in de kist kijken bij een overleden persoon en zwanger!

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door Sunlight, 15 jun 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
?

wel of niet gaan kijken

  1. wel kijken

  2. niet kijken

Meerdere stemmen zijn toegestaan.
De resultaten zijn alleen zichtbaar na stemmen.
  1. angela87

    angela87 Actief lid

    13 mei 2011
    138
    0
    0
    thuis mama
    Deventer
    dit is denk ik echt weer iets van "oudere" mensen
    maar ik vind wel dat je dat soort dingen moet respecteren
     
  2. Denise K

    Denise K Fanatiek lid

    11 apr 2010
    2.230
    354
    83
    Vrouw
    Mijn opa is onlangs ook overleden en die heb ik dus gewoon gezien. "Toevallig" zeg maar, want ik voel absoluut de behoefte niet om bij een overledenen te kijken. Maar goed, beebje zit er dus nog steeds in.
    Doe waar je je goed bij voelt, en heel veel sterkte met het verlies! x
     
  3. Jippie

    Jippie VIP lid

    3 feb 2007
    11.784
    776
    113
    Slaat echt nergens op!;) Dus gewoon doen waar je je het beste bij voelt.
     
  4. MaaikeS

    MaaikeS Fanatiek lid

    16 nov 2010
    1.516
    0
    0
    Zuid Beveland
    Ten eerste gecondoleert.

    Ik heb er eerlijk gezegt nog nooit van gehoord.
    Toen ik 11 weken zwanger was, is de oma van manlief overleden.
    Ik ben toen zelfs mee geweest om de kist dicht te doen, en het laatste afscheid te nemen, manlief bleef met de kindjes in een andere gedeelte van het crematorium, hij heeft haar dus niet gezien.
    En onze kleine zit nog steeds in mijn buik, is dus niks gebeurt.

    En ik geloof er dan ook niet zo in.

    Maar je moet doen waar je jezelf fijn bij voelt,
    ik ben in ieder geval heel blij dat ik het wel gedaan heb!
     
  5. Manuk

    Manuk Fanatiek lid

    19 okt 2010
    2.751
    62
    48
    Vrouw
    Groningen
    Allereerst gecondoleerd...

    De crematie van mijn opa was op dezelfde dag dat ik wist dat ik zwanger was. Ik houd er zowieso niet van om in de kist te kijken. Met ondersteuning van mijn man man heb ik bloemen gelegd bij de kist. Een kleine 5 weken later heb ik een miskraam gehad. Ik ben er alleen van overtuigt dat deze miskraam was omdat ons kindje niet gezonnd was en daarom mijn lichaam de zwangerschap heeft afgebroken.

    Toen ik deze zwangerschap zo'n 20wkn zwanger was is een andere bekende overleden. Ik ben niet naar de crematie geweest. Meer omdat ik mij dat soort dingen heel erg aantrek en door de hormonen nog geemotioneerder zou worden. Niet omdat ik bang was dat er met ons kindje iets zou gebeuren.

    Volgens mij zijn heet bakerpraatjes/fabeltjes en moet je, je er niks van aan trekken. Je zegt dat je door te kijken het een plekje kan geven. Dan moet je dat gewoon doen. Maak je niet druk om je kindje, die zit veilig en er zal niks gebeuren als je wel zou gaan kijken.

    In mijn geval was het gewoon 'toeval' en de keus om bij deze zwangerschap niet te gaan ligt aan mij persoonlijk..

    Veel sterkte!

    Liefs Manuk
     
  6. Bougainville

    Bougainville Niet meer actief

    Gecondoleerd!

    Ik heb er nog nooit van gehoord.....
     
  7. Delight

    Delight Fanatiek lid

    17 jan 2011
    2.157
    0
    0
    HBO Facility Management
    Salland
    Ten eerste gecondoleerd..

    Ten tweede.. ik heb tijdens mijn zwangerschap twee lijken gezien.. en mijn baby zit nog steeds veilig in mama's buik..

    Ik denk inderdaad een bakerpraatje van vroeger..
    Maar goed, als jij liever niet wilt kijken moet je het niet doen!
    Succes met je keuze
     
  8. guppekop

    guppekop VIP lid

    28 aug 2009
    13.271
    1
    0
    varend op schip
    ik wist 5dagen dat ik weer zwanger was toen opa overleed, heb gekeken en ukkepuk trapt er lustig op los hoor in mn buik;)
     
  9. Gizje

    Gizje Fanatiek lid

    11 feb 2010
    1.661
    0
    0
    Als je wil kijken, gewoon doen kan geen kwaad.
    Zou het zelf niet doen, maar kijk nooit in een kist.
     
  10. Lt20

    Lt20 Niet meer actief

    Mijn vriend zijn opa is ook overleden tijdens mijn (en schoonzusjes) zwangerschap en beide kindjes zijn er hoor...

    Als je wil kijken dan zou ik het doen
     
  11. truelove4ever

    truelove4ever Fanatiek lid

    9 nov 2010
    2.441
    0
    0
    limburg
    gecondoleerd met je verlies!!!

    ik ben ook 3 weken geleden gaan kijken bij de overleden oma van me vriend.....toen ze net gestorven was én later toen ze opgebaard lag!!
    ben nog steeds zwanger,en kindje schopte er afgelopen week op los in me buik hihi.....dus mocht het misgaan komt het iig niet daardoor!
     
  12. fokje

    fokje Fanatiek lid

    14 mei 2007
    3.313
    0
    0
    verzorgende
    friesland
    gecondoleerd als eerste

    en tja de fabeltjes niet te geloven maar van de schrik kan er een spontane miskraam komen
    ik moest blij zijn dat mijn oudste is blijven zitten aldus familie leden want door de schrik kon dit
    (mijn vader is zeer p[lotseling overleden bij 12 weken zwangerschap) en ben (natuurlijk) zo vaak het kon bij hem wezen kijken
    inmiddels is onze grote zoon alweer 3 jaar
     
  13. Marieke1983

    Marieke1983 Niet meer actief

    ja, en als je ongesteld bent kun je geen slagroom kloppen want dan wordt het niet stijf.

    zelfde soort bakerpraatje en vette onzin. dus je kunt als je wilt gewoon kijken.
     
  14. Alita

    Alita Niet meer actief

    puur bijgeloof toch?
    Tja ik zou me er niet druk om maken maar als jij het nu liever niet wilt doen, ja dan doe je het toch niet meid...
     
  15. Lunacy

    Lunacy Actief lid

    14 dec 2010
    475
    0
    16
    Wat een ongelooflijke onzin???? Omg lol.


    Mijn opa is vier weken geleden overleden en ik was er bij toen hij stierf en heb 'em daarna nog meerdere malen gezien. De baby is prima hoor.
     
  16. Rica

    Rica VIP lid

    16 mei 2008
    7.521
    105
    63
    Vrouw
    Mama en meer
    Boven de ijssel
    Het maakte mij rustiger door wel in d ekist te kijken, ik kon het moeilijk verkroppen diegene achter te laten en te beseffen dat het echt was afgelopen. door in de kist te kijken zag ik hoe mooi hij erbij lag en vond ik rust... dus ja ik zou het wel doen, ik zou hooguit extra harder stotteren door de hormomen maar als jij je er slecht bij voelt moet je het niet doen....lastig dit soort dingen

    sterkte en gecondoleerd
     
  17. SuLa

    SuLa Fanatiek lid

    14 feb 2009
    1.765
    1
    0

    Gecondoleerd meid!

    Ik sluit me aan bij het bovenstaande.
    Ik heb ook een overleden familielid gezien tijdens mijn eerste zwangerschap en vond het fijn dat ik dat heb gedaan. Maar je moet gewoon kijken naar wat jij het prettigst vindt.
     
  18. voorjaar

    voorjaar Lid

    10 aug 2008
    23
    0
    0
    Gecondoleerd met jouw verlies....
    De dood hoort bij het leven en is net zo uniek als het kindje dat in jou is ontstaan. Het is ook belangrijk om afscheid te nemen van mensen die jou dierbaar zijn.
    Succes...
     
  19. charity2010

    charity2010 Fanatiek lid

    29 mrt 2011
    4.322
    0
    36
    Fulltime huismama :D.
    Overijssel.
    Ik denk dat het een bakerspraatje is van vroeger. Kan me écht niét voorstellen dat je daar een miskraam van zou kunnen krijgen. Kan me wel voorstellen dat al het verdriet voor veel stress kan zorgen en dat de kans op een miskraam evt. wel vergroot.. Maar als jij de behoefte hebt om nog één keer te kijken om afscheid te nemen zou ik het gewoon doen. Gewoon op je gevoel afgaan dus en doen waar jij je goed bij voeld.

    Sterkte en gecondoleerd met het verlies :(...
     
  20. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    10 jul 2008
    13.548
    524
    113
    Vrouw
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Gecondoleerd.

    Maar het is echt bakerpraat hoor. Mn oma is overleden toen ik 15/16 weken zwanger was van de oudste... en die is toch heel gezond (nog steeds)
     

Deel Deze Pagina