wij hebben een zoontje van een jaar en 3 maanden. Nu vroeg ik me af wat voor fruithapjes jullie voor jullie kids maken. Geregeld maak ik banaan, sinaasappelsap en liga. Maar ja elke dag banaan is natuurlijk ook niet goed. Op zoek naar andere fruithapjes dus...
Mijn dochter is ongeveer even oud (14,5 maanden). Zij krijgt gewoon allerlei soorten fruit, in stukjes of heel. Banaan, peer, aardbei, bosbes, abrikoos, perzik, druif, meloen, mango, framboos, sinaasappel, grapefruit, avocado, ananas... Alleen appel, daar is ze niet gek op, ze vindt het volgens mij te hard. Dus hoezo fruithapje? Gewoon fruit! Zonder prakken en zonder liga.
Ik zou ook denken dat ze dan gewoon fruit kunnen eten (maar goed mijn kindje drinkt alleen maar melk dus is geen ervaring) Kijk eens hier anders: De Keukenkikker | Verse babyvoeding maak je zelf!
Een fruithap krijgt Ayla allang niet meer. Ze krijgt gewoon fruit in stukken; peer, aardbei, kiwi (groen en gold), ananas, banaan, druiven, mandarijn, mineola, meloen. Appel krijgt ze ook, maar dat rasp ik altijd, want dat krijgt ze niet goed fijn gekauwd.
Wat een afwisseling... Hihi. Ik zou ook geen fruithapjes meer maken joh.. echt niet nodig. Wij hebben nooit gepureerd, maar ze eet nu graag aardbeien, sinaasappel, mango, bananen, peer, appel, kiwis, frambozen, ananas... pff alles eigenlijk wel. Ga een keertje naar de markt, genoeg te krijgen.
Bedankt voor de reacties. het eten van "vast" fruit weigerd hij dus vandaar de vraag welke fruitsoorten jullie gebruiken/ gebruikten om hapjes van te maken.
Maar welke aanpak hanteren jullie om hem wel die richting in te krijgen? 15 maanden vind ik persoonlijk echt heel laat voor een geprakte banaan met een liga. Ik zie dan een baby van 5-6 maanden voor me. Heb je geprobeerd om hem als een 'grote jongen' te behandelen en hem gewoon een banaan in handen te geven? Een hele, voor de helft geschild? Wat gebeurt er dan? Ontopic: hier aten ze op die leeftijd gewoon fruit, zonder koeken erbij, en het fruit wat op dat moment te vekrijgen is. In de winter voornamelijk banaan, appel, mango, kiwi, en nu alle seizoensfruit
Ik denk dat het toch wel tijd is om langzaam richting vaste stukken te gaan sturen. Maak de fruithap geleidelijk aan wat minder lopend, zodat er iets meer stukjes in zitten en hij eraan went. Hopelijk is dan de overgang van fruithap met grove structuur naar stukjes fruit wat minder moeilijk. Wat doe je dan eigenlijk met groente, ook nog gepureerd of eet hij dat al wel met de pot mee? Qua aanbod van fruit kan je eens googelen naar een seizoenskalender van fruit. Er is zat aanbod van seizoensfruit en het is dan ook niet zo duur.
Hier eet ze vaak een bakje met stukken fruit. Vooral druiven vindt ze erg lekker. Appel eet ze hier ook gewoon heel, is ze mooi een tijdje zoet. Heb hier vaak appels, bananen, peren, mandarijnen, druiven, kiwi's en nu ook perziken en nectarines.
Mandarijn blijft hier favoriet, appel lust ze wel maar stikt ze nog steeds in. Dus hele kleine stukjes, eet ze niet veel van. Inmiddels gaat banaan er ook in, (heeft ze nooit gelust ) Druiven moet ze niks meer van hebben, aardbei hoefde ze ook niet. Avocado en meloen idem. Na ja, ben zelf ook geen fruiteter. Alleen jammer dat de mandarijnen nu niet lekker zijn.
Ik heb trouwens ook weinig prakjes van fruit gedaan. Dat liga is zo plakkerig. Maar als ze verder geen fruit wil is dat toch beter dan niks? Je kunt dan op een ander tijdstip oefenen met hele stukjes zodat ze toch fruit krijgt. Ik eet ook nog graag liga met sinaasappelsap
Ik lust ook wel liga met sinaasappelsap en banaan. Maar heb het m'n dochter nooit voorgeschoteld. Ik vind het een raar idee om koek door fruit te gooien, heb liever dat ze zelf eet en vindt toegevoegde suikers in babykoekjes onzin. @Gonnie, ja jammer van de mandarijnen. Hier lust ze ze nog wel maar ze worden helemaal bruin, dus heb ze nu niet meer gekocht. Banaan was hier eerst ook nooit zo'n succes maar gaat nu prima. Jammer dat ze de rest niet graag lust. Mango of perzik/nectarines dan? Of pruim? Abrikozen zag ik ook nog. Ananas is vers ook erg lekker.
Hier is een groot succes (lees: 'mmmmmmmmmm') Abrikoos, appel, avocado, banaan, druif, mango, meloen, peer en pruim. Dit zijn de soorten die ik tot nu toe geintroduceerd heb. Alleen appel pureer ik. De rest eet ze in stukken (afhappen of zelf eten). Maar jouw kindje mag volgens mij alle fruitsoorten eten op die leeftijd. Zou dus naar de markt gaan en een flink assortiment inslaan en lekker aanbieden. Nu lekker: kersen en abrikozen en volop verkrijgbaar.
hier ook nog aan de fruithap hoor, maar vooral omdat papa dan tenminste ook fruit eet maak gewoon zoveel klaar dat we alle 3 hebben, maar terwijl ik aan het klaarmaken ben haalt daniel al van alles uit de bak wat hij zo opeet (of eraan likt en teruggooit). hier gaat eigenlijk ook al het fruit er wel in. Hij heeft een paar weken geen aardbei zo willen eten, maar nou had ik gister weer aardbei gekocht en zit meneer ze zowat met kroontje en al op te eten Koop eigenlijk gewoon altijd wat ik in de winkel zie liggen. Maar ga denk toch maar eens vaker op een markt kopen, daar had ik veel meer keus (al i dat lastig met varen)
ik wou net zeggen hier krijgt mijn zoon al heel lang geen fruithap meer.. ik geef gewoon stukjes vers fruit... mango aardbei manderijn kiwi komkommer (nu eve niet dan) banaan druiven
Toen ik, lang geleden, nog fruit prakte, maakte ik gewoon een hapje van 1 soort: banaan, appel, peer. Maar daar ben ik snel mee opgehouden, want vanaf een maand of 7 was het echt niet meer nodig om te prakken. Gewoon stukjes gaan aanbieden, je zoon is daar echt al lang en breed oud genoeg voor, kwestie van gewenning. Hij eet toch ook brood enzo, neem ik aan? Hier favoriet: druiven (met stip op 1) aardbeien mandarijn kiwi (die dus wel met een lepeltje) sinaasappel banaan
Of je pureert het nog fijner en mengt het met wat vruchtensap, dik rietje er in: smoothie! Maar dat zou ik dan net als Guppekop in zo'n grote portie maken dat de hele familie lekker meedoet.