Kan courgette ook rauw gegeten worden? Of bedoel je alleen de tomaat rauw Mijn vriend gaat precies zo reageren als jouw man, weet ik nu al hihi Een paar jaar geleden (toen woonde ik nog thuis) zei ik tegen mn vader dat ik me nog kon herinneren dat ik de potjes olvarit vroeger lekker vond. Toen had mn mn vader voor mij een potje meegenomen, getver de getver, wat smerig. En gewoon groente zit wel smaak aan, dus dit krijgt mijn zoontje ook ipv smaakloos vloeibaar eten. Ik ben helemaal om, dankzij jullie
Zachte kruiden kan gewoon, zeker als je kindje bv krijgt / heeft gekregen (bij jou zit dat ingewikkeld kan ik me herinneren uit een ander topic volgens mij ) omdat die dan al veel smaken kent. Scherpe kruiden nog even niet geloof ik. Hier vanavond voor het eerst yogurt. Ben ik een beetje laat mee maar ik vind het zo veel worden allemaal, heb het idee dat het kind alleen maar slaapt en eet op een dag. Dus dan maar als toetje. Ik ga een poging doen met een lepeltje (tegen beter weten in, lepeltjes vindt hij maar niets) en anders uit een beker.
Over potjes: mijn moeder zei: ohh die bruine bonen vond jij zó lekker, ik weet zeker dat uk dat ook lekker vindt! Kijk op de ingredientenlijst.. 80% appel. Ja hij is inderdaad dol op appel ja.. Zogelukkig hier is een slab ook geen overbodige luxe hoor.. AL kleed ik hem meestal uit tot zijn romper en die gooi ik dan gewoon in de was. Wij kwamen laatst op een feestje. Kindje wordt volgende week 1 en kreeg aardappel, ham en witlof prutje. Lekker vers, mama had het zelf gemaakt en ingevroren. "Ik snijd alles heel klein, dan is het net gepureerd, en de rest prak ik met vocht". Het zag er gewoon uit als aardappelpuree. En dan bedacht ik me dat mijn zoontje net een halve courgette, gewoon gewokte courgette, had weggewerkt. Dan vond ik dat toch stoerder Dus gaf ik hem maar een stukje tomaat waar hij tevreden op zoog terwijl we naar dat kindje aan het kijken waren wat zijn prakje opslurpte (overigens óók heel tevreden hoor).
@XD: Nee, ik bedoel idd alleen tomaat rauw! @Juju: Bij mij ingewikkeld? Nee, volgens mij niet. Haha. Hij heeft volledig bv gegeven tot 7,5 mnd. nu aan het afbouwen. Misschien stel ik nu een domme vraag, maar wat valt er dan onder "zachte" kruiden? :s Yoghurt heb ik tot nu toe telkens na het eten gegeven. Ik weet idd ook niet wanneer ik het anders moet geven, red nu al niet om bijv. 2x fruit te geven, al hoeft dat niet perse.
Ik snap trouwens wel dat cayenne peper, spaanse peper en dingen waar zout door zitten uiteraard nog niet kunnen. Mar hoe zit het met komijn, nootmuskaat, kruidnagel, kaneel etc etc.
Komijn, kruidnagel, kaneel schaar ik onder semi-mild. Mild vind ik paprikapoeder en alle groene kruiden. Ik snap trouwens niet waarom zo vroeg al yoghurt wordt gegeven. Is toch niet nodig? Tenzij je de bv af wilt bouwen en een voeding wilt vervangen. In Kleintjes' schema later dan 7 mnd.
ongeveer vanaf 8 mnd alle zachte kruiden...vanaf 10 mnd steeds iets pittiger...wij eten nou eenmaal vaak gekruid en pittig...en tot nu toe reageren zn darmen er niet op...maar dat is een wkestie van aankijken dingen als komijn, koriander, vleugje kaneel, thijm, ital. kruiden, rozemarijn, dille paprika poeder, nootmuskaat etc etc etc etc eet ie allemaal...
Moet je even proberen. Hier ging dat goed bij 8 maanden, ui en prei niet. Prei nog steeds niet, maar 't kind heeft gevoelige darmen. Kan er zelf ook niet tegen.
Hier vanavond heerlijk meegegeten toen wij uit eten gingen! Ik had thuis even een pannetje groenten opgezet want het duurt altijd erg lang waar we heen gingen dus tijdens het wachten heeft ze lekker wortel en sperzieboon op. Toen onze bestelling binnen was heeft ze nog gebakken aardappeltjes op maar toen ik merkte dat daar kruiden op zaten heeft ze nog ongezoute frietje gehad. Heerlijk genoten! Met ons kind ruim een uur aan tafel gezeten, de serveerster kwam nog even zeggen dat ze zo heerlijk had zitten eten, die kleine! Qua kruiden, hier eet ze al regelmatig italiaanse of provenciaalse kruiden. Verder eigenlijk nog niet. Ze heeft weleens een stukje groente uit de thaise curry geprobeerd maar dat was echt een reactie van "bloemkool is al vies, en dan doe je er dit mee?!" -gruwel-
Hier ook een knoflook-gek! Ze krijgt ook regelmatig zelfgemaakte knoflookboter op brood. En stinken dat ze dan doet.
Dan heb ik iemand anders voor me! Dacht dat jij laatst een topic had geopend en daar iets had aangegeven dat het afbouwen op een laag pitje stond. Maar goed, back OT Zachte kruiden: Ik kruid nu nog niets maar vanaf een maand of 9 a 10 wil ik inderdaad wat zachte kruiden introduceren waar ik zelf goed tegen kan. Knoflijk en ui enzo nog even niet, want daar reageer ikz elf vrij sterk op (gevoelige darmen). En idd ook nog geen chilipeper MIjn kindje is bijna 8 maanden en die van Sukke ruim 8 maanden, dus zo heel vroeg is dat dan toch niet Het was in ieder geval wel een succes denk ik, al heeft hij maar een paar hapjes op. Hij heeft wel heerlijk courgette, champignon en chinese kool weggewerkt. En vanochtedn (jawel) een hele kwart boterham!!!!
Goed om te lezen van de kruiden, dat vroeg ik me pas ook af. Dan gaan we daarmee ook beginnen. Eerst maar eens een lekkere pastasaus met groene kruiden. Wij eten ook heel veel knoflook, dus ze zal daar al redelijk aan gewend zijn. Binnenkort ook maar eens proberen. Nog een vraag: Hebben jullie een soort schema of iets? Ik heb geen idee wat ik haar op een dag allemaal aan mag/kan bieden. Het ziet er nu zo uit: Ontbijt: 2 boterhammen (die ze natuurlijk niet allemaal op krijgt) Lunch: flink wat fruit en soms wat komkommer of paprika erbij Diner: hetzelfde als wij Tussendoor soms een rijstewafel, maar dat is lang niet iedere dag. En tussendoor natuurlijk borstvoeding. Als ik haar bij de lunch ook brood zou geven dan zou het fruit ergens tussendoor moeten, maar dan heb ik echt het idee dat we de hele dag alleen maar aan het eten zijn. Bovendien vind ik de bv ook nog erg belangrijk. Wat vinden jullie?
Mijn kindje is nog wat jonger maar meestal gaat het bij ons zo: 6:15 Borstvoeding 7:30 Brood (een kwart dus ) met boter en soms kaas. Daarna hangt het af van zijn ochtendslaapje. Soms slaapt hij van 900 tot 1030 ofzo. Dan is het: 10:30 Fruit (1/2 peer bijvoorbeeld, of 1,5/2 pruimen) 12:00 BV 12:30/13:00 Brood (met ons mee) Heel vaak wordt hij pas om 12:00 uur wakker. Hij krijgt dan eerst borst en eet daarna fruit als wij lunchen. Vaak gaan we dan ergens heen en krijgt hij een soepstengeltje of een rijstwafeltje. Tussen 14 en 15 uur gaat hij slapen tot een uur of 16. 16:00 BV 18:00 Groente 19:00 BV en 19:30 weer naar bed.
Ik ga uit van de borstvoedingen en zijn slaapjes. De andere voedingen vind ik ondergeschikt en plan ik daarom heen. Zo moet eigenlijk het fruit vóór het ochtendslaapje maar dat vind ik echt niets, het kind moet ook lekker kunnen spelen en kruipen.
Ik hou gewoon 3 maaltijden aan ontbijt, lunch, diner En tussendoor alleen tussen lunch en diner Ontbijt en lunch is brood Mn zoontje slaapt vanaf 9 mnd nog maar 1 x 0830 melk+brood 1030 fruit 1130/1200 slapen 14/15 yoghurt+brood 17/18 eten 19/20 melk
Ik weet het echt niet meer, deed en doe alle voedingen op verzoek. Ongeveer: Ontbijt: borst In de ochtend: fruit Borst Slapen Lunch: volkorenboterham met boter en soms nog een halve met appelstroop, fruit toe Borst Slapen (Borst) Rijstwafel met thee Borst Avondeten: met de pot mee zonder allergenen, zout en vlees Voor de nacht: borst