Hoorde ik dat nou net goed in het nieuws dat de kinderbijslag met 35 euro per kind omlaag gaat? Ik vind dat nogal veel namelijk en was benieuwd of ik het wel goed had gehoord?
jep dit willen ze inderdaad gaan doen. voor lage inkomens wordt dit gecompenseerd met kindertoeslag die omhoog gaat bij hun. zo wordt een groter deel inkomstenafhankelijk
ja klopt. Maar las ook dat er bij het kindgebonden budget dan weer wat bij komt voor de lage en modale inkomens
Hmmm, oké. Op zich niet erg dat het wat meer inkomensafhankelijk wordt. Kl*te dat er bezuinigd moet worden, maar denk dat we even door de zure appel heen moeten
ben ik absoluut niet met je eens. Wij middeninkomens worden overal al op gepakt en komen nergens voor in aanmerking. maar goed we mogen hier niet over politiek praten.
Dus vanaf volgend jaar, gebaseerd op 3 kinderen, 105 euro per kwartaal achteruit gaan op kinderbijslag en geen KGB meer voor een 3e (of meer) kind(eren)!! Dat is inderdaad even een zure appel... Maar het zal vast wel weer ergens goed voor zijn!
Helemaal mee eens! Als ik een dag minder ga werken hou ik hetzelfde over, misschien toch maar eens over na gaan denken....
Ik mag er ook aan gaan denken.. We verdienen net teveel, we kregen al niet veel (KGB, zorgtoeslag etc.) Zoals het er nu uit ziet, krijgen we dat wel als ik stop met werken.. Maar goed, Lenn vindt het geweldig op het KDV en ik vind het geweldig op m'n werk.. Dilemma dus
Inderdaad, dit al omlaag, zorgkosten omhoog, kdv kosten omhoog. Ik zie liever niet dat ze geld in de bijstand pompen maar okee.
Op zich vind ik dat nog niet eens het probleem.. Maar dan moeten ze wel hun belofte nakomen die vorige week voorbij kwam in het nieuws.. Dat ze mensen in de bijstand (of welke uitkering dan ook) strenger gaan controleren.. UWV en de overheid gebruiken beide een ander adressen systeem ofzo.. Elk geval werken ze langs elkaar heen.. Dus als ze de uitekringtrekkers eruit kunnen halen, ga je er al heel wat op vooruit denk ik
Nee serieus? wij verdienen modaal, maar onze vaste lasten zijn niet echt laag, maandelijks houden we dus helemaal niet veel over, we krijgen eigenlijk geen kindgebonden budget nu (in 1 keer per jaar volgend jaar denk ik, omdat het maandelijkse bedrag te laag is), en dan gaat OOK nog eens de kinderbijslag omlaag? GVD zeg. Fijn, nog meer bezuinigen, bah bah bah :x
Idd, ik maak dit nl van heel dichtbij mee. En ik vind dat sommige het wel HEEL gemakkelijk gemaakt worden. Overal zijn wel potjes voor (bijzondere bijstand).
Maar ik vind de norm 'modaal' wel achterhaald. Dat zou volgens mij moeten betekenen wat het doorsnee Nederlandse gezin verdient, maar als je beiden werkt (ook al werkt er 1 parttime) dat zit je volgens mij al gauw op anderhalf of 2x modaal. Dus naar mijn gevoel verdient verreweg het grootste deel van Nederland meer dan modaal.
Het schiet sowieso niet op.. Lonen stijgen 2%.. Ik dacht: Zo, dat is meer dan ik had verwacht.. Volgende plaatje......... Prijzen stijgen 2% schiet ook niet op dus.. Nouja, bezuinigen moeten we toch dus daar komen we niet onderuit.. Maar had het niet zo erg verwacht.