Ik ben zo nieuwsgierig hoe andere moeders hier over denken en hier mee omgaan.....Ik ga eigenlijk 's avonds nooit weg met mijn dochtertje. Ze gaat meestal rond half 7 naar bed en ik vind het dan zo zielig om haar ergens mee naartoe te nemen en haar dus uit haar slaap te halen/houden. Kan natuurlijk wel een campinbedje meenemen maar dan nog......Het gevoel hierover is een beetje dubbel want aan de andere kant wil ik ook graag een kindje die straks makkelijk elders slaapt als ze wat groter is......Hoe doen jullie dit?
Hier gaan we in de avond ook niet weg, ze ligt rond 19.00 uur in bed. Veel vrienden van ons hebben geen kindjes dus die komen naar ons of we spreken iets af en dan slaapt de kleine elders (komt zelden voor).
ik doe het niet, ik vind het sneu om ze uit hun slaap te halen als ze ergens slapen en dan ook nog eens de auto in of i.d.. Ik word s nachts ook liever niet wakker gemaakt. Ik heb wel eens het idee dat mensen me daar overdreven in vinden maar ik voel me er prettiger bij als ze lekker thuis in hun bedje liggen. Maar als ze een keer ergens anders moeten slapen hebben ze er geen problemen mee.
Toch fijn om te lezen dat ik niet de enige ben Ik krijg inderdaad ook regelmatig te horen, ach neem je haar toch mee....maar ik vind het inderdaad ook prettiger als ze gewoon in haar eigen bedje ligt.
We gaan niet vaak 's avonds weg, maar als we haar wel meenemen bij bv een verjaardag dan zorgen we dat we daar zijn voordat ze normaliter 's avonds gaat slapen. En we gaan dan weer weg wanneer ze haar laatste fles 's avonds krijgt 22.00/23.00. Deze fles proberen we alleen nu af te bouwen, dus het kan straks voorkomen dat ze dan helaas wakker moet worden.
Ik neem mijn zoontje nooit s'avonds ergens mee naar toe. Wakker maken vind ik sneu,en bovendien ook nergens voor nodig. Als we in de weekenden weleens wegggaan,slaapt hij goed bij anderen. Maar dat doen we alleen overdag. Mochten we een keer een verjaardag s' avonds hebben gaat of mijn vriend erheen,of ik.
Wij nemen ons meisje eigenlijk altijd mee.....soms blijven we tot 20.00 dan krijgt ze daar de fles en dan gaan we naar huis, valt ze in de auto in slaap en kunnen we d'r zo over leggen in bed. Als we langer blijven dan nemen we het campingbedje mee en slaapt ze daar, als we naar huis gaan mee in de maxi cosi en daarna weer overleggen in bed. Ze word daar niet wakker van, gaat allemaal goed
Als ik het kon voorkomen, dan deed ik het niet. Gelukkig sliep mijn jochie wel redelijk makkelijk ergens anders. Denk dat het voor zijn 2e verjaardag misschien 3 keer gebeurd is. Dan legde ik hem in een campingbedje. Bij het overtillen naar de auto en in huis werd hij echt amper wakker. Dus dat stoorde hier ook niet echt zijn nachtslaap (wel een beetje, dag erna iets chagie). Maar dat weet je pas als je het een keer geprobeerd hebt.
Ik wilde echt net zoiets gaan vragen, liep er al een paar dagen over na te denken. Mijn meisje is nog stukken kleiner, maar ik vraag me ook af hoe jullie dat doen. Wat is de ervaring met jonge baby's? Ik ben bang dat ze 's nachts dan wakker wordt en niet meer verder doorslaapt...
aangezien ons mannetje overdag niet veel slaapt en s'nachts juist super goed! gaan wij s'avonds niet weg! in het weekend wil het nog wel is voorkomen (opa en of oma) en dan slaapt hij goed! maar doordeweeks vind ik het niet nodig om zijn avond ritme door de war te schoppen!
Wij gaan wel gewoon weg, we zorgen meestal dat we ergens op tijd zijn, leggen hem dan in zijn tentje. (met gewoon het normale ritueel). We maken hem wakker als we gaan (vaak is dat het moment dat we al wat geluidjes horen, dat is vaak standaard rond 23u) en thuis slaapt hij dan verder in zijn eigen bedje. Ik vind het heel fijn dat hij het zo goed doet, we hebben wel alle normale spullen van hem bij ons en hij slaapt altijd en overal in zijn eigen slaaptentje.
Ik ben een niet zo goede moeder... ik neem onze bijna 1 jarige meid overal mee. Niet dat het zoveel gebeurd, maar indien wel, hou ik enkel rekening met haar eetpatroon. Ik moet zeggen: wij hebben een heel gemakkelijk kind en slaapt overal. Als ze even wakker moet worden voor het overzetten, slaapt ze direkt weer in. Haar slaap en eetpatroon verandert er ook niet door. Ik denk dat het van kind tot kind afhangt, hoe ik als mama zou reageren. Moest onze kleine meid niet zo soepel ermee omgaan, zou ik het ook niet doen, denk ik.
Doordeweeks gaan we 's avonds zo min mogelijk weg, in het weekend wel regelmatig en we nemen haar meestal mee en tot nu toe geen problemen met slapen gehad. Ze slaapt goed in campingbed en als we haar overleggen, slaapt ze vaak ook direct weer verder. Ik heb overigens wel een slaapzak die in de autostoel kan, dan wordt ze niet zo klaarwakker van dat ding aan en uittrekken..
in het weekend gebeurd het nog weleens. En ook nu met 2 . Dit is dan meestal wel bij goede vrienden. Meestal komen we dan net voor, of rond etenstijd en spreken we af dat we daar mee-eten - zodat de meiden nog even wakker zijn en kunnen wennen aan de omgeving en kunnen spelen met diegene bij wie we zijn. En dan kunnen ze daarna gewoon daar naar bed om de gewone tijd en de oudste een half uurtje of uurtje later. Als we naar huis gaan en de jongste kan thuis niet in slaap komen, dan geven we nog een klein flesje extra - en dan slaapt ze alsnog. Maar meestal slaapt ze zo verder, ook al heeft ze soms een half uur wakker in de auto gezeten.
Wij gaan heel soms s avonds weg, nemen meneer gewoon mee en dat gaat altijd goed. Hij past nu nog in de bak van de kinderwagen, dus dat is makkelijk. En het is nu nog een makkelijke slaper.. Als hij niet meer in de bak past, nemen we evt een campingbedje mee ((schoon)ouders hebben een ledikantje staan ivm 1 dag oppassen per week). Zolang het goed gaat, nemen we hem mee. Maar als het een slaapdrama wordt, dan stoppen we er mee en zien we wel hoe we het gaan doen.. Zaterdagavond hapje eten (bij vd Valk) met mn schoonouders en zwager, ben wel benieuwd hoe dat gaat, het is daar natuurlijk altijd vrij druk en rommelig, dus hoop dat hij dan ook wil slapen. Wakker zijn mag ook, maar de hele tijd wakker is te lang (denk ik) dus hij zal ook "moeten" slapen.. Nu kan hij op de heen en terugweg in de auto makkelijk slapen, dus dat scheelt al wel. Ik kan hem ook thuis laten bij een oppas, maar dat lijkt me eigenlijk ook niks. Meneertje hoort er helemaal bij, dus hij gaat gewoon mee en we zien wel hoe het loopt
Denk niet dat je nu geen goede moeder bent hoor! Moet eerlijk zeggen dat ik er soms wel wat makkelijker in zou willen zijn........
Ik ben niet zo moeilijk. Eva hebben we vanaf het begin overal mee naartoe genomen, dat waren we bij Lisa ook van plan, maar die bleek heftige reflux te hebben en krijste alles bij elkaar in de maxicosi en de hele avond, dus we kwamen even helemaal nergens . Daarna kreeg ze een sonde en vond ik haar best zielig, dus hebben we ook redelijk rustig gedaan nog. Maar vanaf 1 jaar ben ik weer heel erg makkelijk. En de kinderen gelukkig ook . Iedereen moet zelf doen wat ie wil, maar ik heb zoiets van, als je het probeert, weet je niet hoe het gaat. En ik vind het toch wel erg fijn dat de kinderen zo flexibel zij.
wij gaan ook gewoon weg hoor. Nu kan ik dr nog in de kinderwagen bak leggen, straks een campingbedje. Wel wil ik van te voren weten of ik dr daar op een rustige plek weg mag/kan leggen.
Wij gaan nooit weg. Toen ze jonger was wel, maar toen ging ze laat naar bed. Nu gaat ze tussen 19.30 en 20.00 naar bed en het kan best eens dat ze om 20.30-21.00 naar bed gaat. Maar ergens anders te slapen leggen dat doe ik niet. Waarschijnlijk omdat ze heel lang een erg slechte slaper is geweest en wakker was bij haar ook echt úren wakker. Dus even wakker maken om naar huis te gaan zou hier echt geen succes geweest zijn. Daarbij wil ik haar niet storen in haar slaap. Ik zou daar zelf ook verschrikkelijk chagrijnig van worden. Met feestjes savonds gaat dus maar 1 van ons en als we beide willen, komt mijn moeder oppassen. Maar soms is het gewoon niet mogelijk. Bijv bij feesten waar mijn moeder ook heen gaat.
Wij gaan ook nooit met de kleine weg 's avonds.... als we iets hebben komen mijn ouders oppassen of zo! Ze gaat altijd rond 19-19.30u naar bed en vindt het ook niet fijn om haar weer wakker te moeten maken als we naar huis gaan. Bij mijn ouders staat een ledikantje waar ze regelmatig in slaapt, bij anderen neem ik wel eens het campingbedje mee als het heel de dag duurt. Dan slaapt ze toch wisselend.... Ach, het gaat prima zo, we komen niets tekort en ons meisje is tevreden en vrolijk!