Poes zorgt niet voor haar kittens..

Discussion in 'De lounge' started by LuckyMommy, Aug 1, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Emmeken36

    Emmeken36 Bekend lid

    Nov 12, 2008
    874
    0
    0
    probeer een warm veilig 'holletje' te maken: dek de doos of waar ze ook in liggen af met handdoek/deken in een rustige kamer. Misschien voelt moeders zich dan veiliger en blijft ze wel bij ze.

    en kijk es op kattenplaza.nl, op het forum daar zitten een aantal mensen die veel ervaring hebben met het opvangen en voeden van zeer jonge en/of verstoten of achtergelaten kittens, die hebben vast veel goede tips voor je.
     
  2. lautjuhhh

    lautjuhhh Niet meer actief

    @dikkebuik kan er geen buurvrouw even oppassen? en raar dat ze niet willen kijken naar die kleintjes..

    pfff woondje je maar in nederland heb hier een zogende poes lopen met kittens die van de week weg gaan..
     
  3. Springboon

    Springboon VIP lid

    Oct 9, 2006
    8,278
    1,834
    113
    Female
    Zorg
    Waar mijn liefjes zijn
    @ Dikkebuik... wat een rare bedoeling zeg van de DA.
    Ik zou toch proberen eerst zelf voelen of je nog wat voelt, bij de heupjes... Zo niet, toch moeders in de doos/box, en al aaiend kittens erbij doen..
     
  4. LuckyMommy

    LuckyMommy Fanatiek lid

    Feb 17, 2010
    3,632
    1
    38
    Overdag bij mijn kids, Avonden & weekenden werken
    Normaal gesproken zou de buuf wel even kunnen komen maar die is na de camping met haar kinderen de rest van de buren ken ik niet.
    Ik probeer nu man thuis te krijgen zodat hij haar kan brengen.
     
  5. lautjuhhh

    lautjuhhh Niet meer actief

    @dikkebuik dat kan ook idd..
     
  6. annneliesje

    annneliesje Fanatiek lid

    Jan 16, 2011
    3,569
    0
    0
    Administratief medewerkster
    Noord Nederland
    Oei deze zien er wel enorm vroeggeboren uit en om eerlijk te zijn ben ik er heel erg bang voor als ik dit zo zie. Dat mams wel de placenta's op eet en er vervolgens bij weg loopt, kan ook betekenen dat ze zelf al voelt/inziet dat de kittens het niet halen.

    Maak een holletje (dus een lekkere fleecedeken over een doos heen of zo). Verder als mams er niet bij ligt, zorg er voor dat de kittens warm blijven. Dit kun je doen door er een kruik bij te leggen waar ze lekker tegen aan kunnen kruipen. Let erop dat de kruik niet gloeiend heet is, want dat is weer niet goed en dat ze ook bij de kruik weg kunnen (wanneer ze het te warm krijgen).

    Verder is het van belang dat ze voeding binnen krijgen.
     
  7. lin80

    lin80 Fanatiek lid

    Apr 7, 2008
    2,798
    1
    0
    Tja, een antwoordt van mij waar je waarschijnlijk niet op zit te wachten.
    Laat het aan de moeder over, doet ze er echt niks mee, dan zijn de kittens ziek of te zwak. Dat is nu eenmaal de natuur. Misschien verstandig dat iedereen daar ook eens aan gaat denken ipv die arme kittens altijd proberen te gaan "redden". De kittens zullen (als ze het al redden) dan grote kans hebben om allerlei ziektes en gebreken op te lopen. Dat kan toch ook niet je bedoeling zijn toch?

    En nee, ik ben geen dierenhater, ik ben zelfs een enorme dierenliefhebber. Maar ben er wel door veel ervaring achter gekomen dat de natuur en dieren heel goed zeld kunnen beslissen wat goed en slecht is. Door alles maar proberen te "redden" krijgen we zwakke diersoorten en sterven ze uiteindelijk uit of veranderd het complete diersoort.
     
  8. mv3hartendiefjes

    mv3hartendiefjes Niet meer actief

    ik had er ook alles aan proberen te doen om de kittens te redden
    ze zien er inderdaad jong uit
    hopelijk redden ze het
    soms hebben poezen gewoon geen mama gevoelens
    net als menselijke mamatjes hebben daar ook niet altijd iedereen mama gevoelens hoe erg het ook is
     
  9. Springboon

    Springboon VIP lid

    Oct 9, 2006
    8,278
    1,834
    113
    Female
    Zorg
    Waar mijn liefjes zijn
    Hoe is het gegaan vannacht?
    Is je man nog met de moederpoes bij de DA geweest?
    En accepteerd ze haar jongen al/beter?
     
  10. lovewinnie

    lovewinnie VIP lid

    Jan 13, 2007
    16,251
    790
    113
    tilburg
    mijn ouders hebben heel veel nestjes gehad enheb der dus veel meegemaakt. deze kittens zijn minimaal 2wk te vroeg geboren. een gezonde kitten weegt bij zijn geboorte ongeveer 100gr. de kans op overleven als ze meer dan een week te vroeg zijn geboren is echt heel erg klein en het is knap dat ze uberhoudt nog leven. (als ze dat nog doen). dat moederpoes er niks mee te make wil hebben is waarschijnlijk instinct. ze weet dat ze het niet gaan halen en wat een moederpoes dan doet is op de kittens opeten/aanvretenen ergens verstoppen of ze achter laten. het eerste doen ze vooral als de kitten is overleden en een natuurlijk rauwproces.
     
  11. sasjuh

    sasjuh Fanatiek lid

    Jun 8, 2010
    2,558
    1
    0
    operator
    In mijn vel
    Ergens heb je gelijk, in de natuur zouden ze het niet overleven, echter is het de mens eigen om een hulpeloos wezentje te redden, ik zou het ook niet aan kunnen zien dat die diertjes verhongerden, en wie weet is er helemaal niks mis met die kittens maar weet mamma gewoon niet hoe en wat.

    @DikkeBuik, is er geen RSPCA bij je in de buurt die je kan helpen?
    Hier heb ik de link van hun in Engeland, in elk geval heel veel succes met de kleintjes!
    Animal Charity - Rescue Dogs, Cats, Pets, Horses - Prevent Cruelty - rspca.org.uk
     
  12. lin80

    lin80 Fanatiek lid

    Apr 7, 2008
    2,798
    1
    0
    Dat mens eigen, daar heb je gelijk in, maar misschien zouden we dat juist moeten gaan veranderen met z'n allen. Veel dieren lijden hierdoor juist nog meer dan eigenlijk de bedoeling is. Iedereen bedoelt het goed, maar de moeder reageerd op haar instinct en ik denk dat vrijwel iedere moeder het met me eens is dat je een moedergevoel/instinct niet mag onderschatten. Het is niet voor niks dat ze de kittens achterlaat.

    Mocht je de kittens niet onnodig willen laten lijden, dan kun je ze ook bij de dierenarts brengen en in laten slapen.
     
  13. Sakinah

    Sakinah Fanatiek lid

    Sep 2, 2008
    1,088
    0
    36
    ooh nu ben ik echt benieuwd hoe het gaat met de kittens.:(
    hoop dat ze het redden
     
  14. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    Ik deel de mening van Lin80.. laat de natuur zijn beloop nemen. Die moederpoes weet wat goed voor haar en haar jongen is. Heel verdrietig maar helaas niet anders.
     
  15. sasjuh

    sasjuh Fanatiek lid

    Jun 8, 2010
    2,558
    1
    0
    operator
    In mijn vel
    Nou dat in laten slapen vind ik pas nodig als er ook echt duidelijk wat aan de hand is, dat ze na de geboorte veel te traag richting de tepels kruipen of niet aan komen (alleen het tegen mama aankruipen zoekend naar de tepel kan TS moeilijk zien aangezien mamapoes ze niet wilt) of als ze misvormd zijn ofzo.
    Ik zou het in elk geval proberen om die kittens te redden, want zolang er geen tekenen zijn dat er iets mis mee is vind ik het in laten slapen toch echt te ver gaan, maar ja zo denk ik er over.
     
  16. lautjuhhh

    lautjuhhh Niet meer actief

    @lin halllo in laten slapen? sorry maar zou je dan niet eerst langs een da gaan om zeker te weten dat het niet goed gaat.. als ze misvormt zijn ofzo dan weet je het.. Maar als ts dr best doet wat ze denk ik wel doet ;) dan hebben ze best nog wel een kansje..

    @Ts hoe is de nacht gegaan?
     
  17. lin80

    lin80 Fanatiek lid

    Apr 7, 2008
    2,798
    1
    0
    Dat inslapen vind ik zelf ook niet nodig, maar is wel een optie. Ik zou zelf de kittens laten liggen en afwachten wat moeder er mee doet. Maar nooit, maar dan ook echt nooit zou ik de kittens zelf gaan voederen omdat ik er van uit ga dat moeder heel goed aanvoelt wat er met de kittens is. En in dit geval denk ik dat de kittens te vroeg zijn geboren en daardoor te zwak zullen zijn volgens moederpoes. De natuur laat alleen de sterksten overleven. Heel hard, maar wel gewoon de waarheid in het dierenrijk. Hoe zou jij het vinden als er gewoon niet naar je geluisterd wordt als moeder zijnden. Ik blijf erbij dat een moedergevoel/instinct zo enorm ver en diep gaat dat je dat zeker niet mag overschatten.
     
  18. lin80

    lin80 Fanatiek lid

    Apr 7, 2008
    2,798
    1
    0
    De dierenarts heeft al aangegeven volgens TS niks voor de kittens te zullen doen, dus ook zij zien het niet zitten. En ze hoeven niet perse misvormt ze zijn om niet goed te zijn. En ook het vervoeren van zulke jonge kittens is erg slecht en stresvol en zou je de kittens mijns inziens niet aan mogen doen.
     
  19. lautjuhhh

    lautjuhhh Niet meer actief

    @lin nee oke maar dan nog.. inslapen vind ik persoonlijk niet nodig want als je een asiel belt die hebben vast een zogende poes die ze misschien wel accepteerd.. maar blijft lastig..
     
  20. lin80

    lin80 Fanatiek lid

    Apr 7, 2008
    2,798
    1
    0
    Maar dan nog, TS moet gewoon lekker doen wat zij wil. Het zijn haar dieren en zij moet doen wat ze denkt dat goed is.
    Dit is alleen mijn persoonlijke mening die ik hier verkondig. En TS kan en mag zelf weten wat ze met deze informatie doet.
     

Share This Page