Ik ga het proberen zo duidelijk als mogelijk uit te leggen; Wij gaan verhuizen naar een tijdelijke woning die we particulier van een bekende gaan huren. Nu is het zo dat zij er op papier blijft wonen. Alle officiele instanties kan ik dus geen adreswijziging sturen met dat adres. Dat wil ik op het adres van mijn ouders gaan doen. Ik ga daar wonen met dochter en man blijft bijna 100km verderop wonen ivm zijn werk tot hij nieuw werk heeft. In het weekend komt ie wel Dus nu zaten we te denken om ons allebei weer bij eigen ouders in de laten schrijven. Zitten hier nog consequenties achter? Kan dat gewoon? Qua belasting bijvoorbeeld? Waar moeten we allemaal aan denken? (wij zijn dus getrouwd) Zo zei iemand tegen me dat mijn vader in problemen kan komen met zijn uitkering als ik me bij hun laat inschrijven? (ik werk zelfstandig) Of weet iemand bij wie ik terecht kan met dit soort vragen? De gemeente?
bij uitkering kijken ze vaak naar inkomen dus als jij daar in staat geschreven als "woonachtig" dan gaan ze er vanuit dat ze jou inkomen mee moeten tellen met dat van hem. dus dat is niet handig voor hem zeg maar. ook niet wat betreft huur/zorg toeslag daar gaan ze ook van inkomen uit.
Volgens mij is dat idd belastingtechnisch niet handig voor je ouders. Ik weet er verder niet veel vanaf maar zou me er wel in verdiepen voordat anderen de dupe worden. Kan die bekende zich niet uitschrijven op jullie nieuwe woning?
oke huur en zorg toeslag is niet van toepassing. En ik werk zelfstandig en dat komt op laag pitje te staan aangezien ik geen werk ruimte heb in het tijdelijke huis. Misschien eens kijken of inschrijven bij mn zusje dan een optie is.....
Is die nieuwe wonging sociale huur? Want anders is de huidige bewoners toch vrij om huisgenoten in huis te nemen, die ingeschreven kunnen worden?
Nee dat was voor haar belastingtechnisch dus weer niet handig Maar bij wie moet ik zijn om dit goed te laten uitzoeken?
Als zij het huis aan jou verhuurt moet ze dit gewoon aangeven! Jij kan je dan wel op dat adres inschrijven. Kwa post kan je het ook gewoon om laten zetten, die hoeft niet op je wettelijke verblijfplaats te staan.
Hm zij heeft door een makelaar een heel contract op laten stellen, en alles uit laten zoeken en voor haar was het de voordeligste oplossing om het op deze manier te doen. Dus zonder zichzelf uit te schrijven. Zij woont samen met dr vriend en verhuurde het huis aan vakantiegangers.
Je zou ook een postbus kunnen huren bij het postkantoor en daar je post kunnen laten bezorgen. Dan kan je je gewoon inschrijven in je nieuwe woning en hoef je je niet bij iemand anders in te schrijven. Ook niet in de tijdelijke huurwoning.
en als je je inschrijft bij de gemeente? Kan dat ook met postbus? (oh ben echt een leek op dit gebied!) Je moet je toch ergens inschrijven? Anders heb je toch geen vaste woon verblijfplaats?
Je kan toch gewoon uitleggen dat je tijdelijk een woning huurt maar er niet ingeschreven kan staan? mss weet de belastingdienst dan wel een oplossing. Wel raar verhaal hoor van die tijdelijke woning. Je moet je er wel kunnen inschrijven lijkt me, anders kan je toch ook verder niks? Ze zou je als inwonend kunne opgeven, of als kamerhuurder.
Samen met haar ingeschreven staan op dat adres? Dat jullie er voor de belasting samen in wonen zeg maar.. K zeg ook maar wat hoor.. misschien is het iets
Die eigenaresse wil zich niet uitschrijven omdat ze dan natuurlijk haar hypotheekrenteaftrek kwijt is. Daarom is het voor haar belastingtechnisch niet handig. Maar het is ook niet correct, want ze woont er nou eenmaal niet meer. De belastingdienst zal denk ik erg nieuwsgierig zijn naar haar nam en adres. Dan kunnen ze daar even rekening mee houden Dat wordt dus anoniem info opvragen!
Zover was ik al wel haha daarom mijn vraag eerst hier Kijk ze woont aan het strand en verhuurt dr huis dus aan vakantiegangers daarom wilt ze het niet weg doen!
Waarom blijf je niet gewoon ingeschreven staan op je huidige adres? Je man kan de post toch openen/doorsturen/meenemen in het weekend?