Wanneer kon jullie kind tot 10 tellen?

Discussie in 'Peuter en kleuter' gestart door piemie, 4 jul 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. ccwomen

    ccwomen Fanatiek lid

    11 okt 2008
    2.005
    0
    0
    Mijn zoontje begint nu met tellen, maar zegt alleen 1, 2 haha en is 23 mnd!
     
  2. Emme

    Emme Niet meer actief

    Mijn zoontje (vandaag 2 geworden) kan foutloos het rijtje zeggen t/m 20 en het lijkt heel wat als hij de treden van de trap 'telt'. Maar echt tellen, zoals rozijntjes? Nee, dan moet de hoeveelheid overzichtelijk zijn, dus t/m 3. Hij kan wel de cijfers van 0 t/m 9 benoemen en cijfers op nummerplaten herkennen is zijn favoriete spelletje in de auto ;). Ook hier trouwens de interesse in kleuren, grappig dat dat zo samenhangt.
     
  3. Vlekje

    Vlekje Fanatiek lid

    12 aug 2008
    1.443
    0
    0
    voedingsdeskundige en eigenaresse van: kwestievanv
    Somewhere over the rainbow
    Die van mij kon het eerder in Engels dan in Nederlands (dankje Dora ;))
    Ze was ong 21 mnd.
     
  4. Joyce84

    Joyce84 VIP lid

    24 nov 2006
    5.350
    0
    0
    administratief medewerkster
    Rotterdam
    Hihi, ik ben het met cygnet eens. Mano kan nu hij bijna 4 is, heel goed tot 20 tellen en begrijpt ook echt wat hij aan het doen is met tellen. dat kan hij vanaf dat hij 3,5 is. Daarvoor lukte het ook wel maar denk tot 5 ofzo.

    De jongste kan echt nog niet tellen hoor, ze begint nu pas een beetje beter te praten en ze is nu 22 maanden.
     
  5. Tesske

    Tesske VIP lid

    24 mrt 2009
    6.799
    0
    0
    Mijn dochter word volgende maand drie en kan het rijtje opnoemen tot 80 in het nederlands, 40 in het engels en 10 in frans en duits.
    Tellen zou ze ook wel tot 80 kunnen denk ik maar dat heb ik nog nooit geprobeerd.
    ze telt wel het aantal bladzijden van een boek en haar stiften (25 stuks)
    Ook haalt ze zelf dingen weg en benoemt dan het nieuwe aantal.
    Bijvoorbeeld 16 stiften waarbij ze er 8 weg haalt en dan benoemd dat er 8 over blijven.
     
  6. supermummy

    supermummy Niet meer actief

    :$:D vind ik wel heel knap hoor voor een kind van nog geen 3 !!!!
     
  7. Onder water

    Onder water Niet meer actief

    Met anderhalf jaar tot 20 en met 2 jaar van 10 naar 0.
    En ook spulletjes of snoepjes tellen lukt haar
     
  8. Mayon

    Mayon Niet meer actief

    Ik ken er een van 17 maanden die tot 10 telt.. Maar die familie is heel intelligent..
     
  9. Nischa

    Nischa Bekend lid

    19 mrt 2008
    575
    0
    16
    Mama, Intrieurverzorgster
    Noord-Brabant
    21mnd
     
  10. Anice

    Anice Niet meer actief

    Zoontje van 2,5 telt sinds kort tot 10 maar slaat de oneven getallen over....de tafel van 2 dus :D
    Oudste zoon was overal snel in dus daar vergelijken we ook een beetje mee. Niet zo goed om te doen want vergeleken bij zijn oudere broer loopt hij hopeloos achter op bijna alles.
     
  11. Cupido

    Cupido Fanatiek lid

    19 jun 2011
    2.205
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik ga morgen maar eens oefenen, nog nooit geprobeerd. Wordt hoog tijd als ik dat hier zo lees ;)
     
  12. Eppo82

    Eppo82 VIP lid

    25 jun 2007
    15.234
    6.094
    113
    Nog niet hoor en hij is ruim 3. Ja 1,2,4,5,8,10 maar hij vergeet er nog een paar.
    Hij is meer geinteresseerd in logo's en symbolen. Zodoende herkent hij wel cijfers als hij ze ziet.
     
  13. tanjax11

    tanjax11 Niet meer actief

    Finn kan het sinds een maandje...zegt vaak 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ik kom... en gaat dan zoeken
     
  14. Lola1982

    Lola1982 VIP lid

    16 jul 2007
    18.000
    1.841
    113

    Hahaha, mijn dochter slaat de 3 ook over!

    en na de 10 zegt ze standaard, Ik kom,wie niet weg is is gezien!!! :D
     
  15. jomidi

    jomidi Bekend lid

    13 okt 2010
    904
    1
    0
    Ach nee joh, met eerlijk zeggen dat ik sommige reacties lees en dat ik daar toch echt wel even van sta te kijken. Een kind van 2 die tot 10 kan tellen of alle kleuren kan benoemen, jippie! In mijn beleving, en call me a bitch, zal hier wel keihard op afgerekend worden, is dit namelijk totaal niet boeiend en vooral voor de moeders erg leuk. Laat je kind toch kind zijn, leren kunnen ze nog lang genoeg.
     
  16. jomidi

    jomidi Bekend lid

    13 okt 2010
    904
    1
    0
    Ach nee joh, met eerlijk zeggen dat ik sommige reacties lees en dat ik daar toch echt wel even van sta te kijken. Een kind van 2 die tot 10 kan tellen of alle kleuren kan benoemen, jippie! In mijn beleving, en call me a bitch, zal hier wel keihard op afgerekend worden, is dit namelijk totaal niet boeiend en vooral voor de moeders erg leuk. Laat je kind toch kind zijn, leren kunnen ze nog lang genoeg.

    Owh ja, ik ben zelf geen onder-ontwikkeld wezen, maar zie in m'n werk dagelijks (gezinscoach) dat kinder veel te veel overvraagd worden.
     
  17. Diana1984

    Diana1984 Lid

    5 jul 2011
    13
    0
    0
    Mijn zoontje was ook nog geen 2 toen hij tot 10 telde ineens...
    Inmiddels telt hij tot 15 en kan hij alle kleuren behalve geel...
    Hij is nu bijna 3. Overigens heb ik hem het niet aangeleerd maar stond hij bij mij op bed de bloemen op t behang ineens te tellen. En de kleuren heeft hij geleerd door met ballen in de ballenbak of met duploblokken als hij die aan mij gaf ik steeds zij bedankt voor het blauwe blok e.d. Dus echt wel spelenderwijs. Kinderen zullen het ook niet leren als ze het niet leuk vinden of als er veel druk op hun wordt gelegd!!

    Groetjes Diana
     
  18. Vica86

    Vica86 Niet meer actief

    Bijna 2.
     
  19. Tesske

    Tesske VIP lid

    24 mrt 2009
    6.799
    0
    0

    Dan neem ik aan dat je in je werk ook genoeg kinderen ziet die zelf initiatief nemen tot leren?
    Mijn dochter kan zoals je hebt kunnen lezen heel goed tellen, cijfers benoemen ( en ja ook alle kleuren en kleur variaties ) en op haar manier "rekenen" maar doet dit helemaal zelf.
    Als gezinscoach behoor je neem ik aan ook te weten dat niet alle moeders het fijn vinden dat hun kind bepaalde dingen heel goed kan.
    Deze moeder heeft namelijk ook veel liever dat haar kind gewoon kind is en met stiften gaat kleuren in plaats van alle kleuren te benoemen en stiften te tellen.
    Ik zou ook graag zien dat ze een paddestoel blauw zou kunnen kleuren in plaats van altijd maar rood met witte stippen omdat dat zo "hoort" .
     
  20. Vica86

    Vica86 Niet meer actief

    Ik vraag mijn dochter ook vanalles. Maar het willen leren zit echt in haar. Ze weet dat je bij een stoplicht op rood moet stoppen en op groen mag doorrijden enzo. Ik leg veel uit en als ze het onthoudt dan vraag ik het idd wel vaker als reminder. En supertrots dat ze dan is als ze het weet.

    Er is een verschil tussen stimuleren en pushen. Stimuleren is altijd goed!
     

Deel Deze Pagina