gulden, ik v ind leven echt duur geworden door de euro en dan nog de landen die er een potje van maken en wij de rekening van kunnen betalen!
Euro! Door de komst van de Euro is de handelspositie van Nederland sterk verbeterd. Nederland is een handelsland (voor doorvoer en logistiek). Door de invoering van de euro lopen ondernemers veel minder de kans dat hun handelswaar ineens minder waard is. Om als voorbeeld te noemen. Iemand verkoopt zijn spullen voor 100 peseta's per stuk aan een ondernemer in spanje. Op dat moment is 100 peseta 1 gulden. Maar dan ineens wordt de peseta duurder. Wanneer de ondernemer dan zijn peseta's dan wil terugwisselen voor guldens, krijgt ie er minder guldens voor terug en is zijn handel dus voor hem minder waard geworden. Op vakantie is het ideaal, je hoeft niet om te rekenen en ook geen provisie meer te betalen. Nee van mij hoeft de gulden niet terug. Wel bewaard blijven natuurlijk . Wij hebben zelf ook nog een map met alle guldens. Van de euro vind ik het juist leuk dat je bijvoorbeeld een griekse euro hebt of een spaanse. Tsja, voor de meesten is het gewoon sentiment waarom ze de gulden terugwillen... En munten en biljetten krijgen pas bijnamen op het moment dat mensen er gehecht aan raken en dat is nu nog niet zo... ik noem de munten: 1 en 2 ct: (waardeloos ) eencentje en tweecentje 5ct: stuiver 10ct: duppie 20ct: kwintje 50ct: vijftigcent 1eur: 1 euro 2eur: 2 euro voor de biljetten gewoon het bedrag.
Ik weet niet beter of we hebben euro's, de guldens ken ik niet eens meer. Dus van mij mag de euro blijven.
ik vond toen ik ooit op de HEAO zat dat de ECU (ja ja, zo werd ie toen nog genoemd whahaha) al dat het niet goed was voor ons. En helaas, ik ben nooit blij geworden met de Euro. Alleen is het niet meer mogelijk om terug te gaan naar de Gulden, dingen zijn dan echt zo duur (nu ook, maar toch klinkt 3 Euro goedkoper als 7,5 gulden (ff snel gerekend, dit is natuurlijk niet exact gelijk).
ik heb gestemt voor gulden terug maar ik woon in turkije en ben eigenlijk heel blij met de euro hier omdat het meer waard is
ik ben nooit voor de euro geweest. helaas kwam er geen referendum en nu zitten we met de gebakken peren. ik vrees dat we ook niet zomaar terug kunnen met de huidige prijzen zou dat toch schrikbarend worden. waren ze maar zo slim geweest als engeland. dan zag het er nu heel wat beter uit voor ons en betaalde we ons niet scheel aan landen die er een zooitje van maken.
Ik heb niet zoveel problemen met de munt zelf, wel dat we door die munt erg afhankelijk zijn geworden van andere landen die dezelfde munt gebruiken en economisch veel minder bijdragen. Om die reden kunnen we ook niet eens terug naar de gulden, we zouden er ontzettend bij inschieten. Ze hadden er gewoon nooit aan moeten beginnen, zo'n gezamenlijke munt.
Mij maakt het niet zoveel uit, het zal z'n voor en nadelen hebben. Wel reken ik zo af en toe nog eens om... Zo betaalden we laatst 19 euro op het terras voor een glas drinken en een kleine lunch. Gingen we het omrekenen, sloegen we bijna achterover, haha!
Geef mij de euro maar hoor. Ik heb echt een bloedhekel aan veranderingen, als het dan wéér anders zou moeten.. Nee, toch maar niet!
Ik wil de euro niet, maar de gulden terugbrengen (of zowiezo elke andere munt) is weer een gelegenheid om alles duurder te maken. Dus laat dan de euro maar!
nou ik betaalde liever in drachmes een koffie(nog geen 60 euro cent) dan u in euros(2,50) daar wil ik wel ff voor omrekenen hoor
in eerste instantie zou ik denken, geef mij maar de gulden terug... maar als die nu terug zou komen zou alles nog weer duurder worden... dus ik hou liever de euro!
Ik zou de gulden niet meer terug willen.. het liefst heb ik in de hele wereld dezelfde munt, maar dat is meer gemakzucht (dat stomme omgereken en ander geld halen enz). Verder geloof ik niet als we weer de gulden zouden hebben, alles opeens weer goedkoper zou worden. Ik zie dus totaal geen voordelen om alles weer te veranderen, aan de euro ben ik inmiddels gewend.
ik hou liever de euro , maar vond het vroeger wel leuk om in het buitenland met buitenlands geld te betalen! wat toch deel van het vakantiegevoel.
Nederland kent sowieso geen bindend referendum... dus ook al had 90% nee gestemd dan was het nog doorgegaan... daarbij was het referendum toen nog niet ingevoerd, dat was pas in 2002 en de euro bestaat sinds 1999 en sinds 2002 als munt. Dat de euro (of toen nog ecu) er zou komen is al in 1992 besloten in het verdrag van Maastricht... de meesten onder ons mochten toen nog niet eens stemmen
GULDEN maar dan ook met de oude gulden prijzen die erbij hoorde, de euro was gewoon een excuus om alles duurder te maken want kan me niet herrineren dat vroeger de inflatie zo snel ging Zoiezo vind ik het juist leuk om een eigen valuta te hebben, dat maakt op vakantie gaan ook leuker met vreemd geld enzo