Mijn zoontje blijkt echt enorm groot te zijn, hij oogt als een kind van 1 wordt op het consultatiebureau gezegd..verder niks mis mee maar ik ben gewoon nieuwsgierig wat dan gemiddeld is zo rond de 7.5 maand. Hij is met 7.5 maand 75.7cm lang en weegt iets meer dan 10 kilo. Wat is/was de lengte van jullie kindje met 7.5 maand? Ik vind het trouwens erg vervelend dat mensen er zo de nadruk op leggen constant, ik weet niet of andere moeders hier met lange kindjes zich hierin herkennen..maar ik ben gewoon bang dat hij hierdoor een complex krijgt als hij groter is. IK ben zelf gepest en ik hoop echt dat mijn zoontje dit niet mee hoeft te maken, niet omdat ik lang was maar i had een grote bril en keek scheel... Constant roepen mensen als ze hem zien; wat groot, jee wat is hij flink, etc etc...en soms vraag ik me af of ik op een gegeven moment niet iets moet zeggen als mensen weer zoiets zeggen, iets positiefs, zodat hij later in ieder geval het als iets positiefs ervaart, dat ik dan bijvoorbeeld zeg, ja het wordt een grote sterke man, zoiets..of is dat overdreven gedacht? Ben benieuwd naar jullie meningen!
Ik vind het niet heel erg extreem en volgens mij is lengte/gewicht wel in verhouding toch? Mijn zoontje was toen 70,5 cm en 8660 gram. Ik zou je echt niet druk om maken om wat anderen zeggen. Mensen bedoelen het vast ook niet slecht. En ik denk dat het met pesten wel mee zal vallen. Kijk maar eens in een klas met kindjes. Daar zitten zowel kleine als grote kindjes in.
Ik vind het ook niet zo extreem...ja hij is iets groter dan gemiddeld, maar zo extreem groot en zwaar toch niet? Hier een dunne en ook altijd commentaar van iedereen. Het is nooit goed Ons mannetje woog bij 7,5 maand 7300 gram en was 71 cm
Hoi, ja je hebt wel een reusje. Het zoontje van onze buurvrouw is ook een reus, ze zijn zelfs onderzoeken gaan doen naar bepaalde syndromen omdat hij ook redelijk lui is en zich langzamer ontwikkeld. Maar er kwam niets uit en het zit gewoon in haar familie. Mijn zoontje is 7 maanden en ik schat nu 69 cm en tegen de 9 kilo. Ook flink maar meer in de breedte zeg maar. Als je bedenkt dat maat 74 gemiddeld voorkomt bij 9 maanden dan kan ik me voorstellen dat je zoontje wel 1 lijkt. kan me voorstellen dat je de opmerkingen vervelend vind maar je kan er niet veel mee, het ene kind is het andere niet. Belangrijk dat hij het goed doet en gelukkig is. Dus keer het inderdaad positief als iemand wat zegt. Ik denk overigens niet dat mensen het slecht bedoelen. Is toch ook leuk een grote lange vent straks?? hi hi. Het is vaak een beetje onze eigen onzekerheid. Mijn dochter is vier en draag maat 116 van boven. Ze lijkt wel 5 en is echt groot vergeleken met haar pieperige meisjes klasgenoten. Grappig om te zien. Maak me geen zorgen, ben er juist trots op. En ja ze is een beetje stevig, niet dik en daar heb ik ook de hele baby tijd niets ander over gehoord van de hele omgeving. Je moet mensen je niet onzeker laten maken hoor, hoe vervelend en pijnlijk het ook is. Groetjes, C.
Ik vind het ook niet heel extreem hoor! Mijn zoontje is ook lang (nu 84 cm), maar wel vrij licht voor zijn lengte (10,8 kg). Bij cb zit hij qua lengte op de bovenlijn en qua gewicht op de onderlijn. Maar omdat hij lang is en wijs kijkt, schatten mensen hem ook vaak ouder. In sommige gevallen vind ik dat ook irritant hoor, vooral als ze vragen waarom hij nog geen snoepje mag/nog niet loopt/geen hele zinnen zegt ect. Als ik dan aangeef dat hij pas 15 maanden is hebben ze ook zoiets van; Ooooh, groot is hij zeg! Pfffff, soms wordt ik ook beetje kribbig ervan, maar ach, je kan er niets aan doen. Mensen zeggen ook vaak maar wat hè? Geeft niet wat je zegt als je mond maar gaat . Dezelfde categorie als; wat lief, wat is het? Terwijl hij in het blauw is gekleed, een mutsje met 'boy' opheeft......tja!
Je zoontje is iets groter dan de mijne was met die leeftijd (Sil was 72 cm en woog 9.67 kg), maar de mijne werd ook altijd al een reusje genoemd... Gelukkig hebben wij een CB dat er geen gedoe om maakte en alleen keek of alles in verhouding verloopt en dat is zo. Nog steeds is Sil vrij groot (nu met bijna 2 jaar is hij 90 cm en weegt ruim 14 kg) en vergeleken met de meeste kindjes om ons heen is dat echt ENORM! Ach ja, valt hij lekker op. Probeer het van je af te zetten, want pas als ze in de kleutertijd komen begin je een beetje van de opmerkingen af te komen, heb ik laatst begrepen. Zolang zijn verhoudingen kloppen, en dat denk ik wel als ik het zo lees, is er in ieder geval niks aan de hand. Hier kun je wat info vinden over gemiddelden, als je dat fijn vindt.
is helemaal niet extreem hoor!!!!!!!!!!!!!! hij is precies zo als mijn zoontje toen hij was met cb controle van 7enhalve maand => 75,5 lang =>10.020 gewicht hij zit met lengte en gewicht tegen de bovenlijn maar lengte en gweicht is wel in evenwicht nu is hij lengte=>90 gewicht=> 14 kilo wij lachen er altijd om hij word vast uitsmijter bij de horeca gelegenheden haha en ja hij is groot voor zijn leeftijd zijn broer was 9 kilo en 69,5 bij 7 en halve maand nu gewicht 16 kilo en 98 cm (ongeveer) en de 2 jiongens verschillen 1 jaar en 9 maanden maar we hebbben een grote en een kleine haha
Hier eentje van 6,5 maand met ook meer als 10 kilo en zelfde lengte als jou zoontje. Komt goed joh! En al word hij lekker lang, is toch ook niks mis mee!
Nog even hierover: Ik denk dat het wel los zal lopen, maar voor je eigen gevoel is het misschien wel prettig er iets positiefs van te maken. Ik zeg bijv. altijd dat we niet bang hoeven te zijn dat hij niet genoeg te eten krijgt Maar beamen dat hij lekker groot/stevig/sterk/stoer is, is toch ook al mooi? Ik denk niet dat een kindje er snel een complex van krijgt, hoor. Dat zou hooguit gebeuren als hij op school straks nog steeds heel erg opvalt door lengte/gewicht, maar de meeste kindjes weten dat ook nog wel een positieve draai te geven. Maak je niet teveel zorgen. Je hebt best kans dat hij na de kleuterleeftijd ineens helemaal niet meer opvalt, hoor. Mijn man was als baby/peuter ook opvallend groot in alle opzichten, maar was als puber bijv. heel lang de kleinste van de klas... Pas op zijn 16e groeide hij weer echt verder om te eindigen op 1.90 m
Hij is wat groter dan gemiddeld denk ik en Lisa wat kleiner, Lisa is nu 1,5 jaar, 78 cm en 9,5 kg, bijna hetzelfde als jouw zoontje dus Met 7 maanden was Lisa ongeveer 69 cm en ruim 9 kg, maar ze heeft sondevoeding gehad en was daardoor aan de zware kant. Toen ze zelf weer ging eten en drinken ging ze haar eigen lijntje volgen. Eva was met 7 maanden 68cm en 8,2 kg, begon toen net een wat lager lijntje te volgen en dat doen ze allebei nog steeds.
ja het goed in verhouding zeiden ze inderdaad en ze zeiden ook dat hij voorop in de ontwikkeling zit, hij tijgert al vanaf 6 maanden ongeveer en sjeest nu door d ehlee kamer, en ze zei ook dat hij erg alert uit zijn ogen kijkt, dus veel groot en sloom wat ik eerder las hoef ik niet bang te zijn, hij is juist heel actief en nieuwsgierig Thanks voor alle berichtjes, stelt me toch gerust!
Beetje te snel getypt hihi, het IS goed in verhouding EN dus VOOR groot en sloom wat ik eerder las hoef ik niet bang te zijn
Heb het even opgezocht, was hier met 7,5 maand 76 cm en 8,9 kilo (altijd aan de lichte kant geweest, was toen voor zijn doen eindelijk flink aangekomen, maar onder gemiddeld). Volgens het schema wat ik heb mbt lengte valt hij idd wel helemaal buiten de grafiek, dus idd flink lang... Maar ach, we zijn toch ook allemaal anders en kinderen dus ook. Mensen hebben helaas altijd wel commentaar, hopelijk kun je je er voor afsluiten.
Mijn kindje (is wel een meisje die zijn meestal wat kleiner enz toch?) is nu ong. 70 cm en bijna 9 kilo. Ze heeft nu wel echt vreetbuien dus ik denk dat ze binnenkort weer flink gaat groeien
In vergelijking met mijn jongste is hij wel een reusje ja maar mijn jongste is ook wel een kleintje voor een jongen. Hij was met 9 mnd 72 cm en 8,3 KG
Nou je ventje groeit gewoon goed hoor, misschien is groter dan gemiddeld volgens het cb "lijntje" maar dat maakt het uit...... Ik heb juist een klein meisje zij is 2 jr en 1 mnd oud en net 10 kg en 80 cm dus tja.... Met 7,5 maand was zij 7215 gram en 65 cm...
Even over het mogelijk gepest worden: Hier iemand die altijd de langste van de klas was (en de dunste) maar nooit last gehad van pesterijen. Over het lang zijn heeft nog nooit een ander kindje wat gezegd, alleen volwassen waren altijd erg verbaasd als ze hoorden hoe jong ik pas was. Ik heb wel eens de bijnaam "skeletje" gekregen op de basisschool, maar als je daar 3x je schouders over ophaalt is het voor de pesters niet leuk meer, en houden ze wel op. Dus ik denk dat je lichaamsvormen er niet perse voor zorgen of je gepest wordt of niet, maar meer hoe je daarmee omgaat. (waarmee ik overigens niet wil zeggen dat iemand die wél gepest wordt het aan zichzelf heeft te danken omdat ie er "verkeerd" mee omgegaan is!)
hier een gezonde vrolijke meid van bijna 5,5maand ze is nu al 69cm en weegt 7,6kg. hier ook veel opmerinken;goh, ze is wel groot he, poehpoeh, t is net een peutertje. waarop ik altijd met een grote grijns antwoord: ze is precies goed en t mooiste meisje dat er is, alle topmodellen hebben lange benen! je hebt gewoon dikke,dunne, grote en kleine kindjes, de kindjes onderling maken er vaak geen punt van, de volwassenen daarintegen zijn veel scheutiger met opmerkingen.
Mick was met 7 maanden 9,5 kilo en 73 cm.. Wij krijgen ook keer op keer te horen dat hij 'wel erg groot' is.. In het begin maakte ik me er erg druk om.. Daarna kwam de irritatie; 'Hebben jullie een malletje waar ik hem dan in kan leggen, zodat hij niet meer groeit' Nu reageer ik vaak dat Pokon & Slagroom een goede combinatie is.. Vind het wel raar.. Al gewicht en lengte in proporties is; waar maken ze zich dan druk om ?!
Ons mopke was toen 76.5cm en 10,6kg. Ze vonden hem toen ook erg groot maar hij was al erg groot toen hij werd geboren. Hier werd hij toen iig al een jaar geschat.. ben benieuwd hoe lang hij bij de volgende controle is, dan moeten we ook weer prikken halen