Werkloos, wat zouden jullie doen?

Discussion in 'Oppas en kinderopvang' started by Daro, Sep 21, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Daro

    Daro Fanatiek lid

    Aug 1, 2010
    2,548
    0
    0
    West-Brabant
    Hoi allemaal,

    Ik ben even benieuwd welk advies jullie me zouden geven. Ik zal proberen het kort te houden.

    Sinds 1 aug gaat mn zoontje 3 dagen per week naar het kdv, daarvoor 2 dagen. Hij heeft het daar erg naar z'n zin en het is op loopafstand van ons huis.

    Helaas heb ik sinds 1 september vrij onverwacht geen werk meer i.v.m. landelijke bezuinigingen op mijn werkterrein. De eerste twee weken van sept waren we op vakantie, nu we thuis zijn realiseer ik me dat het nu erg moeilijk gaat worden om weer werk te vinden. In het bijzonder parttime werk waarmee ik meer ga verdienen dan mn WW. Daarbij ben ik zwanger, nu 7 wk. Ik ben begin mei uitgerekend. Het begint een steeds interessantere optie te worden om tot mn verlof in de WW te blijven en daarna pas weer aan het werk te gaan. Maar nu gaat zo'n 1/3 van m'n WW naar de kinderopvang.

    We hebben nu v.w.b. de kinderopvang een paar keuzes:
    1. Weer teruggaan van 3 dagen naar 2 dagen, dit scheelt ons zo'n 150 euro per maand en dan hebben we tenminste nog opvang mocht ik werk vinden. Ik heb wel sollicitatieplicht natuurlijk en ik blijf gewoon solliciteren. Maar ik vind het zo vervelend om mn zoontje weg te brengen als ik gewoon thuis ben en daarbij kost het nog een boel geld.
    2. Van 3 dagen naar 1 dag gaan (er is 1 drukke dag op het kdv, dus het lijkt me goed die dag sowieso te houden), dat scheelt nog meer geld, maar als ik werk zou vinden is 1 dag opvang natuurlijk niet genoeg.
    3. De kinderopvang tijdelijk (tot april? of mei?) helemaal opzeggen. Als ik toch werk zou vinden in de komende 7 maanden heb ik niet meteen weer opvang, dus dit vind ik een erg groot risico. En mn werkcoach gaat er ook niet blij van worden denk ik ;) Al geef ik die natuurlijk niet meer info dan uiterst noodzakelijk ;)

    Het is wel duidelijk dat ik na de geboorte van de baby weer aan het werk moet, WW heb ik dan niet lang meer recht op en financieel is het niet haalbaar om thuis te blijven. Ik heb wel de hoop dat de markt tegen die tijd weer een beetje aangetrokken is, misschien zijn er dan wel wat meer mogelijkheden.

    Voor deze plek heeft mn zoontje 9 mnd op de wachtlijst gestaan, maar ivm de aankomende veranderingen verwacht ik dat de wachtlijsten nu minder lang zullen zijn. De opzegtermijn is 2 hele maanden dus ik moet voor 1 oktober wijzigingen doorgeven die dan per 1 dec in gaan.
     
  2. misa

    misa Niet meer actief

    Wat dacht je van 1 dag of 2 halve dagen? Dan neem je het minimale af maar komt je kindje wel nog op het kdv. Geef je als je werk hebt weer op voor meer dagen indien nodig.

    Wat vervelend zeg.. werkloos en zwanger.
    Wel van harte gefeliciteerd!
     
  3. Mikki77

    Mikki77 VIP lid

    Nov 17, 2007
    5,698
    0
    36
    Noord-Holland
    Lastig... ik weet niet of je er al aan gedacht hebt, maar als je werkloos bent stopt je recht op kinderopvangtoeslag op een gegeven moment ook. Ik denk dat je die factor zeker ook moet meenemen in je beslissing.

    Je bent in 2011 werkloos geworden, dat betekent dat je dit kalenderjaar nog tot en met 31 december recht hebt op de toeslag, maar vanaf januari niet meer.
     
  4. Daro

    Daro Fanatiek lid

    Aug 1, 2010
    2,548
    0
    0
    West-Brabant
    Bedankt voor jullie reacties.
    Mikki77: dat klopt, maar ik dacht dat ik in 2012 wel weer recht heb op kinderopvangtoeslag (lees: het niet hoef terug te betalen) als ik in de loop van 2012 weer aan het werk ga. En dat is wel het geval. Of klopt dat niet?
     
  5. Mikki77

    Mikki77 VIP lid

    Nov 17, 2007
    5,698
    0
    36
    Noord-Holland
    Ja, daar heb je gelijk in. Maar nu met die nieuwe regels waarbij je alleen toeslag kunt krijgen voor je gewerkte uren, weet ik het eigenlijk niet. Ik zou dat zeker even informeren bij de Belastingdienst.
     
  6. Bri

    Bri Niet meer actief

    Ik zou kiezen voor optie 1, en wél nu al actief op zoek gaan naar een nieuwe baan.
     
  7. Sukke

    Sukke VIP lid

    Jan 14, 2010
    5,538
    1
    0
    Ik zou voor optie 2 gaan! Gewoon 1 dagje naar het kdv.
     
  8. zo79

    zo79 Fanatiek lid

    Nov 27, 2007
    3,925
    0
    36
    Ik sluit me hierbij aan. WW is een opvangnet voor als je tijdelijk geen werk hebt. Het is natuurlijk wel de bedoeling dat je in die periode actief op zoek gaat naar ander werk.
     
  9. Nikki88

    Nikki88 VIP lid

    Jul 29, 2008
    11,656
    230
    63
    Hier zou ik ook voor kiezen. Ik weet niet wat voor opleiding/ervaring je hebt maar zoals het er nu allemaal uitziet verwachten ze voor 2012 niet veel goeds op de arbeidsmarkt, :( dus ik zou vanaf dag 1 al heel erg actief op zoek gaan naar een andere baan. Bovendien zijn de regels idd een stuk strenger en krijg je alleen nog maar kdv vergoed voor de echt gewerkte uren (terecht natuurlijk) en met de ww is dat ook allemaal strenger nu. Sterkte, dat is een zware dobber, zwanger en onverwachts werkeloos. Hoop dat je snel weer aan het werk kan!
     

Share This Page