vraag aan iemand die medisch geschoold is

Discussie in 'De lounge' gestart door Sila24, 25 jul 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. gebakje

    gebakje VIP lid

    15 dec 2010
    5.130
    0
    0
    Heerle (NB)
    Vorige keer bij het bloedprikken in het ziekenhuis , trok ik mijn arm weg en vroeg of hij niet moest desinfecteren. ( want ik dacht dus dat dat moest)

    Bleek niet meer zo te zijn. Had idd geen meerwaarde.
     
  2. Lola1982

    Lola1982 VIP lid

    16 jul 2007
    18.000
    1.841
    113
    Ik mag injecteren (doe het liever niet) en desinfecteer ook niet, ik moet mijzelf ook zo nu en dan een periode dagelijks injecteren en ook dan desinfecteer ik niet.
     
  3. bwoe

    bwoe Actief lid

    14 jun 2009
    180
    0
    16
    NULL
    NULL
    Met een goede afweer is het inderdaad niet nodig om de plek van de injectie te ontsmetten. Op bijvoorbeeld prikpoli's, waar de mensen die prikken de medische achtergrond van de patiënten niet kennen, wordt er vaak standaard wel ontsmet. Dit omdat juist mensen met een slechte afweer (bij behandeling van sommige kankersoorten) vaak naar de prikpoli moeten.
     
  4. anastasia

    anastasia VIP lid

    29 jul 2007
    7.702
    0
    0
    verpleegkundige
    Zuid Holland
    bij bloedprikken moet het wel, je prikt een ader aan en hebt dan zeker wel risico op infectie maar door de kou van het alcohol komt het vat ook naar boven en is prikken makkelijker.

    Ik werk verder met naalden in het ziekenhuis wij desinfecteren wel omdat wij een slagader aanprikken.

    Als wij pt moeten prikken voor vit b of andere injecties, dan doen we het meestal wel. Maar de richtlijnen zijn in ieder zikenhuis en afdeling anders.
    Sommige injectiespuiten hebben in de verpakking standaard een schoonmaakdoekje :)
     
  5. taliaa

    taliaa VIP lid

    2 mrt 2007
    16.076
    2.220
    113
    Brabant
    over bloedprikken he..
    volgens mij is het protocol dat bij minder kwetsbare mensen (dus de normaal gezonde mensen) er niet gedesinfecteerd hoeft te worden.
    en let maar eens op wat bijna elke lab medewerker doet: desinfecteren en vervolgens erop tikken met de vinger, dus steriel is het dan al niet meer he...
     
  6. mm7

    mm7 Fanatiek lid

    9 feb 2010
    2.801
    28
    48
    Nope, desinfect is niet nodig. Doen ze bij t cb ook niet, en dan gaat het nog wel om babys. Tegenwoordig is het erg achterhaald. Er zijn nu veel strengere regels voor het gebruik en schoonmaken van de ruimte en de materialen waar in en mee je de prik krijgt. Dont worry!
     
  7. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Ja, haha, die is goed!:D

    Hier labmedewerkers die zelfs zonder handschoenen werken dat vond ik wel vreemd?
     
  8. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Ja maar dan doen ze het dus fout!

    Je mag wel tikken met je vinger maar dan moet je eerst je vinger ook desinfecteren met dat doekje. Vaak desinfecteren ze met hetzelfde doekje even snel hun vinger en heb je dat niet door.

    En zonder handschoenen is omdat je anders fouten gaat maken. Je hebt het gevoel niet goed meer en zo´n handschoen doet dan toch geen bal omdat die naald er zo doorheen gaat. Ook gewoon tal van HIV of AIDS/patienten geprikt zonder handsschoenen. Je gaat dan anders doen omdat die dingen stroef zijn en anders aanvoelen en dan ga je fouten maken.
     
  9. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Maar dan halen ze dus het eventuele vuil van de patient over hun eigen vinger, dat is toch ook fout?

    Weet je vantevoren of je iemand prikt met zo'n ziekte?
     
  10. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Ja meestal weet je dat wel dmv de bepaling die er gedaan moet worden.

    Verder wrijf je niet de vuilheid er vanaf je schakelt de bacterien even uit, wanneer iemand echt zo enorm vies is lijkt me dat je nog een ander doekje pakt. Maar verder is het nogmaals niet echt bewezen dat het iets doet, je wacht ook niet 1 min met bloed afnemen wat dan zou moeten.
     
  11. fleur24

    fleur24 Fanatiek lid

    26 sep 2008
    1.442
    1
    38
    Ik krijg elke week een injectie en ik krijg altijd desinfect op de plek waar ze de prik zetten. Ook desinfecteren zij hun handen voordat ze verder gaan. En ik ben wel schoon van mezelf :).
    Wat mij juist opviel was dat er bij bloedprikken bijna nooit meer handschoenen worden gedragen..
     
  12. taliaa

    taliaa VIP lid

    2 mrt 2007
    16.076
    2.220
    113
    Brabant
    @umm, nee wat ik bedoel is:
    handschoenen aan
    desinfecteren
    en dan met die handschoenvinger tikken.
    en trust me, die hebben ze niet gedesinfecteerd!

    dus hier is het desinfecteren idd om de ader zichtbaar te maken.
     
  13. Petra83

    Petra83 Bekend lid

    3 jan 2008
    926
    1
    16
    verpleegkundige
    ons is steeds geleerd, in een thuissituatie niet ontsmetten, en in ziekenhuis omgeving wel. (ik ben verpleegkundige) Dit omdat mensen in een ziekenhuis in de regel toch wel vaak verzwakter zijn en daar elke kans op besmetting moet vermeden worden. Maar bij gezonde mensen die een vitamine injectie moeten, of diabetespatienten die insuline prikken enzo is dit echt niet nodig. Ook omdat uit studies blijkt dat ontsmetten weinig meerwaarde heeft
     
  14. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Ik vind alles best als die pleeg of arts maar schone handen heeft. De protocollen hangen overal en de apparaten met desinfect ook. Toch wassen maar heel weinig artsen na iedere patient hun handen.

    Toen ik in het ziekenhuis lag om te bevallen was er maar 1 pleeg die dat deed en ik heb echt tientallen verschillende gezien.

    Toen mijn zoontje in het zh lag, lag er naast ons een kindje met een gruwelijke hoest, net van quarantaine af. Maar die arts op zijn ronde geeft mij wel een ongewassen hand en betast mijn kind overal.
    Dat vond ik wel vies.

    Mijn ha wast ook zijn handen niet tussen twee patienten, vind ik ook raar.
     
  15. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Maar als je net een handschoen aantrekt is het toch ook niet zo nodig die nog te desinfecteren lijkt me. Ook al zijn ze niet steriel.

    Vind het sowieso raar, met zo'n handschoen aan voel je ook nog eens amper wat.
     
  16. Zena

    Zena Fanatiek lid

    9 dec 2006
    2.428
    0
    36
    Ik was m'n handen wel tussen twee patiënten door, maar dat doe ik als nr 1 weg is en nr 2 nog niet binnen. Misschien doet jouw ha dat ook zo zogelukkig.

    In topic, ik desinfecteer niet. En prik zonder handschoenen. Wat Umm zegt. Je voelt niks anders.
     
  17. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Nee, want hij loopt mee naar de deur en roept de volgende patient uit de wachtkamer. Hij heeft weleens in de mond van mijn zoontje gekeken met zijn vieze handen dus en daar ergerde ik mij aan. Gek genoeg ga je niet even tegen je arts lopen zeggen: "Euh, wast u niet even uw handen?".
     
  18. taliaa

    taliaa VIP lid

    2 mrt 2007
    16.076
    2.220
    113
    Brabant
    een handschoen is net zo schoon als een gewassen hand, dus desinfecteren heeft geen zin als je vervolgens met die handschoen eraan komt.
    maar goed, elke keer bijt ik op mijn tong als ik bloed laat prikken, haha, wil me er niet mee bemoeien, haha.

    Ik heb het ook geleerd hoor, bloedprikken met handschoenen aan. Maar ik prik geen bloed meer, geef alleen injecties. maar kan me voorstellen dat je het met handschoenen aan niet goed voelt nee.
    van mij hoeven die handschoenen ook niet, patiënten denken altijd dat het is om hun te beschermen, maar het dient eigenlijk alleen om de medewerker te beschermen.
     
  19. Nettie

    Nettie Fanatiek lid

    14 jun 2007
    4.016
    0
    0
    Verzorgende IG
    ergens boven in Nede
    Ik moet regelmatig bloedsuikers prikken en doe dan wel desinfecteren. Ik heb namelijk ooit eens iemand bloedsuiker gecontroleerd die net daarvoor banaan had gegeten, de bloedsuiker was abnormaal hoog! Na desinfecteren (of gewoon wassen) vd vinger was de bloedsuiker weer normaler. Doordat het bloed zich vermengde met de sporen van de banaan (waar dus behoorlijk veel suikers inzitten) kwam de waarde dus veel te hoog uit...
    Sindsdien maak ik altijd de plek waar ik prik schoon!

    Maar dat is dus alleen met bloedsuikers controle.... bij insuline spuiten doe ik het ook niet meer
     
  20. Delight

    Delight Fanatiek lid

    17 jan 2011
    2.157
    0
    0
    HBO Facility Management
    Salland
    Voordat ik mezelf prik op bloedsuiker, desinfecteer ik ook mijn handjes.. anders heb je nogal valse waardes inderdaad..

    Die reactie van in het ziekenhuis ontsmetten en thuis niet vind ik eigenlijk heel logisch..

    Mij maakt het niet uit..ze zullen wel weten wat ze doen denk ik dan maar..
     

Deel Deze Pagina