Wat is het allemaal braaf geworden of...

Discussion in 'De lounge' started by bosi333, Aug 7, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. woezelenpip

    woezelenpip Actief lid

    Jun 12, 2011
    220
    0
    16
    Drenthe
    Wel heel toevellig, heb net een blog geplaatst.. 'Helden!'
    Gaat over de veranderingen...
     
  2. Sennaaa

    Sennaaa Niet meer actief

    Precies mee eens hoor meid.. maar dan heeft een van ons nooit een keuze. Vandaar misschien dus een goed idee van rookkroegen en rookvrije kroegen.. misschien komt het ooit in de toekomst..;)
     
  3. bosi333

    bosi333 VIP lid

    Aug 1, 2006
    37,272
    6,801
    113
    Ik denk dat het ook wel met de regio te maken heeft.

    Maar het gaat mij niet perse over wel of niet roken ( moet je lekker zelf weten) maar om het betuttelen en het oordelen.

    Ik zou wel weer naar een meer vrije levensstijl willen zonder dat je dan gelijk raar wordt aangekeken.

    Leven en laten leven lijkt nu gewoon een stuk minder aan de orde.
     
  4. Wijffie75

    Wijffie75 VIP lid

    Jun 26, 2009
    5,330
    0
    36
    Midden v/h land
    Regio zal vast een rol spelen, maar dan vind ik t opvallend dat iemand uit Friesland het toen vrijer vond en het latere uitgaan enzo en ik, opgegroeid in de buurt van Amsterdam, het juist andersom ervoer. Dat zou je toch andersom verwachten denk ik? Of is dat vooroordeel? ;)
     
  5. bosi333

    bosi333 VIP lid

    Aug 1, 2006
    37,272
    6,801
    113
    Geen idee. Ik kom trouwens ook uit Friesland.

    Misschien is het alleen in Friesland betuttelend geworden, ha ha
     
  6. Lizzy14

    Lizzy14 Niet meer actief

    Haha ik weet het niet.
    Misschien heeft het er mee te maken dat wij echt afgelegen woonden en dat toen ik eenmaal op stap mocht, ik altijd met mijn broer meeging. Mijn ouders hadden liever dat ik veilig met hem naar huis fietste dan dat ik alleen rond 1 uur naar huis moest fietsen.
    En ik ben de jongste van 6 waarvan er 4 jaar verschil tussen mijn jongste broer en mij zit.
    Misschien had ik gewoon mazzel hoor :D

    Hier in West-Friesland vind ik de betutteling behoorlijk toegeslagen..
     
  7. Lizzy14

    Lizzy14 Niet meer actief

    @Bossi: bedoel je dat dan ook tov relaties?
    Dus meer vrijheid blijheid binnen je relatie zonder dat je buren denken: zooo, alweer een andere auto voor de deur??
     
  8. bosi333

    bosi333 VIP lid

    Aug 1, 2006
    37,272
    6,801
    113
    Nee bij mij niet. Vrijheid binnen een relatie niet. Maar als een ander dat wel heeft vind ik dat niet raar of zo.
     
  9. Bri

    Bri Niet meer actief

    Wat ik inderdaad wel shocking vind, is dat we de hele samenleving zo 'eng' en gevaarlijk zijn gaan vinden. Ik ging als 5-jarige al alleen naar school met mijn 1 jaar oudere zusje. Gewoon samen, zonder ouders of andere volwassenen. Zaten nog een paar flinke oversteken tussen ook. Geen haar op mijn hoofd die daar nu over zou denken, en volgens mij doet ook niemand dat nog.
    En zo zijn er nog wel wat dingen waar we vroeger een stuk makkelijker mee omgingen. Deels is het reëel dat het nu gevaarlijker is, maar voor een heel groot deel zit het tussen onze oren, of máken we het zelf gevaarlijker (door onze kinderen met de auto voor de deur van de school af te willen zetten, ook al is hier helemaal geen ruimte voor).

    Over roken kan ik kort zijn. Ik ben héééél blij dat daar nu heel anders mee wordt omgegaan dan in mijn jeugd. Eindelijk hebben we met z'n allen door hoe ongelooflijk veel gezondheidsschade het aanricht, en dat het niet de norm mág zijn voor pubers. En eindelijk begint het aantal rokers (en beginnende rokers) te dalen. Dit heeft voor mij niets met braafheid te maken, maar met gezond verstand en zorg voor je eigen en andermans gezondheid.
    By the way: in de brugklas kon ik al bier en wijn kopen op een schoolfeest. Lijkt me niet he, dat dat nu nog mogelijk is.... Is vast ook een beter idee, dan hoe het er toen aan toeging.
     
  10. bosi333

    bosi333 VIP lid

    Aug 1, 2006
    37,272
    6,801
    113
    O absoluut mee eens dat er wat betreft roken wel heel wat verbetert is. Vooral in openbare gelegenheden. Uiteraard.
     
  11. Roes

    Roes Fanatiek lid

    Oct 9, 2009
    1,791
    0
    0
    woonbeg voor jongeren met een verst beperking
    Gelderland
    mss heeft het ook te maken met de drukte die de jongeren nu hebben..ze moeten van alles..sport, hobby,keuze's maken voor de toekomst ect ect.....
    dan denk ik dat invloed van meer jongeren die tussen 2 culturen opgevoed worden stukken groter is dan in de jaren 80. Deze jongeren hebben het best pittig en een grote groep kan daar niet goed mee omgaan. Deze kids zoeken andere kids op en worden weer beinvloed door deze er gene..(denk hierbij maar aan super hollandse kids die met een buitenlands accent gaan praten..) dit is denk ik nog maar een superklein dingetje waardoor betutteling bijna "noodzakelijk" lijkt zodat het niet nog meer "ontspoort" Ik ben voornamelijk opgegroeid in de 70-80's en geloof me...toen werd blowen tijdens werk of school ook echt niet geaccepteerd!! En mijn jongeren was een stuk minder druk dan wat ik nu om mij heen zie en hoor.Toen bleef je lekker tot je 20-25e bij de scouting hangen en helpen, als je dat nu tegen je vrienden zegt wordt je aangekeken alsof je niet helemaal jofel bent..we moeten met zn allen zo snel "groot" worden..
     
  12. Within

    Within Niet meer actief

    Had het er gisteren toevallig ook over met mijn man.. hoe snel alles tegenwoordig ook gaat. Veel mensen hebben het alleen maar druk en vergeten te genieten van het leven in mijn ogen.

    Die discussie ging bij ons over in dat tegenwoordig ook alles zo blinkend schoon moet zijn... bacteriën mogen niet meer, geurtjes moeten weg en alles word gecheckt door 20 TV programma's :p En dat het liefst zo milieuvriendelijk mogelijk :p Ik werd vroeger opgevoed met de zin "de wasmachine is geduldig" en "Weerstand opbouwen" maar tegenwoordig hebben we daar vifit en actimel voor.
     
  13. moes

    moes Fanatiek lid

    Jul 20, 2006
    2,765
    9
    38
    een blog schrijf je toch zelf?:(
    of vergis ik me daarin?
    jij hebt hem gewoon van internet afgeplukt.
     
  14. Dana

    Dana Niet meer actief

    eens met Roes ;)
     
  15. bosi333

    bosi333 VIP lid

    Aug 1, 2006
    37,272
    6,801
    113
    Nou ik denk dat juist in de jaren 80 kinderen in twee culturen werden opgevoed. Toen was juist de grote golf van gastarbeiders( net geweest in eind 60 en de jaren 70)

    Toen was de multi culti samenleving gewoon ideaal en dus was het niet erg om in twee culturen op te groeien.
     

Share This Page