Nee hij is nergens meer te krijgen! Ik heb toen een metertje gekocht omdat ik het zulke leuke stof vond... toen nog zonder bestemming. Toen een vriendin van me te horen kreeg dat ze een meisje kreeg heb ik er een luiertas van gemaakt. Had nog een klein lapje over, daar heeft ze het lampje in de babykamer mee bekleed want ze heeft pip-behang. Ze zegt steeds tegen me dat ik een winkeltje moet beginnen, haha, omdat iedereen aan haar vraagt waar ze de tas vandaan heeft of waar ze die kunnen bestellen ik vind het wel een compliment! Maar je mag ze niet verkopen omdat het patroon van MissLittle is... Heb jij ook een webwinkeltje dan? Ik heb vanmiddag een tijdschriftzak in elkaar geknutseld... vriendin had dat voor haar verjaardag gevraagd (tijdschrifthouder voor aan de muur, ter grootte van 1 A4), maar nergens te vinden die dingen. Dan maar zelf maken....
Ja zit een hulpstukje bij.... moet je eerst met een harde klap een gat er in slaan, dan ringetje er doorheen, en dan met een hard klap het ringetje dicht slaan. Ik hoop dat ze hem leuk vindt, want hij is niet heel erg neutraal maar hij komt in de badkamer te hangen dus dan maakt het niet zo veel uit lijkt me... Volgens mij heeft ze geen bepaald thema in haar badkamer ofzo...
Ja klopt, is ook best leuk voor de babykamer! Je ziet ook regelmatig dat mensen mandjes enzo aan de muur hangen... die kun je zo natuurlijk ook zelf maken! Ik heb die ster van 2 laagjes stof gemaakt. En dan eerst met een zigzagsteek langs de rand gegaan een paar keer.... En dan op het zeil gezigzagd.... Ik wil heeeeeel graag een lockmachine, maar heb er nu echt geen plek voor. November de sleutel van het nieuwe huis dan krijg ik een naaikamertje of een plekje op de zolder om mijn naaimachine neer te zetten!
Ik maak een stoffen (natuurlijk) football voor het enigste kleine jongetje in mijn omgeving. Hij is 15 maanden. Ik vond namelijk een super leuke tutorial hiervoor. Ik was eigenlijk van alles van plan, maar ik ben aardig door mijn stoffen heen. Dus eerst morgen naar de stoffenmarkt. En deze bal is perfect voor het opgebruiken van restjes! Ik gebruik stukkie katoen, vilt, badstof en een stukkie jeans. Uit mijn giga kralen verzameling een handje belletjes en een paar lintjes. o ja de tut staat hier: Living with Punks: SYS ~ Football Softie
Weet trouwens hier iemand of badstof en vilt elkaar bijten??? ik krijg het maar niet aan elkaar? Doe ik iets fout? edit: een vilten applicatie op badstof wil wel! gek toch?
Hallo dames, ik heb echt alle pagina's van deze topic in 1 ruk doorgelezen en weer veel inspiratie opgedaan. Zelf heb ik de wieg bekleed en dekentjes gemaakt voor de babyuitzet. Ik ben nog bezig met het maken van een reiswieg. Binnenkort zal ik foto's van e.e.a. posten... Ik heb ook al stof besteld voor het maken van dekbedovertrekjes en heb ook het plan een tochtband voor de box te maken... Hier een leuke site waar je applicaties e.d. kunt kopen: Gadgets voor kleding, mode versieren, pimpen en ontwerpen.
Hoi Meiden, Wat een leuk topic is dit zeg!! Heb echt alle berichten in korte tijd gelezen en heel veel informatie en inspiratie opgedaan. Ben zelf bezig met mijn eigen babyuitzet. Ben nu bijna 27 weken zwanger. Heb nooit eerder achter de naaimachine gezeten, maar heb inmiddels dekbed overtrekjes af. En ik vind ze erg goed gelukt. En dat voor een beginner. Ik zal kijken of ik even een foto kan maken. Maar het eindresultaat is het leukst als het opgemaakt in ledikantje ligt. Maar ja, die is nog niet binnen. Ik ga verder nog een overtrekje maken, die doe ik dan om zo velux dekentje. Is veilig volgens babypark. En nog waskussenhoezen, boxkleed en heb witte spuugdoekjes gekocht van de Hema, is toch wel mogelijk om die te pimpen met een leuk stofje aan de achterkant? Iemand tips hoe ik dat het beste kan doen? Ik hoor graag van jullie. Misja
@Misja Wat leuk dat je zelf ook aan de slag bent gegaan. Ik zou gewoon de mooie kanten v/d stoffentegen elkaar leggen. Dicht naaien met een kleine opening, hierdoor binnenste buiten trekken en de opening nog even dicht naaien. Dan heb je aan de ene kant je eigen stof en aan de andere kant de Hema stof. Je kan natuurlijk ook een leuke vorm uit je eigen stof knippen en deze als een applicatie opnaaien. Succes!!
Hoi Ja zo had ik het zelf ook al bedacht hoor. Maar ik zat er een beetje mee dat je op die hema doekjes al wel een gestikt lijntje hebt. Dus dan krijg je die zeg maar dubbel. Want het zijn al kant en klare spuugdoekjes. Maar vond ze zo saai. helemaal wit. haha. Maar kga wel gewoon proberen. Zo duur zijn die doekjes ook niet, 6 voor 3 euro. kan je niet voor tobben. Laat nog wel weten of het gelukt is. Binnenkort ook ff foto's plaatsen van me dekbedhoesjes. Ben benieuwd wat jullie er van vinden. Misja
O ja, en is er iemand die weet hoe je dan het laatste stukje als je de lapjes omgedraaid hebt netjes dichtnaait? Blijft lastig.
Ik stik meestal de hele rand nog een keer smal op de kant door... en dan vouw ik de randjes bij het gaatje netjes naar binnen en stik dat gewoon mee... Vind ik er het netst uit zien!
Mischien ben ik een beetje traag van begrip, maar volg het ff niet. Ik heb het doekje omgedraaid, dus de mooie kanten zitten nu buiten. Ik heb nog zo'n 10 cm gat en die randjes zitten al netjes naar binnen. Maar krijg het niet netjes aan elkaar gestikt. niet met de hand en niet met de machine.
Ik zet dus de randjes netjes naar binnen, met spelden. En dan stik ik de randen van het hele doekje nog een keer rondom door. Dus op 0,5 cm van de rand ofzo een stiksel maken rondom. Dan stik je het gat gelijk mee dicht... snap je?
Super, bedankt voor je reactie. Ik snap em helemaal. Je hebt dan gewoon zeg maar nog een vierkantje rondom gestikt. Dat stiksel zie je dan nog wel. Maar is niet zo erg en idd wel mooier. Heb net even een doekje gemaakt en heb daarbij gewoon de verkeerde kanten op elkaar gelegd en randjes mooi naar binnen gespeld en zo alle randen langs gestikt. Ziet er ook mooi uit en dan hoef je ook niet te draaien enzo. Hoop dat je me snapt. soms zo moeilijk uit te leggen.
Ik heb gisteravond ook al jullie berichten door zitten lezen, en een heleboel foto's als ideetje op mijn computer bewaard. Ik kan niet wachten om te beginnen! Ik ben ook echt een beginner met de naaimachine. Mijn ervaring bestaat op dit moment uit 2 boxkleden, haha! Een hele tijd is mijn naaimachine alsmaar vastgelopen (hij sloeg dan echt vast, met grote lussen e.d.), maar sinds van de week doet ie het weer. Ik wil me de komende tijd gaan richten op het maken van positiekleding, en na de 20-wekenecho denk ik roze spulletjes te gaan maken (heb een heel sterk meisjesgevoel. Bij mijn zoontje had ik ook zo'n sterk jongensgevoel, dus ik ben benieuwd of ik weer gelijk krijg!)
hooi allemaal ik heb ook weer een vraagje Heb bij de V&D witte lakentjes gehaald die ik wil gaan pimpen , de bedoeling is dat dat de naam van ons ukkemeisje erop komt met n mooi randje , zouden jullie het OP het lakentje doen of een stuk eraan maken zodat dat de omgeslagen flap wordt ?
Ja! Mijn naaimachine staat weer! Door dit topic was ik weer zo enthousiast geworden dat hij nu gewoon in het midden van de woonkamer haha! Mijn eerste project was een babynestje voor m'n duowagen. Ik heb 'm gemaakt van een oud boxkleed en hij is bijna af, ik moet alleen de hoeken nog afwerken (met de hand) en dan zal ik een foto posten. Toen met m'n woezel en pip boxkleed aan de slag gegaan, ik heb een blauw stofje over het roze vlak gemaakt omdat ik nu een zoontje krijg. Dat is af. Dan is het volgende project de gordijnen voor de babykamer (inkorten en lintje erop maken) en daarna een slinger voor de babykamer. En ik heb nog zoveel leuke ideeën gezien hier, ik hou het niet eens meer bij! Leuk idee om de spuugdoekjes van de hema te pimpen! Dus . Ik zal snel foto's plaatsen!