'Droogte in Somalië is ergste humanitaire ramp ter wereld' | nu.nl/buitenland | Het laatste nieuws het eerst op nu.nl Dat zet alles weer in perspectief als je dit leest. Wat vreselijk zeg. Dit kun je je niet voorstellen... Hopelijk halen ze een flink bedrag op. Heb vaak de indruk dat natuurrampen het 'beter' doen met betrekking tot donaties.
Wij moeten het ons eens indenken dat wijzelf daar lopen met een baby op en een peuter aan je arm, die allebei de hele dag schreeuwen van de honger en niet eens meer kunnen huilen omdat ze zo weinig vocht hebben in hun lichaam. Wat een marteling moet dat zijn als moeder zijnde, je eigen kinderen zien sterven aan honger en dorst en gewoonweg niks kunnen doen :'( Ik hoop dat er heel veel geld opgehaald gaat worden voor deze mensen.
heb net een filmpje gezien en inderdaad zeg, pf het zou jou kind maar zijn die daar zo uitgemergeld huilt van de honger en je hebt geen eens meer melk om te geven omdat dit ook een keer ophoudt als je zelf niet eet en drinkt. en maar blijven lopen en lopen volgeladen met dierbare spullen in de hoop ergens voorzien te worden van voedsel en water hopelijk doen ze nu nuttige dingen met het opgehaalde geld en verdwijnt niet weer een groot deel in de lucht aan niks. veel mensen hebben besloten geen geld meer te geven doordat ze bij natuurrampen gedoneerd hebben en dat geld is verdwenen. helaas worden door die praktijken deze mensen de dupe. zet minimaal wat waterpompen neer en geef ze wat vee. daarna komt de rest.
Vreselijk om te zien. Alleen giro 555 heeft op dit moment niet zo'n goede naam..... Natuurlijk wil ik graag geld geven maar niet aan 555. Zal straks op internet zoeken naar andere instanties waar je ook aan kan doneren.
Als je wat vindt, wil je dat dan hier plaatsen? Dan ga ik ook iets overmaken. Ik wil het stukje eigenlijk niet eens lezen, te erg voor woorden.
Ik kan moeilijk iets vinden buiten 555 om. Met die aardbeving heb ik destijds geld gestort naar een Nederlandse man en vrouw die een schooltje met weeskinderen had. Voor mijn gevoel komt het geld dan echt aan inplaats als ik het overboek naar 555. Het liefst doe ik zoiets nu weer. Als andere dames hier een optie hebben hoor ik dat graag.
Ik lees ook even mee voor een andere manier om te doneren. Ik lees het stukje ook niet, de tranen staan al in mijn ogen van jullie reacties....
Ben hier al even mee bezig. Ik maak dingen en 1 van de onderwerpen is dit. Ik heb zelfs met verbazing gekeken dat er een nieuwsitem hierover was en ze er redelijk snel doorheen gingen. Om vervolgens met verschrikelijk veel bombarie de tweede dode ( ook verschrikkelijk natuurlijk) van het ongeluk in Twente te melden. Net alsof het te ver is om erg te vinden..... Wat daar gebeurt is echt een opeenstapeling van heel veel verkeerde keuzes. Verschrikkelijk dit.. Laat mensen met verschrikkelijk veel geld nou eens allemaal flink doneren ( belangeloos) dan zijn we een heel end. Er zijn echt mensen met bijvoorbeeld 600 miljoen euro of dollar. Dat heb je toch niet nodig. Kom op.
Dit doet me denken aan de hongersnood van etiopie in de jaren tachtig begon ook pas heel laat met hulp verlening.
ik heb er geen woorden voor weet niet goed wat te schrijven soms lijkt het wel alsof we afgestompt zijn door de vele rampen die we zien op tv, ik heb zelf een tijd in Kenia gewoont en ga in september weer voor een maand, ik ben samen met mijn man ( is zelf keniaan) aan het bedenken wat wij kunnen bijdragen.
Inderdaad, het is een ver van je bed show. Natuurrampen doen het 'goed', want daar zijn heftige beelden van, terwijl dit waarschijnlijk vele malen meer slachtoffers eist dan zoiets. Je wilt er niet aan denken dat je je kinderen voor je ogen ziet sterven, en gewoon niets maar dan ook niets te kunnen doen. Ik heb wel gewoon op giro 555 gestort, want iets doen is beter dan niets. Heb het in elk geval geprobeerd. Mag hopen dat de hulp goed op gang gaat komen...
Vind het vreselijk, hiervan kan ik echt nachten wakker liggen dat dit gebeurd. En het erge vind ik, dat ze in het nieuws doen alsof het niet belangrijk nieuws is.
...en kijk eens naar hoe dit topic 'storm' loopt op dit forum, maar niet heus. Het leeft gewoon niet, en dat vind ik zo erg. Ik lig ook wakker van dit soort dingen, en nog 1000x erger sinds ik moeder ben. Ik snap niet dat er mensen zijn die niks voelen bij zo'n nieuwsbericht (en die zijn er, lees maar eens op het fok! forum bijvoorbeeld).
Verschrikkelijk! Het idee dat wij hier zo veel eten hebben en ze daar niks hebben, wat een ellende..... morgen geld overmaken en dan hopen dat er iets goeds mee gebeurd..
Ik zou willen dat ik door te knipperen met mijn ogen kon reizen zodat ik miljoenen emmers water en manden vol met eten kon brengen
Ik denk dat mensen ook een beetje hulp actie moe zijn. Er is de laatste tijd zoveel gebeurt waar continue om ons geld wordt gevraagt. Daarnaast zijn er ook mensen die Afrika zijn gaan zien als een bodemloze put...dit is nu al de zoveelste keer dat er weer geld nodig is...wanneer houd het eens op? Wanneer kan Afrika eens zelf voorzienend zijn? Daarnaast zijn we ook tevaak beduveld en dat het geld van een hulpactie niet op de juiste plek terecht kwam. Ik vind het vreselijk voor de mensen die daar nu sterven.....maar als ik heel eerlijk ben....ik geef ook niks.
Hier ben ik het wel mee eens.. Wij hebben al zo vaak wat gegeven aan giro 555 en elke keer hoor je weer in het nieuws hoeveel geld er aan de strijkstok is blijven hangen.. Ik geef ook niks.. Als ik al wat zou geven, zou het een voedselpakket zijn als die mogelijkheid er is (zou zijn).. Daar hebben de hoge heren toch niks aan..