Ik ben boos! Terecht?

Discussion in 'De lounge' started by Fairytale, Jul 14, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. FairyLaughs

    FairyLaughs Niet meer actief

    ik ben het ook eens met deze reactie... en het vetgedrukte..
    ik heb ook wel eens gedacht. O'jee dat red mijn dochtertje niet, zo'n drukke dag, en het zal wel allemaal erg druk worden en geen tijd om te genieten etc etc...

    Maar toch ging ik, en dan viel het meestal wel mee hoor.. je weet gewoon niet hoe hij van te voren reageerd.. als je vaak genoeg stopt tussendoor en lekker rustig aan doet.. wie weet wordt het dan wel een hele leuke dag..

    en als je zoontje idd de hele dag zou huilen en lastig zijn etc... tja dan heb je eens een rot dagje gehad, dat is ook helemaal niet erg voor een keertje hoor... maar ik denk dat als je zo'n dingen nooit doet met een kleintje, dat ze er ook niet aan kunnen wennen en je dan met ieder uitstapje thuis kan blijven... dat zou ik toch erg jammer vinden !
     
  2. jessy77

    jessy77 VIP lid

    Aug 9, 2007
    8,640
    5,947
    113
    Ik snap jouw frustratie en boosheid wel, maar of ik dat ook terecht vind? nee.
    Vind het voor je man eigenlijk best sneu dat ie er nu tussenin staat. Je had het op zijn minst kunnen proberen ipv er meteen vanuit te gaan dat het toch allemaal niet zal gaan. Wie weet valt het juist hartstikke mee.
     
  3. deepfreeze

    deepfreeze VIP lid

    Nov 29, 2007
    11,895
    42
    48
    Ik denk dat er meer is dan dit incident..
    Ik kan me voorstellen dat je boos bent, zeker als ze het over haar andere kleinkind zo heeft.
    Maar kan me voorstellen dat jij kiest voor je kind, om hem niet zo'n dag mee te slepen. Dat had ik ook niet gedaan.

    Dat je man gaat vind ik niet gek. Het zijn toch zijn ouders. je schoonmoeder heeft wel excuses aangeboden, als hij niet gaat, wordt die band wel erg beschadigd. Al denk ik dat hij er vast ook wel goed over heeft nagedacht.

    Gezien de situatie, denk ik dat het gewoon zo het beste is. Je man gaat het huwelijk vieren (waar hij een product van is), jou kindje heeft een rustige dag ipv zo'n drukke reisdag. Alleen jij en je schoonmoeder zullen wel nooit vrienden worden, maar dat was eerder ook niet zo..
     
  4. Fairytale

    Fairytale Niet meer actief

    Nou sorry maar wat een domme reactie. Ik ga mijn zoontje niet pesten nee logisch. Hij slaapt bijna niet overdag. Als we naar de ikea gaan dan gaat hij al huilen omdat hij er uit wil. Dat kan ik toch niet 3 uur heen en 3 uur terug hem aan doen? Hij past niet meer in een kinderwagen. Hij heeft ook aandacht nodig. En om hem de hele dag in een maxi cosi te doen vind ik niks. Ik vind de reis veelste lang. En als je een beetje familie bent overleg je met elkaar. En hou je rekening met elkaar.
     
  5. Yummy

    Yummy Fanatiek lid

    Jan 7, 2011
    4,571
    8
    38
    Brabant
    Deepfreeze: Is het kindje van TS dan ook geen product van het huwelijk van schoonmoeder en schoonvader?
    Ik bedoel, mijn schoonmoeder is ook echt geen vriendin van mij maar ze is wel de oma van mijn zoontje, ze zijn familie en ik weet dat hij heel veel voor haar betekent. Natuurlijk is hij mijn kind maar hij is ook haar kleinkind en op zo'n familiedag daar hoort hij bij te zijn. Hij nog meer dan ik.
    Een kindje van 8 maanden kan toch prima een dagje naar Beekse Bergen? Buggy/kinderwagen mee, lekker wandelen, diertjes kijken. Hapje eten en drinken, hartstikke gezellig. En gaat het niet goed, dan weet je dat ook weer. Dan wacht je even een paar weekjes en probeer je het de volgende keer gewoon weer.
     
  6. Yummy

    Yummy Fanatiek lid

    Jan 7, 2011
    4,571
    8
    38
    Brabant
    Dan haal je hem er toch uit? Wat is het probleem? Genoeg ruimte in Beekse Bergen hoor! En dan stop je onderweg toch een paar keer of je neemt een hotelletje zodat je wat meer rust hebt? Je hoeft die rit niet in 1x te doen. Hij kan toch gewoon in een buggy, waarom zou je hem in een maxicosi doen?

    Als familie houdt je rekening met elkaar inderdaad, maar ik geloof ook niet dat jij dat doet met je schoonfamilie of wel?
     
  7. Tinusje

    Tinusje Bekend lid

    Volgens mij is het nu redelijk opgelost toch? Je man gaat (was al het eerste plan) en ze heeft aangegeven dat ze fout zat. Dit heeft ze tegen je man gedaan en als jij je hier toch niet helemaal lekker bij voelt is het denk ik aan jou om het gesprek aan te gaan. Het is inderdaad hun dag en ik vind niet dat ze toestemming hoeven te vragen voor hun plannen..

    Maar ik heb het idee dat dit voor jou de welbekende druppel is. je geeft aan dat ze al meerdere dingen 'geflikt' hebben. De beste oplossig is om dan niets meer van hun te 'verwachten' en een beetje afstand te nemen. Verwachtingen zorgen vaak voor verwarring en irritaties.

    Dit dagje weg is naar mijn idee vanuit hun kant goed bedoeld, maar zij verwachten dat iedereen het leuk vindt en dat het voor niemand en probleem moet zijn om mee te gaan en jij verwacht dat ze rekening met je houden. Dan is een goede communicatie toch wel heel erg belangrijk.

    Overigens: ik kan me voorstellen dat het met CVS een enorme uitputtingsslag voor je wordt. Weten ze hoe energievretend die ziekte is en begrijpen ze dat ook, want dat lijkt me ook wel een puntje van aandacht.

    Succes!
     
  8. Kiwi08

    Kiwi08 Fanatiek lid

    Oct 30, 2008
    1,169
    0
    0
    ik vind het een overdreven reactie van jou..

    je kan er toch heen rijden.. zet de kleine in de wandelwagen inzet en ws kijkt hij zijn ogen uit.. gaat het niet dan kan je altijd nog naar huis toe gaan..

    vind niet dat je sm had hoeven overleggen met jullie.. al was het natuurlijk wel leuk geweest als ze had gevraagd hoe jullie erover denken.. maar denk dat ze dat niet heeft gedaan om de reactie..

    maar volgens mij is het meer je band met je schoonouders, want hoe had je gereageerd als het jouw familie was geweest?

    snap dat je man meegaat zaterdag.. is toch zijn fam.

    vind het wel erg slecht wat je schoonmoeder allemaal door de telefoon heeft gezegd.. maar ws is dat voort gekomen door een teleurstelling.. ze heeft gelukkig wel haar excusses aangeboden
     
  9. Momfulness

    Momfulness Niet meer actief

    Hier komen mijn schoonouders ook weleens met rare voorstellen. Ik durf er dan weinig van te zeggen, omdat ik dus bang ben voor dit soort reacties. Gelukkig denkt mijn man vaak hetzelfde over de situatie en geeft meestal namens ons aan of iets wel of niet doorgaat.

    Ik ben ook woedend als iemand zo reageert en mij er doorheen haalt, terwijl wij als gezin wel achter de beslissing staan.

    Het blijft moeilijk en vooral met schoonfamilie.

    Op dat smsje van: met kind van schoondochter kan ik wel alles doen had ik gezegd "nou gelukkig maar dan, is er eigenlijk ook geen probleem, laten we er dan maar over ophouden".
     
  10. AMS

    AMS Fanatiek lid

    May 14, 2009
    3,394
    4
    38
    España
    Dit vind ik wel weer een beetje overdreven reactie, je vraagt om een mening, die word gegeven (over de situatie van de huwelijksviering en het naar de beeksebergen gaan en niet alles wat er verder niet lekker loopt). Idd logish dat je kindje weinig slaapt overdag, daar heeft hij de leeftijd voor. Dat hij niet in de wagenbak past snap ik, maar ik neem toch aan dat je een wandelwagen/buggy hebt en hij dus niet de hele dag in de maxicosi hoeft te zitten en het lijkt me dat hij juist met zo'n bezoek meer dan genoeg aandacht krijgt. Dat je voor je SM niet wil komen, snap ik, maar voor je zoontje lijkt het me idd geen probleem. Maar het is jou kind dus doe wat je goed lijkt, maar accepteer als je om een mening vraagt de mening van een ander dan ook..
     
  11. daydreamer

    daydreamer Niet meer actief

    Helemaal mee eens!
     
  12. Fairytale

    Fairytale Niet meer actief

    Eerlijk gezegd houden we altijd rekening met hun. Maar soms dan heb je het eenmaal gehad. Ik snap echt wel dat het hun dag is etc. Maar voor mij is het al de zoveelste keer dat ik me juist altijd aan moet passen bij hun. Ik heb het gewoon gehad. Mijn zoontje is te vroeg geboren. 2maand. Hij kan heel slecht tegen prikkels. En ik probeer hem langzaam steeds meer te laten wennen. Ik weet gewoon dat ik dit niet met hem kan doen. Dan is hij in de avond helemaal overstuur en dat ga ik hem gewoon niet aan doen
     
  13. Minny

    Minny Fanatiek lid

    Sep 26, 2007
    4,647
    2
    0
    Ja als jij een goede reden hebt om je zoontje niet mee te laten gaan dan moet je het ook niet doen. Jij kent hem het beste...

    Ik ben zelf ook wel een beetje zoals jij, maar mijn ervaring is wel dat ik toch meestal wel overal mee heen ga en alles achteraf altijd meevalt het heel gezellig was! Ondanks dat ik me ook weleens (heel erg) erger aan mijn schoonouders!
     
  14. deepfreeze

    deepfreeze VIP lid

    Nov 29, 2007
    11,895
    42
    48
    Tuurlijk, maar wel met voor de helft andere genen, en de verantwoordelijk ligt dan bij de ouders. Dat opa en oma gekozen zouden hebben hun zoon mee te nemen voor zo'n onderneming, betekend niet dat de ouders dat wel zouden moeten doen. Zelfs voor zo'n dag..

    6 uur in de MC is gewoon erg lang. Ok, het kan best voor een dag. Maar de schoonouders hadden wel even kunnen overleggen. Zeker met zo'n jonkie in de familie..
     
  15. Fairytale

    Fairytale Niet meer actief

    Het is inderdaad de druppel en heb echt al veel gepikt. Ik heb het nu echt gehad. En inderdaad met cvs is het ook zwaar ja. Helaas ook dat begrijpen zij niet. En begin ik ook niet meer over ze snappen niet dat ik altijd moe ben.
     
  16. Nikita23

    Nikita23 VIP lid

    Jul 31, 2006
    5,198
    0
    0
    Mijn mening heeft twee kanten:

    Ik begrijp heel erg goed dat jij beren op de weg ziet als het over drie uur reizen gaat en een hele dag gesleep. Ik heb me daar bij mijn eerste ook altijd vreselijk druk over gemaakt! Jeetje als ik er nog aan terug denk... Ik kon mezelf de vreselijkste scenario's bedenken, dacht bijna dat ik mijn kind voor de rest van zijn leven uit zijn ritme haalde bij wijze van spreken. Ik kon het maar moeilijk los laten. Bij mijn dochtertje werd dat een stuk beter terwijl dat juist een kind is die wat sneller overprikkeld is en NOOIT slaapt in de auto of kinderwagen, dat is gewoon zeldzaam. Als we tijdens slaaptijd naar Amsterdam rijden (klein uurtje rijden) ligt mijn zoon allang te slapen en mijn dochtertje slaapt in Amsterdam nog niet. Toch kan ik het nu beter loslaten: het is zoals het is, en wat de rest van de dag brengt zie ik dan wel weer. Ik begrijp jouw angst dus voor 100%.

    Wat je schoonouders betreft denk ik dat Lindangel een punt heeft. Daarnaast denk ik dat het logisch is dat je schoonouders alleen met de anderen overlegd heeft. Ik vermoed dat zij oudere kinderen hebben en jouw zoontje zit gewoon nog op de leeftijd dat alles leuk is. Ze kunnen moeilijk naar een nijntjetentoonstelling gaan omdat er toevallig één baby tussen zit. Bij wijze van spreken. En als je iedereen's mening vraagt krijg je een uitje nooit van de grond (is mijn ervaring).

    Conclusie: Ik begrijp jouw angst (die had ik ook bij mijn eerste) en ik begrijp dat jouw schoonmoeder niet met jullie overlegd heeft. Als ik even objectief naar jullie situatie kijk zou ik mijn man en kind samen laten gaan (ook leuk voor hun band!) en me zeker niet te druk maken over de gevolgen daarvan. Je zoontje redt zich wel en vermaakt zich misschien zelfs wel. Oh en ik zou mijn man zeker niet 'dwingen' thuis te blijven omdat jij daarmee je punt naar je schoonouders wil maken. Dat zal jullie band niet verbeteren vrees ik.
     
  17. chantal26

    chantal26 Fanatiek lid

    Jun 25, 2007
    4,181
    0
    36
    Maar ik denk als je nooit niks met je zoontje gaat doen, dat het ook niet goed kan zijn voor zijn ontwikkeling.
    En dan leert hij het nooit, en raakt hij er nooit aan gewend.
    Wij gingen vorig jaar ook gewoon op vakantie.
    Als je het niet probeert dan zul je er ook nooit achter komen hoe hij erop reageert.
    Mij lijkt het niet goed om je kindje overal bij weg te houden.

    En dat je schoonouders hadden moeten overleggen vindt ik een klein beetje onzin.
    Het is toch een verassing.
    Het is niet echt aardig wat ze allemaal zegt, maar jij reageert ook niet echt leuk op hun verassing.
    Ik zal dan ook boos worden.
     
  18. Kwek

    Kwek Fanatiek lid

    May 16, 2009
    3,210
    1,269
    113
    Centrum België
    Ik zie eerlijk gezegd ook het probleem niet. Toen onze dochter 8 maanden was, zijn we naar het zuiden van Frankrijk gereden - zij in de MC - en hadden geen probleem.

    Je schreef ook dat hij al huilt als je naar Ikea rijdt (ik veronderstel dat het dichtbij is), dus ik vrees dat als dit jullie ijkpunt is/blijft, jullie en jullie zoontje een hele enge leefwereld zullen creëren.

    En tja, hij is te groot voor den kinderwagen (bak?), nou, er zijn miljoénen kinderen die lekker in de buggy zitten hoor! Hebben ze nog een leuk zicht op alles ook!

    BTW, ik wil je ziekte zeker niet minimaliseren, maar zou het jammer vinden dat je kind hier mee het slachtoffer van zou zijn...
     
  19. Manuk

    Manuk Fanatiek lid

    Oct 19, 2010
    2,751
    62
    48
    Female
    Groningen
    Ik kan me je reactie en gevoel goed voorstellen..
    Het was inderdaad een kleine moeite geweest om ook jullie even te vragen wat jullie mening is over dit uitje. Als het wel met alle andere kinderen is besproken en met jullie niet, dan zou ik me ook gepasseerd voelen.
    Het is dan natuurlijk ook olie op het vuur gooien om als ze al nooit rekening met jullie houden en het niet overleggen dan zo uit je slof te schieten als er toch wat weerstand van jullie komt. Het had best even in overleg gekund ook gezien jullie situatie met jullie zoon.

    Ik denk dat je het nu moet laten zoals het is, je man gaat mee en jij en je zoontje blijven thuis. Wellicht is het als de situatie wat bekoeld is iets om met je schoonouders rond tafel te gaan zitten en bespreken wat jullie dwars zit. Er is meer gebeurd en om in de toekomst dit weer te voorkomen is goed praten misschien een begin?

    Koop een leuk cadeau, bos bloemen voor smoeder en geef die aan je man mee. Ga eventueel zondagochtend samen met je man en je zoon een kopje koffie drinken bij je schoonouders om nog even stil te staan bij hun huwelijk.

    Liefs Manuk
     
  20. Sunlight

    Sunlight Fanatiek lid

    Nov 7, 2007
    2,717
    0
    36
    beveiliger
    friesland
    he meid,

    ik snap wel dat je boos bent als die de zoveelste keer als is.
    maar ze hoeven niet met jullie te overleggen het is hun dag!
    en dat jij je kleintje van 8 maand niet meeneemt in de auto voor 3 uur dat vind ik ook niet normaal. hier een zoontje die auto rijden verschrikkelijk vind maar hij moet toch elke 3 weken naar oma en die woont 2.5 uur bij ons vandaan.
    nou pech gehad hij zal wel mee moeten hij meot er maar aan wennen. ik zeg altijd een baby/kind moet zich aanpassen aan jou en jij moet je niet aanpassen aan de baby/kind.
    ik snap je schoonmoeder heel goed dat ze boos is. en ik snap ook dat ze het allemaal heeft gezegd. het is niet goed maar zoiets gebeurd als je teleurgesteld bent.

    wij zitten soms ook wel eens met een kind die 2.5 uur krijst nou ja niks aan te doen muziek wat harder en net doen of horen we het niet. als hij er eenmaal uit is is hij blij.
    en meestal valt die gewoon in slaap ook al vind hij het vreselijk in de auto.
    en een dagje beeksebergen nou meid ik vind dat je je zoontje daarmee pest als je het overslaat.
    en ik snap je man helemaal dat hij wel gaat.
    ze heeft tenslotte haar excuses aangeboden. dus jij moet nu ook weer verder boze hoofd aan de kant en er weer even reeel overnadenken. en een babay van 8 maand kan heus al wel in een buggy hoor. hier met 5 maand al hij wou de wereld zien. dus geen gedonder en in de buggy 8 maand nou dan moet dat helemaal kunnen!!!!
    dus nee ik snap het probleem ook echt niet!!
    meenemen die kleine en hup een gezellige dag maken en niet meer zo boos zijn om een dagje "gezellig"uit.
     

Share This Page