Vanaf 1 september gaan wij gebruik van flexibele kinderopvang. Normaal weet je natuurlijk de uren die je maandelijks gebruikt. Alleen weet iemand hoe je dat doet met flexibele opvang. Opzich kunnen we wel uitrekenen hoeveel uren we de rest van het jaar gaan gebruiken. Maar goed dat scheelt dan maandelijks natuurlijk. Kan ik dan gewoon een gemiddelde nemen en dit doorgeven? Of kan ik daar problemen mee krijgen? Bedankt!
Je kunt inderdaad het gemiddelde doorgeven, de belastingdienst vraagt een jaaropgave, waarbij ze een berekening maken of je te veel of te weinig terug hebt gekregen. Ikzelf pas het iedere maand aan, dat is maar 2 minuutjes werk als je het programma op je computer download van de belastingdienst.
Dank je wel voor je uitleg. Maar als je dat iedere maand doet komt het dan wel uit met de uitbetaling want meestal duurt het 8 weken toch voordat het verwerkt is?
Hier doe ik hetzelfde; iedere maand het aantal uren aanpassen. Dit is vorig jaar altijd goed gegaan maar dit jaar heb ik al 2 keer een verrekening gekregen. Dus dat ik bijvoorbeeld in januari 20 uur opgaf, en februari 40 uur. En dan kreeg ik ineens over januari nog 20 uur extra uitbetaald met als gevolg dat ik veel te veel terug kreeg. Heb hierover al gebeld enzo maar nee volgens hun klopte het gewoon. Nja, dat kan helemaal niet, maar goed. Nu moet ik inderdaad een jaarafrekening sturen. Maar het verveelnde is dat mijn kdv een gemiddeld aantal uren per maand rekent en aan het eind van het jaar betalen we bij wat we te weinig betaald hebben. Maar op de jaarafrekening staan alleen die uren die zij gemiddeld rekenen per maand. Klopt dus niet met wat we afgenomen hebben. Dus weer een probleem met de belasting. Heb nu gevraagd of een eigen gemaakt overzicht door mij met een handtekening van het kdv ook voldoende is..daar wordt ik nog over terug gebeld. Gedoe!
Ik hield het gemiddelde aantal uren aan. Eerlijk gezegd vond ik het nogal veel gedoe om het maandelijks aan te passen. Maar bij mij week het hoogstens 10 uur per maand af ofzo, kan me voorstellen als je de ene maand 16 uur afneemt en de maand erop 90 (ik noem even een paar uitersten) dat je het dan wel aanpast.