Wij gaan met 3 burenstellen regelmatig om. Bbq's, eens per maand met de meiden naar de film, sporten en we komen ook bij elkaar op de verjaardagen. Ik vind het echt heel leuk dat we deze contacten hebben!
Ik ben niet close met mijn buren. Nee, ik wil geen close contact verder! In mijn vorige buurt had ik dat wel en continu dat gelul enzo, daar hou ik niet van! Nee, laat mij maar lekker gewoon zo! Wel spelen mijn kids regelmatig met de kleinzoon van de buren een aantal huizen verderop.
Wij op de hoek van de rijtjeswoningen hebben dus maar 1 directe buurvrouw, dit is alleen hallo, daarnaast woont een oud vrouwtje tegen haar zeggen we ook alleen Hallo tegen, heel soms een praatje, daar weer naast wonen mensen van onze leeftijd, en hebben kinderen van de leeftijd van zoonlief en dochterlief, hier hebben we nu een jaar of 2,5 erg goed contact mee, vooral in de zomer word er regelmatig een bbq-tje aangeslingerd of een heerlijk biertje gedronken ( de buurvrouw en ik drinken dan een rood wodkaatje ) daarnaast woont weer een oud vrouwtje, dit is de zus van het andere oude vrouwtje ook hier is het alleen Hallo tegen, daarnaast wonen een stel mensen die 2 kinderen hebben van 4 en 9 daar speelt zoonlief ook regelmatig mee, hebben ook wel goed contact met hun op straat, maar echt bij elkaar binnen lopen doen we niet, daar tegenover op een hoekhuis woont een stel die onze leeftijd heeft, zijn aardige mensen, maken ook op straat weleens een praatje, achter ons zit een stel van onze leeftijd die er 2 jaar wonen, erg irritant stel, ze komen net van de boerderij en menen dat ze nog steeds elke week 3 keer in de week de muziek zo hard kunnen zetten buiten, en alle vrienden uitnodigen en dan gaan feesten en beesten in de tuin...... daarvoor zijn ze 2 jaar bezig geweest met deze woning verbouwen, toen zaten ze er al elke avond om te v erbouwen, en na die tijd gingen ze nog tot een uurtje of 2 in de nacht door met bierdrinken met hun heb ik dus echt helemaal niets, kortom, 1 stel "buren" waar we echt goed contact mee hebben, de rest eigenlijk alleen hallo
Met beide buren goed contact. Met 1 buurvrouw (alleenstaande mamma) wat meer, omdat onze balkon aan elkaar grenzen. Regelmatig even een praatje, hoe gaat het met de kinderen, met de zwangerschap enz enz. Soms verzorgt zij onze kat (als we langer dan een bepaald aantal dagen van huis zijn, en mijn moeder niet kan), ze heeft dan ook een eigen voordeur sleutel. Ook handig omdat vriend zo nu en dan zijn huissleutels vergeet. Ik loop bij geen van de buren de deur plat, of doe er bakkies, verjaardagen oid. Niet omdat ik ze niet mag, de meesten zijn hele vriendelijke mensen, maar meer omdat ik verder geen klik oid met ze heb.
ik woon in een appartementen complex met veel ouderen je zegt altijd gedag en wel eens een praatje hier en daar,maar niet veel bijzonders en dat hou ik ook liever zo.........ze kunnen hier namelijk heel goed vertellen over een ander
ik heb geen contact met mijn buren en zeg ook geen gedag tegen ze als er iets is niks zeggen maar wel tegen andere buurtgenoten rodelen voorbeeld ik had gemeld aan mijn buren van dat ik een auto tijdelijk op de oprit voor ons huis zou zetten zeggen nee hoor geen probleem zit ik op de wc staat waar de raam open stond staan ze nog geen 2 dagen later te zeiken naar elkaar over die auto dan denk ik bij mij zelf waar ben je mee bezig als er een probleem is zeg het dan dan kunnen we het oplossen maar niet achter rug om lopen zeiken tegen anderen dan ben je bij mij op het verkeerde adres doe ik ook niet
Wij wonen in een soort van studentenhuis.. HELAAS. Dat is dus 1 voordeur... de trap op.. En dan is er een lange gang met 5 deuren. Daarachter zit voor iedere bewoner een eigen slaapkamer en een woonkamer. Sommige hebben een eigen keuken.. wij hebben 2 grote kamers en geen eigen keuken.. Die moeten we delen met 1 man die er eigenlijk nooit is. Gelukkig. Je begrijpt.. een beetje normaal contact is dan wel handig aangezien je douche/toilet deelt met iedereen. En wij koken ook nog eens in keuken.. die eind van de gang zit. We betalen allemaal voor een schoonmaakster.. die paar keer per week komt. Er woont een pool, die is er bijna nooit.. en die spreken we dus ook niet. Dan hebben we nog een achterneef.. een alcoholist waar we altijd ruzie mee hebben.. Dan hebben we nog een vrijgezelle man en dat is goede vriend van mijn vriend.. En mijn zwager! Die woont daar met mijn zusje.. Dus opzich is het contact wel redelijk haha. Naast ons zit een cafetaria.. de eigenaren wonen daar boven.. ook daar hebben we goed contact mee.
Met de naaste buren maak ik wel eens een praatje mar we lopen de deuren bij elkaar absoluut niet plat. en tegen de rest van de buurt zeg ik hallo als ik ze zie en af en toe praten wij eens even buiten verder niks dus
wij wonen in een rijtje van 4 en met de naaste beide buren is het gewoon gezellig op straat, praatje maken e.d. of elkaar even helpen met tillen of een klusje. Met de buurvrouw uit het eerste huis wel wat meer contact, drinken regelmatig een bakkie samen.
De buren die bij ons onder de kap zitten ( 2 onder 1 kap ) praten we nooit mee! Maar dat zijn echt rare mensen, kinderen uit huis geplaatst ivm seksueel misbruik. Bah. Met veel van de andere buren hebben we heel erg goed contact, we gaan bij veel op verjaardagsvisite en ze komen hier ook regelmatig. Zelfs echt goede vrienden gemaakt met sommige buren waar we ongeveer 1 x per week komen, of bij ons, voor een bakkie. Beter een goede buur dan een verre vriend! Oeh en we hebben een heeeeeele leuke buurt vereniging. 1 x per jaar met z'n allen BBQen, waar flink wat biertjes opgaan en het altijd erg laat wordt. En een paar keer per jaar met z'n allen op stap. Bowlen, griezeltochten, zeilen. Echt heeeel gezellig, maar ook nog een hele jonge nieuwbouwwijk. Dus tsjah.
hier heel goed contact mee beide kanten zien en spreken we dagelijks, 1 kant heeft een zoontje van 5 en die speelt dagelijks met ons dochter andere kant is jong stel, en is mn dochter gek op! elke dag klimt ze op de schutting om ze te roepen en te knuffelen enzo
Hier ook geen visite van buren. En ik ga ook nergens op bezoek hier in de buurt. Het is alleen gedag en soms een praatje als er iets gebeurt is in de straat ofzo. Vind het ook goed zo.
Toen wij nog in een grote stad woonden (tot een jaar geleden) zeiden we alleen maar gedag tegen de buren Tegenwoordig wonen wij in een dorp met alleen maar mensen van onze leeftijd en vergelijkbare achtergrond en gezinssituatie. Dus zijn er ook veel aanknopingspunten. Ons contant met de meeste buren is heel erg goed en met sommige gaan wij ook wel mee om. Dit betekent op de koffie of iets anders bij elkaar, uitnodigen op verjaardagen etc. Het grappige is dat ik in de stad daar geen behoefte aan had en nu wel heel leuk vindt dit contact.
Ligt denk ik ook erg aan je woonsituatie. Ik woon ook in de stad maar ook in een nieuwbouwproject. Dus net zoals in jouw situatie: veel vergelijkbare gezinnen (zelfde leeftijd, jonge kinderen). Wij hebben erg veel contact met onze buren, ontzettend gezellig! Terwijl we dat in ons vorige huis (ook de stad) niet hadden. En: nieuwbouw schept een band. Dat is mijn ervaring althans. Je bent er allemaal tegelijkertijd komen wonen. (Je woont in een nieuwbouwwijk toch? )
In onze vorige wijk hadden we aardig wat contact met onze buurtjes, heel gezellig, waren leuke mensen. Ach, waar we nu wonen, aan de ene kant wonen mensen waarbij we elkaar groeten en heel af en toe een kort praatje mee maken, aan de andere kant wonen mensen waarmee we ruzie hebben, echt een heel raar gezin. Met nog een paar buren die verderop wonen maken we af en toe een praatje. De meeste mensen zijn hier nogal op zichzelf.
we zijn net verhuisd en ik ben al een keer uitgenodigd door hun. mijn man was weg en ze vroegen me gezellig bij hun te zitten bij de vuurkorf. erg lief. Verder zitten bijna alle kinderen uit de straat op dezelfde school dus ik leer mensen hier snel kennen. Ik ken nog een paar van vroeger. Als we alles in huis netjes hebben gaan we de buren ook zeker hier uitnodigen. nemen ze de babyfoon maar mee ( ze hebben ook kleine kinderen)
Ja, dat is dus ook iets wat mensen hier duidelijk niet gewend zijn (en wij wel gewend waren). Toen we hier kwamen wonen en de buren uitnodigden voor een kennismakingsborrel, keken ze ons aan alsof we ze voorstelden met zijn allen naakt in het kinderbadje te kruipen ofzo. Nee, ze waren zoooo druk, ze konden echt de komende weken niet hoor , maar ze zaten wel elk weekend uren in hun tuin de krant te lezen. Nou, laat dan maar zitten.