hoi voedselbonnen krijgen wij niet. zelfs nog nooit van gehoord pampers 80 geloof ik in een pak voor 22 euro en witte producten denk inderdaad bij jullie de a prodcuten ja. geen merk producten zal ik zeggen gr
en die krijgen dat weer voor een groot deel terug omdat ze een duur huis hebben..... en nee ik ben er niet blij mee. Ik heb een chronische ziekte en dreigde in de ww te komen wat zou betekenen dat ik zo weinig geld kreeg dat we het niet veel maanden zouden kunnen redden! Of ik nu ben had/heb of niet ik MOET WERKEN zoniet dan kunnen we ons huis verkopen en in de schuldsanering want door een verbouwing een paar jaar geleden levert dit huis nog niet op wat het zou moeten opleveren.... YEAH geweldig {sorry, het is geen aanval op jou maar ben geloof ik een beetje licht ontvlambaar!}
Ik heb een beetje mee zitten lezen en terwijl ik ervan bewust ben dat het in de wereld niet altijd even eerlijk verdeeld is, denk ik toch ook wel dat een ieder verantwoordelijk is voor zijn/haar situatie. Mijn vriend en ik zijn beiden niet direct hoog opgeleid maar hebben ons door middel van keihard werken/kansen zien en aanpakken en risico's nemen tot een redelijk comfortabele positie opgewerkt. Aan kinderen gingen we pas denken toen we financieel goed zaten. Door de inzet die ik heb getoond richting mijn werkgever heb ik de kans gekregen mijn werkzaamheden vanuit huis in het buitenland voort te mogen zetten, waardoor wij nu heel goed rond kunnen komen (hoewel ik maar 4 dagen per week werk en mijn vriend huisman is). Het valt me op dat vooral die mensen die het hardste roepen dat het allemaal oneerlijk verdeeld is in de wereld het minste doen, en ook niet open staan voor suggesties om hun situatie te verbeteren. En ja, je kan kijken naar iemand als Anice en denken: dat wil ik ook! Maar zou jij voor netto 17000 per maand ergens in een Russische republiek gaan wonen? Ik niet! Dus: kijk niet teveel naar wat een ander heeft en wat jij niet hebt, maar probeer je eigen situatie te verbeteren. Geloof me, het is mogelijk!
Ik snap je wel, maar ik wil je alleen laten inzien dat het misschien oneerlijk lijkt, maar dat het in Nederland echt zo slecht nog niet is geregeld hoor. En salarissen van 17.000 euro zijn natuurlijk niet standaard..
Ben mee gaan lezen. Anniek, zo werkt het helaas niet. Vergeet ook niet dat als je zoveel verdient meer dan de helft (!) naar de belasting gaat. En waar wordt die belasting voor gebruikt??? Juist uitkeringen, opleidingen, kindgebondenbudget ga zo maar door.... Ik heb ook een goed salaris, maar heb hier 7 jaar voor gestudeerd en de laatste opleiding heeft 15000 (!) euro gekost. Het is fijn dat er op elk niveau en elk gebied banen zijn, maar ik vind het niet meer dan normaal dat er loonverschillen zijn. Wij hebben het nu ook niet breed, omdat mijn man werkloos is en we door mijn 'hoge' salaris geen recht hebben op een uitkering etc. Het is nu niet anders. We hebben net een dochtertje gekregen. We zouden heel graag nog meer kinderen willen, maar hier beginnen we pas aan als we financieel stabiel zijn. Je moet roeien met de riemen die je hebt. Ik zal nu wel heel veel mensen tegen me in het harnas jagen, maar ik vind dat sommige mensen wel snel klagen en makkelijk hun hand ophouden. Tuurlijk zijn er uitzonderingen en ik heb niet iemand hier in het forum op het oog ofzo, maar ik denk dat je soms met wat creativiteit best verandering kunt aanbrengen in je situatie (thuis werken, op kinderen passen van de buurvrouw, post rondbrengen, etc)
Ah oke, dan is jullie pak Pampers het dubbele van hier en klopt dat dus gewoon qua prijs! A producten zijn hier juist wel merk producten, dus ik neem aan dat je met witte producten dan de huismerken bedoelt. Dus geen CocaCola of Pepsi maar gewoon een eigen merk..
Maar hier kan toch niemand wat aan doen. Jullie hebben ooit zelf die hypotheek opgenomen en zijn zelf gaan verbouwen. Dit is pech.
Maar uiteindelijk heeft een chirurg veel meer verantwoordelijkheid over een mensenleven dan iemand in de gehandicaptenzorg. En denk je dat chirurg zijn niet fysiek zwaar is? Wat dacht je van soms meer dan 12uur in de operatiekamer staan? Denk je nou echt dat een chirurg een 40 uren werkweek heeft? 60 uur is meer dan normaal hoor!
O ja, wat ik ook niet snap. Ik lees hier ook wel dat mensen een huis kopen of 2 fulltime salarissen en dan wordt er geklaagd dat ze het niet meer kunnen betalen als ze minder gaan werken of 1 hun baan verliest. Tja, dat had je toch ook vantevoren kunnen bedenken?
Die 17.000 is natuurlijk wel heel extreem hoor, er zijn maar weinig mensen die een dergelijk inkomen mee naar huis brengen. Dat de lonen verschillen vind ik alleen maar goed hoor, ik bedoel..stel dat een chirurg net zoveel zou gaan verdienen als een thuishulp, om maar even wat te noemen. Dan gaat hij toch geen jaaaren studeren met het vooruitzicht van een inkomen wat hij zonder die studie ook kan krijgen? Dat lijkt me niet echt motiverend. Daarnaast is t natuurlijk ook heel verschillend in wat voor soort bedrijf je werkt. Mijn zus en ik doen in grote lijnen het zelfde werk. Alleen werkt zij in een zorg-instelling en valt onder de zorg cao. En ik werk bij een zeer winstgevend, goed draaiend bedrijf. Mijn werkgever kan mij dus simpelweg meer betalen dan haar werkgever. Is dat dan oneerlijk? Welnee, waar er meer geld te besteden is, kan er ook meer betaald worden, zo simpel ligt het. Zij heeft bewust gekozen voor een baan in de zorg-sector, ik heb bewust gekozen voor een baan in het bedrijfsleven. Ik zou niet kunnen aarden in haar branche en zij niet in de mijne
@pb Mijn man is uitzendkracht eerst bakker geweest, werkt 6 jaar bij de nuon. waar hem bergen zijn beloofd. Nu is hij ook verder aan het kijken maar het moet wel redelijk verdienen anders kan hegt niet. Ik werk 1 week 7 avonddienst en de andere week zoals ze me nodig hebben. Om de week werk ik dan ook het weekend zowel smorgens als savonds. Ok wij komen ook wel rond en het is niet dat wij het mega slecht hebben. Toch is het zo dat ietsje meer zeer welkom zou zijn maar lichamelijk is dat voor mij echt niet te doen {dit al eigenlijk niet} daarbij zijn we ook bezig met een webwinkel op t estarten en daarna misschien wel door te groeien naar een eigen winkeltje. Ik heb vele cursussen gevolgd maar kan er momenteel niets mee gezien mijn lichamelijke gezondheid. Mijn man is bijvoorbeeld gasmeetdeskundig, hij is dus verantwoordelijk voor mensen die ergens staan te werken in een tank, silo oid. als hij zegt dat ze eruit moeten dan is het er gevaarlijk. maar dan nog geen vetpot. Ik weet ook prima dat we kwa huis niet de beste keuze gemaakt hebben.... Het gaat meer om andere dingen; wij zouden nog wel een derde kindje willen maar dat durven we financieel niet aan. Sparen doen we nog niet voor de kidnjes omdat we het geld zo hard genoeg nodig hebben..... we hebben geen spaarrekening meer gezien flink wat tegen slagen. we werken beide enz enz Soms denk ik ook wel eens; mensen zeik niet zo en ga werken [bij 1 verdieners dan] maar soms kan het ook niet.....
Ik denk niet dat er een stempel 'eerlijk of oneerlijk' aan vast te knopen valt. Er zullen heel veel mensen zijn met gigantische lonen die het eigenlijk gewoon niet verdienen. En ook mensen met lage lonen die eigenlijk veel meer zouden moeten verdienen. En dit dan op basis van inzet en wilskracht. Het leven is nooit echt eerlijk vind ik. Je moet dus zelf echt zorgen dat je er alles aan doet om het zo goed mogelijk voor elkaar te krijgen. Ik heb spijt dat ik ooit naar mijn ouders geluisterd heb. Die wouden dat ik maar fulltime ging werken na de middelbare school zodat ik ook bij kon dragen in het huishouden en al mijn eigen kosten kon betalen daarnaast. Ik wou daarop BBL opleiding gaan doen waar ik vervolgens bij alles maar te horen krijg 'dat red je toch niet, dat is niks voor jou, ga maar gewoon in een winkel werken'... Ik heb een hoog iq, ik leer makkelijk, ik ben goed met cijfers en goed met mensen. Alleen op dat moment was ik mega onzeker waardoor ik hun maar ben gaan geloven (ondanks mijn prestaties). Ik zal dan ook altijd mijn kinderen stimuleren om er zoveel mogelijk uit te halen wat er in zit. Juist omdat het leven in mijn ogen zo oneerlijk is. Je moet vechten voor een goede plek.
@wijffie75 vraag eens aan je zus of zij het eerlijk vind? Ik snap dat er verschil in de wereld is. jet ja idd pech! Lekker lullig. tis ook mooi pech als je met je 26e levensjaar al moet zeggen dat je geen uren kan zitten.staan/lopen. en dat het uwv zegt; ach je bent nog zo jong en ga zo maar verder! alleen brengt die pech weinig in het laadje... ?? ik heb niet gezegd dat een chirurg geen fysiek zwaar werk heeft. ik snap ook dat er verschillen zijn. Tcoh vind ik dat sommige lonen we zoveel verschillen dat het belachelijk is. maar he, het is mijn mening. En deze mening zal ik blijven houden. Ik baal er gewoon ook stevig van. Alleen ik kan er niets meer. Denk ook dat vele mensen deze mening met mij delen maar dan wel de mensen die het niet breed hebben! Mensen die geld genoeg hebben maken zich daar niet zo druk om en vinden dat er verschil moet zijn
@anniek, ik snap je ergens wel hoor. (geen zin om te citeren, sorry). ik vind het ergens ook oneerlijk verdeeld. ik ben verpleegkundige, en heb hiervoor in de gehandicaptezorg gewerkt. En ik verdien nog steeds veel te weinig. Ik heb fysiek zwaar werk en veel verantwoordelijkheden. MAAR: ik had ook iets anders kunnen studeren en dus meer kunnen verdienen. Dat was mijn keuze. Ik vind nog steeds dat bepaalde salarissen omhoog moeten, maar ik ben blij dat ik geen chirurg ben en tja, helaaspindakaas, dan dus ook niet dat salaris. En ja, ik heb de kans om te stoppen met werken. waarom? omdat wij een huis huren. We waren een heel eind met kopen, maar uiteindelijk niet gedaan omdat wij de mogelijkheid wilden behouden om op 1 salaris rond te kunnen komen. Tja, een kwestie van keuzes maken he. Ik bedoel dat niet verkeerd hoor. Maar wij hebben dus niet de mogelijkheid om een huis te verbouwen (*kijkt eens om zich heen en mist nog steeds plintjes en denkt: "dat is maar goed ook" hahahaha)
owja iemand die schreef van die 17 000 moet de helft nog af. dat is blijkbaar dus niet want dat was in dit topic en dat gaat over leefgeld! en wbt studie ik wil nog wel studeren, een opleiding volgen maar dat gaat niet want ik kan de opleiding nu niet betalen! maw ik moet gewoon konten wassen en steunkousen uittrekken ook al voelt dit onder mijn niveau....
Hoef ik niet aan mn zus te vragen, ik weet dat zij er het zelfde over denkt als ik. Ik kan t ook omdraaien..zij woont met haar vriend in een prachtig huis, 2-onder-1-kap, van ongeveer 3ton. Ik woon met mn dochtertje in een flatje 3 hoog achter. Is dat eerlijk? JA! Want zij werken er samen fulltime voor, dat is hun keuze. Het was mijn keuze om te gaan scheiden, om parttime te werken en kan daardoor geen huis kopen. Ben ik jaloers op hun mooie huis? Op het feit dat ze binnenkort een maand door India gaan reizen, terwijl ik in mn vakantie op de camping zit? NEE! Ik gun t ze namelijk van harte. En dat is andersom dus net zo
Ik heb dat van die 17000 even gemist, was dat ook in Nederland? Een kennis van mij verdient ook in die richting, maar die werkt bij de VN, heeft een belangrijke baan, moet elke 2 jaar verhuizen naar een ander land. Betaalt alleen al aan schoolgeld voor zijn 2 kinderen 2000 euro per maand, huur ed nog maar daarbuiten gelaten en niet te vergeten, die moet zijn eigen pensioen regelen, enig idee hoe duur dat is? Alleen een bedrag zegt niets, dat is, net als al eerder gezegd, appels met peren vergelijken.
Ja, zoiets dacht ik al.. Nou, om op zo'n plek te gaan wonen, daar moet voor mij nog veel meer tegenover staan...