Onze zoon heeft een verkort tongriempje, waar hij niet heel veel last van lijkt te hebben. Hij drinkt prima. Volgens de KA hoeven we er in principe niets aan te laten doen omdat hij er dus geen last van heeft. Maar hij zou er echter in de toekomst "last" van kunnen krijgen met zoenen. Maw hij kan misschien niet zo goed tongen Wat nu? In principe is het natuurlijk een kleine ingreep, maar ik weet het niet zo goed..... Iemand ervaring?
Ons mannetje heeft ook een kort tongriempje. Tot nu toe ook gene last van. Eten gaat goed en kletsen doet hij volop. En wat de toekomst brengt.....dat zien we dan wel.
bij onze dochter is het gedaan toen ze vier dagen oud was, kleine ingreep en ze heeft er geen last van gehad.. mijn neefje had er ook geen last van en bij hem hebben ze het niet gedaan als baby en hebben ze het vorig jaar alsnog laten doen bij hem (hij was vijf en moest onder narcose). Hij had last met uitspreken van bepaalde klanken en met bijv een ijsje likken..
onze dochter heeft het ook gehad en die hebben we laten klieven toen ze anderhalve maand oud was... het is zo een kleine ingreep als ze nog geen tandjes hebben, ik zou zeggen laat het doen! misschien krijgt hij er in de toekomst geen last van, maar als hij er wel last van krijgt moet het onder narcose gebeuren! terwijl als je het nu laat doen het zo gepiept is! een klein knipje en klaar! mijn dochter hoefde niet eens te huilen (ik brulde harder dan zei ) ik zou het echt nu laten doen!!
MIjn metekindje had dit ook en zijn tongriempje is ook gekliefd toen hij 2 maanden oud was. M'n vriendin twijfelde ook erg maar het is makkelijker nu te doen dan later en het ventje heeft er geen traan om gelaten, hij sliep gewoon verder!
Ons zoontje heeft geen verkort tongriempje, maar mijn man wel. Als onze zoon het wel had gehad dan hadden wij ervoor gekozen om het te laten verhelpen. Mijn man heeft er wel last van gehad, niet zozeer wat betreft het eten of drinken, maar omdat hij het gevoel had dat hij anders was. Hij kan zijn tong niet uitsteken, dacht dat hij niet zou kunnen zoenen (kan hij overigens als de beste ), etc.
Gewoon laten doen, het is zo'n kleine ingreep, maar een klein knipje en klaar. Beter dan dat het nog voor problemen gaat zorgen.
Als de ka er iets aan wilt doen, zou ik het laten doen. Mijn zoontje heeft ook en kort tongriempje, maar volgens 2 ka hier niet te kort en niet nodig iets aan te doen. Hebben ze dan ook niet gedaan. Het is nog afwachten of het daadwerkelijk geen probleem zal vormen, dit weten we pas als hij goed praat.
Mijn dochtertje had het ook en ik heb daardoor ook geen borstvoeding kunnen geven. De reden was toen onbekend, totdat een vriendin van mij na 5 maanden zei dat haar tongriempje wel erg kort en strak was. Dus ik naar het Cb en die zeiden, wacht maar tot ze er last van krijgt, dan ben je vroeg genoeg. Maar dat zat me toch niet lekker. Dus ik naar de HA en die legde de keuze bij ons neer. Wij hebben ervoor gekozen om het te laten doen en het was binnen 2 sec gebeurd bij de KNO arts. Die zei meteen dat we veel eerder hadden moeten komen. ppfff wisten wij veel. Ik ben enorm blij dat we het hebben laten doen. Nu kan ze haar tong uitsteken, van een ijsje liggen en geluidjes maken met haar tong en lippen. Dat had ze allemaal niet kunnen doen, om nog maar niet te spreken over zoenen later Ik raad je dus echt aan om het te laten doen. het stelt echt niet voor. Mijn dochtertje ging huilen, dus konden ze er perfect bij en echt binnen 2 sec was het doorgeknipt. Wel even bloed, maar daarna niets meer. Ik zeg DOEN!!!!!
Even een vraagje. Mijn zoontje heeft ook een kort tongriempje, maar hij kan wel degelijk heel ver de tong uitsteken. Dan zal het toch zeker geen probleem zijn ( later....)
Bedankt! Ik heb meer aan de tips hier als aan het CB Heel vreemd dat iedereen elkaar weer lekker tegenspreekt... Ik heb de KA gevraagd hij hij last kon krijgen met praten en dat kon volgens haar absoluut niet met een verkort tongriempje. Blijkbaar dus wel! Omdat het idd zo'n kleine ingreep is denk ik ook dat voorkomen beter dan genezen is..... Ik ga de HA bellen en om een verwijzig vragen. Bedankt!
Dat hadden ze tegen mijn schoonzus ook gezegd maar bleek wel zo te zijn, het was de lerares van de kleuterklas die neefje doorstuurde naar logopedist omdat hij zo moeilijk praatte en die verwees dus weer naar KNO-arts om tongriempje te laten klieven..