogwat) ook zoiets engs brrr.. ts@ik hoop voor jullie meisje dat het geen koortslip is zeg. sooow, ik zou woest zijn op schoonmoeder, ik snap je reactie dan ook heel goed. mensen denken vaak veel te makkelijk over een koortslip.
nee ze zat eerst aan der koortslip en een paar minuten later zat ze te kroelen aan die kleine der wang met die vinger. groetjes melanie
Echt waar joh? Oh nou, dat wist ik dus echt niet. Maar idd, het lijkt me stug dat je éérst waterpokken gehad moet hebben voor je een koortslip kan krijgen. Misschien bij de assistente een gevalletje "de bel horen luiden, maar niet weten waar de klepel hangt..."
Misschien heeft het verband, maar dat ze dat eerst moeten krijgen? Nou ja, ik zou even langs de ha gaan om na te laten kijken.
Ik vind dat een beetje onzin.Koortslip is altijd gevaarlijk.En zoals een aantal mama's al aangaven,tussen 4/8 weken het gevaarlijkst. Ik weet niet waar de ha zijn wijsheid vandaan heeft,maar ik had mijn koortslip eerder te pakken,dan mijn waterpokken.Op mijn 16e had ik mijn 1e koortslip en op mijn 17e pas waterpokken.Klopt dan ook niet
het is idd een verhaal wat ik ook zo heb geleerd. alleen is er meer een verband! ze zijn fam van elkaar. ik heb overigens nog nooit een koortslip gehad en wel 2 keer de waterpokken. (als kind) overigens is het wel zo dat je geen gordelroos kan krijgen zonder de waterpokken te hebben gehad. sterkte. zou er dus ook niet blij mee zijn.
je HA bedoelde waarschijnlijk koortslip zelf(een puistje op je lip) dat is nadat je al ziek geworden ben met herpes(gordelros,waterpokken,koorslip) en een drager bent van herpes virus. maar dat betekent niet dat je niet helemaal ziek kan worden van herpes virus. dus als het maar een puistje op lip is dan is het iets anders dan herpes bedoelde je HA denk ik.
Je zei toch dat de assistente dit had gezegd? Als ik jou was zou ik de ha zelf proberen te bereiken desnoods een afspraak maken... Geen risico's nemen met je kleintje! Hier heb ik van de week ook gebeld met de assistente omdat mijn moeder waarschijnlijk kinkhoest heeft en mn kleintje heel verkouden is en ook begon te hoesten, zei ze dat het wel mee zou vallen en dat ik als ik naar het CB ging het daar maar moest bespreken, mijn ha had echter het gesprek gehoord en heeft blijkbaar met de assistente gepraat, daarna mij teruggebeld en gezegd dat ze aan de antibiotica moest omdat ze geen risico wou nemen...
sommige kinderen hebben waterpokken heel licht(soms niet te merken maar met n paar puistjes) ze zijn dus wel besmet, die kunnen het veel later weer krijgen.
de assistente vertelde me ook dat ik in de gaten moest houden of ze goed eet en geen koorts heeft maar dat gaat gewoon allemaal goed gelukkig! dus ik denk maar even afwachten? groetjes melanie
Het is natuurlijk niet hygienisch van je schoonmoeder, maar het besmetten van een koortslip, kan eigenlijk niet op de manier waarop jij het omschrijft Het is namelijk een virus en die kan alleen verspreidt worden, als het nog een actief virus is en dan via bloed-bloed, speeksel-speeksel. Dus bijvoorbeeld als je schoonmoeder je kleine een kus heeft gegeven en het virus van je schoonmoeder is nog actief. Maar dus niet als je schoonmoeder eerst aan haar lip zit, dan wat anders doet en daarna aan je dochter komt. Het virus overleeft namelijk niet buiten het lichaam. Daarnaast, als je schoonmoeder al korstjes had, is het geen actief virus meer. Als het nog actief is, zijn het zeg maar wittige blaasjes. Heb er zelf namelijk ook last van, en ben er altijd heel voorzichtig mee! Helemaal nu ik zelf weer een kleintje heb! Maar als je het niet vertrouwd, zou ik gewoon de HA bellen, daar zijnz e voor!
Hier is een keer hetzlefde gebeurs kleine man lag met uitdroging in het ziekenhuis en mijn sm moest en zou langs komen. mijn man nog gevraagd of ze niet ziek was nee zei ze. Dus ze kwamen langs zit ze lekker met de kleine man te spelen boekje in zijn mond uit zijn mond en met haar vingers langs haar koortslip. Ik weet wat je voelt waar ze bang voor zijn bij die kleintjes is hersenvliesontsteking dit kenmerkt zich door het krijgen van puntbloedingkjes koorts luierpijn niet goed reageren. Mijn kleine man heeft gelukkig niks eraan overgehouden maar wat was ik boos. Het is moeilijk maar probeer "gewoon" naar je kind te kijken en hou het even in de gaten. Bij twijfel altijd een dokter laten kijken al is het maar voor je eigen gevoel. Sterkte groetjes kim