Melk, 1 jaar

Discussie in 'Voeding' gestart door Miracle1984, 4 okt 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Miracle1984

    Miracle1984 Bekend lid

    5 jan 2009
    727
    0
    0
    Hoihoi,

    Even een vraagje! We deden al een tijdje halfvollemelk tussen de middag geven (en de andere 2 flessen opvolgmelk) en sinds gisteren zijn we helemaal overgestapt op halfvolle melk. Dat gaat goed, mits het opgewarmd is. Hij kreeg voorheen sochtends 180 plus 2 schepjes pap (en boterham), tussen de middag 150 cc(en 2 boterhammen) en savonds 180 cc.(uiteraard ook zn fruit en warme hap en gezonde tussendoortjes) Nu heeft hij nu hij 1 is 300 cc zuivel nodig. Dus moeten we minderen met de melk Het liefste hou ik de ochtend en avondfles er voorlopig even in. Dus dan vervalt de middagfles. Ben ook aan het oefenen met tuitbeker, rietjesbeker en oefenbeker met zn sapjes en water. Zn melk krijgt hij nog uit flessen.

    Wat tussen de middag geven bij zijn brood? Dan gewoon water, sap of thee of toch een klein beetje melk uit een tuitbeker? Heb net voor zn slaapje brood gedaan en 50 cc melk uit tuitbeker. Maar dat telt ook weer bij het zuivel natuurijk.
    Vroeg het me even af!

    Groetjes!
     
  2. Laris

    Laris Fanatiek lid

    27 jun 2008
    1.917
    2
    0
    Hoi!!

    Ik zou eerder de hoeveelheid melk minderen, geen 180cc 's ochtends en 's avonds, maar (bijvoorbeeld) 130cc. Dan hoef je niet gelijk je schema te veranderen, maar geef je gewoon ietsje minder. Tussen de middag kan je dan wel melk geven, maar ook geen hele plons. Het is maar net wat je zelf wilt. Als je liever bij de boterham iets anders geeft, kan je ook gewoon water aanbieden. Het hoeft niet persé een sapje oid te zijn natuurlijk.

    Ik geef mijn zoontje alleen 's avonds nog een klein flesje, voor de rest drinkt hij uit rietjesbeker. Avondfles hoeft hij eigenlijk niet meer, maar hij vindt het nog zo lekker. En 't is bepaald geen dikkerd, dus hij kan het hebben ;)
     
  3. E1982

    E1982 Bekend lid

    17 feb 2009
    971
    0
    0
    Je kunt ook bij elke melkvoeding minder aanbieden. Ze hebben nu niet meer zoveel nodig als in het eerste jaar omdat ze minder hard gaan groeien. Om je een idee te geven, dit is wat mijn dochter krijgt:

    bord pap van 150 ml melk
    fruit
    2 boterhammen met bekertje melk (100-150 ml)
    fruit of ander tussendoortje
    avondeten en yoghurt

    Tot een week geleden kreeg ze 's avonds nog een klein flesje van 100 ml 's avonds. Dat heb ik er af gehaald. Ze heeft het niet nodig, want het maakte haar niets uit dat ze het niet meer kreeg.

    Volgens mij is 300 ml zuivel een richtlijn van minimaal. Wij gaan er met +/- 100 tot 150 ml overheen. Ze doet het verder prima.
     
  4. lenka

    lenka Bekend lid

    13 aug 2009
    754
    0
    0
    NULL
    NULL
    In België raden ze minstens 500ml melk aan per dag dus zou ik niks veranderen aan je schema.
    Ik geef alleen in de ochtend en de avond melk (telkens 250ml) en overdag om te drinken gewoon water en soms eens een sapje .
     
  5. sandraske

    sandraske VIP lid

    23 jul 2010
    14.043
    0
    0
    Noord-Brabant
    Onze dochter krijgt 's ochtends melk, bij de lunch melk en na de warme maaltijd krijgt ze yoghurt..

    Ik meet het niet meer af.. Ze krijgt meer dan 300 cc en minder dan 500 cc, het zal wel goed zijn.
     
  6. Karoke

    Karoke Niet meer actief

    Op zich is het toch beter om geen melk bij het eten aan te bieden, in verband met ijzeropname.
    Ik zou dus inderdaad bij het eten iets anders aanbieden, als hij het gewoon drinkt zou ik dan kiezen voor water.
     
  7. Daro

    Daro Fanatiek lid

    1 aug 2010
    2.548
    0
    0
    West-Brabant
    Als je de ochtend en avondfles wilt houden, zou ik inderdaad iets anders bij de boterham tussen de middag geven (water? lauwe thee?).

    Toen mijn zoontje 1 jaar was kreeg ie 's morgens nog een fles en tussen de middag een bekertje melk bij de boterham. Die ochtendfles is er pas bij anderhalf afgegaan ofzo, hij vond het zo lekker en ik vond het ook een fijn warm momentje met hem op bed 's morgens..

    Dus laat je niet teveel leiden door de adviezen en doe gewoon wat jou goed lijkt.
     
  8. belize

    belize VIP lid

    25 feb 2009
    11.105
    203
    63
    dat is waar, en dat is dus ook nog eens peutergroeimelk of volle melk. ik weet niet waarom je halfvol geeft?
     
  9. BLiS

    BLiS VIP lid

    29 jan 2009
    27.768
    1
    38
    Vrouw
    verplaatst naar 'voeding'
     
  10. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    Nou dat valt reuze mee en anders geef je er een paar partjes sinaasappel bij.

    Oftewel: er is geen enkele reden om geen melk te drinken bij de maaltijd (behalve dan als je het niet lekker vindt)
     
  11. Karoke

    Karoke Niet meer actief

    Ik veronderstel dat je een voedingsdeskundige bent, die het advies en de onderzoeken van anderen tegenspreekt? ;)
     
  12. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    De achtergrond is er inderdaad en daarbij regelmatig contact met kinderafdelingen van diverse ziekenhuizen waar ik nog wel eens wat navraag doe.

    Er is GEEN formeel advies en onderzoeken geven aan dat er een zeer beperkte verminderde opname is. Dus ja, ik spreek JOUW uitleg van onderzoeken tegen... :)
     
  13. Karoke

    Karoke Niet meer actief

    Ten eerste hebben kinderartsen en dergelijke niet perse verstand van eten. Heb al verschillende kinderartsen gesproken waarbij ik de kennis bedroevend laag vond.

    Er is inderdaad geen formeel advies, tot er een ijzertekort is, dan komen ze wel met het advies op de proppen. ;)

    En wat de onderzoeken zeggen hangt een beetje af van welke kant de onderzoekers komen. :D

    Overigens zeg ik nergens dat je geen melk bij het eten mag drinken, ik zeg enkel dat het beter is van dit niet te doen. Een beetje zoals zeggen dat potjes voeding niet slecht is, vers is enkel beter. :)

    IK persoonlijk ;) vind het gewoon een beetje jammer dat er in de algemeenheid niet optimaler (twijfel even aan de juistheid van dit woord, maar het maakt vast wel duidelijk wat ik bedoel :D) met voeding (en andere zaken) wordt omgegaan. Veel te vaak zie en hoor ik mensen die "losjes" met voeding omgaan en er dan maar een supplementje naast nemen.

    Maar daar ging het topic niet over :D, het topic ging over al voldoende melk binnenkrijgen en of het al dan niet bij het eten vervangen kon/moest worden. En dan denk ik dat je dat beter wel kan vervangen door ander drinken. :)
     

Deel Deze Pagina