Hoi meiden! Vanmiddag is onze kat overwachts bevallen van kittens. Maar nu is er een probleem ze loopt voor ze weg,en kijkt er niet naar om. Ook lijken ze me wat te vroeg geboren ze hebben wel wat haar maar lijken best kaal..... Wat moet ik doen? Wat kan ik doen? Ze leven nog wel en kruipen als het ware ook wel door de box maar mama wil er volgens mij niks van weten! Dierenarts heb ik gebeld maar kan niemand te pakken krijgen! Iemand tips? Want dit kan zo niet.
idd zelf voeden tot moeders het overneemt, misschien zijn ze ziek? dan is het zo dat de moeder ze afwijst namelijk.
Heb je geen dierenasiel die je kunt bellen? Die hebben vaak op hun voicemail wel een noodnummer staan.
Ik heb wel nutrilon in huis, hoeveel moet zo'n kitten hebben? En hoe vaak per dag? Vind het zo zielig.. Of ze ziek zijn weet ik zo niet,, ze lijken me wel kwiek..
geven tot je ziet ze verzadigt zijn als ze niet meer willen dan nemen ze niet meer en ongeveer elk uurtje proberen te geven kleine beetjes zo deed ik het bij een van de poezen van vrienden van mij die poes moederde ook niet dus heb ik ze mee genomen en de moeder kat toen ook maar ze wilde echt niets van ze weten heb ze allemaal groot gebracht en hebben allemaal een mooi huisje gekregen
De DA heeft als het goed is een noodnummer. Ik zou zeker even bellen! Lukt dat niet, even de dierenambulance bellen...
Dat is heel lastig als je niet weet wat je moet doen. Je moet namelijk naast het voeden ook hun ontlasting op gaan brengen. Dit moet je doen door op een bepaalde manier hun buikje te masseren. Moederpoes doet dit door er overheen te likken.. En nutrilon lijkt mij niet heel gezond voor kittens, maar er bestaat gewoon kittenmelk voor jonge kittens die niet door moederpoes worden of kunnen gevoed worden.. Hebben jullie de kleintjes al vaak vastgehad of andere mensen, dit kan als gevolg hebben dat ze haar kittens afweerd. Of ze zijn inderdaad ziek en gaat ze er niet voor zorgen... ik zou als ik jou was toch advies vragen aan een dierenarts of asiel.. Desnoods een andere dierenarts die wel dienst heeft in de avond of een nood nummer. Als je nu niks doet gaan ze dood... Ze moeten namelijk eten. Om hoe veel kittens gaat het?
Nutrilon is volgens mij een redelijk alternatief omdat het geen melk bevat. Daar kunnen katten niet tegen.
Wat je kan doen is een nestje opzoeken in de buurt of moederpoes die accepteert en daar dus je kittens onderbrengen... ik ben net kitten af maar van mij mag je het evt wel proberen ze heeft volgens mij nog wel melk gister is de laatste kitten opgehaald... Want het beste is natuurlijk dat ze op worden gevoed door een poes..
Ik woon in Engeland en heb geprobeerd de DA te bereiken maar ik kom echt niemand aan de veren! Ook kan ik op dit moment geen kittenmelk halen want man is werken en ben verder alleen ik heb hier niemand ook heb ik een kleintje van 2 maanden en die kan ik ook niet uit bed hijzen want die is ziek van zijn prik. We verhuizen binnen kort terug na NL. Vriend heeft nachtdienst en ik zal hem bellen om kitten melk mee te nemen! Winkels zijn hier 24/7! Ik ga het zo nog een keer proberen te bellen. Verder hebben we de kittens niet aangeraakt.
Ik ga kijken! Bedankt! Ook lijken ze me erg jong,, ik zal een foto maken dan kunnen julie het zien,, ze lijken me zo klein..
Geen mensenmelk/kinder/babymelk gaan geven hoor. Melk voor kittens is van een andere samenstelling. Ik zou kijken of er een noodnummer van de dierenarts is of anders een opvangstichting even opbellen (er zijn stichtingen die (zwerf)kittens opvangen). Het lijkt me het beste om de dierenarts te bereiken, wellicht is er nog een kitten achtergebleven en wil mams er daarom niet bij liggen. Als de kittens echt veels te vroeg geboren zijn dan is de kans groot dat ze het niet gaan redden, maar het is een beetje lastig van ver af te zien of ze te vroeg zijn. Kittens die niet door mams gevoed worden moeten om de twee uur worden gevoedt en ontlast door een mens, anders kun je ze er niet doorheen trekken (en dan dag en nacht). Edit, een goede link voor het flessen van kittens: Zelf flessen
Mijn kat heeft hetzelfde probleem gehad, zorg dat de kittens warm blijven en laat haar haar kinderen zien. Ik ga voor je duimen dat ze het zelf opppakt! De mijne heeft dat gedaan en de kittens zijn allemaal gezonde katten nu.