Gekozen voor flesvoeding 'zonder reden'?

Discussie in 'Flesvoeding' gestart door Dora en Boots, 29 jul 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Dora en Boots

    Dora en Boots Niet meer actief

    Hai!

    Ik ben eigenlijk wel benieuwd of er hier nog meer moeders zijn die geen borstvoeding willen geven en direct met de fles starten?

    Ik hoor/lees vooral dat moeders die fv geven het wel eerst hebben geprobeerd of dat er een medische reden voor is.

    Mijn redenen om geen bv te geven:
    - ik wil heel graag mijn lichaam weer voor mijzelf
    - ik heb geen gevoel bij bv
    - een fles lijkt mij veel handiger en papa kan ook de fles geven.

    Eigenlijk heb ik er gewoon geen behoefte aan en wil er ook niet aan beginnen. Ik heb me wel laten informeren en veel gelezen over fv en bv. Zo zie ik ook echt wel de voordelen en geloof/weet ook zeker dat bv betere voeding is.

    Ook denk ik dat bv iets is waar je voor meer dan 100 procent achter moet staan en het mag wel duidelijk zijn: dat doe ik niet;)

    Nog meer moeders die geen 'goede reden' hebben ?;):D
     
  2. babyproject

    babyproject Niet meer actief

    Ik had vantevoren ook niet echt een gevoel of een idee bij BV, maar bij mij stond vast dat ik het hoe dan ook wilde proberen en kijken hoe het zou lopen. Gewoon omdat het werkelijk het beste is voor je kindje. Al geef je maar een weekje, want vooral het colostrum is zooo goed voor ze. Vol met afweerstoffen en mineralen, eiwitten en vitamines. Na een dag of 5 ga je pas echte melk geven. Ik was dus vastberaden om in elk geval het colostrum te geven. En als het verder niet zou gaan, nou ja, dan kun je altijd nog overstappen.

    Ik denk ook dat dat de reden is dat veel vrouwen het in elk geval proberen, omdat overstappen zo eenvoudig is. Het is vantevoren gewoon niet zo goed in te schatten hoe je gevoel daadwerkelijk is zodra je kindje er is en het is niet gek dat je er nu nog niet voor 100% achter staat. Hoe kun je volledig achter iets staan wat voor jou onbekend is? 1 van de mooiste momenten vond ik dat ze na de bevalling mijn meisje meteen op mijn buik/borst legden en dat ze al op zoek ging. Het was liefde op het eerste gezicht :D

    Wat betreft je overige redenen:
    Even eerlijk: na de bevalling is je lichaam nog lang niet herkenbaar als "jouw lichaam". Borstvoeding geven zorgt er juist voor dat je meer afvalt (want het verbrandt veel calorieën), en dat je baarmoeder weer goed en snel krimpt. Dus een paar weekjes borstvoeding geven zorgt er volgens mij juist voor dat je eerder je eigen lichaam terug krijgt.

    Ik snap je redenering wel, maar het duurt sowieso een week of 6 voordat je lichaam weer een beetje is hersteld van je zwangerschap en je bevalling.

    In het begin is een fles geven meer werk dan de borst. Vooral met nachtvoedingen is het ideaal als je meteen kan aanleggen ipv dat je naar beneden moet om een flesje te maken, terwijl je kindje huilt van de honger. Sowieso kun je met borstvoeding sneller reageren en hoeft je kindje niet te huilen, want bij de eerste hongersignalen kun je aanleggen.

    Ik wilde ook graag dat mijn man snel een flesje kon geven, maar hij had maar een week vrij na de bevalling en moest toen weer werken terwijl ik natuurlijk verlof had. In de praktijk bleek het eenvoudiger dat ik de voedingen deed. Toen ze 5/6 weken was zijn we, naast de borstvoeding, gaan oefenen met een flesje geven. Dat ging prima en vanaf toen kreeg ze 3/4 flesjes per week. Het is wel pittig als alle voedingen op jouw schouders liggen, dat geef ik toe. Daarentegen kan je man dan mooi de verschoningen doen :p

    Nou ja, je hebt dit vast allemaal al eerder gehoord en misschien zal het je helemaal niet overtuigen, maar denk er nog eens over na. Want stoppen kan altijd nog!

    Mijn zusje denkt er overigens net zo over als jij. Ook zij wil meteen flesvoeding gaan geven, dus er zijn meer vrouwen die er zo over denken :D;)
     
  3. sannie30

    sannie30 Fanatiek lid

    24 jan 2011
    1.050
    9
    38
    Omdat ik gewoon geen bv mama ben! Ik heb me nu nog over laten halen om het te proberen, maar bij een evt volgende wil ik meteen flesvoeding geven.
     
  4. Dora en Boots

    Dora en Boots Niet meer actief

    @ babyproject:
    Ik weet dat al mijn redenen te weerleggen zijn, net zoals ik weer een antwoord terug kan formuleren op jouw beredenering.;)

    Daarom heb ik het ook over eigenlijk niet echt een reden, gewoon een gevoel en iets wat ik zeker weet.:)

    @sannie:
    Ben eigenlijk wel nieuwsgierig door wie je dan bent overgehaald?:)
    Man vind het geen enkel probleem en staat achter elke keuze met betrekking tot fv/bv.
     
  5. sannie30

    sannie30 Fanatiek lid

    24 jan 2011
    1.050
    9
    38
    Door de verpleging in het ziekenhuis. Kids lagen in de couveuse, dus het kolf apparaat werd al snel naast mijn bed gereden. Ik voelde me niet prettig, maar deed het toch; "want het is toch het beste voor je kindje???" zeker bij prematuurtjes. Achteraf denk ik ook dat ik het heb laten gebeuren, ik stond op dat moment niet zo sterk in mijn schoenen.

    Ik heb laatst een vriendin van me advies gegeven, die wil namelijk ook geen bv geven als de kleine er is. Heb gezegd, zorg dat papa tegen de kraamverzorgster kan zeggen dat je fles wil geven, want je hormonen kunnen je doen besluiten om het tegen je zin in te gaan proberen :D
     
  6. klarinet

    klarinet Fanatiek lid

    23 apr 2007
    2.985
    132
    63
    Praktijkondersteuner somatiek
    Zuid limburg
    Ik wilde ook FV geven, echter toen Milan op mijn borst lag en hij duidelijk aan het zoeken was hebben we het toch geprobeerd.
    Na drie dagen wel alsnog overgegaan op FV.

    Nu heb ik weer de twijfel en heb besloten het te laten rusten tot na de bevalling. Dan maak ik de keuze wel!
     
  7. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    Hoezo geen reden? Je geeft toch drie redenen die voor jou goed zijn? Prima toch? Het is geen gif.
     
  8. Vlinder249

    Vlinder249 Actief lid

    15 apr 2011
    167
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik heb ook meteen gekozen voor flesvoeding. Ook om de redenen die jij hebt gegeven en ik gewoon niet HET gevoel erbij had..

    Ik heb wel een momentje gehad toen ze een paar uur oud was en echt aan het 'zoeken' was dat ik me een soort van schuldig voelde... Maar ze doet het super op de flesvoeding en is een heel tevreden meisje, wat goed drinkt, veel lacht, goed slaapt en goed groeit dus ik heb er geen spijt van.

    Als je twijfelt zeg ik doen, en gewoon proberen maar als je er niet achter staat denk ik dat het niet gaat werken.

    Ik heb gelukkig geen vervelende reacties gehad in het ziekenhuis of van de kraamhulp die je proberen over te halen, want dat vind ik echt irritant gewoon. Sorry dat ik het zo zeg maar je bent na de bevalling zo vatbaar om je schuldig te voelen en er hoeft maar 1 iemand te zeggen "Je wil toch het beste voor je kindje" en je bent om!

    Ach ja.. het blijft altijd een discussie gevoelig onderwerp.
     
  9. Dora en Boots

    Dora en Boots Niet meer actief

    Daarom heb ik zonder reden ook tussen haakjes staan, omdat het voor anderen redenen kunnen zijn die zij geen reden vinden. Ehm, volg je me nog:D
     
  10. Dora en Boots

    Dora en Boots Niet meer actief

    Hmm, ja logisch hoor dat je je toen hebt laten overhalen. Vooral omdat je dan nog zo gevoelig bent en als er al vanuit word gegaan lijkt het me helemaal lastig!
     
  11. Jorietje

    Jorietje Fanatiek lid

    22 feb 2006
    4.149
    688
    113
    Zuid-Holland
    Hier ook gelijk FV gewoon omdat ik BV absoluut niet zag zitten. Dat getutter aan mn lijf, is niks voor mij. Heb er geen seconde spijt van gehad, moet ik zeggen.

    Wel af en toe de vraag gehad of ik toch niet zou proberen BV te geven, maar ik zei heel stellig dat dat echt niks voor mij is, en toen hadden ze al door dat dit wat mij betreft onbespreekbaar is ;) Bij een evt. 2e kindje zou ik weer gelijk voor FV kiezen
     
  12. Tess11

    Tess11 Actief lid

    12 jul 2008
    317
    1
    0
    Hoi,

    hier ook een echte "flesmama". Ik heb altijd het gevoel gehad dat ik geen borstvoeding wilde geven mocht ik ooit zwanger worden. Inmiddels is mijn 2e kindje geboren en nog steeds sta ik achter mijn gevoel om geen borstvoeding te geven. Om dezelfde redenen als jij hebt.
    Ik geloof ook als je er niet achter staat het niet gaat werken. Gelukkig nooit vervelende reacties gehad.
     
  13. Maria74

    Maria74 Niet meer actief

    Exact mijn verhaal! 4 weken volgehouden, maar mijn gevoel van te voren dat ik er niet geschikt voor ben, klopte dus toch :)
     
  14. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    Ik snap je hoor.. ik vind het alleen zo jammer dat het nodig is om hier iets van te vinden. Je bent moeder geworden. Doe lekker wat je goed dunkt!
     
  15. Suzannes

    Suzannes Fanatiek lid

    20 nov 2009
    1.130
    3
    36
    hier precies hetzelfde hoor, ik zag het totaal niet zitten! Ben ook blij dat ik meteen voor de fles gekozen heb, ook al heb ik tijdens zwangerschap beetje getwijfeld, omdat mijn man graag wou dat ik het zou proberen, maar zag het echt niet zitten en we hebben daar allebei vrede mee.

    iemand anders schreef hier dat ze zich even schuldig voelde toen de kleine na de geboorte ging ''zoeken'' - hier precies hetzelfde, dat deed Linde ook en toen dacht ik wel even: wat werk ik de natuur tegen. Maar ach, ben hier uiteindelijk erg happy mee en bij een volgende zou ik ook gewoon meteen weer voor de fles kiezen.
     
  16. mieke1987

    mieke1987 Lid

    3 mei 2011
    83
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ook ik begin om eigenlijk alle bovenstaande redenen niet met bv. Heb er gewoon helemaal Niks mee . Zelf doen waar je je lekker bij voelt toch?
     
  17. Vica86

    Vica86 Niet meer actief

    Hier gelijk gestart met flesvoeding. Bij mijn dochter wel bv geprobeerd maar dit kwam niet op gang en ze viel veel te veel af. Moest fulltime gaan kolven, maar na de strijd met de bv zag ik dat niet meer zitten. Vanaf het 1e flesje kunstvoeding was ze supertevreden. Dit keer dus gelijk met de fles begonnen.
     
  18. NooNoo

    NooNoo VIP lid

    18 jul 2010
    5.422
    1
    0
    Ik ben er om precies dezelfde reden niet aan begonnen. Altijd al het gevoel gehad dat dat niks voor mij is. Ik heb me er gedurende de zwangerschap in verdiept en gehoopt dat ik nog zou omdraaien, maar dat was dus niet het geval.

    Heel even heb ik me er een beetje schuldig over gevoeld, zo van: ik had het nóg beter kunnen doen dan dat ik nu doe... Maar aan de andere kant, zou dat echt zo zijn geweest? Zou het echt beter zijn geweest als mama ergens niet achter staat en het dan tóch doet, over haar eigen gevoel heen walsen. Ik vond de kraamperiode en de weken er na zo al heftig genoeg, dan wil ik ook niet gaan lopen trekken en pushen aan mezelf. Het was er niet gezelliger op geworden.

    We zijn nu bijna 10 weken verder en ik denk nog regelmatig: wat ben ik blij dat ik bij m'n gevoel gebleven ben!
     
  19. tulip

    tulip Niet meer actief

    voor mij wel een reden, maar voor anderen onzin ws: ik sta gewoon niet achter het idee dat moedermelk voor kindjes is en koemelk voor kalfjes. Ik vind het een raar idee dat je iets drinkt wat je eigen lichaam aanmaakt. Voor anderen juist de reden om bv te geven en voor mij de reden om er niet aan te moeten denken, bleghh
     
  20. Karinnetje82

    Karinnetje82 Bekend lid

    9 jan 2008
    537
    0
    0
    Bij de 1ste 2 dagen bv gegeven, ik geef mezelf soms nog de schuld dat het aan mij lag omdat ik me niet goed heb laten informeren. Ik raad dan ook altijd mensen aan als het te sprake komt dit echt te doen. Ik dacht namelijk omdat mijn borsten al vanaf 20wkn zwangerschap lekte dat ik gelijk borstvoeding had maar een paar uur na de geboorte lag ik aan een kolfapparaat en er kwam misschien maar 2ml uit. Eenmaal de 2de dag en nacht thuis lukte het aanleggen niet en gingen mijn tepels steeds pijner doen. Mijn zoontje kreeg ik op een gegeven moment haast niet meer wakker en na 6uur zonder dat hij voeding had gehad hebben we samen (vriend en ik) besloten een flesje te geven en hij dronk hem zowat in 1 teug leeg. Ik was gelijk een stuk rustiger, we hadden alleen de volgende dag een kraamverzogster die heel boos was dat wij zonder overleg zomaar waren overgestapt.

    Toen hebben wij besloten wat een ander ook zal vinden dat we bij ooit een 2de gelijk fv zouden gaan geven. Ik ben gewoon geen persoon voor bv, ik heb nogal last van faalangst en ben best onzeker dus daarom de keuze voor fv. Ook al is het prachtig en lijkt het me een mooie ervaring als bv geven lukt ben ik nog steeds erg blij met deze keuze.
     

Deel Deze Pagina