ZWARE DIP!!! toekomst plannen naar de maan?

Discussie in 'Alleenstaande moeders' gestart door Acem, 19 jul 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Acem

    Acem Fanatiek lid

    6 mei 2010
    1.587
    8
    38
    Brabant
    Thanks allemaal,

    Zoals ik eerder zei.. misschien ben ik nogal niet realistisch bezig geweest haha...

    Als ik het een en ander lees dan hoef het idd niet slecht te zijn.
    Met minder kun je idd prima leven als ik het zo lees.
    Alleen dingen die je wilde kunnen nog wel maar iets minder.

    Het tekort komen waar ik het over had gaat niet zozeer om dure dingen kunnen kopen.
    Het idee dat je met de schoolvakanties weekje met de kleine weg kan, op wintersport of weekend weg naar een leuk parkje, wordt in een keer beperkt. En dat is wel jammer.

    Mijn ventje krijgt meestal kleding van mijn zus haar zoontje.
    En als ik wat koop, toch echt alles in de aanbieding hoor. Dat zal later niet anders zijn hoor, al had ik 2000 euro verdient.

    Misschien is het ook wel een stukje, willen bewijzen dat je ook zonder een man het ook goed voor elkaar kan hebben.

    In mijn toekomst plannen hou ik geen rekening met eventueel een man.
    Ik wil op eigen kracht mijn dingen bereiken.

    Ik vind het eigenlijk wel heel fijn zo, zonder man.

    Ik ben in ieder geval heeeeeeeeeeeeeeel wat gemotiveerd. Het helpt dus wel om je frustraties te uiten en ervaringen van andere te horen die het gewoon prima hebben met minder zelfs.

    thanks meiden.
     
  2. kleinvisje

    kleinvisje Niet meer actief

    1500 is inderdaad echt niet weinig.

    even ter vergelijking:
    ik heb HBO studie gedaan pedagogiek
    en met aantal jaar ervaring verdiende ik 1600 netto per maand
    toeslagen waren:
    0,00 huurtoeslag
    0,00 zorgtoeslag
    57,00 kindgebonden budget
    352 alleenstaande ouderkorting met aanvulling

    per maand dus zo'n 2000,- netto
    huur 650
    eneco 131
    ziektekosten 130
    telefoon / internet 45
    verzekeringen (overlijden, wa etc) 40
    kinderopvang eigen bijdrage 230
    water (evides) 13
    totaal zo'n 1250 euro aan vaste lasten momenteel

    houd ik 750,00 over voor
    - vervoer
    - boodschappen
    - kleding en verzorging zelf en kind
    - cadeautjes voor verjaardagen
    - extra kosten zoals lenzen

    en in mijn geval betaal ik dan ook bijna 300 euro aan schuldsanering (door relatie / ex in sanering) maar dit is normaal gesproken natuurlijk niet aan de orde

    je kunt met 1500 euro mijn insziens dus heus prima rondkomen hoor
    net hoe hoog je je eisen stelt
    - dure auto rijden wordt moeilijk
    - hoge huur of duur koophuis alleen is ook moeilijk
    maar " gewoon" leven is zeker te doen en niet alleen status of duur etc is belangrijk, juist het genieten van wat je wel hebt maakt dat het goed (genoeg) is.
     
  3. Acem

    Acem Fanatiek lid

    6 mei 2010
    1.587
    8
    38
    Brabant
    #23 Acem, 19 jul 2011
    Laatst bewerkt: 19 jul 2011
    Ja, dat is heel erg overzichtelijk...:D
    Een dure auto als alleenstaande mama zit er sowieso niet in maar auto vind ik toch echt niet zo belangrijk> ik rij momenteel een peugeotje 206 en ben er echt blij mee.

    Ja je komt al snel bij de 2000 euro met aanvulling dus eigenlijk moet ik me geen zorgen maken als het allemaal goed gaat.

    Ik zat namelijk te denken om op de Uni psychologie te gaan doen.
    Maar nergens voor nodig!

    :D hier word ik zeker wel door gemotiveerd.

    Maar waarom ontvang je geen zorgtoeslag? hier heeft iedereen toch recht op?
     
  4. kleinvisje

    kleinvisje Niet meer actief

    boven bepaald jaarinkomen bruto (ligt rond de 29500 als ik het goed heb uit mijn hoofd) heb je hier geen recht meer op hoor op die zorgtoeslag. huurtoeslag lag wat lager dan zorgtoeslag maar heeft allemaal met inkomen te maken

    inmiddels ben ik in nieuwe baan iets minder gaan verdienen dan die 1600 per maand (1485 ongeveer nu) en nu krijg ik wel beetje zorgtoeslag.
     
  5. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    10 jul 2008
    13.553
    528
    113
    Vrouw
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Ach wanneer jij gemotiveerd genoeg bent.... zou je het dan bijvoorbeeld niet in deeltijd kunnen doen? Of aangeven bij een toekomstige baan dat je graag wilt doorleren (zijn de meeste werkgevers ook nog wel happig op) En dat je dan op kosten van de baas die opleiding zou gaan doen.
    Oké dan is het niet direct aansluitend, maar wel een opstapje.
     
  6. Beate

    Beate Fanatiek lid

    13 apr 2007
    2.202
    0
    0
    @Damiana: heb niet alle reacties doorgelezen, maar wil toch even reageren. Hier ook een alleenstaande moeder met twee kinderen. Heb twee universitaire studies afgerond en na een paar jaar werken zit mijn salaris nu ongeveer op €1900,-. Jouw idee over een startsalaris met MWD is dus niet echt realistisch, maar volgens mij was je daar inmiddels achter ;) Je ontvangt ook nog eens behoorlijk wat allimentatie in mijn ogen. Ik krijg niets voor mijn twee dochters.
    Ik heb een koopwoning. Is heel goed te doen. Door de hypotheekrente-aftrek is mijn toetsingsinkomen beneden de grens en heb ik toch nog recht op kindertoeslag. Daarbij alleenstaande ouderkorting en combinatiekorting etc. Per maand krijg ik heel wat geld van de belastingdienst!

    Over je voornemen om door te gaan op de uni met psychologie: denk niet teveel op de korte termijn. Nu lijkt het misschien niet te lonen, maar je doorgroeimogelijkheden nemen er wel flink door toe. Ik zit over 5 jaar (dan ben ik 35) aan mijn top qua salaris en zal ik bij 30 uur per week €2700,- netto verdienen.
    Vergeet niet dat doorstuderen er niet aantrekkelijker op is geworden doordat stapelaars nog meer collegegeld moeten betalen. Maar studiekosten kun je ook weer aftrekken van de belasting.

    Na ja, heel veel dingen om rekening mee te houden dus :D
     
  7. Beate

    Beate Fanatiek lid

    13 apr 2007
    2.202
    0
    0
    O ja, zie trouwens dat je in Zuid-Holland woont. In bijv. Rotterdam kan je al hele leuke appartementjes kopen rond de 100.000 euro. Daar hoef je echt niet de hoofdplrijs voor te verdienen om dat te kunnen betalen. Heb mijn eerste woning voor 95.000 gekocht op basis van een loon van ongeveer 1200 netto per maand. En nu is de rente laag en de overdrachtsbelasting gedaald: maakt het er allemaal aantrekkelijker op.
     
  8. Acem

    Acem Fanatiek lid

    6 mei 2010
    1.587
    8
    38
    Brabant
    :D ik word behoorlijk vrolijk met alle positiefs die ik lees...:D
    Ja ik ben wel heel blij dat mijn ex 150 euro betaald aan alimentatie...

    ik kan daar prima de spullen voor mijn kind mee kopen. voeding en al die dingen zijn vet duur. het helpt echt heel erg. Balen dat je niets krijgt van je ex. Ik heb wat dat betreft de ideale ex vriend die ontzettend gek is op ons kind en absoluut niet wilt dat hem iets tekort komt zeker omdat ik er helemaal alleen voor sta, heb meer steun aan hem dan mijn eigen familie.;) in ieder geval iets waar ik geluk mee heb.

    wij hebben het zo afgesproken dat hij tot als cris 4 jaar is 150 euro betaald als de creche komt te vervallen betaald hij 250.
    Dat betaald hij tot cristiano 21 jaar is. Daar is hij mee akkoord gegaan en staat op papier.

    Ik zou het nu echt niet zonder alimentatie hebben gered.
     
  9. Acem

    Acem Fanatiek lid

    6 mei 2010
    1.587
    8
    38
    Brabant
    klopt ik woon ook in rotterdam.. maar ik ga verhuizen naar Eindhoven, vind het belangrijk dat mijn kind even veel tijd met zijn vader doorbrengt. Ik krijg ten slotte meer hulp van hem dan van mijn familie. Totaal geen steun van hun.

    Ik woon nog thuis, maar het is net of ik alleen woon. Ik moet echt alles zelf kopen... ;) ooit was het anders.

    Mijn ma denkt zelfs dat ik een fortuin krijg nu ik een kind heb en wilt dat ik 200 euro betaal,;) mijn salaris van vroeger was niet anders dan nu... 700 euro aan DUO, en vroeger hoefde ik niets te geven omdat ze wist dat ik het niet kwijt kon.;) Ze maakt het me onmogelijk lijkt het.

    maar ja... nog even volhouden.
    thanks voor de info ben er echt blij mee.
     
  10. Acem

    Acem Fanatiek lid

    6 mei 2010
    1.587
    8
    38
    Brabant
    zat ik ook aan te denken, later via mijn werk. :D is goedkoper.
     
  11. ikke84

    ikke84 Fanatiek lid

    28 feb 2010
    3.062
    507
    113
    @kootjekuuk wat heb jij een enorme hoge eigen bedrijge voor de kinderopvang(hoeveel dagen had je daar opvang voor?) een gastouder of kinderdagverblijf?
     
  12. Acem

    Acem Fanatiek lid

    6 mei 2010
    1.587
    8
    38
    Brabant
    Voor 2 kinderen is dat normaal hoor.. Mijn zus is ook zoiets..
    En ze gaan maar 3 dagen naar de dagverblijf.
     
  13. ikke84

    ikke84 Fanatiek lid

    28 feb 2010
    3.062
    507
    113
    Ja maar koetjekuu heeft er nu nog 1tje, vind het best een hoog bedrag eigenlijk.
     
  14. Aurin

    Aurin VIP lid

    10 okt 2008
    8.337
    0
    36
    pedagogisch medewerker kinderopvang & Kraamverzorg
    naast denhaag
    ik red het met 1000 euro netto salaris, en dan idd de toeslagen etc erbij..
    kom elke maand net uit.. maar goed ooit gaat het vast beter denk ik dan...
     
  15. kleinvisje

    kleinvisje Niet meer actief

    heb inderdaad 1 zoontje
    gaat 4 dagen naar de opvang.
    maar eigen bijdrage is ook afhankelijk van je salaris he. met bijvoorbeeld 1200 zul je minder betalen dan met idd een salaris van zeg maar 1600 euro.
     
  16. Acem

    Acem Fanatiek lid

    6 mei 2010
    1.587
    8
    38
    Brabant
    Ow dan ben ik in de war met een ander, ja dan is het wel veel ja. Ik heb voor 4 dagen (100,14) gelukkig betaald mijn ex dat.:D niet echt veel.

    Wat ben ik dan blij dat als ik wat meer ga verdienen mijn kindje niet meer naar de creche gaat>>> de bedragen zijn zo belachelijk veel...
    En volgende jaar willen ze op opvang gaan bezuinigen... :$ wordt nog duurder.
     
  17. Lola1982

    Lola1982 VIP lid

    16 jul 2007
    18.000
    1.841
    113
    Ik heb ook dezelfde opleiding gedaan. Ik ben 3 jaar geleden afgestudeerd en werk nu 4 jaar (ben bij mijn stageplek blijven hangen en deed mijn laatste jaar in deeltijd).

    Ik werk 28 uur en verdien bijna 1600 euro netto. Daarbij krijg ik nog alleenstaandeouderkorting en KGB. Ik kom dan uit op 2100 euro. Ik vind dit best netjes voor een alleenstaande moeder.
    Ja kopen zit er niet in, maar wie kan er tegenwoordig nog op 1 salaris kopen (ze zullen er gerust zijn, maar met een modaal inkomen lukt dat niet, althans niet waar ik woon!)

    Ik weet niet hoe veel dagen je wil gaan werken ed, maar toen ik afgestudeerd was en 4 dagen werkte verdiende ik ongeveer 1650 netto per maand en dan kun je zien dat ik in die paar jaar tijd best in salaris ben gegroeid. Ik ben alleen minder gaan werken.

    Ik wil ook een post HBO doen volgend jaar, dit wordt betaald door werkgever en dan ga ik er ongeveer 200 a 300 euro netto per maand op vooruit. Dus zo slecht is het allemaal niet hoor!

    anders stoppen met studie en een andere richting op?!
     
  18. Lola1982

    Lola1982 VIP lid

    16 jul 2007
    18.000
    1.841
    113
    Dit is niet echt realistisch. Het jaarsalaris ligt dan wel wat hoger dan 18000 hoor! Althans, ik werk ook in die sector en het verschilt misschien ook weer per branche, maar denk dat je echt richting de 25000 moet denken op jaarbasis.

    Dat betekent dus dat de toeslagen vele malen lager liggen dan jouw berekening.

    Ik verdien bijna 1600 euro.
    Ik krijg 30 euro zorgtoeslag en 50 euro huurtoeslag (mijn huur is 530 euro per maand). ;)
     
  19. Beate

    Beate Fanatiek lid

    13 apr 2007
    2.202
    0
    0
    Tja, het lastige is dat voor een hypotheek alleen wordt gekeken naar inkomen uit werk en niet naar toeslagen, alimentatie etc. Op basis van 2100 netto kan je best wel een aardige hypotheek krijgen. Daar kun je niet overal wat voor kopen (Adam, Utrecht etc. zijn erg dure regio's), maar er zijn ook veel plekken in NL met goekopere huizen.
     
  20. Acem

    Acem Fanatiek lid

    6 mei 2010
    1.587
    8
    38
    Brabant
    Bedankt voor julie reacties...
    Dankzij jullie ben ik over mijn dip heen en heb ik juist veel meer zin om verder te gaan... Jullie doen me inzien dat het prima te redden is als alleenstaande ouder. En dat maakt me blij...

    @lola het ziet er goed uit wat je allemaal schrijft. Goed dat je daarnaast nog een studie gaat doen...

    Ik ben sowieso van plan om in Eindhoven te gaan huren/ kopen..
    Ik was gisteren toevallig bij mijn buurvrouw... Zij huurt ook en haar huis is ook helemaal naar wens verbouwd!

    Prachtige woning... Dus het kan allemaal wel. Ik hoor namelijk heel veel mensen zeggen dat je in een huurwooning beter niets doet aan verbouwingen omdat je later als je weg wilt alles weer op de oude stand moet terug brengen...

    Maar mijn buurvrouw heeft zich helemaal uitgeleefd jeetje... De volgende bewoner zal er waanzinig blij mee zijn!
     

Deel Deze Pagina