Mijn zoontje is net 1 jaar en doet het erg goed. Hij eet en slaapt hartstikke goed. Nu lees ik vaak dat kinderen van een jaar al met de pot mee-eten. Ik moet bekennen dat ik nog vaak een potje geef of het Zelf maak met de babycook. Dat probeer ik dan wel los te geven en niet gemengt, maar vaak zijn het toch van die rijst of pasta maaltijden die je door elkaar doet. Ook zijn wij late eters en werken met teveel kruiden. Dus ik zie het eigenlijk nog niet voor me dat hij mee-eet. Hoe doen julllie dat? En pureren jullie nog veel? Hij haalt alles uit zijn mond zodra er sliertjes of stukje aanzitten. En als ik het pureer niet. Wij zouden best kunnen eten 18:00, maar hij heeft rond 17:00 ontzettend honger en dan moet hij eten. Dus mijn vragen: -wanneer ging jullie dreumes met depot mee-eten? -en eten jullie tegelijk mee dan? - passen jullie je eten drastisch aan? Omdat wij vaak gekruid eten? - wanneer pureren jullie niet meer? - als jullie na 18:00 eten geven jullie dan nog wel een avond fles voor het slapen gaan? - wanneer at
Mijn zoontje is nog wel veel jonger maar eet vanaf 8 mnd met de pot mee, heb nooit gepureerd maar stukken gegeven of soms een prakje.. ik kook voor hem in een apart pannetje ernaats, ik voeg bij hem bijv geen ui en zout...maar wel klein btj peper en allerlei kruiden (verse knoflook, peterselie, koriander, komijn, tijm, italiaanse kruiden etc etc etc) Wij eten ook veel gekruid eten Mijn zoontje is op zich moe rond 17u, maar niet doodmoe...hij speelt edan nog wat tijdens het koken...en dan eten we meetsal rond 1730/1800 (later is idd niet te doen)...na het eten issie meetsal weer energiek om te spelen, eten laten zakken..en dan gaat ie rond 1830/19u in bad of gelijk naar bed met fles...maar na het eten altijd ruim een uur later de fles...anders zit ie propvol wij waren ook late eters, maar ik vidn het belangerijk en vooral heel gezellig om met zn 3en te eten, dus wij hebben onze tijd verschoven.. Uitzonderingen natuurlijk ook wel es...dan staat ons eten nog op...en geef ik hem alvast wat en kookt papa verder..en soms snoept ie nog wat van ons mee...om zogenaamd toch mee te doen
Hier hebben we vanaf ong 9 maanden ons menu enigzins aangepast. Dat wil zeggen dat we niet meer koken met pakjes en kk-suasjes e.d. maar vers. En dat we geen zout toevoegen. Alle andere kruiden mag een kind gerust hebben, alleen moet je dat rustig opbouwen. Hier zijn ze bijv gek op eten waar knoflook en peper in zit. Echt pureren hebben we amper gedaan, vanaf 7 maanden prakken, en vanaf 9 maanden stukken gegeven. Ik vind het eerlijk gezegd overdreven om het eten van een dreumes glad te pureren. Het is juist de bedoeling om een kindje vanaf zeker 8 maanden te stimuleren om te kauwen, ook ter bevoordering van de motoriek van de mondspieren en kaken. We eten tussen 17 en 18 uur, afhankelijk van onze dag en werktijden. We proberen uiterlijk om 18uur met zn allen te eten aan tafel.
wanneer ging jullie dreumes met de pot mee-eten? Vanaf zijn verjaardag steeds vaker, inmiddels 6 van de 7 dagen in de week eet hij mee. Heel soms eten we wel eens iets wat niet geschikt is voor hem (te zout bijv.) -en eten jullie tegelijk mee dan? Normaal gesproken wel. Manlief is soms laat thuis van zijn werk, dan eet ik samen met Lucas. - passen jullie je eten drastisch aan? Omdat wij vaak gekruid eten? Ik ben een stuk minder zout gaan gebruiken. Pasta, rijst, aardappels en groenten bereid ik standaard zonder zout, verder probeer ik zo min mogelijk pakjes/zakjes te gebruiken voor saus e.d. Andere kruiden kan geen kwaad hoor! Alleen zout moet je even kalm aan mee doen. - wanneer pureren jullie niet meer? Lucas heeft altijd stukjes gegeten, vanaf een half jaar dus. Hij heeft zelfs een tijdje stamppot geweigerd omdat het geen stukjes waren . Inmiddels maakt het niet meer uit. - als jullie na 18:00 eten geven jullie dan nog wel een avond fles voor het slapen gaan? Lucas heeft sinds dat ie ong. 13 mnd is geen fles meer voor het slapen gaan. Tot die tijd boden we hem nog wel aan, maar hij dronk er steeds minder van. Op een gegeven moment weggelaten en dat was prima.
Zie in paars Wij eten maar zelden halffabrikaten of dergelijke zaken (gisteren toevallig Kip Madras.. dochter vond het heerlijk). Ik maak nu vaak dingen die dochterlief makkelijk kan eten. Rijst gaat ook prima maar geeft wel veel bende Babies moeten leren eten en je moet ze hier voor de kans geven. Kauwen is een nieuwe vaardigheid. Vooral niet pureren... hooguit grof prakken en lekker stukjes eten. Nieuwe uitdagingen! Wij eten tussen 18:00 en 18:30 en dochterlief gaat om 19:30 naar bed (zoonlief bijna 3) om 19:00
1. Vanaf ongeveer 1 jaar 2. We eten zoveel mogelijk gezamelijk, dwz tussen 1730 en 18u, ik rek het vaak dmv komkommer, paprika, rozijntjes, cracker oid 3. Kinderen eten wat wij eten, sambal, currypasta, chili ed voeg ik er pas aan toe als hun portie eraf is 4. Bij M eigenlijk nooit gepureerd, voor T wel, maar altijd grof. Als we prakkie eten (rijst/pasta/couscous ed), dan inmiddels alleen de groenten kort door de machien, rijst en kleine macaroni wel heel. Dit bouwen we langzaam op. Gaat nu wel goed, maar tot voor kort werkte hij het er weer uit. Losse reut gaat wel aardig, maar is hij niet weg van (muv gebakken aardappelen , wortel en vegaworstjes). M was precies andersom: at alles los prima, prakjes en sausjes moest ze niet, wel gek op alle groenten behalve spinazie en andijvie ed 5. T krijgt rond 19u nog een fles volle melk Wij eten muv currypasta's eigenlijk nooit uit een pakje.
Dochter is bijna 7 maanden en wij eten ook rond 18.00 met zn 3en aan tafel. Ik probeer haar eten bij ons eten te laten passen. Als dat echt niet lukt ( iets uit een pakje bijvoorbeeld ) dan maak ik de dag ervoor wat extra of zet een apart pannetje op. Pureren doe ik wel, maar gedeeltelijk. Tomaat, banaan rijstwafel etc eet ze gewoon zo ( vanaf dag 1 dat ze ging eten ) Eet je zoontje alles nog gepureerd en zacht? Ik bedoel, kan hij fruit, koekjes, boterhammen etc wel eten? Want dan zou hij gewoon moeten wennen aan warm eten dat niet gepureerd is. Ons eetpatroon passen we wel enigzins aan, eerst aten we toch vaker uit een pakketje iets, nu vaker groenten omdat ik dan voor haar ook eten kan maken.
daymian eet al vanaf 6mnd zoveel mogelijk met de pot mee. in het begin maakte ik het natuurlijk wel heel fijn maar naarmate hij beter begon te eten ben ik het steeds grover gaan laten. nu eet hij zn eten al net als zn grote zus en het gaat er prima in. alleen dingen waar veel zout in zit of heel erg gekruid is krijgt ie niet. als wij makkelijk eten (patat, pizza, soep, brood oid) dan krijg ie een potje of kook ik apart voor hem. hij eet trouwens nog niet zelf want hij gooit zn bord gelijk om en van de tafel af. hij mag nu zn brood zelf eten en zn avondeten doen wij, als zn brood goed gaat zelf gaan we zn avondeten probere. liefs doris
De meeste babys van die leeftijd doen het niet zo netjes met een bordje. Meestal leggen de ouders gewoon eten op de tafelblad van de stoel, of op de tafel, waar het kindje het dan vanaf pakt. Hier eten ze sinds ong 16 maanden van een bordje zonder die om te gooien. Daarvoor legden we eten op hun tafelblad.
Dus mijn vragen: -wanneer ging jullie dreumes met depot mee-eten? rond een jaar. Daarvoor maakte ik nog wekelijks haar eten dat ik in kleine stukjes sneed en invroor. Zonder zout. Heb nooit echt gepureerd, alleen in het begin. Dus stukjes was ze al gewend en rond een jaar (11 mnd. geloof ik) ben ik niet meer apart gaan koken maar at zij wat wij aten. Alleen kookte ik zonder zout voor ons allen en ben ik dat langzaam gaan introduceren. Nu eet ze gewoon alles mee. -en eten jullie tegelijk mee dan? ja, sinds zij met de pot mee eet eten we om haar etenstijd dus rond een uur of 6. Het was nog vroeger, eerst trok ze het om half 6 niet meer en nu kan ze het rustig tot half 7 redden maar we eten gewoon om 6 uur, zodat ze rond 7 uur naar bed kan. - passen jullie je eten drastisch aan? Omdat wij vaak gekruid eten? Toen ze rond een jaar was wel. Ik kookte alles zoutloos en zette de zoutpot e.d. gewoon op tafel. Went snel. En ik ben in de loop van de maanden dingen langzaam gaan introduceren. Ik pas nog steeds wel op met al te gekruid maar ze krijgt het wel eens. - wanneer pureren jullie niet meer? dat deed ik met zo'n 8 mnd niet echt meer Eerste maanden nog wel gedaan, maar ik ging al snel prakken en nog later gewoon in stukjes snijden. Ging hier hartstikke goed. - als jullie na 18:00 eten geven jullie dan nog wel een avond fles voor het slapen gaan? nee ook rond een jaar oud kreeg ze geen flessen meer en ging ze gewoon rond 7 uur naar bed en sliep ook gewoon tot 7 uur.
3 dagen van de week eet ze warm op het kdv. In het weekend eten we wel gezamelijk en als een van ons nog een vergadering heeft 's avonds eten we ook vroeg. Als ze mee eet, die 4 dagen in de week, kan het wel voorkomen dat ik er zonder eten naast zit. Ze eet wel echt met de pot mee, ik maak niets anders meer voor haar klaar. Ze moet toch ook wel een beetje de smaken leren eten die je serveert toch... anders blijf je maar elke keer iets anders maken. Dingen met veel kruiden zijn hier erg geliefd trouwens en een pepertje gaat er ook wel in. Ik snij het wel iets kleiner allemaal, maar pureer sinds haar eerste verjaardag echt helemaal niets meer.
Ongeveer een maandje voordat ze een jaar was is ze met de pot mee gaan eten. In het begin kreeg ze een potje als wij iets van pizza eten, of heel laat gingen eten. Nu heb ik een aantal dingen in de vriezer staan die ze krijgt als wij iets anders eten. En toevallig heb ik vandaag van die minihamburgertjes gehaald die er dan bij kunnen.. En ze krijgt het in stukken en eet het zelf. Soms eet ze het met een vorkje, maar vaak duurt het haar te lang en pakt ze het met haar handjes. Of ze geeft ons het vorkje, moeten wij het eten er aan prikken en doet ze het zelf in haar mond.