Voor de mama's die ook verse fruithapjes maken/hebben gemaakt: Ik ben bezig een voorraad fruithapjes te maken. Appel en peer doe ik even koken, door de blender en dan in de vrier. Maar welke fruit kan ik nog meer invriezen voor de eerste fruithapjes?
De eerste fruithapjes kan je beter 1 soort fruit doen als gecombineerd. Maar zelf zou ik behalve appel-perenmoes niets invriezen, lijkt me niet echt smakelijk, banaan of perzik uit de vriezer.
Toch hoor ik van mensen dat ze meer soorten invriezen? Vraag me inderdaad ook af hoe dat dan smaakt. Maar het lijkt me zo makkelijk!
Ingevroren fruit, brrr, da's toch niet lekker? Ik gaf gewoon elke dag een vers stuk, so wie so al geen mengsel (ik eet zelf ook altijd gewoon een appel, banaan of sinaasappel, en niet om en om een hap van het een en het ander), maar gewoon puur fruit (ook handiger om reacties te begrijpen). Kind at wat fruit en wat er overbleef at ik zelf. Kwam ik ook aan mijn dagelijkse fruit.
Ook niet echt fan van ingevroren fruit, maar ik deed het in het begin ook wel eens, en dan meestal combinaties van appel met zuidvruchten. Appel met gedroogde abrikoos, rozijntjes of pruim. Koken, pureren, invriezen.
Appel en peer kunnen na koken goed ingevroren worden. Maar ook nectarine en perzik gaat hier goed hoor. Kleur blijft goed en het smaakt mevrouw net zo goed als vers. banaan wordt bruin (ik weet niet hoeveel citroensap er bij moet, dan zou het licht van kleur blijven).
@dirksmama: voor een baby, om te beginnen met fruit leren eten, zou ik inderdaad wel 1 soort fruit tegelijk aanbieden, en geen mengseltjes. Maar drink jij ook nooit een verse mango-frambozensmoothie ofzo? Of eet jij nooit een toetje met gemengd vers zomerfruit? Of een fruitsalde? Om maar eens wat dingen te noemen. Zo raar is het voor een volwassene toch niet om verschillende soorten fruit te mixen? Ik vind trouwens appel uit de vriezer ook wel anders smaken dan verse appel. Dus hier 1 keer gedaan, maar sindsdien gewoon vers.
Ik vroor ook altijd voor een hele week fruit in eerlijk gezegd.....Dan gaf ik dat mee naar de gastouder, hoefde ik dat 's ochtends niet nog eens klaar te maken. Eigenlijk deed ik alle fruitsoorten invriezen (behalve citrus, aardbei en kiwi, dat gaf ik pas met een jaar). Dus meloen, mango, perzik, appel, banaan, peer etc.
Ik heb het 1 keer geprobeerd, met mango geloof ik. Maar na het ontdooien werd het zooitje zo waterig en pafferig dat ik het nooit meer heb gedaan. Dat kan toch nooit meer uitzien als vers fruit? Qua substantie? Overigens heb ik fruit nooit gekookt voor de baby(s). Dat zal ik nooit begrijpen. Om smaak van fruit te leren zoals mensen fruit eten is het juist krom om die eerst te koken. Ik kook mijn peer of appel ook niet eerst voordat ik die eet. En een fruithapje is toch zo klaar gemaakt, ook als je pureert. Ik sneed gewoon fruit in stukken, gooide die in een schaal, staafmixer 2-3 tellen erop, en het was klaar! Nooit langer dan 5min bezig geweest. En de gastouder kan dat toch ook zelf doen als je fruit meegeeft? Op de kdv's worden alle fruithapjes vers gemaakt. Voor alle babys op de groepen.
k maak ook altijd vers fruit klaar. maar ja, ik heb ook wel eens een peer en appel een paar minuutje gekookt. Zeker als de peer nog niet helemaal rijp was en dat het enigste fruit was wat ik net nog in huis had. Waarom niet koken, stoofpeertjes kook je ook, appelmoes is eerst gekookt. Fruithapje is dan echt erg lekker hoor!
ja, of gebakken appeltjes met een beetje suiker en kaneel, of pruimencrumble, of fruitcurry of ehhh... ik eet eigenlijk best vaak verwarmd fruit
Ja, wat betreft harde peer; ik rasp het dan ook weleens, dan krijgt ze het zelf een stuk makkelijker weg als zo in de hand. appel peren moes is ook lekker hoor, eten wij ook weleens ipv appelmoes, maar voor even 'snel' rasp ik het, bij koken duurt het weer zo lang voor het afgekoeld is. Maar ik heb nooit vooruit gekookt en ingevroren voor mn dochter, hooguit een kliekje voor als wij pizza oid eten.
Hier moet je het fruit zelf mee geven. Ik kan wel een hele peer of banaan mee geven maar mevrouw eet er nu nog geen kwart van op. En als werkende moeder is het handig wat voorraad in de vriezer te hebben. Heb ik bij de oudste ook met groenten en kleine maaltijdjes gedaan. Net ook nog 3 ijsklontblokjes perzik eruit gehaald en in de koelkast gezet, is morgen ontdooid en rond 10 uur wordt het op het kdv verslonden. Ziet er redelijk hetzelfde uit als een vers gepureerde perzik. Even koken van appel en peer voorkomt dat dat fruit verkleurd als het even bewaard moet worden (al dan niet in vriezer)
Thanks meiden! Ik ga het dan toch maar eens proberen. Want een beetje afwisseling is juist lekker toch? Morgen maar eens een mango door de bender halen.
Om eerlijk te zijn, dat soort dingen eet ik zelden, en als ik ze maak, dan gaan er dingen door die ik een baby nooit zou geven (scheutje likeur)
Ik zou in zo'n geval gewoon een goed verpakte kwart peer meegeven die kind kan vasthouden en opeten. Maar gezien de leeftijd van je kind zou ik so wie so nog niet goedvinden dat ze op het kdv fruit zouden geven.
Dirksmama: hoe kom je er bij dat mijn kind naar het kdv gaat? Heb ik nergens geschreven toch? En ik sta helemaal niet achter de rapleymethode, dus voor mij voorlopig gemalen eten voor N. Mijn vraag was enkel of ik fruit kan invriezen
Om me er even mee te bemoeien , dat was volgens mij ook niet over jouw dochter maar over de dochter van mamavanruben, gezien die gequote word en daarop word gereageerd ! Ontopic kan ik niet antwoorden, fruit invriezen hebben wij nog nooit gedaan, lijkt me niet lekker en voor ons iig geen voordeel opleveren. Liefs Hanneke.