koninklijk huis hoeft NIET mee te bezuinigen!

Discussion in 'Films, televisie en nieuws' started by belinda203, Sep 15, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Rosao

    Rosao VIP lid

    Nov 3, 2007
    12,893
    1,390
    113
    Ja, hallo, het gaat hier niet om een website voor je persoonlijk blog oid. Het gaat om een uitgebreide website die opnieuw geprogrammeerd moet worden en waarbij neem ik aan de vormgeving en de inhoud ook vernieuwd moet worden. Dan heb je het dus al over programmeurs, vormgevers en tekstschrijvers. En waarschijnlijk wordt dit in projectvorm gedaan, dus dan heb je ook nog de projectleider etc.
     
  2. ach die arme mensen krijgen maar een paar ton per jaar voor staatsbezoekjes afleggen...dan kunnen ze toch niet gaan gezuiniging.

    grr..ik snap het ook echt niet hoor. Wij moeten voor een salarisje keihard werken, dur4 zorgpremies betalen, alles wordt en is al super duur..en dan hoor je dat alles nog duurder gaat worden..en zij hoeven niets in te leveren?? Ben al nooit voor het koningshuis geweest, maar nu zeker niet meer.
     
  3. Isademi

    Isademi VIP lid

    Jun 3, 2008
    11,327
    2
    0
    Thuisblijfmama
    Zuid Oost Brabant

    helemaal mee eens, hetzelfde geld voor sommige handdrukken, wachtgelden en andere overmatige uitgaven van overheid of koningshuis.
     
  4. happynienja

    happynienja Fanatiek lid

    Aug 8, 2007
    3,178
    0
    0
    Julianadorp
    Echt idioot! Stop dat geld liever in wat anders.
    De wereld zit zo krom in elkaar..
     
  5. Bri

    Bri Niet meer actief

    Ik durf de stelling wel aan dat Beatrix in haar leven harder heeft gewerkt dan 99% van de Nederlandse bevolking, een grotere verantwoordelijkheid draagt en meer belastende factoren bij haar werk heeft. Het is zo ongelooflijk ingrijpend, heel haar leven staat in het teken van deze functie. Weet je nog, dat ze aan het werk moest omdat het kabinet viel op de dag dat zij haar man moest begraven? Wat zou je zelf doen, als jouw baas je zou bellen tijdens de uitvaart van je man (waar heel NL naar meekijkt, omdat je zelfs daar de camera's moet toelaten)? Plicht roept, dus ik ga aan de slag, of zou je hem vragen of hij helemaal gek was geworden? Dat soort dingen bedoel ik. Dat vragen we van niemand, maar wel van ons staatshoofd.
    Daar mág ook echt een flinke beloning tegenover staan.

    Principieel vind ik dat er heel veel te zeggen is voor een gekozen staatshoofd ipv een staatshoofd via geboorte, maar alsjeblieft zeg, dat werk houdt echt wel iets meer in dan lintjes doorknippen en snoepreisjes naar exotische oorden.

    Qua niet hoeven bezuinigen.... Zij bezuinigen volgens mij net zoveel als ik (ook bovenmodaal inkomen). Zorgpremie omhoog, kinderopvangtoeslag en kinderbijslag worden minder, later met pensioen. Maar niemand kort mijn salaris, of eist dat ik eerst maar eens mijn eigen vermogen opmaak voordat ik aanspraak maak op openbare voorzieningen. Waarom zouden we dat van hen dan wel verwachten?

    Nou ja. Nooit gedacht dat ik nog eens voorvechter voor de Oranjes zou worden. Maar ik vind dat hier echt heel erg onterechte opmerkingen worden gemaakt, en dat ze veel te weinig credit krijgen voor de zware functie die zij vervullen.
     
  6. Troelala21

    Troelala21 Niet meer actief

    Dat dat geld kost snap ik ook nog wel, maar waarom moeten wij daar voor opdraaien?
     
  7. Polletjepiek

    Polletjepiek Niet meer actief

    Moet je eens gaan googelen wat het KH ons opleverd, dan vind je bedragen van 4 à 5 milJARD. Veel meer dus dan ze kost. Denk niet dat wanneer premier Rutte of welke andere oud-premiers dan ook dit zou kunnen presteren als zij een gekozen President waren geweest.

    wat levert het koniklijk huis op - Google zoeken

    Daarbij is de Koningin de enige stabiele factor in de regering.
     
  8. Rosao

    Rosao VIP lid

    Nov 3, 2007
    12,893
    1,390
    113
    Tja, dat is nou eenmaal hoe nederland in elkaar zit. De site is ook voor ons bedoeld. Blijkbaar is er behoefte aan...
     
  9. Bri

    Bri Niet meer actief

    Idd, ik geloof niet dat die site er is omdat WA en Max zo graag een plek willen om hun familiekiekjes op te zetten. Maar omdat 'het publiek' erom vraagt.
     
  10. SeaShell

    SeaShell Niet meer actief

    ook belachelijk alexander en maxima gewoon kinderbijslag krijgen voor hun 3 kids.. ipv te bezuinigen op de kinderbijslag, moeten ze het voor rijken afschaffen en voor de allerarmste verhogen!
     
  11. SeaShell

    SeaShell Niet meer actief

    snap trouwens toch niet waarom die lui zoveel moeten verdienen. iedereen levert volgend jaar in en gaat erop achteruit qua loon, waarom hun niet??

    ze kunnen zelf ook de kinderbijslag weigeren, en hun mooie groene draeck opzeggen en uit hun eigen portemonnee dingen betalen zoals onderhoud van hun boot of de website
     
  12. This is me

    This is me Fanatiek lid

    Oct 15, 2010
    3,149
    0
    0
    #52 This is me, Sep 16, 2011
    Last edited: Sep 16, 2011
    1- er was volgens mij helemaal geen discussie hier aan de gang totdat dat ineens gezegd werd :(

    2- er hoeven geen mensen ontslagen te worden als er bezuinigd wordt op hun vakantie reisjes (dus niet de zakelijke)

    3- mensen mogen toch ook best weleens klagen als men hoort dat weer alles duurder wordt ;)

    Oja (mijn mening) maar ik vindt het niet kloppen dat wij via de belasting hun vakantie's moeten betallen.
    En nogmaals heb het over hun echte vakantie's en niet hun zakelijke reisjes.
    Als ik op vakantie wil moet ik het toch ook zelf betallen.
    Hun krijgen al een riante bedrag (dit of ze dit verdienen of niet daar buiten gelaten) dan zouden ze op z'n minst dat toch zelf wel kunnen betalen.
     
  13. Mon

    Mon Fanatiek lid

    Jul 6, 2011
    1,135
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ehm... ik ga er qua brutoloon niet op achteruit hoor. Niemand volgens mij (dan zou je een loonsverlaging van je baas moeten krijgen). Dat je minder overhoudt doordat aftrekposten en toeslagen verdwijnen of beperkt worden, geldt voor iedereen, dus ook voor het koningshuis.

    Overigens, was het niet zo dat Beatrix bijvoorbeeld haar AOW premie afdraagt aan een goed doel?
     
  14. Isademi

    Isademi VIP lid

    Jun 3, 2008
    11,327
    2
    0
    Thuisblijfmama
    Zuid Oost Brabant

    boot wel maar website zie ik wel als iets zakelijks echter vind ik 300.000 euro ervoor echt onzin, maar goed ik mag niet klagen wij leveren spullen voor de tennisbanen op sommige terreinen :p
     
  15. Polletjepiek

    Polletjepiek Niet meer actief

    Ik denk dat je het de KF niet kwalijk moet nemen, maar het ministerie van algemene of binnenlandse zaken, die bepaalt zo'n beetje alles voor ze.
     
  16. evenstar

    evenstar VIP lid

    Jan 22, 2009
    9,809
    4
    38
    postdoc/docent universiteit
    import Noorderling
    Dat het een immens zware taak is, met zo weinig privacy - terwijl degene die het moet uitvoren daar niet voor kiest, en de degenen over wie geheerst wordt ook niet - dat zijn juist redenen voor het afschaffen van een koningshuis zou ik zeggen. We noemen ons land een democratische monarchie - dat is in essentie een contradictio in terminis omdat het monarchisch gedeelte door niemand, zelfs niet door de monarch, door een democratisch besluit tot stand is gekomen, maar puur op basis van erfenis (ja, en ooit in 1806 het besluit van Napoleon, maar dat zal ongetwijfeld ook niet op basis van volksstemming geweest zijn). Maar goed, dat is bijna off topic. :)

    Dat ik tegen het hebben van een koningshuis ben betekent niet dat ik geen respect heb voor de taak van de koningin. In tegenstelling.

    Ik vind een soort 'zieligheids'redenering om die enorme salarissen (en het sjoemelen met belasting wat regelmatig aan het daglicht is gekomen) goed te praten echter wel ver gaan, er zijn wel meer mensen wiens leven onverkozen publiek is, of wiens leven bijna geheel in het teken van werk staat.

    Er zijn ook wel berekeningen (kosten/baten) waarin een republiek een stuk goedkoper uitkomt te vinden - ik ben niet per se overtuigd van het 1 of ander. Het maakt me eigenlijk ook niet uit, ik ben om meer dan 1 reden voorstander van een democratische republiek ipv monarchie. ;)

    Sorry, ik had gezegd erover op te houden :)
     
  17. Rosao

    Rosao VIP lid

    Nov 3, 2007
    12,893
    1,390
    113
    Dat betalen ze volgens mij ook zelf.
     
  18. SeaShell

    SeaShell Niet meer actief


    maar dan nog. een gezin met een gezamenlijk netto inkomen van 1500 euro per maand gaat een paar tientjes meer missen dan het koningshuis die een bedrag met zes 0'en verdient. wat merken hun er nu van? hun gas/water/electra word betaald, hun vervoer, opknappen van de paleizen, de groene draeck, snoepreisjes, vakantiehuizen etc. en de 3 dochters van alexander en maxima zijn nu al miljonair. vind het gewoon belachelijk dat de gewone burger in de portemonnee geraakt moet worden terwijl ook alle paleizen op 1 na dicht kunnen gaan en ze haar bootje ook vaarwel had kunnen zeggen of hun eigen electra en vervoer betalen!!
     
  19. SeaShell

    SeaShell Niet meer actief

    dit overzicht zegt genoeg ( van 2010)

    De 'Begroting van de Koning' bestaat voor 2010 uit de volgende kosten:

    Beatrix: 5.102.000 euro
    (inkomsten: 834.000 + persoonlijke/materiële uitgaven: 4.268.000)


    Willem-Alexander: 1.376.000 euro
    (inkomsten: 248.000 + persoonlijke/materiële uitgaven: 1.128.000)

    Máxima: 624.000 euro
    (inkomsten: 248.000 + persoonlijke/materiële uitgaven: 376.000)

    Totaal: 7.102.000 euro

    Het totale inkomen van Beatrix, Willem-Alexander en Máxima bedroeg in 2009 nog 6.960.000 euro.

    Functionele uitgaven koningshuis in 2008:

    Personeelskosten: 17.529.000 euro

    Materiële kosten (o.a. rijtuigenpark, verlichting paleizen): 7.611.000 euro

    Kosten vliegtuigen (o.a. vliegreizen staatsbezoeken, onderhoud): 1.388.000 euro

    Onderhoud zeiljacht Groene Draeck: 210.000 euro

    Totaal: 26.738.000 euro


    -----
    in 1 woord SCHANDALIG dat BEA zo schandalig veel uitgeeft en verdient! waarom haar loon ook niet halveren en dat in de pot duwen voor de staatsschuld omlaag te krijgen? of haar bootje ZELF gaan betalen???
     
  20. This is me

    This is me Fanatiek lid

    Oct 15, 2010
    3,149
    0
    0
    Nope dit is al vaak zat bekend gemaakt dat dit betaald wordt met belasting geld.
     

Share This Page