IVF-Syndroom van Down

Discussion in 'Films, televisie en nieuws' started by Lobi, Jul 4, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Berte

    Berte VIP lid

    Feb 24, 2011
    7,028
    3,840
    113
    Female
    Thuis
    Alsof IVF niet al zwaar genoeg is :(.
     
  2. danip

    danip Niet meer actief

    :( Nou ik hoop dat het niet klopt! Snap ook niet dat dat niet eerder naar buiten is gebracht dan. Dat moet toch opvallen? Dat vrouwen die ivf ondergaan gemiddeld vaker een kindje met down krijgen?
     
  3. PamPapilio

    PamPapilio Fanatiek lid

    Dec 16, 2008
    4,736
    1
    0
    Anna Paulowna
    Ik vind het onderzoek ook schrikbarend maar wel goed dat het gedaan wordt! misschien dat het dan met andere medicijnen weer tegen te gaan is..

    En ik denk dat als de moeders dan meer kindjes met down krijgen dat er of snel gezegd wordt, ja ze zijn al ouder (veel mensen die ivf ondergaan zijn immers boven de 30) of dat dat misschien wel een reden is geweest voor het onderzoek? omdat het dus opviel?

    Ik hoop ook dat het tegendeel bewezen wordt of dat er hierdoor een oplossing gevonden wordt!
     
  4. danip

    danip Niet meer actief

    Ja maar een verschil in statistieken wordt dan wel opgemerkt natuurlijk. Als er grote verschillen zijn tussen vrouwen boven de 31 die "normaal" zwanger raken en vrouwen die boven de 31 zijn en met behulp van ivf zwanger worden dan valt dat op! En kunnen ze het ook niet op leeftijd schuiven.

    En dat het nu pas ontdekt wordt lijkt me ook raar. Ivf bestaat nu al zo lang!
     
  5. Bri

    Bri Niet meer actief

    Misschien is dat omdat het verschil wel statistisch significant is, maar niet enorm groot? Dan valt het niet meteen op.
    Bovendien is het allemaal niet zo simpel. Al in 2000 werd erover gepubliceerd dat vrouwen met een bepaalde complicatie aan hun eierstokken een veel grotere kans hadden op een kindje met Down, en dat deze vrouwen voor een groot deel zijn aangewezen op IVF. De achterliggende oorzaak van de verminderde vruchtbaarheid kan dan ook Down veroorzaken, en heeft de IVF daar niet per se mee te maken.

    Wat wel echt nieuw is, is dat het niet door de eitjes komt maar door het medicijn zelf. Dat betekent ook dat er een ingang is om naar verlaging van de kans op Down te kijken.

    Ik snap heel goed dat dit niet het nieuws is waar vrouwen die met IVF bezig zijn op zitten te wachten. Het is inderdaad al zwaar genoeg, en dan ook nog zonder garanties.
     
  6. Suzanne68

    Suzanne68 Niet meer actief

    Geldt dit dan ook voor IUI,want volgens mij krijg je dan dezelfde medicijnen.In lagere doseringen wel,maar toch dezelfde?
     
  7. danip

    danip Niet meer actief

    Hmm ik weet niet, maar volgens mij krijg je bij iui niet precies dezelfde medicijnen. Ik gebruik zelf clomid, en heb 1 keer pregnyl moeten spuiten. Bij ivf krijg je veel meer meds. (gonal-F, decapeptyl, pregestan/utrogestan en pregnyl)
     
  8. Suzanne68

    Suzanne68 Niet meer actief

    Buiten de decapeptyl kreeg ik de rest wel bij de IUI.Alleen de doseringen van de Gonal zijn een stuk lager dan bij IVF.En ze hebben het juist over de medicijnen die je eitjes laten groeien.Maak me er best een beetje zorgen om.
     
  9. danip

    danip Niet meer actief

    Jeetje! Ik wist niet dat bij sommigen de iui behandeling ook al die medicijnen bevatte. :( Is dat een uitzondering? of weet je dat zo niet?
     
  10. sloppyslayer

    sloppyslayer VIP lid

    Feb 10, 2007
    10,549
    0
    0
    zandvoort
    Nou zijn we lekker mee!

    Kan het dan ook niet zijn dat je ook meer kans heb op een heel slim en goed ontwikkeld kind? Hebben ze daar niet naar gekeken?
    Waarom altijd naar het negative en niet naar het positive??
     
  11. Suzanne68

    Suzanne68 Niet meer actief

    Volgens mij krijgen heel veel mensen medicatie bij IUI.Die Utro heb ik trouwens niet bij de IUI gekregen,die had ik al.Denk dan sommige mensen ook die decanogiets krijgen bij IUI.
     
  12. danip

    danip Niet meer actief

    Oh dan heb ik dus mazzel met alleen Clomid en Pregnyl! Dat was trouwens ook het enige wat in de folder stond van het ziekenhuis? Nou weer wat geleerd.
     
  13. Bri

    Bri Niet meer actief

    Ik denk dat je in elk geval met IVF meer kans hebt op een ongelooflijk gewenst kind.

    Ben het wel met je eens, nieuws is ook altijd pas nieuws als het narigheid is...
     
  14. Maria74

    Maria74 Niet meer actief

    Als ik dit artikel lees, lees ik vooral dat ze eerst verder willen onderzoeken, voordat ze conclusies trekken. Op het eerste gezicht lijkt het er op dat, dus de titel dekt zeker niet de lading.

    Daarnaast beginnen stellen aan een behandeling omdat er meestal 'iets mis' is met de voortplanting. Je spuit enorme hoeveelheden hormonen. Dat daar, tijdens een behandeling, extra complicaties bij kunnen komen zoals chromosoom afwijkingen lijkt mij dan ook helemaal niet zo maf.

    Dat hebben wij altijd meegenomen in onze overwegingen tijdens onze ICSI behandelingen. IVF/ICSI wordt overigens pas zo'n 35 jaar gedaan, dus dat lange in medische onderzoekstermen valt wel mee.

    Het voordeel van deze behandelingen is, dat ze voor terugplaatsing van de embryo al kunnen testen welke embryo's afwijingen vertonen en welke niet, dus dan kun je ervoor kiezen om die embryo's te laten gaan.
     
  15. Elmo

    Elmo Niet meer actief

    Zo jammer dat we op het forum geen goede fert. arts hebben, die zou je dit soort dingen mooi voor kunnen leggen.

    Ik lees trouwens dit:
    Een oudere moeder heeft een grotere kans op een kindje met genetische afwijkingen. Nieuw onderzoek toont nu dat medicijnen die gebruikt worden voor IVF bij deze oudere moeders, de kans op een baby met het syndroom van Down vergroot.

    Heel gek lijkt me dit dan weer niet. Natuurlijk zijn dit geen blije berichten en zijn deze kinderen zeer waarschijnlijk zeeeeeer gewenst. Toch goed dat er naar gekeken wordt.

    Aan de andere kant wordt half Nederland boos bij de leeftijdgrens die Nederland handeert, en wijkt uit naar het buitenland...daar waar ze lekker lang doorgaan en vooral veel embryo's terugplaatsen.

    Over het hele IVF circus is het laatste woord nog lang niet gesproken, denk dat er nog veel meer ongunstig IVF nieuws naar boven komt.

    Ik knuffel mijn kerngezonde, vrolijke en enormgewenste, IVF/ICSI (ja, ook dat nog...ICSI) kinderen elke dag....wat alle uitslagen ook mogen zijn.
     
  16. Mijs

    Mijs Fanatiek lid

    Jan 14, 2009
    1,710
    0
    0
    Gaat over het stimuleren van eierstokken wat een genetisch probleem op kan leveren, toch? Dat pleit dan voor IVF en ICSI in eigen cyclus zoals in 't UMCG wordt aangeboden, dan worden er geen eierstokken gestimuleerd om meerdere follikels te laten groeien.
     
  17. Bri

    Bri Niet meer actief

    Tja, dat moet dan wel kunnen.... Sommige vrouwen krijgen gewoon geen eitjes zonder dit middel. Werk aan de winkel dus voor de farmaceutische industrie, om verder te ontwikkelen aan middelen die deze bijwerking niet (of minder) hebben.

    Overigens staat ook nog nergens hoeveel groter de kans is op Down door dit middel.
     
  18. Mijs

    Mijs Fanatiek lid

    Jan 14, 2009
    1,710
    0
    0
    Ja klopt Bri, niet iedereen komt in aanmerking voor eigen cyclus behandeling. Maar grote groepen vrouwen wel, die in andere ziekenhuizen een gestimuleerde behandeling krijgen.

    Ik vind het artikel inderdaad ook wel erg onvolledig.
     
  19. Yukl

    Yukl Niet meer actief

    Het verbaast me niets dat er eventuele negatieve gevolgen aan IVF zit.

    Overigens worden er ook vaak zat positieve effecten gepubliceerd, ook in de media. Bijvoorbeeld dat zwangerschapsmisselijkheid positief gecorreleerd is aan de intelligentie van een kind. :D ;) (Ik was heeel misselijk ;))

    @ elmo: ik neem aan dat ze daarvoor gecorrigeerd hebben (dat oudere moeders sowieso al een verhoogde kans hebben).
     

Share This Page