fruithapjes

Discussie in 'Voeding' gestart door lilo77, 27 mei 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. lilo77

    lilo77 Bekend lid

    2 jul 2009
    692
    10
    18
    NULL
    NULL
    wij hebben een zoontje van een jaar en 3 maanden. Nu vroeg ik me af wat voor fruithapjes jullie voor jullie kids maken. Geregeld maak ik banaan, sinaasappelsap en liga. Maar ja elke dag banaan is natuurlijk ook niet goed. Op zoek naar andere fruithapjes dus...
     
  2. Bri

    Bri Niet meer actief

    Mijn dochter is ongeveer even oud (14,5 maanden).
    Zij krijgt gewoon allerlei soorten fruit, in stukjes of heel. Banaan, peer, aardbei, bosbes, abrikoos, perzik, druif, meloen, mango, framboos, sinaasappel, grapefruit, avocado, ananas...
    Alleen appel, daar is ze niet gek op, ze vindt het volgens mij te hard.

    Dus hoezo fruithapje? Gewoon fruit! Zonder prakken en zonder liga.
     
  3. Omelet

    Omelet VIP lid

    14 nov 2008
    14.874
    2
    0
  4. Sjirafje

    Sjirafje Lid

    27 mei 2011
    69
    0
    0
    NULL
    NULL
    Appel, peer, banaan en prakken maar! :D
     
  5. Rosado

    Rosado Niet meer actief

    Een fruithap krijgt Ayla allang niet meer. Ze krijgt gewoon fruit in stukken; peer, aardbei, kiwi (groen en gold), ananas, banaan, druiven, mandarijn, mineola, meloen. Appel krijgt ze ook, maar dat rasp ik altijd, want dat krijgt ze niet goed fijn gekauwd.
     
  6. Duchess

    Duchess VIP lid

    26 jan 2006
    11.503
    3
    38
    Eindhoven
    Wat een afwisseling... ;) Hihi.

    Ik zou ook geen fruithapjes meer maken joh.. echt niet nodig.

    Wij hebben nooit gepureerd, maar ze eet nu graag aardbeien, sinaasappel, mango, bananen, peer, appel, kiwis, frambozen, ananas... pff alles eigenlijk wel. ;)
    Ga een keertje naar de markt, genoeg te krijgen. ;)
     
  7. lilo77

    lilo77 Bekend lid

    2 jul 2009
    692
    10
    18
    NULL
    NULL
    Bedankt voor de reacties. het eten van "vast" fruit weigerd hij dus vandaar de vraag welke fruitsoorten jullie gebruiken/ gebruikten om hapjes van te maken.
     
  8. adi

    adi Niet meer actief

    Maar welke aanpak hanteren jullie om hem wel die richting in te krijgen? 15 maanden vind ik persoonlijk echt heel laat voor een geprakte banaan met een liga. Ik zie dan een baby van 5-6 maanden voor me.

    Heb je geprobeerd om hem als een 'grote jongen' te behandelen en hem gewoon een banaan in handen te geven? Een hele, voor de helft geschild? Wat gebeurt er dan?

    Ontopic: hier aten ze op die leeftijd gewoon fruit, zonder koeken erbij, en het fruit wat op dat moment te vekrijgen is. In de winter voornamelijk banaan, appel, mango, kiwi, en nu alle seizoensfruit
     
  9. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    29 aug 2007
    22.170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Hier kregen ze op die leeftijd gewoon een bakje met stukjes fruit om op te snoepen.
     
  10. Bammetjebam

    Bammetjebam Niet meer actief

    Ik denk dat het toch wel tijd is om langzaam richting vaste stukken te gaan sturen. Maak de fruithap geleidelijk aan wat minder lopend, zodat er iets meer stukjes in zitten en hij eraan went. Hopelijk is dan de overgang van fruithap met grove structuur naar stukjes fruit wat minder moeilijk.

    Wat doe je dan eigenlijk met groente, ook nog gepureerd of eet hij dat al wel met de pot mee?

    Qua aanbod van fruit kan je eens googelen naar een seizoenskalender van fruit. Er is zat aanbod van seizoensfruit en het is dan ook niet zo duur.
     
  11. red88

    red88 VIP lid

    3 dec 2008
    13.137
    0
    0
    Hier eet ze vaak een bakje met stukken fruit. Vooral druiven vindt ze erg lekker. Appel eet ze hier ook gewoon heel, is ze mooi een tijdje zoet.
    Heb hier vaak appels, bananen, peren, mandarijnen, druiven, kiwi's en nu ook perziken en nectarines.
     
  12. Mayon

    Mayon Niet meer actief

    Mandarijn blijft hier favoriet, appel lust ze wel maar stikt ze nog steeds in. Dus hele kleine stukjes, eet ze niet veel van. Inmiddels gaat banaan er ook in, (heeft ze nooit gelust ;)) Druiven moet ze niks meer van hebben, aardbei hoefde ze ook niet. Avocado en meloen idem. Na ja, ben zelf ook geen fruiteter. Alleen jammer dat de mandarijnen nu niet lekker zijn.
     
  13. Mayon

    Mayon Niet meer actief

    Ik heb trouwens ook weinig prakjes van fruit gedaan. Dat liga is zo plakkerig. Maar als ze verder geen fruit wil is dat toch beter dan niks? Je kunt dan op een ander tijdstip oefenen met hele stukjes zodat ze toch fruit krijgt. Ik eet ook nog graag liga met sinaasappelsap :)
     
  14. Jucade

    Jucade VIP lid

    20 jul 2006
    18.229
    1
    36
    Assemblagemedewerkster
    Oehhh jaaa gonnie, heerlijk! hihi
     
  15. red88

    red88 VIP lid

    3 dec 2008
    13.137
    0
    0
    Ik lust ook wel liga met sinaasappelsap en banaan. Maar heb het m'n dochter nooit voorgeschoteld.
    Ik vind het een raar idee om koek door fruit te gooien, heb liever dat ze zelf eet en vindt toegevoegde suikers in babykoekjes onzin.

    @Gonnie, ja jammer van de mandarijnen. Hier lust ze ze nog wel maar ze worden helemaal bruin, dus heb ze nu niet meer gekocht. Banaan was hier eerst ook nooit zo'n succes maar gaat nu prima.
    Jammer dat ze de rest niet graag lust. Mango of perzik/nectarines dan? Of pruim? Abrikozen zag ik ook nog.
    Ananas is vers ook erg lekker.
     
  16. E1982

    E1982 Bekend lid

    17 feb 2009
    971
    0
    0
    Hier is een groot succes (lees: 'mmmmmmmmmm')

    Abrikoos, appel, avocado, banaan, druif, mango, meloen, peer en pruim.

    Dit zijn de soorten die ik tot nu toe geintroduceerd heb. Alleen appel pureer ik. De rest eet ze in stukken (afhappen of zelf eten).

    Maar jouw kindje mag volgens mij alle fruitsoorten eten op die leeftijd. Zou dus naar de markt gaan en een flink assortiment inslaan en lekker aanbieden. Nu lekker: kersen en abrikozen en volop verkrijgbaar.
     
  17. guppekop

    guppekop VIP lid

    28 aug 2009
    13.271
    1
    0
    varend op schip
    hier ook nog aan de fruithap hoor, maar vooral omdat papa dan tenminste ook fruit eet:D maak gewoon zoveel klaar dat we alle 3 hebben, maar terwijl ik aan het klaarmaken ben haalt daniel al van alles uit de bak wat hij zo opeet (of eraan likt en teruggooit:):D).

    hier gaat eigenlijk ook al het fruit er wel in. Hij heeft een paar weken geen aardbei zo willen eten, maar nou had ik gister weer aardbei gekocht en zit meneer ze zowat met kroontje en al op te eten:D Koop eigenlijk gewoon altijd wat ik in de winkel zie liggen. Maar ga denk toch maar eens vaker op een markt kopen, daar had ik veel meer keus (al i dat lastig met varen)
     
  18. Funkie

    Funkie Bekend lid

    13 jan 2009
    929
    0
    0
    Maak sieraden (BIBI)
    Scheveningen
    ik wou net zeggen hier krijgt mijn zoon al heel lang geen fruithap meer.. ik geef gewoon stukjes vers fruit... mango aardbei manderijn kiwi komkommer (nu eve niet dan) banaan druiven
     
  19. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    Toen ik, lang geleden, nog fruit prakte, maakte ik gewoon een hapje van 1 soort: banaan, appel, peer. Maar daar ben ik snel mee opgehouden, want vanaf een maand of 7 was het echt niet meer nodig om te prakken. Gewoon stukjes gaan aanbieden, je zoon is daar echt al lang en breed oud genoeg voor, kwestie van gewenning. Hij eet toch ook brood enzo, neem ik aan?

    Hier favoriet:
    druiven (met stip op 1)
    aardbeien
    mandarijn
    kiwi (die dus wel met een lepeltje)
    sinaasappel
    banaan
     
  20. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    29 aug 2007
    22.170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Of je pureert het nog fijner en mengt het met wat vruchtensap, dik rietje er in: smoothie!
    Maar dat zou ik dan net als Guppekop in zo'n grote portie maken dat de hele familie lekker meedoet.
     

Deel Deze Pagina