Lieve meid, waarom zeg je dat nou weer? In JOUW situatie was het voor JULLIE even goed. Trek persoonlijke dingen niet in het algemeen, want dan kun je tegenspraak krijgen en dat is zo jammer, want dat is niet nodig.
zucht daar gaan we weer... Door dit soort loze opmerkingen zal die eeuwige discussie ook nooit ophouden...
Sorry hoor, maar TS vraagt iets en ik geeft MIJN mening. Volgens mij mag dit? Het is idd de eeuwige discussie, maar ik weet niet maar volgens mij zitten wij hier in het FLESVOEDING gedeelte.
Hmm k voel een slotje aankomen... kansloos zonde Weer van een prima vraag van ts en een antwoord / mening van mede forummer.. waar ik overigens achter sta!!!
on topic dan maar weer Ook ik had heel erg getwijfeld. Maar uiteindelijk wel geprobeerd,mede ook omdat mijn man dit toch wel graag wou. Uiteindelijk ben ik na 5 dagen gestopt vanwege meerdere redenen. - ik maakte zelf te weinig voeding aan - jack die wou mijn borst niet pakken - doordat ik een kz had vondt ik alleen liggend fijn maar vanwege grote cupmaat kon ik dan weer niet zien of hij goed aanlag. Nadat hij al in het zh 10% van zijn gewicht was afgevallen moest hij bijgevoed worden. Dit hebben we op verschillende manieren gedaan (cupje,buisje) Maar nadat we de eerste nacht thuis waren en bij elke voeding onderhand 1,5 bezig waren met allerlei verschillende handelingen (bv geven,bijvoeden,kolven) en het idee dat mijn man de week erna weer gewoon moest werken (hij hielp met het bijvoeden) hadden we uiteindelijk samen met de kraamhulp en de vk besloten om te stoppen. Nu gaat het voeden een stuk relaxder en is jack ook niet meer overstuur. Maar goed zo hoeft het bij jou niet te gaan natuurlijk Zou dus ook adviseren om toch eerst te proberen,maar als het niet lukt ook niet schuldig voelen.
"Je eigen topic"? Gaan we hokjesdenken? Dit topic gaat helemaal niet specifiek over kunstvoeding, zie titel. Iedereen mag praten waar hij/zij wil meid. Ik denk dat je best begrijpt wat Oleander bedoelt en waar haar reactie vandaan komt. Kijk; ik vind Rotterdam een wereldstad, maar als ik ga roepen dat het de hoofdstad van Nederland is, ben ik ook niet zo slim bezig. Niemand valt jou aan, alleen zetten we de gedane uitspraken even recht. Je bent nooit te oud om te leren, toch?
Dus je wilt zeggen dat IK dom bezig ben? Ach meid, laten we er nu echt over ophouden. Ik heb hier helemaal geen zin in. Altijd die eeuwige discussies met die fanatieke Bv moeders, nee geen zin in.
Flesvoeding is een heel goed alternatief voor borstvoeding, daar heeft MissT toch echt wel een punt hoor! En dat is een belangrijke overweging in dit topic voor iemand die twijfelt wat ze zal gaan doen.
Ik ben het eens met wat een aantal mensen al hebben aangegeven, bij twijfel gewoon doen! Wel zou ik ervoor kiezen je er op voor te bereiden dus je in de werking etc te verdiepen zodat je het een en ander al weet voor je eraan begint. Zeker voor borstvoeding wel belangrijk vind ik. Maar ook kunstvoeding zou ik me wat in verdiepen, bedoel voor welk merk wil je gaan, wat voor soort etc, welke flessen/spenen. Of je nou borstvoeding of kunstvoeding wil geven, voeding is wel 1 van de eerste levensbehoeften van je kindje dus daar behoor je stil bij te staan in wat en waarom je kiest vind ik. Zelf heb ik tijdens de zwangerschap van de oudste twee ook getwijfeld. Noem het van mezelf altijd een beetje naief, maar ik heb me van te voren nergens in verdiept, nergens naar gekeken. Ik had alleen besloten, borstvoeding dat proberen we en anders dan geven we kunstvoeding. Nooit ook maar bedacht me er in te verdiepen, ik dacht ow dat doen we even, haha, maar achteraf wel spijt gehad dat ik mezelf er niet meer in had verdiept. Heb er de hele zwangerschap zo over gedacht, na de bevalling begonnen met borstvoeding en was er toen zo van overtuigd dat ik van alles heb gedaan om ook borstvoeding te blijven geven aan die twee kleintjes. Uiteindelijk toch wel kunstvoeding erbij gegeven, maar toch ook bijna 16 mnd borstvoeding kunnen geven. Zelfs toen ik zwanger was van de jongste, tegen het eind van de zwangerschap twijfels gehad, wil ik borstvoeding geven? Of gaan we kunstvoeding geven? Uiteindelijk besloten borstvoeding te geven als het ging lukken en inmiddels krijgt ze 27 maanden borstvoeding (met daarnaast ook regelmatig kunstvoeding). Mocht er hier evt nog een kindje komen, dan is er voor mij geen twijfel, dan gaan we voor borstvoeding en hopen we dat dat mag lukken. En misschien kies ik er dan wel voor om bijvoorbeeld na een paar weken 1 voeding kunstvoeding of gekolfde melk te geven zodat ik 'vrijaf' heb, maar dat zien we dan wel weer, zo heb ik het bij de jongste ook gedaan en dat beviel ons allemaal erg goed namelijk. Hoop dat je een besluit kan nemen waar jij en je partner achterstaan! Succes iig! Liefs Hanneke.
Wat jij zegt klopt helemaal maar dat bv en kv net zo goed zijn is niet waar (puur op basis van voedingswaarde) maar wat wel gezegd kan worden: de waarde van de mama wordt niet bepaald door het type voeding wat zij geeft Nogmaals.. bij twijfel.. probeer bv.. andersom lukt niet. Je kunt altijd stoppen en als het je niet bevalt dan is kv een prima alternatief. Maak een bewuste keuze en ga daar achter staan.
Jij lokt bewust deze discussie uit, want je weet best dat moedermelk de beste melk voor een kind is, en komt vervolgens met 'fanatieke bv-moeders' op de proppen. Je mag mij noemen wat je wilt, maar ik geef mijn kind gewoon de beste melk, simpel.
@ TS: Als je nog twijfelt zou ik gewoon voor BV gaan. Ik heb bij mijn dochter bewust voor FV gekozen en er geen seconde spijt van gehad. Nu bij de 2e wilde ik toch graag BV gaan geven en ondanks dat het even wat moeite kostte om Tobin aan de borst te krijgen (moest dus bijvoeden en kolven) ben ik zoooo blij dat ik nu BV geef. Behalve dat BV toch de beste voeding is (daar kun je het lang of kort over hebben, maar is natuurlijk gewoon een feit), is het ook gewoon zo ontzettend tof als je kindje lekker drinkt van jouw melk. Je wilt niet weten hoe trots ik me vanmorgen voelde toen bleek dat hij 40 gram was aangekomen. En dat van mijn voeding! Ja, het is even investeren de eerste paar dagen, maar ik vind het de moeite nu al dubbel en dwars waard, en ik ben pas 4 dagen bezig. En weet je, als je de BV echt helemaal niks vind uiteindelijk kan je altijd nog overstappen op de fles...