die van mij eet behoorlijk; al zou ik hem 2 borden voorschotelen, dan eet hij het volgens mij nog leeg Het hangt er wel vanaf wat het is...hihi Hij krijgt meestal 1 grote aardappel en wat scheppen groente; soms vlees of een eitje of vis. En als toetje yoghurt. En als hij wat minder eet, ben ik ook blij dat hij zijn yoghurt wel goed eet; krijgt hij iig nog wat goeds binnen. Brood gaat er hier ook prima in, met gemak 2.
Brood eet ze hier 4 sneetjes van per dag en fruit en een koekje en dus goed warm eten en een toetje. Maar ik heb goede eters hier haha en het vreemde is dat ze allebei onder het gemiddelde zitten kwa gewicht.
Wij eten geen toetjes, maar ik zou mijn kind ook echt niet het toetje ontzeggen omdat het niet genoeg gegeten heeft. Ik vind het zelfs wat ouderwets... Hier eet ze altijd erg goed. Maar erg verschillend natuurlijk. Gister heeft ze bijvoorbeeld 2,5 opscheplepels rijst op, 6-7 kipfilet blokjes, en ik denk een stuk of 13-14 grote snijbonen.
Het is maar wat je insteek is hoor. Ik vind uitspraken als: 'het kind MOET eten' 'als je dit eet dan krijg je dat' enz juist een hele verkeerde manier van opvoeding qua voeding. Zo wordt het eten veel meer dan gewoon voeding, je maakt er een machtsmiddel van, en een straf/beloningsmiddel. Bij een baby en dreumes kan dat nog wel werken, bij een peuter kun je daarme juist grote problemen krijgen. En heel frapant om te denken dat je eigen baby van 8 maanden je 'bespeelt'. Zou wat zijn dat een baby zulke negatieve gevoelens al heeft en al bewust zijn ouders wil pesten.
Ik vind dat ook wel raar gedacht van een baby van 8 maanden. Hier heeft ze nu een tijdje door dat ze 's avonds nog wel eens fruit krijgt. Dan wil ze na een paar happen niet meer eten en en loopt ze zodra ze van tafel is, naar de fruitschaal. Maar hier is een nu een stuk ouder. Overigens krijgt ze dan niet gelijk fruit maar wat later. Ze krijgt geen fruit ipv groente, maar als ze later nog trek heeft, mag ze prima wat fruit of een boterham hebben. Ik laat m'n kind niet zonder eten naar bed gaan en als ze een keer geen zin heeft in warm eten, prima. Meestal eet ze goed en als het een keer wat minder is, maak ik me daar niet druk om. Overigens lijkt mij 5 eetlepels ook niet veel te weinig. En moeten eten is er hier ook niet bij. Blijkbaar ben ik in jou ogen zo'n slechte moeder, aangezien ze hier vaak wel 1x per week meergranenpannenkoeken krijgt omdat ze die lekker vindt en brood niet zo. 3 pannenkoeken eet ze dan weg. Stiekum vindt mama brood ook niet zo lekker en pannenkoeken juist wel.
Brood1-3 sneetjesAardappelen1-2 stukjes (50-100 gram)Groente1-2 grote lepels (50-100 gram)Fruit 1-2 stuksMelk (product)300 mlKaas1/2 plakvleeswaren1/2 plak vlees, vis, ei, kip50 grammargarine op brood+ 15 gram voor bereidingdrinkvocht 1/2 - 1 liter1-3 jaar 4-8 jaar 9-13 jaar 14-18 jaar Groente* 50-100 gram 100-150 gram 150-200 gram 200 gram Fruit 1,5 stuks 1,5 stuks 2 stuks 2 stuks Brood 2-3 sneetjes 3-4 sneetjes 4-5 sneetjes 6-7 sneetjes Aardappelen, rijst, pasta, peulvruchten* 50-100 gram 100-150 gram 150-200 gram 200-250 gram Melk(producten) 300 ml 400 ml 600 ml 600 ml Kaas 1/2 plak 1/2 plak 1 plak 1 plak Vlees(waren), vis, kip, ei, vervangers 60 gram 60-80 gram 80-100 gram 100-125 gram Halvarine op elke snee op elke snee op elke snee op elke snee Bak-, braadproducten, olie 1 eetlepel 1 eetlepel 1 eetlepel 1 eetlepel Dranken 3/4 liter 1 liter 1-1/2 liter 1-1/2 liter 5 eetlepels is ongeveer 60 gram. Dat is niet veel maar ook niet te weinig. Kinderen van 8 maanden zijn zich niet bewust van de mogelijkheden van manipulatie. Jammer dat dat wel gedacht wordt!
Hier werkt het ook helemaal niet om te gaan dwingen...soms heeft ze gewoon een off-dagje en dan eet ze wat minder..de oudste dan he...en ach dan laat ik haar maar. Wel hou ik het geod in de gaten dat ze haar vitamines enz binnekrijgt de hele week.... Fruit mag ze hier zoveel eten als ze wilt mits ze goed eet natuurlijk Het zijn gewoon minimensjes he die dingen ook niet lekker vinden en soms een minder dagje hebben
@Cygnet 5 lepels van warm eten is toch echt genoeg dan? Tenminste jij zegt..niet te veel..maar als ik het schema zo zie is het best genoeg toch?
Hier mag ze ook lekker fruit eten hoor! Gemiddeld eet ze zo'n 3 stuks per dag. Brood is bijv. niet zo'n succes. Bij elkaar 1 boterham per dag denk ik. Maar soms eet ze er ook gewoon 2. Maar een volkoren cracker gaat er 's morgens vaak prima in en krijgt ze ook wel eens als tussendoortje. Ook prima toch. @Cygnet, ik weeg niks af maar volgens mij eet ze hier netjes volgens de richtlijnen. Alleen meer fruit.
De jongste eet echt goed maar de oudste niet zo, terwijl dit vroeger beter was...maar is denk ik zelf ook de leeftijd... Als ze maar wat binnekrijgen toch en het gezond is!
Hier heeft ze gehoord wat ik over brood had gezegd. Ze komt met de broodzak uit de la aanzetten en eet zo een droge boterham op. Rozijntjes liggen hier nog op tafel
mijn zoontje eet soms savonds maar 5 hapjes groente ofzo, hij heeft gewoon geen zin in eten dan ... maar als ik hem een toetje geef heeft hij ook na 3 hapjes genoeg, dus het is echt niet alsof het toetje een beloning is, hij hoeft het ook niet ! Maar op goede dagen eet hij zo'n 200-250 gram dus dan haalt hij het wel weer in als hij er behoefte aan heeft.
Lollll hihi. Ach ja zo is mijn zoontje en bespelen doet hij zeker wel goed.Maar we trappen er niet in. Lucas vreet alles weg en makkelijk 150 gram warm eten.Maar....hij heef tnu door dat hij toetje na eten krijgt en dan maakt hij na een paar happen ene grote scene.Nou ik geef hem neit zijn zin en toetje krijgt hij niet in de plek.Zo begint het hihi. nee eerst eten opeten en dan toetje.En als hij eens 50 gram minder eet niet erg hoor.Moet niet op he maar wel genoeg om van te eten.Niet een paar happen en dan opgeven nee. Maar geloof me...wat mijn kindje doet met eten...dat doen die van jullie denk ik niet hihi.En dat met 9 maanden oud. Hij is nog erger dan mijn neefje in de peuterpuberteit dus dat zegt al wat he.Verder stiklief kind alleen eht eten moet aangepakt worden. Maar het is al bijna helemaal weg sinds 2 dagen.Even aanpakken door hem juist geen aandacht te geven in zijn buien.
je gelooft het echt zelf he hahahaha...en je vindt het ook nog grappig ook hahaha...rare reactie maar goed...
Lolll @cindy. Tja gezien de uitwerking heeft als we het aanpakken kan ik niks anders dan idd concluderen dat het idd zinnetje doordrijven is. En grappig vind ik het niet (op jou opmerking na dan nu he) maar daarmee zeg ik dat ik het niet slecht bedoel en probeer luchtig over te komen.Maar ja...woorden typen zonder emotie kan idd soms raar overkomen.Maar niet zo bedoelt.
Jee... je hebt het over een kind van 10 maanden! Danique is ook een dame met pit en een eigen willetje. Uit je verhalen dacht ik dat je het over een kind van 2 had. Tot ik je onderschrift las.
Ja het is niet anders he. Af en toe wel makkelijk hoor ene kindje hebben die niet moeilijk doet maar deze damn...maar eht gaat goed als we duidelijk grenzen stellen. Moet ook aan tafel zeggen.....zitten (met ene strenge stem zonder emotie op het gezicht) 1 onderdrukt lachje ne hij neemt de rest van het etenstijd mij niet meer serieus en is het naar zijn handje zetten. Nu luistert hij en kijkt hij mij aan....speurt mijn gezicht af en na een seconde of 2 a 3 besluit hij toch te gaan zitten en wacht op zijn hap eten.Hier echt nodig hoor anders is er geen land mee te bezeilen. Ik heb het gefilmd zo erg zelfs je zou denken dat het idd een 2 jarige is maar nee.als je wilt en dit wel ens wilt zien dan kan je het via mijn fb zien maar dan hoor ik het van je.Anders kan ik het hiet niet laten zien met filmpjes helaas.
Nou ben ik toch wel heel erg nieuwschierig naar dat filmpje als ik eerlijk ben... Kan me er echt niets bij voorstellen! Streng toespreken dat ze moet gaan zitten kwam nog niet eens bij me op op die leeftijd. Nu nog niet eens echt, eigenlijk.... En ons dametje is toch ook een vrij pittige tante.