peuter eet nog steeds geen brood

Discussie in 'Voeding' gestart door tulip, 11 jul 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. tulip

    tulip Niet meer actief

    hellp!!! Daar ben ik weer, lang geleden ook een topic hierover geopend maar het gaat van kwaad tot erger, ik weet het echt niet meer.
    Mijn dochter eet geen brood. Nu zijn er wel crackers e.d. maar ik vind dat geen vervanger voor brood, iig niet 2 keer per dag, elke dag.
    's ochtends vraagt ze zelf om een boterham en eet 2 happen. Tussen de middag precies hetzelfde. Ze mag zelf kiezen wat ze erop wil uit: kaas, worst, jam, appelstroop, komkommerspread. Pasta en hagelslag pas als ze 1 bh op heeft, maar ook dat maakt niet uit. Laat ik haar meteen pasta kiezen eet ze ook maar een paar happen.

    Wat doe ik nu: streng blijven en laten zitten tot het op is??? wat gepaard gaat met flink huilen en boos zijn of het loslaten. Maar als ik voor het laatste kies, geef ik dan wel tussendoortjes of helemaal niks meer??? Tussendoortjes bestaan uit fruit, soepstengel, yoghurtrijstewafel, ontbijtkoekje en af en toe rozijntjes.

    Fruit wil ik wel gewoon blijven geven, maar wat doe ik met de andere tussendoortjes. Het andere krijgt ze trouwens alleen s middags 1 ding.
     
  2. adi

    adi Niet meer actief

    Ppff lastig hoor.

    Waar ik aan denk is misschien:

    - haar meenemen naar de bakker, 'samen' brood/ broodjes bestellen. Misschien haar laten kiezen welk broodje ze wil. of haar optillen zodat ze ziet hoe brood gesneden wordt oid.
    - Ander soort brood proberen;
    - Zelf laten smeren, voor jullie beiden (heb ik laatst ingevoerd, alleen blijft er weinig over van de boterham, maar ze zijn zo trots en eten die smurie daarna ook op :));
    - volkoren crackers als altenatief aanbieden, of andere dingen waar granen in zitten. Mijn moeder maakte vroeger voor mij dikke pap van grove maismeel, en dan kreeg ik dat in een schaaltje met gebakken spekjes erdoor en yoghurt eroverheen, heerlijk!
     
  3. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Ja, ik denk dat er meer is dan brood en da het helemaal niet erg is hoe ze haar graantjes binnenkrijgt. Jij wil graag dat ze brood eet, maar wat vind je dan mis aan crackers? En ander brood Of pap/muesli/cruesli/cornflakes/havermout etc?

    Mijn zoontje houdt heel erg van afwisseling en kan zo 3 weken iets heel graag lusten en er daarna zijn neus voor ophalen?
     
  4. tulip

    tulip Niet meer actief

    het gaat mij niet zo zeer om de granen, maar ik vind brood gewoon bij een fatsoenlijke maaltijd horen. Ze lust graag crackers en pap, maar ik wil dat ze gewoon brood eet.
     
  5. Suusjeuh

    Suusjeuh VIP lid

    4 jul 2010
    13.212
    13
    38
    Verpleegkundige/gastouder
    Ik zou als ontbijt gewoon pap geven, heel veel mensen eten liever pap of cornflakes als ontbijt ipv brood. 's Middags zou ik Adi's tips proberen, bakker, zelf smeren etc. En ja, dan wel een tussendoortje 's middags ( Boterham? ) want ik denk niet dat je ze met 11 maanden kan leren dat ze moet eten want anders krijgt ze niets tot het avondeten.
     
  6. fafje

    fafje Niet meer actief

    hoe zit het met geroosterd brood? of een tosti? lijtk me echt heel lastig...begrijpw el dat je wilt dat brood ene nromaal iets wordt..maarja mss moet je het toch loslaten en het wel blijven aanbieden, zodat het voor haar altijd normaal blijft om brood te eten...ondanks dat het maar een paar happen zijn...

    mss kan je met haar samen broodbakken ofzo? pff dnek maar mee hoor, mss heb je dat allemaal al gedaan
     
  7. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Maar waarom wil je dat ze perse brood eet dan?
     
  8. tulip

    tulip Niet meer actief

    11 maanden??? Ze is bijna 3:D;)
     
  9. tulip

    tulip Niet meer actief

    nou, ik vind het gewoon iets normaals, iedereen eet toch brood. Het maakt mij ook niet uit dat ze s ochtends evt. pap eet, maar tussen de middag toch iig.

    fafje en adi, thanks een aantal dingen doen we al. Ik zet het nu neer en kijk wel wat ze ervan eet. Hopelijk eet ze vanzelf beter als de sfeer er om heen ook beter is.
     
  10. fafje

    fafje Niet meer actief

    ja ik ken ook iemand die dus niet echt gek op brood is...en dus altijd ontbijt met dingen als cornflakes/granendingen met melk of yoghurt..en smiddags dan wel een broodje eet, maar meer ovenbroodjes/stokbrood, harde dingen en dan rijkelijk belegd..
    mss lust ze wel roggebrood of dat soort dingen!? succes hhe!
     
  11. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.269
    6.800
    113
    Uit ervaring kan ik zeggen dat het bij Isabella nu sinds ze naar school gaat wel ineens lukt om twee boterhammen te eten.

    Eerder at ze 1 hap en was het klaar. Inderdaad ook crackers et cetera... Ze at bijvoorbeeld wel yoghurt met muesli

    Ik zou er geen druk op leggen. Variatie blijven aanbieden.
     
  12. tulip

    tulip Niet meer actief

    dat geeft hoop.:D vanochtend heeft ze een halve boterham op en tussen de middag 3/4, ik heb gevraagd of ze nog wilde, toen zei nee en heb ik het weggedaan.
     
  13. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Ik vind dat eerlijk gezegd een vrij conservatieve gedachte: brood moeten eten omdat iedereen dat doet. Maar is dat wel zo? Ik ga dus echt geen bloemkool, gekookte aardappelen en een saucijs eten omdat het gros van de Hollanders dat doet.
    Mijn zoontje eet van alles wat. Als hij geen brood zou lusten, dan zou ik daar dus echt geen probleem van maken.
    Ik denk dat je dochter vanzelf brood gaat eten en dat als je gaat dwingen het alleen maar een averechts effect heeft.;)
     
  14. mejosje

    mejosje Fanatiek lid

    26 jan 2009
    2.846
    0
    0
    zitten en wachten tot het op is... geen goed idee.
    Eet ze het niet, dan eet ze het niet. Haar probleem, niet de jouwe.

    Hoe zit het met avondeten?
    Ook slecht, dan even kijken naar hoe het met de tussendoortjes zit.
    Misschien vind ze brood wel niet zo lekker? Wat zegt ze erbij?
     
  15. misa

    misa Niet meer actief

    Ik sluit mij aan bij adi.
    Als niets werkt van dat alles (na een week of 2), misschien alleen brood aanbieden en doen zoals je doet. Eet ze het niet, dan niet. Geen drama van maken, geen aandacht aan geven. Gewoon negeren. Ben je klaar of heb je lang genoeg aan tafel gezeten, dan vragen: ben je klaar met eten? En vervolgens opruimen.
    Uiteindelijk zal ze misschien wel brood willen gaan eten. En als ze wat ouder is, kan je haar duidelijk maken dat het moet. Of dat ze eerst dat deel moet eten en dan van tafel mag.

    Mijn nichtje heeft het heel lang (lees: jaar of 2) gehad met avondeten. Soms ging het ineens eventjes goed en dan ineens weer een hele poos niet. Erg lastig!
    Nu eet ze meestal redelijk goed en kan haar duidelijk gemaakt worden dat ze moet.. :)

    En misschien kun je s'ochtends pap geven?
    Succes! Lijkt me erg lastig!
     
  16. tulip

    tulip Niet meer actief

    avondeten gaat heel goed. Het gekke is, ze vraagt zelf om een boterham, dan eet ze een paar happen en zegt ze dat ze genoeg heeft gehad. Ze weet heel goed wanneer ze iets niet lekker vind en zegt dat ook. Bv, ze eet van warm eten eigenlijk alles, maar ze lust geen prei. Als ze dat ziet zegt ze ook: ik lust niet prei. Dat heeft ze met brood nog nooit gezegd. Ze mag het zelf smeren, zelf beleg kiezen en kiezen of ze 2 grote stukken wil of kleine stukjes met een vork.

    ja misschien wel, ben in zulke dingen ook wel conservatief/ouderwets denk ik,;) ik hoor het vaker.:D
     
  17. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Underlined bold strookt niet met bold.

    Al dat moetem, word daar zo verdrietig van!:(
     
  18. misa

    misa Niet meer actief

    Ik heb het toch ook niet alleen maar over moeten..? Ik denk dat het ook heel erg ligt aan de leeftijd van je kindje, hetgene waar het om gaat en wat de situatie is.
    Ik vind het een heel verschil als een jong kind iets 'moet' of een wat ouder kind dat iets 'moet'. En iets niet lusten of gewoon willen bepalen vind ik een verschil.
    Mijn kind zal in de toekomst nou eenmaal soms wel wat moeten... :)
    Maar natuurlijk ligt dat aan al die bovenstaande dingen.. De hele situatie dus.
     
  19. tulip

    tulip Niet meer actief

    we hebben het hier ook niet over een baby of dreumes he?? Ik vind dat een kind van bijna 3 wel eens mag leren dat je soms iets moet. Precies zoals jois zegt. Ik wil haar ook niks dwingen, maar ze is slim genoeg. Iets wat ze echt niet lust hoeft ze van mij niet, maar ik denk niet dat ze het brood niet lust.
     
  20. fafje

    fafje Niet meer actief

    ik vind Moet ook niet per se iets fout, ik ben zelf ook zo opgevoed..maar ik kon het niet begrijpen als er geen reden was...dus bijv ik MOEST fruit en groente eten..ik vroeg altijd bij het woordje Moet, Waarom...Omdat het gezond is en je die vitamines nodig hebt...Dus enkel Moeten was het niet.
    zo Moest ik ook mn brood opeten...mss ben ik dan ook wel ouderwets wat dat betreft.
     

Deel Deze Pagina