Hoi dames, Ik wil even me stoom afblazen hoor. Ik erger me zo ontiegelijk aan dat CB al vanaf het begin, het lijkt wel alsof ik weer naar school moet ofzo. Het begon al een paar dagen na de bevalling wanneer ze dans thuis kon komen voor een thuisbezoek. Ik vond dit echt zo overdreven en ronduit belachelijk maargoed zo gezegt zogedaan. En ik zou nog in een ontzwanger fase zitten etc etc, we weten allemaal wel wat dat inhoud denk ik. Maar ondertussen werden me wel de meest idiote vragen gesteld terwijl ik er helemaal niet bij was met mijn hoofd, over vaccineren en de hele mik mak. Achteraf heb ik me over van alles bedacht dus dat moet ik tersprake gaan brengen bij mijn eerste bezoek aan CB deze maand. En ze bleef maar zeggen dat alles vrijwillig is en alleen om ouders te ondersteunen blabla. En dan nogniet eens gesproken over die ronduit BELACHELIJKE vragen lijst voor ondersteunend ouderschap? Ik heb die brief zo snel weg geknikkerd dat ik de hele naam niet eens meer weet, wat een vragen zeg. Paar dagen later krijg ik een brief binnen van een gehoortest dat ik dan en dan maar aanwezig moet zijn met een 13! dagen oude baby die stil moet zijn en het liefst slapend om zo en zo laat. Er werd niks in die hele brief gevraagt, wat betrefd of ik het wel wou of hoelaat ik wou komen, nee ik moest dan aanwezig zijn. (...:x) Dat was dus irritatie nummer twee. Ik ben er zo boos om geworden dat ik de hele zooi heb afgezegt, wat volgens mevrouw ook via mail kon, dus zo gezegt zo gedaan. Krijg ik een week later weer dezelfde brief binnen met 2e oproep erop, ik lijk wel een crimineel, sorry hoor. Bovendien had ik netjes afgezegt en vermeld dat wij het onnodig vinden om persoonlijke redenen die ik nu niet ga vermelden. Nou dus ik weer gemailt. Word ik sinds gisteren gebelt, door een onbekend nummer? Die neem ik dus never op maar had al zoeen gevoel dat hun het zijn. Nu hebben ze vandaag zelfs ingesproken, helaas heb ik even geen tegoed op mijn mob dus ik kan pas vanavond afluisteren of het hun daadwerkelijk zijn. Daarna word ik nog een tweede keer gebelt net, jeetje. De eerste keer dat ik hun sprak was het ook een onbekend nummer toen heb ik alleen opgenomen omdat ik dacht dat het mijn moeder was, dus ik heb zoeen idee dat hun het zijn. Maar ik voel me net alsof ik iets misdaan heb ofzo, laat me toch met rust zeg? Ik lees maar overal hoe leuk iedereen het vind zijn kind te wegen en naar het CB te gaan, nou ik vind er nu al niks aan en erger me dood. Ik vraag me dus dan ook af of er meer dames zich ergeren??? Sowieso erger ik me mateloos aan dat gemiddelde waar je kind aan moet voldoen.
Adem in adem uit. De dingen die je noemt zijn normaal. Dat met die oren testen het zelfde wil je er straks achter komen dat er iets mis is met het gehoor van je kindje. Vind je het niet leuk om een groei curve te maken van de groei van je kindje. Voor de rest is het voor al info aanhoren en de rest het ene oor in het andere oor uit. Maar als jij je zo blijft opstellen tegen welke instantie dan ook kan je nog wel eens problemen krijgen. Ze letten tegen woordig beter op dan vroeger. En nee het cb is niet verplicht je kunt de controlles ook laten doen bij je ha. Maar voor nu eerst adem in adem uit.
Ik zou het even rustig reëel bekijken. Bij het CB gaan de meeste afspraken op deze manier, omdat ze dan iedereen goed kunnen inplannen. Je kunt eventueel bellen om te vragen om een andere tijd. Dat kan vaak wel. Als je het af wilt zeggen kan ook, maar dat gebeurd niet zo vaak dus ze zullen je vast even vragen of je het zeker weet en waarom je het niet wilt. Dat is ook hun goed recht, het is nu eenmaal hun taak om een beetje op te letten of het met jullie en je kleine meisje goed gaat! Onbekend nummer komt wss doordat ze een centraal nummer hebben (0800 of 0900) en ze niet willen dat je het nummer van het bureau in jouw gemeente gaat bellen. Dat doen ze liever via het landelijke nummer, dan kunnen ze op het bureau gewoon bezig blijven met hun taken. Oftewel, ze zullen best iets over het hoofd hebben gezien, maar over het algemeen bedoelen ze het helemaal niet slecht en hebben ze het beste voor met jullie! Daarbij is het logisch dat ze er vanuit gaan dat je een hoortest wilt, als je aan hebt gegeven daar geen bezwaar tegen te hebben! Dat kun je ze toch niet kwalijk nemen. Ik vond het CB altijd erg leuk om heen te gaan, maar dan vooral om mijn dochter lekker ff te showen en te weten dat ze gegroeit is!
Nou, als ik eerlijk ben, vind ik een dat je je een beetje aanstelt. Waarschijnlijk heb je een en ander toegezegt tijdens het eerste gesprek met de wijkverpleegkundige. Daarop ontvang jij een brief met een uitnodiging voor de gehoortest. Niet alle consultatiebureau's nemen die gehoortest af (maar 1 of een paar in elke stad), dus het kan zijn dat jij een mailtje hebt gestuurd naar je eigen consultatiebureau, terwijl je opgeroepen bent, door een andere. Je kan toch ook je telefoon opnemen, en zeggen dat je een mailtje hebt gestuurd, dat je van de gehoortest afziet. Dan is het klaar, vallen ze je verder niet meer lastig. Anyway.. Die gehoortest valt heel erg mee, is binnen 1 minuutje gedaan. En nee, je kindje MOET niet slapen en MOET niet stil liggen, maar zo is het het snelst gedaan, en heeft ze er geen hinder aan.
Hoho.... ik heb me altijd netjes opgesteld tegenover hun hoor. Ik schrijf alleen nu me irritatie op, daar weten hun niks van maarja. Dat die gehoortest normaal is wist ik al. Maar als iets 'vrijwillig' is snap ik die rare opdringerigheid van ze niet, dus vandaar dat ik mij irriteer.
En weet je, die gehoortest doen ze voor jou en voor je kindje. Ze doen het niet om jou of de kleine te pesten. Het is niet zo dat de gemeente graag wilt weten of er dove kindjes zijn. Dus als jij dit vervelend vindt, of gewoon niet wil doen. Dan is het je goed recht om even af te bellen/mailen. Jij bent klant van hun, niet zij van jou. Dus voel je niet aangevallen.
Ik had die gehoortest brief al toen zij er was hoor. En ik heb gezegt dat ik niet teveel poespas wou. Wat betrefd die brief, het staat er toch in hoe ze graag willen dat je kind erbij ligt.
Ik dacht dat een gehoordtest bij alle pasgeboren babys wordt gedaan? Maar ik snap het probleem eigenlijk niet zo. Bij elke pasgeboren baby komt de wijkverpleegkundige bij je thuis om kennis te maken. Ik vond dat juist heel netjes, die persoon zul je toch de komende 4 jaar tegenkomen bij het CB. En dan vullen ze een ellelange vragenlijst in inderdaad, maar die vragen vond ik zelf helemaal niet overdreven. Het klinkt mij alleen verantwoordelijk in de oren om aan de ouders te vragen of ze allergiën in de familie hebben, kinderen willen innenten, zelf roken of drugs gebruiken, wat voor voeding ze willen geven enz. Maar als je er zo tegenover staat zullen de komende CB-bezoeken helamaal een beproefing voor je zijn. Ik weet wat je er zelf van verwacht hebt eerlijk gezegd.
Misschien moet je aangeven dat je graag met rust gelaten wil worden anders helemaal afstand wil doen.. ik bvedoel ga dan gewoon naar je ha.. als je idd zoals iemand anders al zo er tegen over staat word het nog knap lastig de aankomende 4 jaar. Het is gewoon ene oor in andere uit en de tips waar je iets mee kan doe je ook wat mee
Ik voel me niet aangevallen, maar ik vind er gewoon niks aan daar gaat het om. Ik heb die verpleegkundige ook gewoon leuk ontvangen een een thee met haar gedronken allemaal leuk en aardig, het is echt nietzo dat ik me zo opstel tegenover hun zoals ik me nu hier uit hoor. Alleen irriteer ik me gewoon nu even heel erg aan ze op dit moment en ja ik kan de telefoon wel opnemen maar misschien heb ik daar wel helemaal geen zin in? Ik vind ze gewoon opdringerig en als ze niet reageren om mails die ik stuur moeten ze ookniet zeggen dat het via mail kan. Verder vond ik de mensen wel aardig tot nu toe hoor, daar gaat het helemaal niet om. Sowieso reageren er alleen vrouwen die het WEL leuk vinden tot nu toe en dat was niet de bedoeling van mijn topic, lol.
Ze kunnen moeilijk iedereen gaan bellen om te vragen wanner ze kunnen voor een testje,dat kost enorm veel en als ze dan op antwoord moeten wachten ja dan zijn ze vaak weer een tijdje verder daarom word het zo gedaan. Als je niet kunt,jammer dan gewoon afbellen en vragen of je gelijk een nieuwe afspraak kunt maken,dan voorkom je het zelfde probleem weer en weet je zeker dat je kunt,dan gaan ze je ook niet bellen. Ze bellen je alleen maar om een afspraak te maken,ik zou me er echt niet zo druk over maken. En wil je dingen niet dan gewoon dat aangeven en geven en komen ze met adviezen die je niks lijken gewoon ene oor in andere oor uit
Pff volgens mij heb je wat last van je hormonen is normaal hoor en je hebt zo iets pff laat me met rust! En goed dat je hier je frustratie probeert neer te zetten maar niet alleen ik ook de andere dames zeggen het zelfde eigenlijk. Je maakt er meer poeha van dan nodig is. Vandaar ik ook zij adem in adem uit. En anders doe het op jou manier je bent net moeder geworden en dan komt alles al op je af. Laat het over je heen komen rustig en wind je er niet zo overop..
Ik heb 2 hele nette mails gestuurd naarze. Volgens de verpleegkundige kon dat gewoon en dat kwam mij ook beter uit aangezien mijn dochter nogal veel gilt, huilt en doet op dit moment. En op momenten dat ze slaapt doe ik liever iets voor mezelf. Het is ooknizo dat ik hier omval van boosheid ofzo, ik had gewoon zin het is op te schrijven en ik ben vast niet de enige die zich ergert. Maar schijnbaar vergis ik me en vind iedereen het fantastisch.
Goh, bij ons bellen ze niet eens om een tijdstip voor de gehoortest af te spreken, ze staan gewoon ineens voor de deur. En daar heb ik verder geen moeite mee, ze komen in het belang van mijn kind en dat staat voorop. Voor de rest heb ik ook nooit problemen gehad met de bezoekjes aan het bureau. Even wegen en meten, vragen hoe het gaat en we staan weer buiten. Bij dit soort topics heb ik altijd het idee dat ouders er bij voorbaat al vanuit gaan dat het doel van het CB is om ouders het leven zuur te maken en dat het personeel daar DE VIJAND is. Tja, met zo'n houding ga je nergens komen hoor.. heeft je kind ook echt geen belang bij.
Ik hoop eerlijk gezegd dat je zo reageert vanwege je hormonen, want persoonlijk vind ik het niet helemaal normaal. Je gaat niet naar een CB voor de gezelligheid of omdat het allemaal zo leuk is, maar om te kunnen volgen of het allemaal wel goed gaat met je baby (hielprik, gehoortest, wegen en meten, motorische testjes, oogtest) en omdat zij het RIVM-vaccinatieprogramma uitvoeren. Ook kun je er terecht met je vragen over voeding, opvoeden en de ontwikkeling van je baby. Heb je daar allemaal geen behoefte aan, dan maak je geen afspraken en ga je niet. Omdat bijna alle ouders hier wel graag gebruik van maken, gaan zij er een beetje van uit dat dit voor jou ook wel zal gelden en brengen ze het misschien een beetje 'dwingend'. Zeg dan: nee dank je, ik volg het zelf wel of ik ga wel naar de huisarts. Spreek dat daar dan ook wel even af, want ook je huisarts zal er vast van uit gaan dat je voor de gewone controles naar het consultatiebureau gaat - daar zíjn die namelijk voor. *EDIT: ik lees nu dat je je iets genuanceerder uit. ik snap gewoon niet zo heel goed wat je probleem nu eigenlijk is. nee, ik vind het niet zo heel fantastisch of geweldig, dat consultatiebureau. maar ik ben wel blij dat ze er zijn.
Dat ik niet handel zoals de rest van de meute wil niet zeggen dat ik last heb van me hormonen. Verder heb je wel gelijk, er komt zoveel op me af nu en dan gaan dingen zoals dit me echt irriteren. Maar wij hebben hier ook de Amerikaanse instelling, daar gaat het meer van als je iets wilt als je kindje is geboren moet je het zelf regelen en ze gaan niet aan je kop lopen zeuren. Maarja, we zijn in NL....
O nou ik erger me ook wel eens op het cb. Vooral het is er altijd bloed heet alle tafels naast elkaar hutje bij mutje stoel tegen je achter werk aankleedkussens recht voor je ik kleed me kind graag schuin aan veel makkelijker en nergens iets waar je je tas kwijt kan. En ik erger me altijd aan de mederwerkste die de afspraakt maakt is echt z.n zuurpruim. Vorige keer met 14 maanden bmr ik zeg die gaat ze vandaag niet krijgen ik zeg ze heeft koorts ze krijgt ze vandaag niet dat bepaald de dokter/wijkverpeegster wel nou dan kan ik je vertellen dan kan ik haar ook wel achter het bureau vandaan trekken. Zo goed
Nou, geloof me, ik denk dat er maar weinig mensen zijn die het fantastisch vinden... Maar, je doet het in het belang van je kindje. Straks heb je misschien nog wel wat aan die adviezen van ze. Bijvoorbeeld als je kindje te licht wordt, of juist te zwaar. Welke voeding wel, en welke niet. Maar goed, als het jou allemaal niet interresseerd... Je kan gewoon die zorglijn bellen, en zeggen dat je alleen een oproep wilt krijgen voor de vaccinaties (of ook niet?). Kom op, zet je erover heen... Ze zijn er voor jou en je dochter, niet omdat ze werkloze mensen een baan moesten aanbieden.
Nou dan ben ik niet normaal, fijn dat je dat basseerd op een verhaaltje wat ik op heb geschreven. Ik denk dat dat ook veel over jou zegt dan... Maar het is nietzo dat ik niet op controles ga komen, ik heb een afspraak 20juni. Maar om persoonlijke redenen hebben wij de gehoortest afgeblazen met 13 dagen.